Mňága a Žďorp + Nšoči - Buchlovice (19.6.2010)

22. června 2010 v 19:52 | RUDA |  Akcičky
Mňága + Nšoči
Tak trochu neplánovanej koncert, ale nakonec jsem rád, že jsem ho navštívil. Jel jsem tam totiž z jedinýho důvodu a to byl ten, že jsem chtěl vidět znovuzrozenou kapelu Nšoči opět živě hrát. A když navíc dělali předskokany hlavní hvězdě večera - kapele Mňága a Žďorp, tak bylo rozhodování jednoduchý. Počasí toho dne taky přálo, takže nebyl důvod se do nedalekých Buchlovic nepodívat.
Nšoči - Buchlovice
Ve zdejším zámeckým amfiteátru jsem byl na koncertě snad jen jednou a to v roce 2006 na Divokým Billovi a je to místečko na takový letní koncerty jak dělaný. Zdejší pořadatelé tu pravidelně rok co rok pořádaji tzv. Buchlovské hudební léto, v rámci jehož tady každý letní víkend vystupuje několik populárních kapel a interpretů a každej hudební fanoušek si tu tak může přijít na svý. Škoda, že Buchlovice nejsou ještě blíž nebo že někdo něco podobnýho nedělá i tady na kroměřížsku, protože  je to akce myslím úspěšná a lidmi hojně navštěvovaná.
V sobotu 19.6. tedy byla na programu kapela Mňága a Žďorp. Ta už zde sice měla vystupovat o nějaký ten týden dřív, ale kvůli velké vodě, která se nevyhnula ani tomuhle areálu, byl koncert přeloženej. To taky docela nahrálo do karet i kroměřížské kapele Nšoči, kterou sem na tenhle "druhej pokus" pořadatelé přizvali jako hosta před Mňágu. A tah to byl myslím dobrej. Nšoči má k téhle kapele docela blízko, hrají podobnej styl muziky a stejně jako je Petr Fiala s Mňágou považován za valašskomeziříčskou legendu, tak Pavel Knap se Nšoči patří dnes už k těm hudebním legendám kroměřížským! Po Nšoči se koncem roku 2007 slehla zem, nikdo nevěděl, jestli budou ještě vůbec někdy pokračovat v hraní a i když už několikrát za svou kariéru pauzírovali, tak tentokrát to vypadalo na konec definitivní. Ovšem nikdy se nemá říkat nikdy a nyní, před letní sezonou ohlásila kapela Nšoči velkej návrat na koncertní podia v nové sestavě. Nutno podotknout, že ve výrazně omlazené. Základ a jádro Nšoči ovšem zůstalo stejný - její duchovní otec Pavel Knap za mikrofonem a kytarovej mág Marty Zdražil zůstali a rozhodli se k sobě přidat mladou krev. Jak mi Marty tvrdil po koncertě, bylo to prostě tak, že někde viděl hrát mladou kroměřížskou kapelku B & W Bunny, nabídl jim, že by si s nima chtěl zahrát, no a proč ne zrovna věci od Nšoči. Evidentně jim to asi šlo, a tak se dohodli, že budou jako Nšoči i s Pavlem vystupovat.
Nšoči - Buchlovice
Kapela B & W Bunny je zde zastoupena celá, údajně nebyl důvod sestavu nějak kombinovat, když už jsou tihle lidi tak perfektně sehraní a tak se k nim vlastně jen přidali Marty s Pavlem a začali hrát písničky od Nšoči. Byl jsem na to fakt zvědavej a když jsem viděl, jací mlaďoši přicházejí na podium, tak jsem byl udivenej ještě víc. Vizáží mi ke Nšoči taky někteří moc neseděli, bo jeden z nich vypadal pomalu jak Michal Hrůza, druhej s patkou jak od Tokio Hotel, ale to asi není důležitý :) Důležitý je, jak hráli a k tomu nemám žádný výhrady. Marty asi věděl, koho si bere do kapely a muzikanti jsou to na svůj věk docela kvalitní. Sestava Nšoči se taky nezvykle rozrostla. Přibyl druhej kytarista, místo za druhým mikrofonem vedle Pavla obsadila zpěvačka a poprvé v historii mají Nšoči i klávesy. Jak sám Pavel na podiu v žertu prohlásil: "Já ty klávesáky moc nemusím..." a já mu asi dávám za pravdu. Ke Nšoči to opravdu nesedí, a i když to aspoň trochu nahrazuje zvuky chybějícího saxíku, tak je to prostě takový divný a nepřirozený. Když stojí člověk blízko u podia, tak se to naštěstí v té "špíně" z repráků ztrácí, ale jakmile slyší čistej zvuk u zvukaře, tak to tam prostě zní zvláštně ty klávesy. No ale budiž, není to nic, co by se nedalo zkousnout a muziku Nšoči to nijak extra nemění. Hlavní je, že tahle kapela zase hraje a že si její písničky můžem poslechnout naživo a zapařit na ně, protože mi fakt za tu dobu tady chyběly. Myslím, že je úplně jedno kdo tu muziku hraje, důležitý je, že dva hlavní členové zůstali zachováni, zůstal Pavlův hlas, kterej skvěle doplňuje a dodává mu dobrou šťávu již zmíněná zpěvačka a písničky znějí pořád perfektně a cukalo to se mnou stejně jako dřív :)
Nšoči odehráli takový ty nejslavnější hity, z nichž mi chyběla snad jen "Morava, Vltava, Labe" a jen škoda, že museli hrát jen necelou hodinku a uvolnit prostor hlavní hvězdě. Snad se přes léto dostanu na některej z dalších jejich koncertů a ten už si užiju naplno. Jsem rád, že je Nšoči zpátky! Byla radost zase ty písničky po dlouhé době slyšet a kluky vidět hrát! Snad jim ta chuť teď zase na nějakou dobu vydrží.

Video: Nšoči - V Evropě; Jaxi taxi

Pak už tedy nastal čas pro Mňágu a Žďorp. Tam byl hned zezačátku nějakej problém, nejspíš v technice bo nevím v čem, protože jsem se v tu chvíli šel pozdravit za Nšočákama a jen zpovzdálí jsem registroval, že Mňága odehrála jen první písničku a pak bylo pár minut ticha. Naštěstí se pak už všechno dalo do pořádku a koncert nabral dobrej spád. To už jsem stál před podiem a koncert si užíval spolu s ostatníma. K Mňáze není co dodat. Viděl jsem je před pár měsíci v MOR Café ve Zlíně a opět mě nezklamali. Oni mě vlastně ještě nikdy nezklamali, protože jejich koncerty jsou fakt perfektní pohodovej zážitek. Tady to bylo snad ale ještě o něco lepší než ve Zlíně. Hraní venku je holt hraní venku a má to svou specifickou atmosféru, kterou v klubu nezažijete (ale to je celkem logický :-))
Mňága a Žďorp - Buchlovice
Kapela mi přišla taková víc odvázanější a hrála převážně ty povedenější a známější písničky, který na lidi prostě zabírají. Lidi si to užívali stejně jako kapela a i já,přestože mě pár dní před tím trápili drobné zdravotní potíže a necítil jsem se ještě stoprocentně, jsem si nakonec musel taky zaskákat, protože to prostě nijak nešlo. Ta muzika mě totiž tak hezky energicky nabila, že veškerý neduhy byly zapomenuty a od té doby je mi taky fajn :) Mňága je teď v opravdu dobré formě. Poslední album je myslím si docela úspěšný a to, co předvádějí na koncertech je fakt paráda. Nemusí to být žádnej nářez, ale mě se ta jejich muzika fakt líbí. Je prostě taková pohodová a vždycky dokáže zpravit náladu. To dokázala i v sobotu spolu se Nšočákama, takže já jsem z Buchlovic odjížděl naprosto spokojenej. Po cestě domů mi ještě kamarádka Kristýnka pouštěla do mobilu online Metallicu z festivalu Sonisphere, takže já jsem toho večera byl vlastně všude, kde jsem chtěl být a to ani nejsu Arabela :) Takže děkuji převelice! ;)

Video: Mňága a Žďorp - Goin' Blind; Spaste svoje duše

FOTOGALERIE ZDE!!!

sdílet na Facebooku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama