Naprosto podařený víkend (chata Klobůky, J.Nohavica - Holešov)

10. června 2010 v 22:31 | RUDA |  Akcičky
chata Klobůky
První červnovej víkend byl zároveň snad prvním opravdově letním v tomto roce, taky jedním z mála, kdy jsem měl volno v práci a co je hlavní, byl naprosto vydařenej! Hlavní náplň těchto dnů tvořil převážně sraz s mojí bývalou třídou záchranářů z VOŠZ a nebyl to sraz jen tak ledajakej, že bychom si sedli večer do putiky, ale rozhodli jsme se spolu strávit rovnou celej víkend na chatě ve Valašských Kloboukách, kde už jsme pár akcí spolu prožili, a proto se sem rádi vracíme.
Počasí nám vyšlo po tom propršeným a záplavovým květnu úplně super, konečně začalo pořádně hřát sluníčko a někteří z nás odtud odjížděli pěkně opálení. Sešli se tu opravdu fajn lidi, pokecali jsme, pogrilovali, popili, lehce zapařili a bylo nám spolu po dlouhé době zase skvěle. Srandy bylo dost, a i když už po prvním dni skoro polovina lidí odjela, tak my zbytkoví jsme si tu slunečnou sobotní pohodu ještě krásně užili. Jsem rád, že nám parta pořád drží, že se spolu i nadále setkáváme a že pokaždé bývá docela sranda. Doufám, že v těchhle srazích v podobným duchu budem pokračovat i nadále, bo mi je s těma lidma vždycky fakt dobře.
Kdo chce mrknout na fotky z chajdy, může tak učinit TADY!!
J.Nohavica - Holešov
V neděli dopoledne jsme to v Kloboukách definitivně zabalili a namířili si to k domovu. Pro mě však ještě tímhle víkend nekončil, bo jsem měl v plánu spolu s rodiči a s Bubákem navštívit holešovský koncert Jarka Nohavici, což byla pro kroměřížský okres kulturní událost měsíce, ne-li roku :) A to bylo vidět už při příjezdu do Holešova. Místa k parkování se hledaly jen těžko a podle davů lidí, kteří mířili k místnímu zámku to vypadalo, jako by tu snad měli hrát Kabáti :) O koncert byl fakt obrovskej zájem a to jen dokazuje, jakej je pan Nohavica velkej zpěvák. Stejně ho obdivuju! Uprostřed velké zámecké zahrady, která je totálně zaplněná lidma, stojí obrovský podium, na kterým byste čekali bůhví jakou velkou kapelu a na něj si vyleze jen jeden človíček s kytarou a totálně ten dav dokáže pobláznit. Musí to být odvaha jak cyp, ale Jarek už je za ty roky ve svým oboru prostě Mistr a zvládá to všechno bravurně. Při pauzách mezi písničkama publikum dokáže hltat každý jeho slovo, Nohavica dokáže lidi rozesmát, mluvit vážně  a zároveň i pohladit vlídným slovem na dušičce. Zkrátka má obrosvký charizma a s lidma to náramně umí. Ví, ve kterým okamžiku má zvážnět a naopak, kdy atmosféru odlehčit. Přitom to dělá z neuvěřitelnou lehkostí a nepoužívá žádný otřepaný fráze. Pro každý město si přichystá něco speciálního, nechce nudit lidi ani sebe a každý to vystoupení je prostě originál. Obdivuhodný je i to, že dokáže všechny písničky přehrát a hlavně zazpívat zpaměti a úplně bez chyb bez nějakýho čtecího zařízení. Někdy to vypadalo, že ho některá písnička jen tak uprostřed vystoupení napadla a tak ji tam prostě švihl, aniž by musel vzpomínat, jak se to hraje. A že jich má na kontě už fakt dost! Prostě v tomhle ho u nás asi nikdo nepřekoná.
Zhruba před dvěma lety jsem navštívil jeho vystoupení ve zlínským Velkým kině. Nepopírám, že se mi líbilo víc než to holešovský, ale zároveň nutno dodat, že to bylo uplně něco jinýho. V sále je to takový víc komornější, máte toho zpěváka blíž a můžete s ním být v očním kontaktu, slyšíte všechny ty tóny víc citlivěji, navíc atmosféra je tam taky uplně jiná a zrovna k tomuhle zpěvákovi mi to sedělo víc, než tenhle velkej open-air. Prostě jsem odtud tenkrát odjížděl jaksi víc nadšenej, než z Holešova. Uplně něco jinýho to třeba zase bylo, když jsem ho viděl hrát v Třinci na festivalu před rockovým publikem. Tam byla atmoška opravdu famózní a to se nedalo srovnat s ničím.
J.Nohavica - Holešov
Tím nechci koncert v Holešově samozřejmě  nijak devalvovat. Bylo to prostě zase něco jinýho. Spousta lidí před podiem seděla na lavičkách, my jsme stáli až za nimi a zezačátku na mě publikum působilo trošku vlažně. Když je Jarek nutil zpívat s ním, jako by se styděli a zpívali buď jen na půl plynu anebo jen ti nejodvážnější. Jak se ovšem začalo stmívat, atmosféra houstla, lidé se stávali víc anonymními a začali si koncertu víc užívat. Škoda, že větší část koncertu neprobíhala po tmě, protože teprve v té chvíli to mělo ty pravé grády a pořádnou atmošku. Za podiem čněla pěkně nasvícená dominanta holešovskýho zámku a působilo to dost vkusně a romanticky. Jarek Nohavica zahrál spoustu písní a celé to trvalo bezmála dvě a půl hodiny, což je super čas. Zaznělo spousta známých hitů, který není třeba snad ani jmenovat, ty byly prokládaný tzv. virtuálkama, který Jarek pravidelně umisťuje na svoje webovky a reaguje jimi tak na aktuální dění, došlo i na písně posledního alba Ikarus a spousty a spousty dalších.
J.Nohavica - Holešov
Speciálním hostem tohoto koncertu byl i polský akordeonista Robert Kusmiersky, kterej to se svým nástrojem uměl fakt bravurně a Nohavicu tak skvěle doplňoval. Některý jeho písně tak díky tomu dostaly zase úplně novou tvář a určitě jim ta harmonika neublížila. Prostě zase něco jinýho. Díky letnímu počasí byl ten večer velice fajn a v krásným prostředí zámecké zahrady to byl pro všechny ty lidi opravdu zážitek. A že se jich tu sešlo sakra hodně. Některý zvěsti dokonce hovoří o tom, že jich tu bylo až 5 tisíc, což mi od oka moc nepřišlo, ale je to možné. Prostor tu byl veliký a tak se tenhle počet lehce mohl rozptýlit. A to je to, co dělá Jarka Nohavicu Velkým umělcem. Prostě obyčejnej chlápek s kytarou na obrosvkým podiu a přijdou jen na něj tisíce lidí. Málo je takových zpěváků u nás!
Jediná výtka pořadatelům snad jen v tom, že když už očekávali tolik lidí, mohli zařídit víc stánků s občerstvením, bo jich tam bylo uboze málo a fronty opravdu dlouhé. Snad se to do příště vychytá. Zámecká zahrada totiž v létě očekává ještě koncerty např. Čechomoru nebo Lucky Bílé a ty určitě budou taky hojně navštívený. Uvidíme, jestli na některej z nich nezavítám i já ;)

S koncertem Jarka Nohavici tedy vládla spokojenost a to jen dotáhlo do vydařenýho konce tenhle naprosto vydařenej víkend. Takový, kdyby bývaly každej týden, tak bych se vůůůůbec nezlobil. Děkuji všem, s kterými jsem ho mohl strávit a prožít! ;)

Videosestřih z koncertu Jarka Nohavici - písně: Hlídač krav, Ostravo, Zatím co se koupeš, Mám jizvu na rtu, Kometa, Milionář, Fotbal


FOTKY Z KONCERTU ZDE!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Infantility* Infantility* | Web | 11. června 2010 v 18:57 | Reagovat

Na Nohavicu bych taky zašla, jenže v našem Zapadákově nikdy nic nebude, dkyž nepočítám ten ubohej fesťák kam nikdo nechodí.

A je fajn, setkávat se s bývalou třídou. Já v to nevěřím, že my se někdy domluvíme a setkáme. Možná za 50 let. Ono záleží na třídě.

Jé jak bych někam zašla, na nějakej koncert. Pozitivně jsi mě naladil jak o tom hezky povídáš. ;-)

2 Katka Katka | 14. června 2010 v 14:20 | Reagovat

Moooc vydařenej koncert to byl,máš naprostou pravdu,Kubíku,už se těším na další Jarkovo živé zpívání.Myslím si,že ty davy lidí se za ním táhnou hlavně proto,že rozdává nejen svými písničkami radost a dobrou pohodu.

3 Sidny Sidny | 15. června 2010 v 17:25 | Reagovat

Zabiju tě za tu fotogalerii z chaty :-D
Jinak už se těším na Třinec... :D

4 Lukáš Lukáš | Web | 20. června 2010 v 15:57 | Reagovat

Čili tady si docela solidně užíváte hele... :-D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama