PF 2011

12. ledna 2011 v 13:30 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Best of 2010

The Best Of 2010

"Hovadoblog" slaví 16. ledna již své 5. (slovy "páté") narozeniny a pravidelní čtenáři už si jistě zvykly na to, že tady vždycky jednou za rok zbilancuju těch 365 (slovy "třistašedesátpět") dní uplnyulých :) Jakej tedy byl ten rok 2010???
Předně musím zmínit, že tenhle ten rok mi uplynul strašně rychle. Připadne mi, že asi utekl zatím nejrychlejc v mým životě, a i když v něm  bylo spousta hezkých chvilek, tak prostě teď mám najednou pocit, že všechno nějak rychle letí. Mám pro to jediný zdůvodnění a tím je nejspíš moje povolání. Byl to vlastně první rok, kterej už jsem celej strávil pracovně a nikoliv jako student a je to fakt znát. Člověku totiž ty dny najednou strašně rychle ubývají. Když sloužím denní 12-ti hodinovou šichtu je tím vlastně celej den zabitej, když člověk přijde po noční, tak zase půl dne prochrápe a takhle to prostě utíká a utíká a najednou zjistíte, že jsou zase Vánoce a před pár dny bylo léto. Tím nechci říct, že bych neměl dostatek volnýho času, spíš narážím na to, že si člověk kolikrát ani neuvědomí co je za den a je to prostě takový jiný, než když člověk přišel ze školy, měl ještě půl dne volno a těšil se na víkend. To si pak člověk čím dál víc uvědomuje, jak nám ten život rychle plyne a o to víc si užívám, když můžu ten volnej čas nějak hezky využít.
A snažil jsem se ho využít jak jen se dalo. Občas sice přijdou i nějaký ty dny nudnější, ale člověk potřebuje taky semtam i odpočívat a vypnout. Akce v roce 2010 byly vcelku povedený. Takový ty tradiční a pro okruh mých přátel docela zásadní se taky vydařily, nechyběl jsem na nich a jsem za to rád.
Všichni jistě víte, že se docela věnuju muzice a taky hodně navštěvuju koncerty. I v tom loňským roce se jich našlo pár docela výjimečných, který mi na dlouho utkví v paměti a tak tedy začnu trochu hodnotit ten uplynulej rok z toho hudebního soudku. Začátek roku byl na koncerty docela slabej, v okolí se toho moc nedělo a až takovej větší průlom začal pro mě v březnu, kdy jsme jeli do Ostravy na koncert světoznámé německé kapely Rammstein. A dalo by se říct, že hned na začátek to byl pro mě asi vrchol roku, bo od té doby jsem snad asi už nic lepšího neviděl :) Lepší koncertní show jsem snad neviděl ani DO té doby, tudíž to hodnotím zatím jako úplně to NEJ, co jsem mohl zatím na koncertech za svůj život spatřit a i když už jsem pár velkolepých koncertů zahraničních hvězd viděl, tak z provedení téhle show mám opravdu asi největší zážitek, bo to měli opravdu dokonale promakaný, že člověk ani nevěřil, co všechno se dá s pódiovou technikou udělat. Takže jednička za umělecký dojem patří jednoznačně Rammsteinům.
Rammstein - Ostrava
Během jara jsme pak ještě objeli pár koncertů s Dogou a máme za sebou i kulturní zážitek z trochu jiného soudku, když jsme v dubnu navštívili hudebně-divadelní představení Daniela Landy Tajemství Zlatého draka v Mahenově divadle v Brně. Zanechalo to na mě opravdu velký dojem a kdybych mohl, tak určitě tohle představení navštívím znovu, protože to v sobě ukrývá mnohem víc, než jen divadelní detektivku.
Marta Jandová (Die Happy)
K takovým těm vrcholům roku patří samozřejmě letní festivaly a pokud mám vypíchnout jeden, který se mi líbil opravdu nejvíc, tak to bude asi Freestyle Contest v Ivančicích. Zdánlivě nenápadná akcička, sice fesťák pouze jednodenní a zatím ne příliš profláklej po republice, ale na mě udělal opravdu velkej dojem. Jednak kapelama, který tady vystupovaly, přičemž jedna byla lepší jak druhá, jednak perfektní organizací a přístupem pořadatelů a taky skvělým doprovodným programem. Sešlo se tu docela dost lidí, počasí bylo perfektní a prostory na tuhle akci jsou tu taky ideální, takže pokud bude program pro příští rok tak dobrej, jako loni, tak určitě nebude chybět Freestyle contest v mém diáři ani letos. Tahle akce na mě zapůsobila hlavně svou atmosférou po setmění, nezapomenutelnej byl moment, kdy už na úplný závěr zazpívala kapela Prohrála v kartách s hostující Martou Jadnovou písničku "Ráchel" od Oceánu a takovej ten fajnovej a nepopsatelnej pocit z letní atmošky na mě dolehl právě v tuhle chvíli a utkvěl mi v paměti doposud. To se vždycky dostaví tak jednou za rok a vím, že to bylo právě tady, tak možná i proto ten festík řadím mezi ty TOP :) No a samozřejmě zážitek z osobního setkání s Martičkou Jandovou a členy její kapely Die Happy a jejich zdejší vystoupení, na který jsem tady pařil vůbec poprvé, to se jen tak nezapomíná! Na začátek léta tedy skvělej rozjezd.
Pak už přišly ty naše oblíbený podniky jako Noc plná hvězd, kde nemůžem chybět a i když letos zastrašilo zezačátku počasí, tak to myslím opět vcelku vyšlo. Tenhle fest už si přece jen užíváme tak trochu jinak, než když jsme byli mladší a tísnili se na každou dobrou kapelu v první řadě. Je to tady už spíš o známých a kamarádech a přece jen člověk už ty kapely tak nějak zná a už to tak moc nežere jako v osmnácti :) NPH mám moc rád a i kdyby tu hrálo bůhví co, tak už jen kvůli těm lidem sem vždycky rád zavítám. Pokud mám vypíchnout jednu kapelu, která mě tady příjemně překvapila, tak to byli určitě Edguy, který jsem tu viděl vůbec poprvé a fakt jsem to jejich vystoupení docela hltal :)
friends
Letos jsem měl v plánu prožít i festival Masters of Rock ve Vizovicích, ale jak jistě víte, tak se mi to díky zdravotním problémům nepovedlo až do konce a tak tuhle akci řadím spíš k těm nepovedeným :( Ani hlavní hvězdy jako Tarja nebo Manowar nepodaly nijak zvlášť oslnivej výkon, horko tu bylo příšerný a i když je ten fest perfektně zorganizovaný, tak já mám rád spíš pohodovější festivaly, kde se netísní desetitisíce lidí na betonovým place. Tím nechci MOR nijak zavrhovat, jen bych asi uvítal, kdyby se konal na větším prostoru, než je likérka ve Vizovicích. Možná, že sem zavítám znova, ale spíš si vyberu jen určitý kapely, který budu chtít vidět a nebudu tu trávit celý čtyři dny. Je to kousek od domova, takže dojíždět sem není zas takovej problém :) Zmínit musím samozřejmě i naše polodomácí Pivní slavnosti na Kamínce, který byly taky opět fajn, sešli se tu všichni, kdo se sejít měli a je to takovej ten druh pohodovýho fetiválku, kterej se mi líbí.
Kalíme
Podzim byl naopak na koncerty hodně slabej, dalo by se říct, že se v okolí vlastně skoro nic nedělo a až prosinec byl zas tak nabitej, s čímž jsem byl ovšem velmi spokojen. Tady bych mezi ty nejlepší zařadil asi Dogu na Melodce v Brně a Tři sestry s Horkýžema ve Zlíně při Bratia a Sestry Tour.
Nejlepší domácí kapelou, kterou jsem loni na koncertech viděl, byli asi Škwoři. Viděl jsem je 3x - v Ivančicích, na NPH a na Kamínce, a všude podali perfektní výkon. Myslím, že uplynulej rok odehráli opravdu ve velké formě a fakt pozoruju, že tahle kapela jde hodně nahoru. Obzvlášť v těch Ivančicích a na Kamínce to bylo fakt dokonalý a tahle kapela mě donutila zapařit asi nejvíc ze všech, který jsem letos shlídnul.
Velice potěšen jsem byl i návratem našich kroměřížských Nšoči na koncertní podia, zpočátku jsem měl sice z téhle radikálně omlazené sestavy trochu obavu, ale čím dýl spolu hrajou, tím je to dokonalejší a opravdu jim to teď šlape moc dobře. Chtělo by to snad jen už brzo vymyslet nějaký nový songy, bo asi nejde hrát pořád jedno a to samý několik let dokolečka.
Z hudebních alb, který toho roku vyšly, mě potěšily nejvíc asi jenom němečtí Die Happy se svým Red Boxem a koncem roku i čeští Kabáti, kteří po čtyřech letech vstali z mrtvých a přivedli na svět desku s názvem Banditi di Praga, kterou tady časem určitě ještě detailně properu :)
akce
No a co bylo dál? Rozhodně jsem rád za každou sebemenší akcičku s přáteli, za každej podařenej výlet po hezkým okolí apod. V létě se celkem povedly pobyty na Pálavě, kde to mám strašně rád a moc rád se sem vracím, no a taky tradiční dovča s Dogou, která tentokrát proběhla v Českým Švýcarsku a mohli jsme tak nahlídnout do zdejší krásné přírody, plné skal a pěkných vyhlídek. Hodně povedenej byl i podzimní víkend na naší oblíbené valašské chatě na Bzové, vyšlo nám krásné počasí a celkově to tu bylo moc fajn. Když má kolem sebe navíc člověk partu lidí, se kterýma je sranda, tak je to ještě větší pohoda a užíváte si to. Jsem rád, že jsem opět potkal pár nových dobrých přátel, na druhou stranu mě docela mrzí, že jsem o jednoho skvělého člověka musel i přijít, a to jen díky tomu, že zřejmě někdo třetí nedokázal pochopit, že by mohlo existovat kamarádství mezi opačnými pohlavími a vydal různá nepochopitelná nařízení či co :-/ Ale v životě holt člověk narazí na různý lidi a na různý situace, takže se to musí nějak překousnout a jít dál, i když s blbým pocitem. Ti opravdu nejlepší přátelé ovšem stále zůstali, čehož si samozřejmě moc vážím, takže tímto je zdravím a těším se na další společně strávený chvíle ;o)
Už je poznat, že ty roky jdou nahoru, už to není taková divočina, jako ještě před pár lety, je taky poznat, že už sem nepíšu takový kraviny, jako v začátcích tohohle blogu, už nejsme takový ti studentíci, každej už máme vesměs svý zaměstnání a začínáme se stavět na vlastní nožiska. Přesto mám pocit, že se některé věci v mém okolí tak trochu vrací do starých kolejí a není to zas tak špatný. Pořád si dokážem užívat, i když už zase trochu jinak.
Jinak některý plány holt vyšly, jiný zase ne. Plán jít dálkově studovat žurnalistiku se mi bohužel nepovedl, ale to můžu zazlívat asi jen sám sobě, bo jsem tomu nakonec nedal asi tolik úsilí, kolik bych měl. To co se naopak podařilo uskutečnit, byl nákup novýho vozítka, za který jsem moc rád i když s mým milovaným favoritkem to je opravdu těžké loučení.
Ale tak je to i v životě - něco odchází a něco novýho zas přichází. Snad se můžem těšit, že ten rok 2011 přinese něco hezkýho, že v něm příjdou hezký chvíle, potkáme fajn lidi a že nám nic nebude kazit náladu. Přeju nám všem, abysme ho strávili ve zdraví, v klidu a s úsměvem a ať nám ty jedničky na konci přinesou úspěch a dělají nám radost jako žáčkům ve škole! ;)

No a na závěr nemůže chybět tradiční shrnutí toho uplynulého roku ve fotografiích. Nejradši bych tam naházel úplně všechny, ale to by asi bylo na hodinovej film. Myslím ale, že postačí aspoň tohle:

www.hovado.blog.cz
No a co bude s "hovadoblogem"? Pokud bude o čem psát, bude chuť nadále něco sdělovat a bude nějaká inspirace, tak určitě bude fungovat dál. S rozvojem facebooku sice tvorba blogu už není takový terno, každej člověk přece jen teď může už na FB psát svý postřehy a vkládat fotky, je to i jednodušší, nicméně já bych rád tenhle blog zachoval i nadále. Sice už sem píšu méně častěji, což je určitě znát, ale pořád je to tady takový to moje teritorium. Přeci jen nemusím cpát na facebooku každýmu úplně všechno pod  frňák, když ho to třeba vůbec nezajímá. Setkávám se občas i s názorem, že píšu moc dlouhý články, že se sem někdo chodí dívat jen na fotky, ale holt už jsem takovej, že když chci něco popsat, tak to dělám pořádně. Napsat na FB :"Byl jsem tam a tam, bylo to super" a k tomu přiložit fotogalerku je sice jednoduchý, ale mě tenhle způsob moc nebaví, i když ho občas taky někdy samozřejmě použiju. Jsem prostě psavec! :) No a tak koho ty moje žvásty baví nebo se chce o mě něco dozvědět, tak si určitě tu cestu rád najde právě sem. Může číst nebo může jen koukat na fotky, je mi to jedno. Tak nějak už si třídím co si dát na svůj FB a co sem, takže samozřejmě tady asi těch blbůstek už je míň a zaměřuju se tu spíš na popisy těch osobních zážitků z akcí, koncertů apod. no a snad to i někoho baví. Koneckonců "hovadoblog" má na FB taky nějakej pátek svůj profil, takže pokud chcete být třeba aktuálně informovaní o mých nových článcích, není nic jednoduššího něž hňápnout tam to známé "To se mi líbí" :-D
I přesto, že nám internet dost pomáhá a v lecčems nám usnadňuje život, byl bych rád, kdybychom občas ten virtuální život opouštěli a nepřestali spolu komunikovat tak nějak normálně - "naživo"! Jsem docela rád, že jsem bez těchle vymožeností vyrůstal a měl jsem normální dětsví, kdy jsem blbnul venku s kamošama. Rozhodně nezávidím těm nadcházejícím generacím, že spolu budou chodit na pivo už jen "on-line"! :-D
pf 2011
Buďte na sebe hodní a mějte se kurva rádi! :o)
sdílet na Facebooku
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Aloš Aloš | 16. ledna 2011 v 9:15 | Reagovat

Kubíku slovy písně Karla Gotta "Zůstaň svůj...." :-D

2 terik-four terik-four | 16. ledna 2011 v 11:15 | Reagovat

Jukni mi na blog, a ohodnot prosím alespon jeden článek'! 8-O

3 TynusQu TynusQu | Web | 16. ledna 2011 v 11:16 | Reagovat

Jukni mi prosím na blog a ohodnot alespon jeden článek(napiš komentář)! :-P

4 terik-four terik-four | Web | 16. ledna 2011 v 11:16 | Reagovat

Prosím!

5 L. L. | 16. ledna 2011 v 22:40 | Reagovat

Takový pěkný ,nostalgický počteníčko...určitě sem budu chodit dál.Taky se těším na nové fotečky přírody...:),v tom jsi jednička!!!

6 Veru Veru | 18. ledna 2011 v 12:26 | Reagovat

Hezky napsáno,zůstaň sobě a svým názorům věrný,nenech se zmást a dělej dál,co tě baví,zvláště když to umíš prodat..možná je spíš pro druhé škoda,že píšeš ,,jen" o vybranných tématech :-)Jen tak dál!!

7 renata renata | Web | 29. ledna 2011 v 11:49 | Reagovat

Podívej se na www.poznavat.cz a staň se fanouškem na Facebooku...díky :-)

8 Vlado Vlado | E-mail | 29. ledna 2011 v 22:05 | Reagovat

Jen tak dál,pořád budou tvoje stránky patřit k mým oblíbeným. :-)

9 RUDA RUDA | E-mail | Web | 1. února 2011 v 23:26 | Reagovat

Děkuji vám moc za milá slova. Fakt mě těší, že se sem rádi vracíte a je to to nejlepší ocenění, i když není tak vidět. Ale vážím si toho! ;-) A nebojte, rozhodně nemám v plánu se nějak výrazně měnit a budu se snažit, aby to bavilo jak mě, tak i vás. Poslední dobou se to tu fakt neskutečně rozjelo a to je pro mě jen a jen větší motivace, abych s touhle tvorbou dál pokračoval a snažil se ji ještě vylepšovat. DÍKY! :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama