Závěr roku 2010

3. ledna 2011 v 16:52 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Závěr roku - lépe řečeno prosinec, byl po sérii těch podzimních měsíců, kdy se toho moc nedělo, docela záživnej  a za to jsem byl samozřejmě celkem rád, bo já jsem člověk tak trochu akční a tak když je nějaká dobrá příležitost jak zužitkovat volnej čas, tak se jí samozřejmě rád chytím :) V prosinci se toho sešlo celkem dost a tak si to tady docela rád teď zrekapituluju a napíšu něco i o akcích, o kterých tady zatím nepadlo ani slovo a samozřejmě se rád podělím i o zážitky z úplnýho konce roku - tedy Silvestra.
Brno
To, o čem jsem tady už hodil zmínku, byly prosincové koncerty. Hned první den tohoto posledního měsíce v roce jsme se vydali beze strachu na strastiplnou cestu do Brna, přímo do chřtánu večerní sněhové vánice a to se nám nakonec vyplatilo, bo jsme zde zažili parádní večer na unplugged koncertu Dogy v klubu Melodka se spoustou fajn lidí a se skvělou muzikou. Koncert to byl opravdu podařenej a určitě to byl jeden z těch nejpovedenějších koncertů Dogy letos, i díky tomu, že tam mezi všema vládla taková ta správně dobrá nálada. Takže spokojenost.
 K tomuto adventnímu období se vážou i každoroční zimní tradice a my, jakožto místní mládežníci, kteří máme rádi srandu, jsme se opět převlékli do čertovských, andělských a mikulášských masek a obcházeli jsme ty naše Těšnovice za účelem připomenout té nejmladší generaci, že mají sekat dobrotu a nezlobit maminky :) Myslím, že tentokrát jsme byli možná někde až moc hodní a nikomu jsme šoky nezpůsobili, spíš naopak, někteří prcci byli správně odvážní (i když s respektem) a tak to byla celkem sranda. Musím tady tu naši pohádkovou bandu i tak trochu vychválit, bo mám dojem, že alespoň co se týče masek, tak máme jedno z nejhezčích obsazení v širokým okolí a letos to bylo fajn i co se do počtu pekelníků týče. Soudím tak samozřejmě jen podle fotek z ostatních obcí, co vidím někde na netu, ale i tak by se dalo říct, že Těšnovice díky nám (a samozřejmě i díky dřívějším generacím, která většinu masek zrobila) mají jednu z nejpovedenějších mikulášských sebranek tady v okolí. Mikulášská afterparty v hospodě Na Tvrzi se taky celkem vydařila, vždycky se tu aspoň v tomhle čase sejde většina místních mladých a tak to bývá pokaždé fajn, no a úplný závěr tohohle večera jsme strávili v Lubné na zábavě při Reflexách. Pár fotek z téhle mikulášské akce umístěno TADY!!!
Mikuláš 2010
Před Vánocema jsme se jeli tak trošku příjemně naladit i do Zlína, kde probíhal společnej koncert Čechomoru s hostující Ewou Farnou a tohle spojení se mi taky velmi zamlouvalo, o čemž se koneckonců můžete přesvědčit ZDE!!!
 O dva dny později se razilo do Zlína za muzikou opět, tantokrát za kapelama trochu tvrdšího ražení - tedy na společný koncert slovenských Horkýže slíže a našich Tří sester v rámci Bratia a Sestry Tour 2010. Tohle se mi taky moc líbilo, obzvlášť jsem ocenil starší kousky v repertoáru Tří sester, ale co se budu opakovat, když si moje zážitky z tohohle večera můžete počíst TADY, pokud jste tedy už tak neučinili :) Ve Zlíně jsme toho večera s bráchou zůstávali přes noc, bo na druhej den jsme valili do nedalekých Slušovic na Mikulášskou rally. Jaké milé bylo překvapení, když jsme se po ránu probudili a venku bylo bílo. Dopoledne krásně nasněžilo a to byly ideální podmínky pro zimní rally. V zimě se u nás oficiálně tyhle závody nejezdí a když je přece jen někdy nasněžíno, tak jsou s tím problémy, bo závoďáky většinou nemůžou jezdit na pneumatikách s hrotama atd. Tohle byl ale volnej podnik na ukončení sezony, hroty byly povoleny a tak nás čekala skvělá show. Pokud mě paměť neklame, tak tohle byla snad první rally, v které jsem viděl závoďáky v těchhle pravých zimních podmínkách a byla to fakt skvělá podívaná. Pro sledování jsme si vybrali okruh na slušovické dostihovce, kde bylo možný ty auta vidět víckrát za sebou a většina z nich předváděla opravdu krásný drifty na sněhu, někteří se doháněli o kolo a jeli v těsným závěsu, takže to vypadalo místy jako na rallycrossu, ale díky tomu to byla opravdová zimní rallyshow jak má být.
Koho to zajímá, tak si může pustit videjko odtud:

Třinec
Poté mě čekal docela velkej pracovní záhul, kdy jsem byl v práci skoro až do Vánoc bez nějakýho většího volna, ale dalo se to přežít a dokonce se našla i nějaká ta volná chvíle na odpolední lyžovačku na nedaleké Rusavě. Na rozjezd lyžařské sezony, která se zatím vyvíjí hezky, celkem ideální. Vánoce pro mě letos jako kdyby nějak nebyly :( Není zrovna ideální po rozdávání dárků utíkat od rodiny do špitálu na noční, ale bohužel to tak muselo být a stejně jako loni, kdy jsem měl naopak denní službu, to byl na šichtě docela hnusnej frmol, takže nálada moc dobrá nebyla. Ale co se dá dělat. Jsem rád, že jsem se u stědrovečerní večeře sešel s mýma nejbližšíma ve stejným počtu a to je hlavní. Třeba se mi v příštích letech podaří to prožít zase už v klidu.
Zbylé dva svátky už ale proběhly v pohodě, nejdřív návštěva u rodiny, poté na tradičním výletě do Třince za známýma spojeným s dalším unplugged koncertem Dogy a to mi tak nějak všechno vynahradilo. Hezky jsme se opili, zapařili, všechny starosti šli stranou a bylo nám fajn :)

Silvestr 2010

No a ten úplnej závěr roku se tentokrát taky moc povedl a jsem s ním spokojenej. Pokud si dobře pamatuju, tak jsem snad letos teprve podruhé v životě strávil Silvestra na horách na chatě a to má svoje kouzlo, který nikde v hospodě nebo u někoho v bytě na párty nezažijete. Trochu mi to kazil snad jen pocit, že musím hned na Nový rok ráno do práce, ale nakonec to dopadlo všechno v pohodě.
Poslední dva dny roku jsem tedy trávil s přáteli na naší oblíbené horské chatě na Bzové, která jindy na Silvestra nebývá vůbec volná a tak jsme byli rádi, že to tentokrát vyšlo zrovna pro naší bandu. Je tady opravdu nádherně a v zimě to tu má uplně jinou atmosféru než kdy jindy. Všude krásně bílo, všechny zvuky jsou tak nějak utlumený, kolem ticho a slyšíte jen křupání sněhu pod nohama. Obzvlášť když se setmí, tak je to paráda. Kdo se trošku dívá kolem sebe a dokáže vnímat tu přírodu tak trochu "jinak", tak určitě ví, o čem mluvím! ;) Klidně bych si dokázal představit tady v tom okolí někdy žít, bo tady je ještě všechno tak nedotknutý tou moderní technikou a prostě tu musí být uplná pohoda a jediná starost kterou člověk má, je to, že musí ráno vstát a vypustit krávy na pastvu a večír je podojit :-D Samozřejmě zlehčuju, ale prostě život na horách by se mi asi velmi páčil, i když tady určitě taky dokáže být někdy krutej! ;)
Třeba takový vyšlápnutí kopce k chatě bývá ve sněhu 3x tak náročnější než jindy a tak když mě chlapci hned u vchodu přivítali panáčkem slivovice, tak jsem ju kopl spíš na žízeň a hned vevnitř jsem dostal druhou, která byla teprve až na zahřátí. Ty další byly už jen tak ze společenských důvodů no a jelikož byla dobrá nálada a zimní podmínky přívětivé, nenapadlo nás později nic jinýho, než jít bobovat a klouzat se na přilehlou sjezdovku nad chatou. A tohle přesně k takovýmu pobytu patří. Sranda, blbnutí, dobrá parta a nikomu nic nechybí :) Jelikož v chatě bylo přetopený jako v sauně, tak to bylo příjemný schlazení no a první večer se i díky tomuhle vcelku vydařil.
bobovačka
Druhého dne a zároveň posledního dne v roce, (tedy na Silvestra) jsme měli v plánu lyžovačku na některé z okolních sjezdovek, kterých je tu na výběr celkem dost. Ještě dopoledne si holky vyzkoušely své umění na snowboardu nad chatou a jelikož jim to šlo, a mě né, tak jsme mohli vyrazit :) Volba padla na vyzkoušenou Kohútku, kterou známe už z loňska a jelikož jsou tu sjezdovky snad pro všechny lyžaře a nová čtyřsedačková lanovka, na které si člověk rád odpočine, tak jsme tohle středisko opět rádi navštívili. Lyžovačka to byla parádní, podmínky téměř ideální, uzavřeli jsme tu i Česko-Slovenské přátelství a snad jen to sluníčko chybělo k dokonalosti :) Pro mě parádně strávený silvestrovský odpoledne, takhle nějak jsem si představoval ideální konec roku na horách. Na chatu jsme se vrátili už za tmy, tady už bylo o čtyři naše další kamarády navíc a silvestrovská party mohla začít. A bylo to fajn. Sice jsem si nemohl dopřávat alkoholických nápojů tak jako ostatní, neboť brzo ráno mě čekala cesta do práce, ale i tak jsem se celkem dobře bavil. Nikdo tady ani nebyl nijak extra našrot, takže žádné excesy neprobíhaly a všechno bylo tak nějak v klidu a v dobré náladě. Půlnoc jsme si hezky odpočítali venku před chatou, bouchli jsme pár šampusů a rachejtlí, zabékali si státní hymnu, potřepali jsme si rukama, polóbali se, popřáli všechno nej do toho novýho roku a tak nějak podobně to myslím prováděli všichni ostatní ve světě, takže víte jak to chodí, že?! :)
PF 2011
Bylo to tu moc fajn a jen mě mrzelo, že jsem musel brzo zalehnout a v pět ráno tuhle chatu opustit, abych byl už na sedmou ready v práci. Měl jsem i trochu obavu, aby mě tu neskolila únava, ale překvapivě jsem celou šichtu snad i za pomocí energy drinku vydržel uplně v pohodě s minimem zívání :) Takže spokojenost.
Závěr roku se tedy relativně vydařil a jen doufám, že tak dobře to bude pokračovat i v tom novým roku 2011. Pokud nás neopustí dobrá nálada, tak to bude určitě vždycky fajn!
A na závěr vám snad jen mohu pustit originální novoroční projev našeho kamaráda Járy:

Pár fotek z chaty ZDE!!!

Rok 2010 si tady určitě ještě tradičně zbilancuju v dalším článku, takže pokud ještě pořád rádi čtete ty moje kecy, tak zachovejte přízeň! ;)
sdílet na Facebooku
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 :) :) | 6. ledna 2011 v 13:29 | Reagovat

Velice zajímavý novoroční projev.....:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama