Čechomor & Ewa Farna - Zlín (8.12.2010)

11. prosince 2010 v 21:55 | RUDA |  Akcičky
cechomor a farna
 Vánoce se pomalu, ale jistě blíží a s nima se roztrhl pytel s všelijakýma těma vánočníma koncertama. Ono je dobrý se i za pomocí hudby tak trochu vánočně naladit a tak když se naskytla příležitost zajít si na takovejhle koncert a zrovna kapely Čechomor, která je ve svým žánru u nás asi to NEJ, nebylo nad čím přemýšlet. Koncert se konal v nedalekým Zlíně ve Velkým kině a lákadlo to bylo o to větší, neboť s touhle populární kapelou měla jako host vystupovat ještě možná o něco populárnější mladá zpěvačka Ewa Farna. 
Poslední dobou se cestování na koncerty neobejde bez všelijakých nástrah počasí a tentokrát to sice nebyla sněhová vichřice, ale naopak zase neskutečně hustá mlha, kdy člověk viděl sotva metr před sebe. Když se v tomhle jede ještě navíc po tmě, je to jízda spíš po paměti a chodci u krajnice mají prostě smůlu :) Naštěstí jsme potkali jenom jednoho a na poslední chvíli jsem mu stačil vyhnout (což on teda se vůbec nesnažil a štrádoval si to pomalu prostředkem silnice), ale jinak to bylo v klidu a i když jsem v té mlze ještě přehlídl jednu odbočku na novým obchvatu, kde jsem jel vůbec poprvé a díky tomu jsme si projeli neplánovaně novej úsek dálnice, tak jsme dojeli naštěstí včas a akorát  před začátkem koncertu.
Kino bylo zaplněný do posledního místečka a jelikož jsme si kupovali lístky v předprodeji až na poslední chvíli, tak jsme měli místa až nahoře, docela daleko od podia, ale zase s dobrým výhledem na celej sál. Koncert byl zahájen dámskou smyčcovou čtveřicí, která si říká Gadrew Way, ty na úvod  zašmidlaly něco z té klasiky a pak už nastoupila kapela Čechomor v plné síle a úvodní písně patřily do toho soudku vánočního. Po asi třech písničkách už si přizvali svého milého hosta, což byla Ewička Farna a s jejím příchodem to v sále úplně ožilo, lidi se začali projevovat víc hlasitě a Ewa to tam tak nějak celé prozářila a to nejen díky svému třpytivému oblečku, ale hlavně sympatickým projevem, který určitě na všechny zapůsobil. Ze začátku sice působila trošku stydlivě, ale když zjistila, že má velkou přízeň v obecenstvu, s každou další písničkou se projevovala víc sebevědoměji a u těch rychlejších pecek se dokázala i trochu odvázat. Co ovšem musím vypíchnout, jsou její hlasové kvality. Ta holka má opravdu zlato v hrdle a v některých pasážích mi z jejího zpěvu šel až mráz po zádech. Kdekdo má na ni rozdílný názor, někteří lidi ji zatracují jen pro to, že je mladá a že je to jen produkt schopných manažerů, ale já jen můžu říct:"Díky Bohu, že tuhle holku ti manažeři objevily, a to i bez nějaké televizní soutěže!!!" Farna má opravdu vrozenej pěveckej talent a narozdíl od většiny rychlokvašek ze Superstárů, po kterých zpravidla za rok po soutěži neštěkne ani pes, se dokáže udržet na špici a rozhodně o ní bude ještě hodně dlouho slyšet. Troufnu si i říct, že pokud má být někdo nástupkyní Lucky Bilé na tom pomyslným trůnu Českých Slavic, tak to bude právě ona. Rozhodně ještě ne teď, má na to ještě spoustu času, ale nakročeno k tomu má zatím výborně! Potřebuje se hlavně oprostit od toho dětskýho publika, který je zatím v převaze, ale k tomu jí může pomoct právě i tohle turné s Čechomorem, kde ji spatří spousta lidí, kteří by na její koncert normálně třeba vůbec nešli. Zpívá tady s nimi úplně jiný repertoár a působí tady jako dospělá zpěvačka, nikoliv jako ta ztřeštěná puberťačka z jejích prvních videoklipů. Už taky hodně vyrostla, je z ní  šikovná slečna a za pár let až přestane zpívat "Měls mě vůbec rád", to určitě bude zas o něčem jiným. Lucku Bílou taky proslavila odrhovačka "Neposlušné tenisky" a kam to holka dotáhla :-) Takže já rozhodně téhle holce držím palce a určitě nejsem z těch, kdo by ji kritizoval jen proto, že je to prostě "Ewa Farna". Slyšel jsem ji zpívat už několikrát naživo a to je pro mě nejlepší důkaz toho, že je to kvalitní zpěvačka. Nějaký osobní sympatie či antipatie, jako většina ostatních, do toho netahám.
Čechomor a Ewa Farna
Koncert plynul docela hezky. Čechomor prokládal vánoční písně s těma svýma klasickýma, mezi nima vždycky přišla na jednu nebo na dvě písničky Ewička a tak se to točilo celé dokola. Některé písničky s Farnou stály fakt za to a určitě by nebylo špatný je nahrát společně na desku. Je snad jen škoda, že většinu z nich zpívala Ewa v polštině, což sice nebylo špatný, ovšem český publikum by asi uvítalo víc těch českých. Kdekdo asi očekával i duet ve skladbě "Proměny" anebo společně odzpívaný největší hit kapely "Gorale", který už si spolu párkrát střihli v TV, ale ani na jedno bohužel nedošlo. "Gorale" nakonec odzpíval Čechomor sám a poté už následoval konec koncertu, ovšem skvělé zlínské publikum si vytleskalo ještě několik přídavků a tak se koncert protáhl až něco ke dvoum hodinám.
S průběhem koncertu museli být asi všichni spokojeni, byl to docela příjemnej komorní večer a to se takhle v tom adventním čase prostě hodí :) Příjemnej dojem z koncertu mi ovšem kazila jen jedna vedle mě sedící paní, která snad neviděla mýdlo asi půl roku a tak ten puch co od ní šel byl vcelku nepříjemnej. Z práce jsem sice zvyklej na kdejaký lidský pachy, ale tohle byla fakt síla a obzvlášť na společenským večeru je tohle celkem nechutný. Nevim no, některým lidem asi slovo hygiena nic moc neříká :-/
Čechomor a Ewa Farna
Po koncertě pak přišla celá kapela i s Ewičkou do foyer, aby se svým fanouškům mohli podepsat no a já jsem pak Ewku trochu odzbrojil tím, když jsem jí předložil k podpisu tuhle asi 3 roky starou fotku, kde vypadá oproti nynějšku ještě hodně mladince. Chudinka nemohla věřit svým očím a řehtala se na celý předsálí, o fotku se následně začali zajímat i muzikanti z Čechomoru a tož aspoň byla nějaká sranda :-) Všichni i v civilu působí velice příjemně, nikdo z nich si nehraje na nějakou velkou hvězdu a tak to má být. Takže i za tohle setkání jsem docela rád a všem těmhle muzikantům držím palce. No a teď vstříc dalším novým koncertům ;)

Fotky sice stojí za prd, bo jsou focený z velké dálky, ale pár jich je ZDE!!!

sdílet na Facebooku
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 L. L. | 13. prosince 2010 v 12:13 | Reagovat

Kubík má pravdu-Ewička je výborná zpěvačka a ve spojení s Čechomorem-prostě nádhera.Mrazilo v zádech nejen Kubovi ...všem,kdo mají rádi dobrou muzičku,vřele doporučuji.

2 Petr Petr | 13. prosince 2010 v 17:52 | Reagovat

Ty si tam sel myslim jenom kvuli Ewe a ne Cechomoru, co?:)

3 RUDA RUDA | E-mail | Web | 13. prosince 2010 v 19:45 | Reagovat

Petr: Ne! Šel jsem tam kvůli oboum, byl jsem zvědavej na to spojení. Kdyby tam hrál každej sám, asi bych váhal.

4 Bubák Bubák | 14. prosince 2010 v 15:13 | Reagovat

Ty by ses bejradši spojil s Evičkou že? :D

5 MAGDALENA MAGDALENA | 3. února 2011 v 17:01 | Reagovat

zavidiš.Bubaku.. Rudovi že ma rad jejich hudbu Ewi a Čechomoru...... jsou Baječni [:tired:]  :-)  [:tired:]  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama