Freestyle Contest 5 - Ivančice (29.5.2010)

1. června 2010 v 21:58 | RUDA |  Akcičky
Freestyle Contest - Ivančice
Troufám si říct, že v sobotu 29.května jsem v Ivančicích viděl zatím nejlíp uspořádanej jednodenní rockovej festival! Skvělý obsazení co se týče interpretů, parádní doprovodnej program, pohodová atmosféra a organizace naprosto bez problémů. K dobrýmu pocitu přispělo i letos výjimečně pěkný počasí, který na tenhle den fakt vyšlo, takže jsme si mohli užít jeden z mála květnových dnů jen v kraťasích a tričku. Pořadatelé téhle akce se fakt vyšvihli. V rámci jednoho dne přilákat na podium tolik zvučných jmen - to fakt klobouk dolů. To vše  bylo spojený s freestyle závodama BMX, exhibici tu měl i náš nejlepší freestyle motokrosař Petr Kuchař spolu Ondrou Zárubou, kteří předváděli ve vzduchu fakt pekelný kousky, večer jsme mohli spatřit bohatej ohňostroj a spoustu dalších zajímavých věcí. Asi to muselo stát majlant, ale podobným směrem by se mohli ubírat i pořadatelé ostatních akcí, protože tohle fakt naláká lidi, kteří tady pochytají během jednoho dne spoustu zajímavých zážitků.
Program na Ivančickým fotbalovým hřišti začal už dopoledne, ovšem já startuju z domova až po obědě, neboť dospávám po noční šichtě. Po cestě mám nabírat svoji věrnou kamarádku Denisku v Brně, ovšem na pokraji Brna zjišťuju, že jsme se uplně blbě domluvili. Semillaso totiž není Melodka, každej směřujeme někam jinam, ale naštěstí existují mobilní telefony a ochotný čerpadlářky, který ukážou správnou cestu. Bloudění po Štatlu přineslo sice trochu zpoždění, ale nakonec se šťastně shledáváme a pokračujem v cestě do Ivančic. Čím blíž jsme téhle obci, tím víc se začíná měnit krajina a je tu fakt krásně. Zase úplně něco jinýho. Ona ta jižní Morava je fakt krásná zem :) Nestačím to sice vstřebávat, bo se musím soustředit na silnici, ale Denča se kochá za mě a všechno se mi to snaží barvitě popisovat :) Nejlíp jí ovšem jde navigace, když před každou značkou, kterou vidím i já zahlásí směr! Nejčastěji tedy bylo u nás v autě slyšet slovo "rovně"! :-D
Michal Ambrož - Hudba Praha
Do rodiště Vladimíra Menšíka a vojína Vaty přijíždíme něco po půl čtvrté, a i když jsme měli v plánu stihnout vystoupení kapely Support Lesbiens, tak se nám to holt nepodařilo. Na podiu už totiž začíná hrát, dnes už trochu legendární kapela Hudba Praha a z dálky už na nás mává další spolupařmenka Peťka, která pro nás schovává lupeny. V autě bylo díky sluníčku fakt horko a tak okamžitě jdeme na první pivo a z dálky posloucháme muziku Hudby Praha. Pořád jim to šlape a je to ten starej dobrej undergroundovej bigbít, jak je u nich zvykem. Tady v Ivančicích je vidím vůbec poprvé v životě a nezklamali mě. Kdo by to byl řekl, že takový hity jako Máma, táta; Většinu rán, Časy zlý a spousta jiných, který jsem znal snad jen z taťkových kazet, uslyším někdy i naživo. Pro mě na rozjezd dobrý! ;)
Během jejich vystoupení zároveň jen tak korzujem po areálu a zjišťujem, kde co je, při tom potkáváme několik známých tváří, který bych tu snad ani nečekal a tak o to je všechno zajímavější. Zároveň v tu dobu příjíždí i kluci z Dogy, dáme chvilku pokec no a pak už se jdou chystat na svý vystoupení, poněvadž hrajou hned po Hudbě Praha. Díky nim získáváme i VIP vstupenky, se kterýma můžem i do zákulisí, takže o to je sitace ve všem snadnější a příjemnější. Prvních pár písniček od Dogy trávím mezi lidma v hledišti a pak jdu kapelu "nakamerovávat" a "nafotografovávat", aby byl nějakej matroš pro jejich webovky. Z podia to vypadalo, že Doga byla jedna z těch kapel, která měla v hledišti nejpočetnější publikum. Všímám si, že tady v okolí Brna bývá Doga hodně oblíbená, přitahuje spoustu lidí, kteří umí fakt udělat pořádnej kotel, což nebývá zas tak všude. Takže v tomhle dostávají lidi tady na jihu Moravy jednoznačně palec nahoru. Doga tedy sklidila opět úspěch, zahrála kvalitní vystoupení, i když se frontman opět nevyvaroval několika úsměvných chyb, ale to myslím vůbec nikomu posléze nevadilo.
Doga
Dogaři bohužel museli odjet chvíli po svým vystoupení, bo měli ještě v plánu jeden večerní koncert u Olomouce, ale nás čekal ještě dlouhej večer v Ivančicích s bohatým programem. Musím ještě poděkovat Lumírkovi, kterej nás při odjezdu obdaroval poukázkama na jídlo a na pivečka, takže jsme díky němu měli protekční občerstvení zdarma, což fakt přišlo vhod.
Arakain
Na programu byl set skupiny Arakain. Z nich jsem toho, přiznám se moc neviděl, jen pár prvních písniček a něco ke konci. Během jejich koncertu totiž lítal lidem nad hlavama Petr Kuchař s Ondrou Zárubou a předváděli svoje freestyle MX umění a to mě teda zajímalo víc, bo jsem to na vlastní oči ještě nikdy neviděl. A fakt klobouk dolů před nima, bo co tam předváděli za "prasárny", to opravdu bralo dech. Kuchta teda předváděl o trochu lepší skoky než kolega a nechybělo ani jeho pověstný salto vzad, který tam vystřihl hned několikrát, a to s neuvěřitelnou lehkostí. Holt, kdo umí, ten umí! Pak jsme se tam nějak zakecali se Škworama, a když se mě jejich kytarista Leoš jen tak mimochodem zeptal, jestli mě jako Arakaini neberou, tak jsem si teprve uvědomil, že vlastně zrovna hrajou a já z nich nic nemám :oP No co už, nejde stíhat všecko. Během toho, co si tak vykládáme před šatnama "celebrit", si Deniska všímá tváře, která teď dost často plní stránky bulváru a tou byl přítel zpěvačky Marty Jandové, Viktor Mráz. Nálada byla uvolněná, tak jakože se s ním jde ze srandy vyfotit. Borec to v pohodě přijal a ještě nám domluvil fotku se samotnou Martičkou. Ta šla zrovna venčit psa, skryta pod slunečními brýlemi se chtěla vyhnout pozornosti fanoušků, ale pan Mráz už na nás z dálky křičí: "Tak tady ji máte!" :-D No jo, není nad to se zkamarádit s celebritama :-D A tak v tu chvíli se mi splnil jeden další sen. Zasvěcení ví, že Martička je už dlouhou dobu moje platonická láska :o)) , a tak osobní setkání s ní pro mě byl v tu chvíli skvělej zážitek. Martička je strašná sympaťanda, věčně usměvavá, takový sluníčko, který si nehraje na žádnou hvězdu. A ve skutečnosti je ještě hezčí než na fotkách v časáku nebo v televizi :-) Holky mě potom ještě tak vyhecovaly, že se ke mě pak dostavil pocit opravdovýho štěstí a vyplavily se mi snad všechny endorfiny :-D No jo, teď už vím, proč ženský tak šílí, když vidí svýho oblíbenho idola. Teď jsem totiž zažil něco podobnýho, ale v opačným gardu! Sice jsem to nijak extrémně neprožíval, ale uvnitř mě to, pravda, hřálo na dušičce :)
Marta Jandová (Die Happy)
Po Arakainech nastoupil na podium zpěvák Kamil Střihavka s kapelou Leaders a to taky neznělo špatně. I když ho zrovna nijak nemusím, tak s touhle kapelou mu to sedí a není to žádnej popík. Leoš ze Škworů měl před koncertem ještě obavy, hlavně ať nehraje tu písničku "Když se snáší déšť", jinak to bude v pr.... a začne z těch mraků nad hlavama pršet :)  a i když ji Střihavka nakonec stejně zahrál, tak se naštěstí tyhle obavy nenaplnily. Mimo tuhle skladbu, která patří k těm jeho nejlepším, Kamil zahrál i takový hity jako Černá růže, Země vzdálená a spoustu dalších. Byla to spíš taková pohodovka a během ní si lidi mohli vychutnávat tu pravou letní večerní festivalovou atmosféru, kterou jsem i já v tu chvíli nasával plnými doušky. Tohle já prostě můžu! :)
Kamil Střihavka
Aby toho nebylo málo, přichystali pořadatelé po Střihavkově vystoupení velkolepej ohňostroj, což jen přispělo k již zmiňované skvělé pohodové atmošce a člověku bylo, při pohledu na to, fakt hej. Po ohňové show vtrhnul na podium další živel, což byla hlavní hvězda večera, Marta Jandová se svou německou kapelou Die Happy. Ta sem samozřejmě nalákala nejvíc lidí a ti byli zvědaví, co že to ta porotkyně z televizní soutěže vlastně umí. V Česku doposud vystupovali jen málo a tohle byl vlastně jejich teprve druhej koncert letos u nás a zároveň první open-air.
Die Happy
Já jsem se na ně strašně těšil, protože tuhle kapelu mám rád už dobrých pár let, víceméně je znám od vydání jejich prvního alba Supersonic Speed, kdy tady ještě málokdo věděl, že nějaká Marta Jandová existuje. Jejich muzika mě hodně baví, má to v sobě energii a melodii, Marta sice zpívá texty v angličtině, ale je jí dost dobře rozumět, takže většinou vím, o čem zpívá, což je fajn. Zahlídl jsem je už loni na festu  Masters of Rock, ale to jenom tak z dálky a ještě jenom půlku vystoupení. Letos jsem se konečně těšil, že je uvidím pořádně, když byl naplánovanej koncert v Brně, jenže ten nám na poslední chvíli zrušili, takže tohle byla další pořádná příležitost je spatřit a konečně na jejich muziku řádně zapařit. No a konečně to vyšlo a musím říct, že mě nezklamali. Naopak - byli úžasní. Už od začátku Marta nastoupila ve velkým stylu s obrovským aplausem a sršela z ní obrovská energie, která jí vydržela až do konce koncertu. Ta holka je prostě ďábel :) Takový šídlo, který nepostojí na jednom místě, furt na tom podiu poskakuje, vrtí se a paří o sto šest, takže bylo chvílema fakt problém ji vůbec fotit :) Až jsem si říkal, kde v sobě bere tolik energie, že to vydrží celej koncert. I díky tomu, že měla neustále úsměv na tváři, tak všechnu tu energii zároveň předávala i do publika a všichni byli opravdu nadšení. Ti, kdo se přišli podívat jen na tu známou tvář ze Superstar, museli být překvapení, protože tohle vystoupení bylo opravdu skvělý jak po muzikantské, tak i pěvecké stránce a tak si tahle kapela určitě našla další nové české fanoušky. Televizní Superstar Martě určitě pomohla. Do té doby o ní, ani o Die Happy nikdo moc nevěděl a teď je tady najednou u nás strašně slavná a jejich koncerty ohromně lidi lákají, což je určitě dobře. Tahle kapela si totiž zaslouží i v Česku větší pozornosti a já osobně budu jedině rád, pokud tady budou vystupovat častěji.
Die Happy
S vystoupením Die Happy tedy panovala u většiny lidí naprostá spokojenost a jsem rád, že jsem je konečně spatřil zrovna tady. Díky VIP páskám jsme měli i skvělou příležitost setkat se s kapelou v zákulisí, což byl taky fajn zážitek. S Martičkou jsme si střihli ještě jednu fotku, pošeptali si pár slov do ouška a pak jsme se nějak haluzově skamarádili s jejich kytaristou Thorstenem, kterej se mnou začal diskutovat nad jednou moji fotkou a posléze jsme zjistili, že umí dost dobře česky, takže to byla taková zajímavá a veselá konverzace :) Zpočátku jsem si opět procvičil angličtinu a zjistil jsem, že asi něco fakt umím, když mi ty zahraniční hvězdy pokaždé rozumí, no a pak, jak jsem zjistil, že umí česky, už to byla taková angličtino-čeština. Nevím proč jsem tam furt sice pletl ty cizí slovíčka, když nám dost dobře rozuměl česky, ale občas to bylo asi potřeba:) Thorsten se tedy vyjevil jako docela fajn sympatickej chlapík, což jsem si teda o něm moc nemyslel, ale osobní kontakt je přece jen něco jinýho, než když ho člověk zná jen z fotek. Nakonec jsme si tak nějak domluvili fotku s celou kapelou, což by mě teda ještě toho dne odpoledne nenapadlo ani ve snu, ale prostě souhra okolností byla toho večera tak příznivá, že nám všechno hrálo do karet a my tak máme skvělý zážitky :)
s kapelou Die Happy
Večer ale zdaleka ještě nekončil a na podiu už se začínala chystat skupina Škwor. A ti se mi tady taky hodně líbili. Jejich vystoupení patřilo mezi ty nejlepší tady a bylo fakt co poslouchat i na co se dívat. Škwoři zrajou v čím dál lepší kapelu a jejich živý vystoupení fakt stojí za to. Frontman Hrdlička tady taky působil taky tak nějak vyrovnaněji, upustil od známých siláckých gest a řečí a  publikum si velice chválil. Odehráli průřez svou nejlepší tvorbou a opravdu to nemělo chybu. Příjemný překvapení, bo hráli opravdu nad míru dobře. Myslím, že se s dalším připravovaným albem dočkají úspěchu, pokud jim tahle forma vydrží.
Škwor
Na závěr večera odehrála svůj set kapela Prohrála v kartách, což je taky taková pohodovka, kterou od jisté doby, kdy jsem je viděl na turné s Divokým Billem, můžu. Po Škworech se sice hodně lidí odebralo už domů a zůstali jen ti nejvytrvalejší, ale ti udělali dobře, protože vystoupení "Prohrály" se nakonec zvrhlo v jeden obrovskej mejdan a to stálo fakt za to u toho být. Zpočátku se to sice rozjíždělo vlažně, jen pár lidí na parketě, ovšem jakmile frontman Filip Horáček ohlásil hosta na podiu, což nebyl nikdo jiný, než naše milá Martička Jandová, tak se se prostor pod podiem zase rychle naplnil. Spolu si střihli hit "Ráchel" od nedávno zesnulýho Petra Muka, který ji zpíval s Oceánem, a když se v refrénu "Hvězdu na čele mááááš" jejich hlasy spojily, šel z toho docela mráz po zádech, bo to bylo naprosto parádní a tenhle okamžik by se dal zařadit k vrcholům celýho tohohle večera a proto ti, kdož odešli, určitě přišli o hodně.
Prohrála v kartách a Marta Jandová
Od té chvíle to tady zase ožilo a začalo se pařit jak pod podiem, tak na něm. Marta seběhla k nám na parket a zbytek vystoupení sledovala už mezi lidma, Horáček zjistil, že není omezován časem, a tak si s kapelou hráli, jak dlouho chtěli a bavili publikum. Při jedné písničce dokonce zapůjčil vedle mě stojícímu borcovi kytaru a nechal ho na ní dohrát zbytek písničky, i když mu ji zvukař strategicky ztlumil :)
No a na úplnej závěr pozval kohokoliv z publika, ať si s nima příjde zazpívat na podium baladu "Kosmonaut", takže  si několik odvážlivců mohlo hezky zabékat ten známý refrén "Spí teď sama, spí teď sááám..." - no hezký to bylo! :) Fakt na závěr nemohlo přijít asi nic lepšího a člověk odtud odcházel s pocitem parádně prožitýho večera. Z Ivančic jsem tedy odjížděl naprosto nadšenej a plnej skvělých zážitků. Jestli si pořadatelé udrží tenhle formát, tak sem příště jedu zas!

Z akce jsem pořídil bohatý videodokument, takže pokud si ho chcete pustit celej, tak se někde pohodlně usaďte, protože to má celý asi půl hodiny :) Na videu můžete shlídnout: Hudba Praha, Doga, exhibice freestyle MX Petra Kuchaře a Ondry Záruby, veselé rozhovory s náhodnými kolemjdoucími, Arakain, Kamil Střihavka, Die Happy atd. Na kapely Škwor a Prohrála v kartách už mi bohužel nevyšlo místo na kameře :(


SPOUSTA MOOOC FOTEK ZDE!!!

Rozsáhlejší videosestřih z vystoupení Dogy ke shlídnutí ZDE!!!
sdílet na Facebooku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deniska Deniska | 2. června 2010 v 11:00 | Reagovat

Haa a kdo zažídil fotku s idolkou, co?? ;-)

2 RUDA RUDA | Web | 2. června 2010 v 19:55 | Reagovat

[1]: No přece děda Mráz! :-D

3 Martina Martina | E-mail | 3. června 2010 v 10:54 | Reagovat

Ahoooj. Musím s tebou souhlasit, byl to fakt supr fesťák.Bohužel jsme museli brzo domů. Ale díky tvému komentáři a fotodokumentaci mame pocit, jako bychom tam byli až do konce.Doufám, že bude přát počasí a potkáme se v Třinci.Ahoooj Martina a Laďa :-D

4 Čechy Čechy | Web | 6. června 2010 v 21:40 | Reagovat

náádherný :) byla jsem tam,ale takhle bezvadně bych to sama nepopsala ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama