Bethrayer Meatfly fest - Kojetín (23.4.2011)

30. dubna 2011 v 16:44 | RUDA
Koncertní maraton posledního dubnového týdne pokračoval tak trochu neplánovaně v Kojetíně. Jelikož byla chuť v sobotu večer někam vyrazit a nedaleko od domova se konala docela dobrá akce s názvem Bethrayer Meatfly fest a bylo zde docela pěkný obsazení kapel, jeli jsme to tedy okouknout.

Ačkoliv festík probíhal už někdy od šesté hodiny odpolední, dorazili jsme sem až někdy kolem desáté večer, kdy byly na programu ty nejlepší kapely. Tedy měl jsem v plánu shlídnout hlavně Dark Gamballe, Bethrayer a Debustrol. Tenhle fest tu probíhá vždycky na jaře a na podzim, kdy si místní kapela Bethrayer pozve spřízněný kapely podobně tvrdýho ražení a bývá to docela fajn akce. Navštívil jsem ji už kdysi, kdy tu byli headlinery Cocotte Minute a to taky stálo za to, takže jsem čekal, že když tu bude Debustrol, nebude to snad o nic horší.
No a při příchodu na místo tu bylo opět docela dost lidí a na podiu už zkoušela jedna z těch oblíbenějších kapel Dark Gamballe, která vzápětí spustila svůj set. A nutno říct, že hráli docela dobře a čím víc starších hitů ke konci sázeli, tím víc se mi to líbilo. Darci jsou u lidí čím dál víc oblíbení, což dokazoval i docela zahuštěný prostor před podiem, lidi na jejich muziku pařili ve velkým a toho večera měla právě tahle kapela asi největší podporu od lidí na place. Většina asi totiž přišla právě na jejich muziku a pak už to začalo pomalu řídnout. Popularita téhle kapely bude určitě ještě stoupat, protože dělají celkem moderní muziku, která na lidi prostě zabírá. Poslední dvě desky sice nejsou tak silný, jako třeba Bonboniera nebo Superstar, ale i tak se na nich najde pár dobrých pecek. Na koncertním podiu to ale DG šlape velice dobře a jejich vystoupení jsem si užil.
Po nich nastoupili domácí Bethrayer, kteří se tu těší taky velké oblibě, ovšem tak husto jako na Dark Gamballe už pod sebou bohužel neměli. Ona to taky není už muzika pro tak široký publikum, je to podstatně tvrdší hradcore a navíc většinu písniček mají kluci v angličtině, takže pro lidi, kteří si na koncertě s kapelou rádi zazpívají to asi moc není. Nicméně já si je vždycky rád poslechnu, protože nedělají špatnou muziku a svý publikum si vždycky na nějakým tom festu najdou. No a ani tady na domácí půdě se nepředvedli v nijak špatným světle a odehráli sice krátký, ale docela podařený vystoupení, při kterým si chvilkama pohráli i s davem, což by možná bylo efektivnější na nějakým velkým fesťáku, ale ne v polozaplněné sokolovně :) Takže Bethrayer docela fajn nářez!


Na řadu přišel ovšem nářez největší v podobě mladoboleslavské, dnes už snad tak trochu trashové legendy, Debustrol. Tahle kapela letos už slaví 25 let, ovšem žádný zvolnění s přibývajícím věkem u ní nelze očekávat. Pánové to rozjeli jak za mlada a to, co lezlo z beden byl jeden velkej rachot. "Tak se všichni userte, je tady Debustrooool", započal frontman Kolins tradičně vystoupení své kapely a písničkou Trendshit, která útočí na všechny současné superstary, odstartoval jeden velkej nářez. Docela ty chlapy obdivuju, že vydrží celej koncert hrát v takovým tempu a obzvlášť bubeník, kterej do toho musí bušit v ultrarychlým rytmu, ten snad musí být něčím naspeedovanej :) Fakt masakr! Kolins se do své muziky taky hezky dokáže vžít a s tváří šílence mu ty "romantický" texty snad i věříte. Ke konci vystoupení, kdy při písničce Masoterian vezme motorovou pilu do ruky a vrčí s ní do mikrofonu, je ta jeho šílenost snad ještě věrohodnější. Vypadá to ovšem velmi efektivně. Tentokrát se ale v zákulisí trošku zdržel, bo mu motorovka nejspíš nešla nastartovat a zbylí muzikanti na podiu hrající mezihru pořád dokola se po chvilce už na sebe jen zoufale smáli a asi tušili, že nějakej technicekj zádrhel na pile nastal. Nakonec ji Kolins ale zprovoznil a mohlo se vesele vrčet.
Když už jsem zmínil klesající počet lidí před podiem, nutno podotknout, že Debustrol už ke konci svého setu hrál jen pro silně prořídlej sál. Před podiem vydrželo vytrvale po celou dobu koncertu pařit snad jen deset lidí, zbytek stál uctivě opodál a jen poslouchal. Někteří se přišli mrknout asi jen ze zvědavosti a když zjistili, že je to na ně asi velkej nářez, po pár písničkách odešli. Byla už taky pokročilá noční hodina, Debustrol začínal docela pozdě a tak to bylo trošku zvláštní, že hlavní hvězda hraje pro poloprázdnej sál. Svůj set ovšem odehráli profesionálně a i když se jim velkýho ohlasu nedostalo, alespoň splnili to, za co dostali zaplaceno.
Po Debustrolu byla v plánu ještě jedna kapelka, ale to už jsem odjížděl domů a tipuju, že ta už snad ani neměla pro koho hrát nebo snad jen pro pár místních vytrvalců.

PÁR FOTEK Z AKCE ZDE!!!


Příští zastávka: Kabát - Zlín! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 1. května 2011 v 20:12 | Reagovat

Zdarec Kubo,Byla jsem na Kabátech v Olomouci a seděla jsem na tribuně.Bylo to docela v pohodě,dobře jsem viděla... :-D na tom koncertu cos byl ty to bylo blbý?Já jsem z tama viděla  fakt celkem dobře! ;-)

2 RUDA RUDA | E-mail | Web | 2. května 2011 v 19:20 | Reagovat

Čao..nojá jsem nide netvrdil, že to bylo blbý. Na Kabátech jsem byl v Brně a ve Zlíně, přičemž ve Zlíně se mi to líbilo podstatně víc. Ale o tom se tady určitě za chvíli taky něco dočteš ;)

3 Sabča Sabča | Web | 3. května 2011 v 17:47 | Reagovat

Aha no tys je měl hned dvakrát,tak to by se mi kurnik taky líbilo :-) já jsem byla v olomouci a ten zimák,v kterým se to konalo se mi zdál takovej maličkej...ty tribuny byly v poho protože byly vyvýšený :D  taky o tom mám na blogu článek,ale nevím jestli je dobrej,zatím k tomu nikdo nic neříkal...

4 RUDA RUDA | E-mail | Web | 5. května 2011 v 15:00 | Reagovat

No četl jsem nějaký ohlasy, že to v olomouci nebylo nějak zvládnutý organizačně a že tam bylo až příliš narváno...ale tak hlavně že se koncert líbil ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama