Červencové zápisky

21. července 2010 v 21:07 | RUDA |  Akcičky
Nějak nám ten červenec rychle letí. Už je dokonce za půlkou a tak bych sem zas mohl jednou za čas zaznamenat, co se mi během těch několika "prázdninových" dní podařilo prožít. No nebylo toho málo a jsem za to docela rád, takže to tak nějak všechno hezky plyne a já se snažím toho léta trošku užít, když se naskytne příležitost. Takže jen tak ve stručnosti....

Alkehol + Elektrïck mann - Štěrkáč Otrokovice (3.7.2010)

Alkehol - Otrokovice
Zhruba týden po Noci plné hvězd se mi začalo stýskat po živé hudbě a když nedaleko od domova, konkrétně v Otrokovicích v příjemným areálu u štěrkáče, měl vystupovat Alkehol, tak jsem se jel prostě mrknout, bo tuhle kapelu už jsem hodně dlouho neviděl hrát. Vystupovali tady v rámci nějakých pivních slavností, který tu probíhaly už od pátku, ovšem okamžitě po příchodu do areálu jsem zjistil, že to asi nebyla akce nikterak úspěšná. Lidí tu bylo minimum a pokud to tedy měli být slavnosti piva, tak ty dva stánky, ve kterých se točilo, byly fakt reprezentativní :) No ale bohatě to nejspíš vystačilo, protože návštěva nebyla nijak převratná. Spíš zoufalá. Alkehol měl vystupovat nějak už kolem půl deváté, což bylo asi pro spoustu lidí brzo a prostor na parketě se tedy začal plnit až během vystoupení Alkáčů, kteří se začátkem přeci jen pro jistotu počkali, jinak by hráli před poloprázdným hledištěm. S příchodem tmy už ale bylo před podiem jakž takž husto a lidi pařili na starý osvědčený hity. Kapela to nijak s aktivitou nepřeháněla, bo ani neměla moc na tom malinkatým podiu prostor, ale odehrála profesionální výkon bez chybiček a co se týče složení repertoáru, tak se mi líbil moc. Nevím, jestli je to tím, že Alkehol až tak často nevídávám, ale písničky hráli fakt výborný, některý starší kousky, který bych ani nečekal a mělo to fakt šťávu. Rád jsem si je poslechl, zazpíval si s nima no a nezbývá než se těšit na Kamínku, kde tahle banda dorazí v srpnu taky a tam už to teda bude mnohem velkolepější akce. Pokud zachovají tenhle playlist, tak se určitě máme na co těšit a snad na ně řádně zapaříme.
Fotek je minimum, nějak se mi totiž nechtělo tlačit dopředu, spíš jsem si jen tak v klidu poslouchal. Tak snad jen malé video:

Po Alkeholech měla vystoupit ještě kapelka Elektrïck mann, kterou jsem teda ještě v životě naživo hrát neviděl a i když to není zrovna šálek mé kávy, tak jsem si na ně přeci jen počkal, bo mě zajímalo, co ta banda úchylů předvede :) No a nevím, co k tomu říct. Řadu lidí to evidentně bavilo a nemůžu říct, že mě ne. Tuhle kapelu prostě člověk nemůže brát vážně a možná, kdybych denně hulil kilo trávy, tak bych to doma taky poslouchal :) Je to sice bigbítová kapela, ale blíž to má spíš k hip-hopu. Refrény mají skočný, docela i chytlavý, lidi se u toho vyblbnou. Mě teda z celýho toho koncertu nejvíc zaujala jedna slečna stojící před mnou, která měla takový zvláštní křečovitý tanec. Vždycky při refrénu se tak zvláštně celá zatnula a skákala tam jako by v epileptickým záchvatu...no docela úsměvný, to se holt musí vidět :) Elektrici jsou známí svýma úchylnýma textama, často úplně nesmyslnýma, no ale přiznám se, že některý písničky na mě taky docela zabírají. Jejich nejslavnější postava Ice-B tam byl po celou dobu koncertu úplně našrot, celou dobu se tam válel a už po druhé písničce ohlašoval poslední věc, což pak dělal po každé pecce až do konce :) No na akci tohohle typu se to hodilo, byl to spíš underground. Mají svý publikum, který je bere a to je hlavní. Jinak tuhle kapelku asi fakt nejde brát moc vážně. Dovedu si ovšem představit, že po pár pivech na nějakým fesťáčku bych si na ně skočil taky.

Pálava (7.-10.7.2010)

Další taková hezká červencová záležitost proběhla s kamarády na jižní Moravě, na mé oblíbené Pálavě, v kraji vína, slunce, vody a dobré pohody. Krajinu okolo vodní nádže Nové Mlýny mám fakt rád a vždycky se sem rád vracím, protože tady je to fakt úplně něco jinýho, než kdekoliv jinde v republice. Vždycky to tu na mě dýchne takovou zvláštní atmosférou a v létě je to tu fakt parádní. Dají se tu dělat výlety na kole i pěšky, je tu krásný koupání, spousta volnočasovýho vyžití, venkovní hospůdky, kde to každej večer žije, pro vinaře sklípky a např. pro rybáře obrovský loviště :) My jsme tentokrát strávili pár dní v Pasohlávkách, odkud jsme podnikali různý výlety na kolech např. do Němčiček na bobovou dráhu nebo na známý Dívčí hrady u Dolních Věstonic. Tam jsme taky spatřili slavnou archeologickou Venuši a různý jiný vykopávky. Nezapoměli jsme se samozřejmě vykoupat a strávit zábavný odpoledne v campu Merkur a taky prolízt krásný město Mikulov. Bylo to fajn, bylo nám vedro, hezky jsme se opálili, vyčvachtali, povýletovali a ač jsem tu byl už po několikáté, vrátím se sem na těch pár dní vždycky rád. Tak třeba zase za rok ;)
Několik obrázků z Pálavy ve videoprezentaci:

O dalších akcích, jako např. Masters of Rock a jemu předcházejících se rozepíšu podrobně zase později.
sdílet na Facebooku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 22. července 2010 v 13:42 | Reagovat

Krásné a vtipné videjko-mám chutˇjet ještě letos na Pálavu... :-)

2 bubák bubák | 22. července 2010 v 18:52 | Reagovat

Se mnou???

3 Sabča Sabča | Web | 25. července 2010 v 8:19 | Reagovat

Všecko nej ke svátku! :D

4 RUDA RUDA | Web | 30. července 2010 v 14:52 | Reagovat

Děkuju moc ;)

5 Radek Radek | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 14:02 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Ještě juknu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama