Doga - Brno (22.4.2011)

27. dubna 2011 v 19:37 | RUDA |  Akcičky
A zase ta Doga! :) Letos to byla naše první koncertní návštěva téhle partičky a celkem se zase vydařila. Dogaři, jak je již pár let známo, mají vždycky zimní pauzu a vyjíždějí mezi lid až v dubnu, takže to byl jeden z jejich prvních letošních koncertů vůbec.
No a jelikož se tenhle odehrával opět v Brně na Melodce, kde se mi to velmi páčí, sebral jsem pár lidí odtud a jeli jsme se podívat, co novýho letos Doga na koncerty přichystala. Z předešlých dvou vánočních unplugged koncertů vím, že tady lidi vždycky vytvořili svělou atmošku a tak jsem byl zvědavej i na to, jak se v tomhle klubu kluci vypořádají i s normálníma elektrickýma kytarama. V menších klubech přeci jen až tak často nehrávají a většinou je jde spatřit na takových těch kulturácích nebo na velkých festivalech, kde je prostor na podiu. Zvládli to ale i tentokrát dost dobře a Melodka je fakt dobrý místo, kde se mi ty koncerty opravdu líbí. Snad i díky vybavení klubu, skvěle nasvětlenýmu podiu, hezky se tady fotí...prostě dobrý a takový útulný :)
Před koncertem jsme ještě stihli pokecat s klukama, probrat s ostatníma známýma z okolí, kteří taky dorazili, všelijaký novinky a blbinky a jakmile se klub zaplnil a publikum začalo být před podiem nervózní, začalo se hrát. Nervózní byli i muzikanti samotní, bo přece jen bylo před Velikonocema a byla obava o to, zda-li vůbec někdo příjde, ale nakonec se na Melodku vešlo něco přes 200 platících a klubík byl docela plnej, i když do vánočních narvaných návštěv ještě něco málo určitě chybělo. To ale nebylo ve finále nijak znát a atmosféra byla opět super. Doga zahájila svůj nový koncertní playlist vypalovačkou Holka samosexuál a pokračovala dál v docela ostrým tempu, který trvalo po většinu koncertu. Líbilo se mi, že oproti loňsku překopali playlist a zařadili i písničky, na který se docela zapomínalo, nebo který třeba už pár let nehráli. Potěšily třeba pecky Dík za to málo, Proti všem, Cannibal, Laně jdou a třeba i Vymahač. Možná bych uvítal ještě i o něco starší kousky, ale nejde zahrát přeci jen úplně všechno a už i takhle to bylo od Dogy nezvykle dlouhý vystoupení, který se blížilo ke dvoum hodinám hraní. Což samozřejmě taky potěšilo. Otázkou je, jak dlouho jim to vydrží a bude je to bavit. Doufám že dlouho. Mají to letos fakt dobře poskládaný a jelikož mě to v posledních letech už přestávalo tak trošku bavit, bo to bylo pořád to samý, tak letos to má fakt náboj a i když se samozřejmě najdou pecky, který je nutný hrát furt, tak myslím, že teď je to namixovaný docela dobře.
Doga má letos připravený opět nový pódiový kulisy, který ovšem na Melodce nemohli naplno postavit, bo je tady málo místa, takže jediný, co mohli předvíst, byl novej stojan na mikrofon. Tradiční Véčko nahradila velikánská čertovská rudá hlava s démonicky svítícíma očima, za kterou sice jde Izzi vidět jen z poloviny, ale vypadá to fakt efektně a určitě líp, než jeho předchůdce. Tohle byl docela dobrej nápad a společně s kulisama to určitě bude vypadat ještě líp.


Jinak koncert v pohodě. Opět s přibývajícím časem bylo větší horko a v tom pekelným tempu, který Doga nastolila, to byla docela makačka i pro diváky. Vystoupení bylo uzavřeno známými hity jako Poletuju nebo Nejsem rozumnej a všichni řádně spocení byli zároveň určitě i spokojení. Doga se teď od května chystá zavřít do nahrávacího studia, kde bude točit již svou osmou desku, takže se snad už v červnu dočkáme novýho počinu a budeme zvědaví, co z kluků tentokrát vyleze.

Po koncertě jsme ještě dlouho kecali venku před klubem, kde panovalo krásný teplý, skoro letní počasí v dubnu no a pak se ještě pokračovalo dál na Flédu, kde už jsme to pomalu uzavírali. Překvapilo mě, jak je o víkendech v Brně v noci mrtvo. Vždycky jsem tu byl na koncertech víceméně ve středu a to město žije v různách podnicích ještě i časně nad ránem a teď tu byl problém kolem půlnoci potkat člověka :) Prostě je to tady živý jenom ze studentů a ti, když na víkend odjedou domů, tak jako když utne! :) Zvláštní...a člověk by si řekl, že v takovým velkoměstě přece musí žít i místní, kteří se snad chodí v pátek taky pobavit... :-) No joo, byly i ty Velikonoce takže kdoví, kam jeli na chatu...třeba do Bučovic!? :-D
Jediný vzrůšo bylo, když jsme po cestě šli kolem nějakýho požáru někde v parku v Lužánkách, kam se sjíždělo asi pět hasičských aut, ovšem nikdo přes tu džungli neviděl, co že to tam vlastně hoří. Asi nějakej dům či chata..no ale to je fuk, prostě hořelo! ...ovšem my jsme tady z nedaleké Chropyně zvyklí na větší fajrák! :)
Mno, ale to už melu zmaty :) V Brně prostě bylo jako vždy dobře, na druhej den jsme si ještě udělali krásnou jarní procházku v centru tohoto města, dokonce jsme i vypozorovali, že přesně v jedenáct hodin vypadne z obřího robertka na náměstí křišťálová kulička, podívali jsme se, jak vypadá pořádné brněnské drak, obešli jsme velikonoční trhy, kde jsme mohli vyhrát i králíčka, ale nikdo nechtěl soutěžit, tak jsme jeli dom! :-D No a to je asi tak ve zkratce všechno. Have a nice day!
Videoreport pro Dogastránky:

FOTKY Z AKCE ZDE!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama