Doga (unplugged) - Brno (1.12.2010)

5. prosince 2010 v 19:22 | RUDA |  Akcičky
Doga - Brno (1.12.2010)
Loni na mě akustickej koncert téhle kapely na tomhle místě udělal velkej dojem. Parádní klub, skvělý publikum a muzika, kterou mám rád. Když byla letos možnost si to po roce opět zopakovat, neváhal jsem ani chvilku a už dlouho dopředu jsem se sem těšil. Letos se tu totiž mělo sejít daleko víc známých lidí a v cestě za společnými zážitky nám nezabránilo ani to katastrofální počasí, který toho dne panovalo. Všechny nástrahy jsme ale úspěšně zdolali a ve výsledku z toho byl moc povedenej výlet!
Venku se skutečně ženili všichni čerti, vánice, závěje a všude kolem bílá tma. Vyjet v tu chvíli na dálnici do Brna by bylo asi pro spoustu lidí nepředstavitelný, ovšem mě to nechávalo celkem klidným, což někteří nedokázali pochopit a snažili se mě za každou cenu vystresovat, leč marně :) S dostatečným  předstihem  jsme se do toho svinstva nakonec přece jen vydali, přičemž předvoj nám už asi hodinu před námi dělaly kamarádky Mája s Haničkou a tak jsme měli docela dobré zprávy, že projet se to s opatrností dá. Ke mě do auta se ještě na poslední chvíli přidal Obrázek, kterej taky toužil po dobrodružství, zbylí členové výpravy to radši preventivně vzdali. Cestičky byly opravdu silně zaváté, hlavně na místních okreskách člověk neměl moc jistoty, zda se vyhne protijedoucímu, aby někde neuvízl, ale pak už se jelo celkem v klidu. Nejtěžší bylo trefit nájezd na dálnici, bo ten nebyl vůbec vidět, na něm posléze  očima vytlačit uvízlý kamion před sebou, pak už jsme si jen vychytrale počkali na sypač, kterej se z dálky blížil, zařadili jsme se za něj, aby nám cestu pěkně odhrnoval a i když jsme se až k Vyškovu drkotali asi jen 40 - 50km/h, tak jsme stále jeli, což bylo pozitivní. U Vyškecu nás ale milej cestář zradil a sjel z D1, ta se sice rázem rozšířila na dva pruhy a trochu jsme i zrychlili tempo, ovšem sněhu na vozovce nějak přibylo. Celou dobu se ale stále jelo a jediná kolona nás přibrzdila už jen těsně před Brnem, když jsme popojížděli asi jen 500m a netrvalo to naštěstí moc dlouho. Okolní bílá vichřice, ve které jsme ale stáli, nebyla nic příjemnýho. Naštěstí jsem za volantem celkem flegmoš a nezačnu hned nervovat, jako většina šoférů, občas jsem si sice zanadával nad bezohledností některých kamioňáků, ale to bylo tak všechno. Poté nám v rádiu začali hrát Jarka Nohavicu, se kterým jsem si zabékal tu známou "Dokud se zpívá, ještě se neumřeloooo", což bylo v tu chvíli docela výstižný a přidalo nám to hodně na dobré náladě :) Ono je fakt asi důležitý se z ničeho hned tak neposrat a pak jde všecko líp.
lidi
Cesta do moravské metropole nám sice trvala asi 4x dýl než za běžných podmínek, ale nakonec jsme se všichni šťastně a docela ve stejnou dobu začali scházet před Melodkou, kde se koncert měl odehrávat. Kapela dojela těsně za náma, takže jsme měli ješte dost času si poklábosit a sednout na bar. Sice jsem měl pocit, že pode mnou ta barová židlička musí shořet, bo jsme seděli v Kometa baru a já, jakožto fanda zlínských ševců jsem si připadal, jak satanista, kterej zrovna vešel do kostela, ale přežil jsem to :-D Brány klubu se po chvilce otevřely, kapela měla nazvučíno a tak už se jen čekalo na tu pravou chvíli, až bude Meldoka dostatečně zaplněná. A lidí přišlo opět opravdu dost. V Brně se setkávám stabilně tak se 3-4 známýma lidma, ovšem tentokrát jich tam došlo daleko víc. Hodně lidí dojelo i od nás, ti tam zase měli svý známý, potkal jsem tam zase nový příjemný lidi a nejhorší na tom všem je, že člověk by si chtěl před tím koncertem povykládat s každým a přitom na to je tak málo času! Takže to všecko probíhá tak nějak hekticky, bo člověk je zpočátku tak trochu rozhozenej a chvilku je tam, pak zas tam... a s každým by se dalo vykládat celej večer, ale prostě to nejde, bo chcete stihnout s každým aspoň pár slov :) Na druhou stranu je to zas lepší, kdyby tam člověk neměl nikoho, takže jsem rád za všechny, co tam dorazili a s kterýma jsem se tam potkal. Bylo to tam s váma super! ;)
Doga - Brno (1.12.2010)
Pak už začal koncert, začalo se pařit, semtam se muselo i něco zdokumentovat, ale bavilo mě to! Na Melodce opět zavládla perfektní atmosféra, lidi jsou tady opravdu výborný a sám "velký Izaiáš" je pochválil, jako nejlepší publikum v republice - a to od něj slýchávám na koncertech málokdy (snad jen doma v Třinci). Izzi byl obzvlášť toho večera velmi dobře naladěn, komunikoval s publikem jako málokdy jindy, rozvykládaval se mezi písničkama, což u něj moc není zvykem, pominu-li jeho tradiční hlášky, a bylo to i díky tomu celé takové fajné, veselé, uvolněné...prostě tak trochu něco jinýho, než jsem byl doposud u Dogy zvyklej. Hudebně ovšem beze změn a tam taky není co vytknout. Roman sice občas zase pletl texty, ale to vždycky nějak vtipně potom zahrál do outu. Koncert přitom nezačínal ani nekončil jako unplugged, ale to zatím nebudu prozrazovat, bo turné ještě bude pokračovat, tak abych některé fandy nepřipravil o překvápko ;) Převážná část ovšem probíhala na akustické kytary, z nichž nejpovedenější design má opět Pepsi a jeho bassa vypadá dosti kontroverzně až provokativně. Dílo ovšem originální a každý ať si o tom myslí, co chce ;) Playlist byl docela ve stejným složení, jako v loňským roce, samozřejmě ne ve stejném pořadí, ale bohužel nepřibyla žádná písnička, kterou by kapela třeba dlouho nehrála nebo která by nebyla na posledním DVD. Určitě mohli zařadit něco z těch starších desek, v zásobě toho mají celkem hodně a nějaká taková raritka by se určitě ujala, takže je to celkem škoda. Jinak ale koncert šlapal, samozřejmě oproti běžným koncertům bylo zahráno dost písní, které se normálně nehrajou, ale srovnávám to s tím loňským unplugged turné jakotakhlééé :) Na řadu přišlo i hodně pomalých skladeb, Lumír opět tasil tahací harmoniku, Pepík nám na přání při "Hvězdách" krásně odzpíval vokály, naší kamrádce Peti byly věnována taky jedna píseň k narozkám a došlo třeba i na veselýho Karlíka, kterýho asi jinde než na unpluggdech od Dogy neuslyšíte. Lidi zpívali, v klubu bylo horko, že se potily i trubky na stropě a celé to prostě bylo opět moc vydařené. Koncert trval něco kolem dvou hodin a všichni snad museli být spokojení. Je fakt, že tady na tomhle místě se Doze fakt daří a ty koncerty tu stojí za to, takže doufám, že se tady zase brzo objeví. Izzi vyslovil přání, zahrát si tady i v dubnu příštího roku, takže snad to klapne zase tady všichni rozjedou společnej mejdan.
Doga - Brno (1.12.2010)
Po koncertě bylo ještě dost času si se všema pokecat, zahrát si fotbálek anebo pořídit videorozhovory pro web kapely atd. atd. Následovala ještě rockotéka, takže kdo toho měl málo, mohl se ještě vyblbnout na parketě a poté už jsme se pomalu začali loučit a odcházet ke svým noclehářům. Naštěstí nikdo z nás Kroměřížáků nemusel na druhý den do práce nebo do školy, takže se nás ujali brněnští přátelé a my nemuseli jet v tom marastu ještě zpátky domů, bo to by člověk dojel tak za svítání :)
Betlém
S Obrázkem jsme přespali u Denisky na bytě a ráno nás probouzelo krásný slunečný počasí. Domů se nám ještě nechtělo, tak jsme vyrazili do centra velkoměsta, kde právě probíhaly velký vánoční trhy a všechno to bylo takový pohádkový najednou. I díky tomu sněhu a mrazivým teplotám to všechno konečně vypadalo, jak opravdový bílý Vánoce a člověk se tady uplně krásně naladil na tu sváteční atmosféru. Všude okolo něco vonělo z dřevěných stánků, venku stál krásnej velkej vyřezávanej Betlém, byly tady dokonce i ustájený živý zvířata a všechno to vypadalo prostě moc hezky, takže jsem rád, že jsme i tohle podnikli a hezky si ten výlet ještě tímhle uzavřeli. Nakonec by mě to asi totiž hodně štvalo, kdybych kvůli tomu počasí zůstal doma!

Fotky ZDE!!!

... a na moji videoreportáž z koncertu se můžete mrkat na stránkách DOGY!
Přeji příjemnou zábavu :-D
sdílet na Facebooku
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fanynka fanynka | 8. prosince 2010 v 15:26 | Reagovat

Velká pochvala za fotky i video,dýchá z nich ta skvělá atmosféra na koncertu.

2 martina martina | E-mail | 12. prosince 2010 v 18:44 | Reagovat

Ahojky. díky moc za skvělý článek, fotky i video.V říjnu jsme se u Těšnovic stali obětí dopravní nehody a od té doby marodím a mám fobii jezdit v autě.Jsem ráda, že alespon díky tvým článkům můžu být částečně s váma a s Dogou.Díky moc martina

3 RUDA RUDA | E-mail | Web | 12. prosince 2010 v 19:03 | Reagovat

fanynka: Děkuji mnohokrát :)
martina: Marti, jseš to ty, koho myslím? :) Jsem moc rád, že se ti moje tvorba líbí, potěší to! ;-) Doufám ale, že se brzo uzdravíš a budeme se zase potkávat na koncertech v plné parádě! Přeju hodně sil, ať je zase vše OK!

4 Martina Martina | 15. prosince 2010 v 12:13 | Reagovat

[3]: No nevím kterou myslíš.Já jsem ta z Kostelan.:-) A dík za přání. :-) ;-)

5 RUDA RUDA | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 12:40 | Reagovat

[4]: Ano, přesně tebe jsem myslel! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama