Květen 2010

Foto měsíce - květen 2010

26. května 2010 v 19:14 | RUDA |  Foto měsíce
Květnové foto měsíce pochází z jednoho z nejvydařenějších májových večerů, bo ty ostatní dny stály díky počasí celkem za prd a tak letošní kroměřížskej Majáles byla snad první a do této chvíle zatím jediná venkovní akcička v tomto roce. No a já jsem velkej fanda těch odrazů v zrcadle, takže... :o)))
zrcadlení
Počasí na květen letos opravdu nevypadalo. Snad jen zezačátku se objevilo pár slunečných dní a pak nastalo období dešťů a záplav a místo toho, aby nám jarní sluníčko přinášelo dobrou náladu, bylo tomu zrovna naopak. Ovšem nedá se nic dělat a přírodě neporučíme, ani kdyby vyhráli letos ve volbách komunisti (ti to prý údajně dokážou)! :o)
 Co ovšem posralo počasí, to naštěstí napravili čeští hokejisti, kteří nám všem jistě udělali velkou radost. Myslím, že snad jen díky hokeji se ten náš národ dokáže vždycky semknout, držet tak krásně při sobě a být hrdý na svůj původ. Tolik českých vlajek a hrdých Čechů najednou prostě při jiné příležitosti vidět není. Tak snad si můžem vážit aspoň toho, že máme tak dobrý hokejový bojovníky, kteří se dokážou vyhrabat ze dna i ve chvílích, kdy už je všichni odepsali. Proto mi příjde u některých lidí docela úsměvný, jak dokážou fandit.
we are the champions
Když se prohrává, tak od většiny těchle "rádobyfanoušků" slyšíte, jací jsou ti sportovci kreténi, že je jasný, že "zítra jedou domů" apod., ovšem když se vyhrává, pějí na ně oslavný ódy. Obzvlášť nejlepší je to poslouchat od některých "odborníků", kteří sledujou hokej jen ve chvílích, kdy Česko hraje na nějaké velké akci. Myslím, že nejsem sám, kdo si toho všimnul, stačí jen sledovat některý statusy třeba na facebooku :) Já nevím, mám to asi jinak, ale prostě když někomu fandím, tak mu fandím i když se zrovna nedaří a nadávám snad jen ve chvílích, kdy ten oblíbenec odvede fakt tragickej výkon, na kterej se nedá dívat. Ovšem věřit se musí vždycky a proto, i když tenhle tým byl od začátku mistrovství odepisovanej, tak jsem přesto věřil, že dosáhnou nějakýho úspěchu. Neřikám, že jsem myslel rovnou na zlato, ale přece jen jsem věřil, že i když je to tým bez hvězd z NHL, tak je to možná lepší, protože se právě ti "bezejmenní" dokážou víc vyhecovat a zabojovat jako tým. A tohle pravidlo se potvrdilo a čeští hokejisti hráli opravdu bezvadně a zodpovědně, jak jsem je snad ještě na žádným velkým turnaji hrát neviděl. Myslím, že všem lidem dokázali spoustu věcí, o kterých se není třeba rozepisovat, to by bylo asi na další článek. Máme všichni radost, to je jasný, ale nebuďme hrdí Češi, jen ve chvílích, kdy se vyhrává!!!
Je ovšem hezký, že si to aspoň lidi v těchhle chvílích uvědomují a přiznám se, že i já si vždycky rád připomenu, jak krásnou máme tu naši českou hymnu, bo to je fakt snad nejhezčí písnička na světě, ať si říká kdo chce, co chce :oP
vymente politiky
No a když už jsme tak u toho našeho národa...jdete letos k volbám? Já snad poprvé v životě jo! A to jen z toho důvodu, protože mě nebaví pořád sledovat ty věčný bojůvky oranžová versus modrá. Jakoby snad neexistovaly jiný strany. Lidi se tady věčně rozhodujou mezi dvěma stranama a co se změnilo, když vyhrála jedna nebo druhá? Nadávat se na politiky bude vždycky. Proto jdu podpořit nějakou menší stranu, kde jsou ještě relativně nezkažení lidi a kde není tolik zkorumpovaných páprdů, kterým jde jenom o koryta. A myslím, že k volbám by mělo jít co nejvíc mladých lidí, kteří by měli podpořit tyhle menší strany. Je úplně jedno kterou, ale určitě by bylo dobrý narušit nadvládu těchle dvou suverénních stran a hlavně taky vytlačit komanče někam do pr... yč! :) Líbí se mi, že vznikla iniciativa s názvem Vyměňte politiky, ke ketré se připojuje i hodně známých umělců a mladých lidí, takže třeba to bude i mít nějakej výsledek. Koho to zajímá, může se mrknout na jejich web: www.vymentepolitiky.cz

Jsem se nějak rozepsal o závažných věcech, že? :) Ale tak mám svůj blog, prostřednictvím kterýho můžu sdělit svoje názory, ak proč to neudělat, že ano. Kdo si sem nechodí prohlížet jenom fotky a zajímají ho i moje postřehy, tak si to třeba i rád přečte a buď  se mnou může souhlasit anebo ne. Koneckonců, jak říká Bohumil Stejskal: (viz.video)

No a to je asi tak všecko co jsem chtěl řéct :) Na závěr snad jen gratuluju všem květnovým maturantom a těm, který to ještě čeká, přeju hodně štěstí. To platí i pro vysokoškoláky, pracující, maminky na mateřské, tatínky vracející se z hospod domů, řidiče, piloty, strojvedoucí, kapitány.... No prostě zdarec! :oP

A retroklípek na závěr bude ve znamení kapely, která byla hlavní hvězdou již zmiňovanýho kroměřížskýho majálesu a to jest Visací zámek. Tuhle píseň jsem už sem chtěl stejně dávno švihnout, takže se mi to teď vynikajícně hodí do krámu :) Traktoooor....legendární písnička, jejíž slogan v refrénu snad nikdo nezapomene!

Co se děje v trávě!

20. května 2010 v 19:54 | RUDA |  My art
To se takhle jednoho krásnýho dne válíte na zahradě na dece, snažíte se učit, po chvilce vás to přestane bavit a tak začnete fotit kraviny kolem sebe :-)
pampelišky
pampelišky
pampelišky

Více fotek ZDE!!!


Majáles Kroměříž - Visací zámek, Bethrayer atd. (8.5.2010)

11. května 2010 v 11:24 | RUDA
Kroměříž se zase alespoň jednou v roce probral z nudy, když se na zdejší Pionýrské louce konal tradiční Majáles. Převážně hudební akce, kde po celej den vystupuje několik především lokálních kapel, láká vždycky hodně lidí z okolí a když vyjde počasí, tak to v téhle části Podzámecké zahrady bývá docela podařená záležitost. Letos ovšem počasí celkem pozlobilo a po celej den se střídal déšť se sluníčkem takže i díky tomu jsme se sem vypravili až prakticky v tom nejlepším, kdy byla na programu hlavní hvězda večera - punková legenda Visací zámek.
Visací zámek - Kroměříž
To už bylo krásně po dešti a i když z dálky ještě hrozily černý mračna, tak už žádá kalamita nepřišla a nakonec z toho byl příjemnej jarní večer při dobré muzice. Na Pionýrku jsme došli právě včas, kdy začali startovat "Visáči" a tihle nestárnoucí punkeři opět předvedli, že ještě nepatří do starýho železa. Hrálo jim to fakt jak za mlada a člověk by fakt nehádal, že už je převážné části jejich členstva 50 let. Na tohle téma dokonce přispěli aktuální písničkou se symbolickým názvem "50" a kdyby to na sebe ten večer nepráskli, tak bych jim fakt hádal o nějakej ten pátek míň (alespoň teda některým)! Jinak hoši pořád plní energie předváděli vysoký výskoky a různý jiný kraviny na podiu, na což už by se leckteří pánové v jejich věku možná ani nezmohli. Ač jsme jejich vystoupení sledovali z uctivé vzdálenosti,neboť před podiem bylo po dešti docela slušný rochniště, tak mě to celkem bavilo, i když jsem musel místy odbíhat, bo mi toho večera asi fungovaly ledviny nějak víc a tak trasa stánek s pivem - podium - WC byla celkem častá :) Z této situace vyplynul i jeden následující hezký rozhovor: "Jdu na záchod!" - "A na co čekáš?" - "Čekám, jakou budou hrát písničku" - " Jo aha! Myslíš že budou hrát nějakou močopudnou?" :-D Závěrečná hláška mě fakt dostala smíchy skoro do kolen ...ale vážení přátelé - moč jsem udržel! :-P
Visací zámek - Kroměříž
Visací zámek nezklamal. Sice hráli docela dost, pro mě méně známých písniček (nevim jestli nových, ale asi jo), ale jinak samozřejmě nechyběly legendární kousky jako Traktor, Vlasta, Všechno má svůj čas anebo novější hit Známka punku. O pauzách mezi písničkama bavilo dou Pixa s Haubertem různýma vtipnýma prupovídkama a jedinej průser, kterej nastal několikrát během koncertu byl ten, že neustále vypadával elektrický proud, takže zničeho nic nastalo ticho a tma. Naštěstí to nikdy netrvalo nijak dlouho, ale myslím, že to nebylo poprvé tady v Kroměříži. Jinak co se dá pochválit, byla celkem dobrá zvuková aparatura a to, co se z ní linulo znělo nezvykle dobře na zdejší poměry. Škoda že Visací zámek byl jedinou známější hvězdou téhle akce, protože by si zasloužila určitě lepší obsazení. Ale všechno holt stojí penízky a tady v Kroměříži si to bohužel nikdo nelajzne.
Po Visacím zámku byly na programu ještě dvě kapely a tou první byla ta s názvem O ničöm. Během pauzy jsme korzovali po areálu, dokonce jsme navštívili i drum´n´bass scénu, což teda není zrovna náš oblíbený žánr, ale byla sranda, tak jsem si tam na to i půl minuty zapařil s kusem nějakýho igelitu :-) No zajímavé to bylo! Večer pak nějak začal rychle utíkat, chvilku jsme shlídli i kapelku O ničöm, což taky neznělo nijak špatně a pak už jsme čekali jenom na poslední vystupující kapelu Bethrayer. A těch je velká škoda, že hráli až poslední. Jelikož akce musela skončit v jednu hodinu ranní a program nabral zpoždění, tak toho moc neodehráli, ale i tak jsem rád, že jsem je viděl. Naživo se na tuhle bandu vždycky rád podívám a zdá se mi, že jsou čím dál lepší. Od oné nešťastné události s jejich kytaristou jsem je viděl poprvé a zdá se, že je to nijak nepoznamenalo - samozřejmě co se hudby týče!
Bethrayer
Je vidět, že jdou pořád nahoru a svýho vrcholu zdaleka ještě nedosáhli. Možná, že kdyby v jejich textech převažovala čeština, mohli by se posunout k širší části publika, bo mě osobně se od nich nejvíc líbí píseň "Šibenice v srdci", která má jako jedna z mála českej text, ale to je asi věc názoru. Jinak je jejich tvorba v angličtině a třeba úvodní "You are death" se mi taky docela líbila. Každopádně si myslím, že o téhle bandě z nedalekýho Kojetína bude ještě docela slyšet čím dál víc.
Bethrayer byl tedy utnut pořadateli, ale to už stejně před podiem stáli jen největší vytrvalci, bo ti, kdož tam byli od rána, už toho asi měli z alkoholu na sluníčku plný kecky a někde asi už spali :) My jsme tedy vychytali jen tu večerní část Majálesu, ale i tak to byla skvělá zábava a musím poděkovat sparingpartnerkám Haničce a Máji za skvělou společnost - byla s váma sranda a tak to má byt! ;)
Hanka, Kuba, Mája

Video: Visací zámek - Stánek, Známka punku; Bethrayer - Šibenice v srdci

Fotky ZDE!!!

sdílet na Facebooku