Doga - Křižanovice (17.4.2010)

20. dubna 2010 v 22:33 | RUDA |  Akcičky
Doga - Křižanovice
Ano, opět na Doze, letos už podruhé a kdoví pokolikáté v životě, ovšem mě koncerty téhle kapely prostě baví a těm, co mě znají, asi nemá cenu vysvětlovat proč. Kolem téhle kapely už máme prostě takovou "rodinu" přátel a každej takovej koncert je dobrou příležitostí se s nima setkat. Pokaždé se setkáte s někým jiným, pokaždé potkáte zas někoho jinýho a novýho a je to prostě fajn být s lidma, se kterýma sdílíte stejnou "krevní skupinu". Doga mě osobně dala hodně přátel, o některých z nich musím říct, že patří mezi mé nejlepší a proto jsem rád, za každej jejich koncert v blízkosti, kde se s nima můžu potkávat. O skvělé hardrockové muzice, kterou kluci produkují a na kterou vždycky dobře zapaříme snad není třeba mluvit ;) Tentokrát jsme si za nima udělali výlet do Křižanovic, kde už jsme to navštívili v září loňskýho roku, a i když se to tenkrát konalo ve venkovních prostorách na hřišti, měli už jsme tenhle terén docela zmapovanej a tak nebyl problém sem vyrazit znovu. A vydařilo se. Možná, že ještě líp, než posledně.
 I když jsem byl po docela náročným dnu v práci, vyprovázela mě v sobotu večer z domu docela dobrá nálada a to bylo dobrý znamení. Něco takovýho už mi totiž delší dobu chybělo. Poslední dobou se sralo všechno možný, počasí stálo za prd a když už se člověk těšil na brněnskej koncert Die Happy s Martičkou Jandovou v čele, kterej se měl konat o dva dny dříve před Dogou, tak mu ho pár dní před tím zrušili :( No tak jsem se zařekl, že se už radši na nic těšit nebudu, nebo to dopadne podobně, bo člověk vždycky, když se na něco těší, tak to pak stojí za prd. A tak prostě nic...bral jsem to jako jeden z dalších koncertů Dogy, kterej už jsem viděl X-krát a navíc představa, že budu muset řídit a večer si nijak zvlášť asi neužiju mě nijak nerajcovala. V robotě mě celej den bolely nohy jak čert, tak jsem si říkal, že si snad ani nezapařím a že se mi tam snad bude chtít i spat, jenže jakmile jsem přijel domů, navečeřel jsem se a převlíkl, tak se začal dostavovat příjemnej pocit dobré nálady, takové nějaké zvláštní, ztřeštěné, kterou jsem zažíval málokdy a jen s málokým :) No a tak to bylo dobrý znamení. Nakonec mi tahle náladička vydržela celej večer a to bylo moc dobře, bo člověk se potřeboval už trochu uvolnit a vyblbnout se a tak všecko to veselý, co bylo poslední dobou ve mě nějak potlačovaný šlo toho večera tak nějak ze mě hezky ven :) Podotýkám, že jsem řídil, tudíž jsem toho večera vůbec nic nepil a přesto mi holky nechtěly věřit, že jsem střízlivej, když mám tak veselej a prdlej stav, kdy melu a dělám různý kraviny :) Ale šlo to a i bez alkoholu a bylo mi fajn. Už od první chvíle,kdy jsem vešel dovnitř zdejšího kulturního střediska mi totiž bylo docela příjemně. Je fakt hezký, když se k vám najednou spousta lidí na jednom místě zná, už z dálky na vás mává a přijde se s vámi přivítat. Za rohem zase dátě řeč s člověkem, kterýho jste do té doby znal třeba jenom z internetu a najednou zjistíte, že je s ním dobrej pokec, k tomu se přidají ostatní jeho známí a najednou máte tolik lidí kolem sebe, se kterýma byste rádi vykládali... :-D Je to prostě fajn na těchhle akcích, ale musí se to prostě podařit, což se tenhle večer vydařilo náramně.
ženy ženy...hejbou všemi :-)
Co se týče hudební produkce, byla taky hodně podařená. Toho večera tu hrály asi čtyři kapely, jejichž názvy, kromě Dogy mi bohužel nejsou známy, ale rozhodně to bylo zase něco jinýho, než slýcháme třeba tady v našem okolí na zábavách. Jednalo se samozřejmě o kapely, který hrajou převzatý písničky, ale skupina co hrála před Dogou hrála hodně těch popovějších věcí od světových interpretů v rockovým podání, až jsme s Dogou v šatně nestačili věřit svým uším, co že za hity to z nich leze. Ale dobrý. Troufli si snad od Madonny až po Rammstein a něco takovýho člověk málokde slyší.
Izzi
Samotný vystoupení Dogy se mi líbilo mnohem víc, než např. v Kotvrdovicích, kde jsme na ně letos byli poprvé. Docela dobře poskládanej playlist, kde převážnou většinu konečně tvořily nový písně z posledního alba a člověk si tak říkal, že už snad i bylo na čase. Přidal bych jich osobně klidně ještě víc, protože na desce Karikatury je podařených kousků docela dost a tak proč je neprodat i naživo. Radost mi určitě udělala úvodní Muay Thai, na kterou skvěle navázal Baron Prášil a ostatní skvělý hity na sebe nenechaly dlouho čekat. Určitě by nebylo špatný slyšet živě i nové songy jako např. Kacíř nebo Phoenix, který patří sice k těm tvrdším, ale celej koncert nemusí tvořit jenom skákací rychlý vypalovačky. Jinak Doga letos vystupuje s novou podiovou show, vylepšily trochu kulisy a tak to hned vypadá trochu víc profi. V Křižanovicích byl sál docela malej, o to víc napráskanej lidma a tak to hned vypadalo líp, bo aspoň bylo hned plno. Zároveň taky bylo hned velký vedro  a tak z každýho lil pot jak z konve. Trochu to přehnal i pan osvětlovač s umělým dýmem, kterej vypouštěl na podium a ve spojení mlhy s horkem nám tam málem udusil chudáka Mrňuse za bicíma :) V první půlce koncertu to bylo fakt až mnoho a ani fotit se díky tomu nedalo, bo všecko co bylo na fotkách vidět, byly jen siluety v mlze :-P Ale jinak perfektní. Horko nás sice limitovalo v pořádným řádění, ale i tak jsme si koncert skvěle užili a bylo to fakt podařený.
Po Doze následovala ještě jedna mladá kapelka, hrající taktéž převzaté bigbítovky a ta se mi taky docela líbila, protože to nebylo takovýto, že by hráli jen Kabát a Team jako většina těchhletěch zábavovek, ale hráli především dnešní moderní rock od současných kapel, který letí hlavně mezi mladýma a zahráli prostě všechno...a samozřejmě že i pár těch starých osvědčených odrhovaček.  Mít na to náladu, tak bych si na to i skočil :-D
friends
V globále to byl moc vydařenej večer, jsem rád, že jsem si tam vyjel, jsem rád za společnost všech, kteří tam se mnou byli a doufám, že brzo zase něco takovýho bude, protože  na takových místech při takové muzice a s takovýma lidma je mi fuckt fajn! ;-)

 Pár fotek z akce ZDE!!!

sdílet na Facebooku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama