Pivní slavnosti - Kamínka 2010 (6.-7.8.2010)

22. srpna 2010 v 15:04 | RUDA |  Akcičky
Pivní slavnosti Kamínka 2010
Co říct k Pivním slavnostem na Kamínce? Je to prostě jedna z tradičních akcí, bez kterých už si těžko léto dokážeme představit. Každoročně se na ni těšíme a dlouho dopředu už zabírá pomyslný místo v našich diářích. Stejně jako třeba na Noci plné hvězd v Třinci, tak ani tady nesmíme chybět. Jsou to takový vrcholy léta, či snad i celýho roku. Děcka se těšívají na Vánoce a my už tak nějak víc na tyhle tradiční akce. Ani letos nechyběla dobrá nálada, správní lidi a výborná muzika.
"Pivní" na Kamínce startují pravidelně už v pátek odpoledne a letos hrozilo, že si je asi moc neužijem, bo ještě v pátek celé dopoledne silně pršelo a vypadalo to nejmíň na gumáky a pláštěnku. Někteří z nás sice hrozili, že v takovým počasí nikam nepojedou, ale nakonec se počasí umoudřilo, přestalo pršet a i když nebylo zrovna pořád vlídně, tak ta natěšenost na tuhle akci a na lidi, co měli dorazit byla větší a nakonec jsme vyrazili všichni, co vyrazit měli. Na Kamínku jsme dojeli nějak kolem třetí hodiny odpolední a na místě už bylo několik lidí a stanů a pozvolna se to začalo rozjíždět. Sluníčko už taky začalo vykukovat a dělalo se příjemný teplo, takže to bylo fajn a nálada hned byla lepší. No a pak už to probíhalo skoro stejně, jako každej rok. Postavili jsme stany a šlo se na pivo. Mezitím samozřejmě probíhalo vítání s těmi, kdož dorazili až po nás i s těmi, které jsme tu potkali a dlouho třeba neviděli, takže kecárna atd. atd. Ještě než se akce začala rozjíždět a než začaly hrát kapely na podiu jsme se všichni shromáždili u stanů, vybalila se vodní dýmka a bafal se višňový tabáček, tak to bylo celé takové do pohody. No a pak už se šlo pít. Jelikož jsou to pivní slavnosti, tak se tady logicky voda moc nepije a jelikož má Kamínku pod palcem likérka Rudolf Jelínek, tak tady není nouze ani o jejich produkty. No a když se sejde banda lidí, tak to jde samo :) Nejhorší asi bylo zpachtovat se s borcama z Vranova, kteří sem dorazili snad poprvé a zároveň dovezli Denisku z Brna. Skácela už znám, ale jeho kámoša Martina jsem viděl poprvé, tak jsme se nějak dali do řeči a ten když pak zjistil, jak jsem dopadl na letošním MOR, tak si pak ze mě parchant celou dobu utahoval a chtěl mě asi za každou cenu ožrat, neboť mě chtěl znovu dostat na infekční :oP To první se mu asi podařilo, to druhý už naštěstí ne, ale i tak to tempo začalo být celkem vražedný a to bylo ještě celkem brzo. Ovšem musím se tomu dodneška chlámat, když ho vidím, jak mi podává ty baňky a pak říká: "Bacha ať neskončíš na infekčním! " No tož takovou majou ostatní srandu z cizího neštěstí :) Ale jo, byla celkem prdel a pátečním večerem jsme se docela prořehtali. První kapelu, kterou jsme krátce shlédli a snad na ni i trochu zapařili, bylo Turbo, který já teda zrovna moc nemusím, ale některý jejich hity už jsou prostě legendární a notoricky známý, tak proč si to neposlechnout.
Kalíme
Před následujícím Alkeholem jsem si šel ještě lehce zdřímnout, bo únava po noční šichtě byla znát, ovšem z lehkého zdřímnutí se vyklubal docela hluboký spánek a tak jsem se probudil právě ve chvíli, kdy Alkehol už skončil. A to mě vážení přátelé velmi mrzelo. Na tuhle kapelu jsem se tady moc těšil a nakonec to prochrápu. No nedalo se nic dělat, kvůli mě opakovat nemohli, no ale aspoň jsem byl v plné formě na následující další vynikající českou kapelu Škwor. A tohle vystoupení jsem si užil naplno. Pařili jsme, skákali a zpívali, jako už dlouho ne ...no prostě paráda.
Škwor - Kamínka
Škwor tady opět potvrdil svoji současnou skvělou formu a fakt se mi tahle kapela líbí čím dál víc. Dělají to fakt dobře a za poslední cca rok je u nich znatelnej velkej pokrok, hlavně co se týče živýho vystupování. Letos už jsem je viděl několikrát a pokaždé to bylo perfektní. Osobně tuhle kapelu v současné době považuju asi za nejlepší u nás! Dogaři, Kabátovci a fandové ostatních skupin mi snad prominou, ale mě se prostě líbí, jak to Škwor teď dělá. Určitě je to i zásluhou schopnýho manažera, kterej jim nastavil jakousi cestu, kterou by měli směřovat a evidentně se to vyplácí. Kapela nabírá stále nový fanoušky a je to fakt vidět, kolik lidí stojí a zpívá s nima před podiem teď, a kolik chodilo v minulých letech. Přitom se ani nehrajou v rádiu, ale mají prostě písničky, který na lidi zapůsobí. Tvrdý, melodický s moderním zvukem a s textama, který mají lidem co říct a v kterých se třeba často poznávají. Myslím, že jsou zároveň jediná kapela z té české první ligy, která se drží tohodle stylu a tím pádem by se dalo říct, že jsou svým způsobem originální. Pokud si to sami neposerou, tak určitě půjdou ještě nahoru. Nevim, jestli dosáhnou třeba někdy úrovně Kabátu, ale našláplý na to asi mají docela slibně. I když asi bych nechtěl, aby dělali podobný monstrozní koncerty. Takhle jim to sedí teď nejlíp a myslím, že si to i užívají. Uvidíme, s čím příjdou na novým albu. Zatím to platilo tak, že každý nový bylo lepší, než to předchozí, tak snad nepřetrhnou lajnu. Na Kamínce letos Škwor určitě patřil k vrcholům. Sice se mi zdálo, že některý písničky hrajou celkem zkrácený, ale to se mi možná jenom zdálo, ale pokud tomu tak bylo, tak aspoń o to víc jich zahráli :) Nejlepší byl asi závěr vystoupení, kdy na podium naběhl celkem ožralej Tonda Rauer z Alkeholu v upnutým tričku Škworů a s megapupkem venku. Přinesl klukům panáky, chlapácky se popusinkovali a nakonec s nima odzpíval závěrečnej přídavek "Mý slzy neuvidíš, při kterým dělal ještě různý kraviny. No byla to aspoň sranda a takový odlehčení na závěr (viz.video). Po Škworech už následovala jen zábavovka Tip-Top Q a to už nikoho moc netankovalo, takže jsme jsme ještě chvilku pobloncali po areálu a šlo se spát. Ve stanu na nás sice čekala ještě pohroma v podobě nateklé vody z náhlýho nočního lijáku a nasrané Sidny, která se ji snažila hrsťama vylívat ven, ale nebylo to zas tak hrozný.
Ruda z Ostravy a RUDA z Těšnovic
Přežili jsme a sobotní ráno bylo lepší než jsme čekali. Žádné extrémní kocoviny se nekonaly a tak jsme hned po probuzení vyrazili do zdejší restaurace na polívečku a nějakou tu kofolu. Dopoledne se celkem vleklo a nic zajímavýho se tu nedělo. Na podiu sice vystupovaly nějaké kapelky, ale těm jsme pozornost moc nevěnovali a spíš jsme si tak vykládali zážitky z předchozího večera a polehávali ve stanu. Kolem oběda už přijížděli první "celebrity" v podobě kapely Doga, Legend a Rudy z Ostravy a tak jsme je šli kluky přivítat a pokecat. Poté už začal na podiu trojčit známý štajger Ruda z Ostravy se svou kapelou The Libido a to byla docela sranda. Čert vem jeho převzaté písničky, který dokáže zahrát kdejaká zábavová skupina, ale ty kecy, improvizace a komunikace s publikem, to bylo perfektní. Ruda sem přivezl dávku svýho svéráznýho humoru a lidi se dobře bavili. Před podiem měl určitě větší úspěch než loňskej Ozzák, kterej sice měl nával při autogramiádě, ale jinak nic moc nepředvedl. U Rudy to bylo opravdu plnohodnotný vystoupení baviče i s hudební produkcí, tak, jak by mělo vypadat. Ostravak určitě svý příznivce nezklamal a spoustu lidí rozesmál, takže to byla taková příjemná sobotní oddechovka. Zazněly i jeho "nejslavnější hity" jako např. Markéta, Happy Kurde anebo aktuálně velmi oblíbená Ostrava, čímž spoustu lidí překvapil, bo ji zahrál jen tak unplugged se španělkou a navíc si odzpíval i refrén, kterej jinak zpívá zpěvačka Martina Pártlová.
V pohodovým stylu následovala i další, dnes už známá akustická kapela Legendy se vrací, která na Kamínku zavítala už podruhé a naposled se tu spousta lidem líbila, i když zrovna hrála za silnýho deště. Letos už to bylo s počasím v pořádku a tak se lidi mohli před podiem pohupovat do rytmů známých světových hitů. Do programu sobotního odpoledne tahle kapela skvěle zapadala a rozehřála lidi na další, spíš už tvrdší bandy.
Legendy se vrací
Reflexy se sice jako tvrdší banda nazvat moc nedají, ale přeci jen už je to jenom svižnější bigbeat než chlápkové se čtyřma španělkama a vlastně by se do role rozehřívačů publika dali zařadit taky. Sázeli tam všechny ty svoje zábavový hity jedna radost a před podiem měli docela nával. Je vidět, že tahle kapela je tady v regionu oblíbená (aby také ne, když tu hraje skoro každej měsíc) a lidem už jsou ty hity notoricky známý. Takže si spousta lidí a hlavně děvčat hezky zatrsalo a Reflexy sklidily docela velkej úspěch.
Mezi vystoupeníma různých kapel probíhaly ještě různý pivní soutěže, kam se mnohdy hlásily i různý individua, který sice sotva stály na nohách, ale na exnutí škopka si stále ještě troufali :)
Jedním ze soutěžících, kteří byli ještě v normálním stavu, byl i náš Bubák, kterej se zapoji hned do několika klání. Pivní moták mi nějak unikl, zato lovení pivních vršků tlamou z lavoru plnýho mouky už jsem spatřil a to bylo fakt zajímavý. Bubák prskal moukou ještě dlouho po soutěži a z šušňů, který ještě na druhej den lovil z rypáku,by se snad daly upíct i rohlíky :-D No veselé to bylo. Do druhé soutěže se s ním přihlásila ještě Sidny a to s pivní soutěží moc společnýho nemělo. Měli si mezi sebou přehazovat balonky plný vody, ovšem stížený to měli tím, že na rukách měli rukavice plný ostrých hřebíčků. Soutěž docela nic moc a tak nejvtipnější na tom byly snad jen kostými našich soutěžích, kteří vypadali, že přišli zrovna z rybařiny.
KAMÍNKA 2010
DOGA
Po těchle kravinách už bylo v plánu vystoupení slovenské kapely Desmod. To se ovšem bohužel nekonalo z důvodu onemocnění zpěváka a tak s předstihem musela nastoupit kapela Doga, kterou už všichni dobře známe, že?! :) No a jejich vystoupení bylo taky tak trošku v ohrožení. Ne snad, že by nemohli hrát vůbec, ale spíš jeden z jejich členů byl značně indisponován, takže hrozilo, že nakonec odehrají koncert jen ve třech. Ano, kytaristu Lumírka odpoledne docela skolily hruškovice od Jelínka a tak chudák byl trochu více mimo :) Nakonec se ho ale těsně před koncertem podařilo probudit, Lumča se z největší krize dokázal mistrovsky dostat a celý vystoupení zahrál docela bez chyby... snad kromě úvodní písničky, kdy asi ještě chrápal a začal zpívat refrén o něco dřív než Izzi :) Ale byla sranda se na něj dívat a nakamerovávat jej na podiu, bo zas dělal kraviny a veselá nálada mu fakt nechyběla. Vystoupení Dogy se taky hodně povedlo. Tahle kapela už neodmyslitelně patří k této akci a Pivní slavosti na Kamínce bez Dogy si už řada skalních příznivců snad nedokáže představit. Pod podiem tedy opět slušnej kotel, lidi zpívali a skákali a atmosféra byla moc fajn. I po stránce zvukové to bylo celkem bez chyby a jelikož i frontman tentokrát zůstal střízlivej, tak to bylo všechno odehrátý celkem profesionálně a s dobrým ohlasem u publika. Já jsem jejich koncert opět dokumentoval, takže jsem se pohyboval snad všude možně, ať už na podiu, před ním či na různých místech v davu a atmosféra vládla všude perfektní, takže kluci tady opět měli velkej úspěch.
Doga a my :)
Na závěr koncertu Dogy jsme se s Bubákem a Vranysem tak trochu z legrace hecli a při tradičním přídavku od Lindy Perry v písničce "What´s up" jsme vlezli Pepsimu za mikrofon a zpívali s Izzošem závěrečný kolečko refrénů :) No a řeknu vám, že za střízliva to není žádná sranda stát před takovým davem a něco tam halekat :oP Zdrhli jsme sice docela předčasně a Pepsi nás k mikrofonu ještě pobízel zpátky, ale svou "chvilku slávy" jsme si užili, tak už jsme se radši nevraceli. A tož sranda byla no a jelikož byla po celej večer taková uvolněná nálada, tak to bylo všecko v pohodičce. Doga tedy nezklamala a za rok s ní tady pořadatel počítá zase, takže se fandové snad můžou na tuhle kapelu zase těšit, třeba už i s novýma písničkama.
Po Doze následovala slovenská legenda Tublatanka s Maťem Ďurindou v čele a ta zde měla taky velkej úspěch, ostatně jako všechny ty "hlavní" kapely letos. Publikum se tu tento rok sešlo fakt dobrý a každé kapele tu vytvořili super atmošku. Kapely sem navíc taky rády jezdí a údajně už pořatel musí některé i odmítat, bo zájem o hraní na Kamínce je prý docela velkej. Není se čemu divit. Pro kapely je tu připravený dobrý zázemí v podobě dřevěných srubů, můžou tu přespat, zakalit a sejít se tu s ostatníma hudebníkama, což potvrzuje i páteční společná kalba kapel Škwor a  Alkehol, kde někteří členové vypadali dost "výživně" :) Navíc je tu dobrý publikum a příjemný prostředí uprostřed lesů, takže akcička je to celkem oblíbená. Tublatanka se tu tedy taky předvedla v dobrým světle a záhrala koncert na úrovni. Líbilo se mi to podstatně víc než na letošním Masters of Rock, kde sice hráli za světla, ale i tak kostra koncertu zůstala celkem stejná. Na Kamínce asi hráli o něco dýl a pár hitů přidali no a taky jsme se mohli dočkat delších těch jejich slavných "onanií" na hudební nástroje. Tentokrát jsem to hltal z blízkosti z prostoru pod podiem a tak jsem si ty jejich sólíčka mohl hezky vychutnat jak v obýváku. O sólech jejich basáka už jsem se zmiňoval v článku z MOR, ale větší úspěch tady určitě měl jejich bubeník, kterej svýma dlouhýma sólama roztleskal spoustu lidí v publiku a celkem na něj reagovali. Ten svým uměním určitě nenudil a ukázal, že to fakt za těma škopkama umí. Nejlepší ale stejně je, když kapela hraje pohromadě a lidi můžou poslouchat jejich starý známý hity. Zahráli snad všechny ty notoricky známý i několik novinek z alba "Svět v ohrození" a zařadili se tak k vrcholům sobotního večera, či snad celýho letošního festivalu.
TUBLATANKA
Večer ještě měli zakončovat tradičně Kosovci, ale této zábavy už jsme se nějak nezúčastnili. Závěrečnou část večera jsme trávili u Dogy v chatce, kde jsme ještě poseděli s pár lidma a zbytkem kapely, bo Izzik odjel nezvykle už po koncertě pryč a Pepsi tradičně domů. Takže se žádná velká kalba nekonala a oproti pátku se šlo spát relativně za střízliva. Teda alespoň já, bo někteří to údajně ještě rozjeli a táhli až do rána bílého :)
Pivní slavnosti Kamínka 2010
Tahle tradiční oblíbená akce je tedy už opět letos za náma a minimálně od Vánoc už se budou její stálí návštěvníci určitě těšit na další ročník. Je to tady pokaždé dost povedený, jsem rád, že tahle akce bývá docela blízko našeho bydliště, že tady potkám spoustu známých a že sem pořadatel zve opravdu dobrý kapely. Letos sice chyběla nějaká ta větší "Star", ale mě to naopak vůbec nevadilo, bo kapely jako Alkehol, Škwor nebo Doga mi bohatě vystačili. Oproti ročníkům, kdy tu vystupoval Divokej Bill, No name nebo Tři sestry tu aspoň nebylo až tak extrémně narváno a dalo se to v pohodičce prožít. A o té pohodě je tenhle fesťák především, takže i když už tu neřádíme tak jak "za mlada", tak to je tady pokaždé moc dobrý a dokážu si to užít. Se složením kapel tedy letos spokojenost, škoda jen té neúčasti Desmod a mě navíc mrzí to zaspání Alkeholů, ale zatím mě tady s výběrem kapel nikdy nezklamali. Kabáty, jako při mé první účasti tady, už asi na Kamínce neuvidíme, ale nebojím se, že by příští rok pořadatel šáhl někam vedle a pozval nějaký srágory. Počasí nám nakonec po celej víkend taky jakž takž vyšlo, takže s letošním ročníkem opět spokojenost. A nejlepší pivo? Opticky podle nejdelších front a dle ohlasu většiny návštěvníků jednoznačně Svijany!!!

FOTOGALERIE Z PIVNÍCH SLAVNOSTÍ ZDE!!!

V rozsáhlém videodokumentu můžete spatřit Škwor, Rudu z Ostravy, Legendy se vrací, Dogu, Tublatanku a jiné...


Další hudební videa z Kamínky budou postupně přibývat na facebookové stránce "hovadoblogu".

Rozsáhlejší dokument z vystoupení Dogy je na jejich ofiko stránkách!
sdílet na Facebooku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dandelka dandelka | 6. září 2010 v 18:08 | Reagovat

Nečekaně nejdelší příspěvek se týká dogy:D Až vás potkám tak chci podpis..kdybyste se rozhodli být slavní:D ať ho pak můžu nakopírovawt a vydražit:D ;-)

2 tvoje žena :) tvoje žena :) | 9. září 2010 v 13:44 | Reagovat

Krásně napsané jako vždy lásko :) :-D

3 RUDA RUDA | Web | 10. září 2010 v 13:10 | Reagovat

Dandelko šak my už jsme slavní, máme totiž kapelu Doga revival a někteří nám to dokonce i žerou :-D

Moje ženo děkuji převelice, tak hezky už mi to tu dlouho nikdo nepochválil :-*

4 stranger-girl stranger-girl | Web | 15. září 2010 v 18:30 | Reagovat

Konečně jsem narazila na někoho kdo tam byl, a jak tak koukám na fotky, a vidím tam jednoho z kamarádu se kterými jsem tam byla, tak jsem zjistila, že jste dokonce seděli u vedlejšího stolu :D Náhoda :))

5 RUDA RUDA | Web | 15. září 2010 v 19:20 | Reagovat

JJ, svět je malej a náhody se dějí :)

6 jasnovidka jasnovidka | 19. září 2010 v 11:47 | Reagovat

Omyl,na světě neexistují náhody a všechno je vždy tak,jak má být..... :-)

7 rourk rourk | Web | 17. června 2015 v 19:56 | Reagovat

Jste udeřil hřebík na hlavičku. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama