Vánoční výlet za Dogařema do Třince aneb Tradice se musí dodržovat! :)

29. prosince 2010 v 18:13 | RUDA |  Akcičky
Doga - Třinec (26.12.2010)
Myslím, že tento úvodní obrázek naprosto vystihuje obsah následujícího článku, takže možná by i bylo zbytečný něco dál už psát, ale pro ty méně inteligentní čtenáře, kteří neumí tak dobře číst mezi řádky sem přeci jen pár slov o tradičním vánočním koncertě Dogy v Třinci napíšu :)
Kdo to tady sleduje už nějakej ten pátek, tak dobře ví, že se každoročně vydáváme na sever Moravy za svými přáteli, který jsme potkali kolem muziky a konkrétně Třinec je takovou tou pomyslnou základnou, kde se nás vždycky sejde asi nejvíc. V létě je to tradiční rockovej svátek Noc plná hvězd no a na Vánoce vždycky zakončujem sezónu při unplugged koncertu Dogy a pro mě osobně je to v posledních letech vždycky lepší a podařenější než Silvestr. Člověk tady potká svoje oblíbený známý, popije, pokecá, zapaří při živé muzice a všechno jde tak nějak samo, než když je to taková ta "nucená" silvestrovská zábava, o kterou bývám v posledních letech stejně tak trochu ochuzován, díky mému povolání (či snad poslání) :-D Takže jsem vždycky moc rád, když to v tom Třinci dokážem nějak rozjet a i když to bývá vždycky hodně divoký (obzvlášť po ránu), tak si člověk pokaždé může říct, že to stálo za to! :)
No a letos to nebylo jiný. Tedy jak v čem!Pár lidí bohužel letos chybělo, místo koncertu bylo taktéž jiný, ale scénář téměř tradiční. Tedy sraz před koncertem v pivnici U Papuča, rozjezd, pokecání o životě, cesta na koncert, pařba na Dogu, afterparty U Papuča a následný mejdan v bytě u kamarádů. 
Jak již bylo zmíněno, koncert se konal trochu ve větších prostorách, než jindy, když Classic club, ve kterém bývaly unplugged koncerty v posledních letech, vystřídal podnik zvaný Bar-Rock-O. A tady to bylo o něčem jiném. Byl to víceméně takovej kulturák s velkým sálem a přilehlou hospodou a dle mého názoru to nebyl zrovna šťastnej výběr místa pro akustickej koncert.
Izzi
Samozřejmě se sem vešlo daleko víc lidí než do malýho klubu a taky bylo narváno, ale uškodilo to takové té celkové komorní atmosféře, která bývá zvykem a obzvlášť kolem těch Vánoc to bývávalo takový "intimnější" a mělo to víc do sebe, když to bylo v menším a uzavřenějším kruhu. Tady by býval byl určitě lepší klasickej koncert s ostrýma kytarama, ale pro unplugged je prostě vhodnější klub, což se potvrdilo i začátkem prosince v Brně na Melodce, kde ten koncert měl prostě daleko lepší šťávu. Doga ale má v Třinci spoustu fanoušků a ti i tady vytvořili kapele dobrej kotel, takže určitě to tu nebylo nijak mrtvý a atmosféra byla vcelku podařená. Mám ovšem možnost srovnání s tím letošním brněnským unplugged koncertem a ten tentokrát zvítězil i co se výkonu kapely týče. Zahrála tam tenkrát víc písniček, tady ke konci jakoby to kluci už chtěli mít za sebou a tak několik písní ubrali a tak to vystoupení trošku zkrátili. Mě to ovšem nijak netrápilo, chvilkama jsme si zapařili a zaskákali docela kvalitně a i ostatní lidi v publiku se myslím bavili dobře. Tady v Třinci je to hlavně o těch lidech, takže v průběhu koncertu si člověk odběhl v klidu za někým na pivko nebo na něco ostřejšího a jelikož už ty koncerty znám téměř nazpaměť, tak mi nějak nic neutíkalo. Tady jsem byl prostě jen kvůli těm kamarádům a známým a s těma jsem se dobře pobavil.
Doga - Třinec (26.12.2010)
Koncert se vcelku taky podařil a po něm následovala tradiční afterparty. Chvilku jsme ještě pobyli v místě koncertu, kde jsme ještě pokecali s klukama z kapely a ostatníma, kteří s náma už nepokračovali, no a následoval přesun opět k Papučovi, kde se slavilo, slavilo a slavilo :) Noc to byla opět dlouhá a i když to s těmahle lidma bývá občas divočina, bo tu pijou asi o ligu výš než v Kroměříži, tak jednou za rok se to dá přežít a když si někdo víc dovolí přihnout na Silvestra, tak my to tady holt provozujem na Štěpána. Je to totiž fajn se jednou za čas takhle potkat, je dobrá nálada a člověk nemusí řešit žádný starosti. Samozřejmě, že si taky pokecáme i o vážných věcech, který nejsou zrovna k smíchu, ale do Třince si většinou přijedu pro takovou tu dobrou náladu, bo jsem tady ty lidi snad ještě nikdy neviděl nasraný :) Samozřejmě se sem vždycky snažím přivézt kus té dobré nálady i já, takže věřím, že je to vzájemný a tak nějak všichni máme společnou radost ze života. A to je důležitý přece!
Doga - Třinec (26.12.2010)
S rostoucí hladinou alkeholu v krvi samozřejmě narůstala i sranda, občas jsme blbnuli jak malý děti, trošku jsem provokoval i pár Třinečáků, když jsem jim furt děkoval za hokejovýho golmana Tomáše Dubu, kterej je teď na hostování ve Zlíně právě od Ocelářů, no a zvlášť cesta z hospody k Pavlovi domů byla taky velmi veselá...no a mě se o tom ani nechce psát, já se spíš musím smát, když si na celej ten večer vzpomenu :) No prostě se to opět podařilo a ten kdo byl při tom, tak jistě nezapomene  (...anebo se díky tomuhle článku nebo fotkám alespoň trošku rozzpomene :-))
Co dodat? Věřme, že zas za rok na stejném místě...bo tradice se přece musí dodržovat! ;-)

Fotky z akce ZDE!!!

sdílet na Facebooku
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vlado Vlado | 30. prosince 2010 v 8:09 | Reagovat

Netřeba komentovat ;-)

2 Sabča Sabča | Web | 30. prosince 2010 v 12:37 | Reagovat

Zapálil jsem rachejtli,
ozvala se rána,
s natrženou pr***lí nedožiju rána

Doktoři se radili,
k smrti už jen krok,
pak mi pr***el zašili
šťastný nový rok :D

3 Martina Martina | 2. ledna 2011 v 18:11 | Reagovat

Opět děkuji za vyčerpávající popis akce. Vše nej v Novém roce. Dík :-)

4 Sidny Sidny | 11. ledna 2011 v 17:57 | Reagovat

Harleju, s tým šálem si pěkný syfl :-? takto sa vysmívat, snad přinese paštikářom smolu.... :-D

5 RUDA RUDA | E-mail | Web | 12. ledna 2011 v 14:26 | Reagovat

Vlado taky si myslím :)

Sabčo děkuji, Tobě taky přeju úspěšný nový rok, ať se daří! ;)

Martinko není za co. Snad se v tom novým roce brzo všichni zase sejdem. Hlavně hodně zdravíčka! ;)

Sidny Ty pomlč a běž tam fandit do té vaší šopky na druhou ligu nebo co to ti Vesani hrajou... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama