Majáles Kroměříž - Visací zámek, Bethrayer atd. (8.5.2010)

11. května 2010 v 11:24 | RUDA
Kroměříž se zase alespoň jednou v roce probral z nudy, když se na zdejší Pionýrské louce konal tradiční Majáles. Převážně hudební akce, kde po celej den vystupuje několik především lokálních kapel, láká vždycky hodně lidí z okolí a když vyjde počasí, tak to v téhle části Podzámecké zahrady bývá docela podařená záležitost. Letos ovšem počasí celkem pozlobilo a po celej den se střídal déšť se sluníčkem takže i díky tomu jsme se sem vypravili až prakticky v tom nejlepším, kdy byla na programu hlavní hvězda večera - punková legenda Visací zámek.
Visací zámek - Kroměříž
To už bylo krásně po dešti a i když z dálky ještě hrozily černý mračna, tak už žádá kalamita nepřišla a nakonec z toho byl příjemnej jarní večer při dobré muzice. Na Pionýrku jsme došli právě včas, kdy začali startovat "Visáči" a tihle nestárnoucí punkeři opět předvedli, že ještě nepatří do starýho železa. Hrálo jim to fakt jak za mlada a člověk by fakt nehádal, že už je převážné části jejich členstva 50 let. Na tohle téma dokonce přispěli aktuální písničkou se symbolickým názvem "50" a kdyby to na sebe ten večer nepráskli, tak bych jim fakt hádal o nějakej ten pátek míň (alespoň teda některým)! Jinak hoši pořád plní energie předváděli vysoký výskoky a různý jiný kraviny na podiu, na což už by se leckteří pánové v jejich věku možná ani nezmohli. Ač jsme jejich vystoupení sledovali z uctivé vzdálenosti,neboť před podiem bylo po dešti docela slušný rochniště, tak mě to celkem bavilo, i když jsem musel místy odbíhat, bo mi toho večera asi fungovaly ledviny nějak víc a tak trasa stánek s pivem - podium - WC byla celkem častá :) Z této situace vyplynul i jeden následující hezký rozhovor: "Jdu na záchod!" - "A na co čekáš?" - "Čekám, jakou budou hrát písničku" - " Jo aha! Myslíš že budou hrát nějakou močopudnou?" :-D Závěrečná hláška mě fakt dostala smíchy skoro do kolen ...ale vážení přátelé - moč jsem udržel! :-P
Visací zámek - Kroměříž
Visací zámek nezklamal. Sice hráli docela dost, pro mě méně známých písniček (nevim jestli nových, ale asi jo), ale jinak samozřejmě nechyběly legendární kousky jako Traktor, Vlasta, Všechno má svůj čas anebo novější hit Známka punku. O pauzách mezi písničkama bavilo dou Pixa s Haubertem různýma vtipnýma prupovídkama a jedinej průser, kterej nastal několikrát během koncertu byl ten, že neustále vypadával elektrický proud, takže zničeho nic nastalo ticho a tma. Naštěstí to nikdy netrvalo nijak dlouho, ale myslím, že to nebylo poprvé tady v Kroměříži. Jinak co se dá pochválit, byla celkem dobrá zvuková aparatura a to, co se z ní linulo znělo nezvykle dobře na zdejší poměry. Škoda že Visací zámek byl jedinou známější hvězdou téhle akce, protože by si zasloužila určitě lepší obsazení. Ale všechno holt stojí penízky a tady v Kroměříži si to bohužel nikdo nelajzne.
Po Visacím zámku byly na programu ještě dvě kapely a tou první byla ta s názvem O ničöm. Během pauzy jsme korzovali po areálu, dokonce jsme navštívili i drum´n´bass scénu, což teda není zrovna náš oblíbený žánr, ale byla sranda, tak jsem si tam na to i půl minuty zapařil s kusem nějakýho igelitu :-) No zajímavé to bylo! Večer pak nějak začal rychle utíkat, chvilku jsme shlídli i kapelku O ničöm, což taky neznělo nijak špatně a pak už jsme čekali jenom na poslední vystupující kapelu Bethrayer. A těch je velká škoda, že hráli až poslední. Jelikož akce musela skončit v jednu hodinu ranní a program nabral zpoždění, tak toho moc neodehráli, ale i tak jsem rád, že jsem je viděl. Naživo se na tuhle bandu vždycky rád podívám a zdá se mi, že jsou čím dál lepší. Od oné nešťastné události s jejich kytaristou jsem je viděl poprvé a zdá se, že je to nijak nepoznamenalo - samozřejmě co se hudby týče!
Bethrayer
Je vidět, že jdou pořád nahoru a svýho vrcholu zdaleka ještě nedosáhli. Možná, že kdyby v jejich textech převažovala čeština, mohli by se posunout k širší části publika, bo mě osobně se od nich nejvíc líbí píseň "Šibenice v srdci", která má jako jedna z mála českej text, ale to je asi věc názoru. Jinak je jejich tvorba v angličtině a třeba úvodní "You are death" se mi taky docela líbila. Každopádně si myslím, že o téhle bandě z nedalekýho Kojetína bude ještě docela slyšet čím dál víc.
Bethrayer byl tedy utnut pořadateli, ale to už stejně před podiem stáli jen největší vytrvalci, bo ti, kdož tam byli od rána, už toho asi měli z alkoholu na sluníčku plný kecky a někde asi už spali :) My jsme tedy vychytali jen tu večerní část Majálesu, ale i tak to byla skvělá zábava a musím poděkovat sparingpartnerkám Haničce a Máji za skvělou společnost - byla s váma sranda a tak to má byt! ;)
Hanka, Kuba, Mája

Video: Visací zámek - Stánek, Známka punku; Bethrayer - Šibenice v srdci

Fotky ZDE!!!

sdílet na Facebooku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kiki kiki | Web | 11. května 2010 v 11:37 | Reagovat

krásný

2 Hanička Hanička | 21. května 2010 v 14:37 | Reagovat

=))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama