Bystřický Zlot – Bystřice nad Olší (13.5.2011)

30. května 2011 v 0:36 | RUDA
Opět se mi potvrdilo, že neplánované akce jsou nejlepší a jednu takovou jsem prožil tentokrát až na severu Moravy.

Vše se zrodilo ve chvíli, kdy jsem byl pozván kapelou Doga do nahrávacího studia do Ostravy, kde kluci právě tvořili novou desku a chtěli ode mě pořídit nějaký obrazový materiál na stránky. Dostat se do nahrávacího studia a vidět zde kapelu při práci se naskytne málokomu, takže to byla další zajímavá příležitost a pro mě, jakožto hudebního fanatika celkem přínosná zkušenost. Doga nahrávala v proslulém studiu Citron, kde už vznikla spousta legendárních českých desek a bylo to tu fakt zajímavý. Takový hezky zapadlý místo v příjemným prostředí, kapely tu mají takovej svůj klid a ani se nedivim, že se jim tu dobře pracuje. Kluci už tou dobou měli hotový hudební základy a Izzi se věnoval nazpívávání nových songů. Byl tu i Aleš Brichta, kterej pomohl napsat i pár textů a z toho, co jsem slyšel se zdá, že nový CD bude znít opět velmi dobře.
Doga měla na druhej den vystupovat na nějakým česko-polským festivalu nedaleko Třince v Bystřici nad Olší, takže plán byl takovej, že s nima ve studiu strávím noc a na koncert se pojedu druhého dne taky podívat. A dobře jsem udělal, bo z toho vzešla nakonec moc fajn akce. Měly tady s Dogou vystupovat ještě kapelky jako Vypsaná fixa nebo Tublatanka a jelikož to bylo blízko Třince, tak se tady objevilo i spoustu těch našich místních přátel. Večírek ve studiu byl nakonec docela dlouhej a plnej srandy, ráno nás s Lumosem ještě museli i vysvobozovat z hotelu, bo se nám tu zabouchly dveře a vysekal nás z toho až Izzi za pomocí válečku na nudle a příborového nože, ale i během toho jsme se docela dobře bavili :)
Těsně po poledni už jsme se začali pozvolna trousit do Bystřice. Ihned po příjezdu mě ovšem nezajímalo nic jiného, než hokej, bo Češi hráli zrovna semifinále MS se Švédskem, takže první kroky mířili do VIP hospůdky, kde se zápas přenášel na velkoplošným plátně. No hokej dobře nedopadl, to už dobře víme. Při jednom našem obdrženém gólu jsem dokonce i Mrňusovi nechca vylil slivovicu na vedle sedícího týpka, když jsem v návalu vzteku praštil pěstí do stolu, ale namluvili jsme mu, že to byla kofola, tak ani moc nenadával :) Náladu nám hokej tedy trochu zkazil, ale ta se zvedla vzápětí, když jsem vylezl mezi lidi a potkával jsem tu všechny ty známý tváře.Jsem si skoro připadal jak na NPH, bo tu byli lidi, který tam běžně potkávám, takže tohle byla taková předzvěst té velké letní akce. A dobré to tu prostě bylo.
Už během hokeje začala hrát Vypsaná Fixa, od které jsem viděl jen sem tam pár písniček, ale odehráli si tu svoji klasiku a určitě se neměli za co stydět. Stydět by se měli spíš pořadatelé, kterým během Fixího setu nejmíň pětkrát za 10 minut vypadla elektrika, takže Fixa musela každou druhou písničku přerušovat a to bylo celkem na nervy. Divím se, že to kapela ustála relativně v pohodě, jiní by se možná sbalili a nevylezli by na podium do chvíle, než bude všechno stoprocentní. Pak už se ale všechno dalo do pořádku, Fixa v poklidu dohrála a během dalšího konání už to bylo bez problémů.
Po Fixe už nastoupila na plac Doga se svýma pekelnýma kulisama, díky nimž ji dokonce kdosi na stránkách osočil ze vzívání démonů :) a ta měla u zdejších lidí taky velkej úspěch. Program už byl tou dobou trochu ve skluzu, takže kluci museli vystoupení o něco zkrátit, odehráli něco málo kolem 50 minut a uteklo to jako voda. Semtam jsem si na nějakou písničku s kamarády skočil, semtam něco dokumentoval, a i když to bylo ještě za světla, tak začínala být docela fajn atmoška.
Další kapelou, která stála za čumendu byla slovenská Tublatanka a ti jsou pořád stejní. Líbí se mi, s jakým zapálením a Jánošíkovským elánem na tom podiu pořád řádí a i když už je to na dnešní dobu takový….nevim jak to říct…možná trochu retro….tak je to prostě pořád super a je radost se na ně dívat. Už mají svoje roky, ale pořád je na nich vidět to mladický zapálení alá 90.léta, a i když je to samozřejmě spíš už jen součást té show, tak se mi to na nich líbí a je fajn, že na nich roky hraní nejsou nijak moc znát a nijak se nešetří. Alespoň tady ne. Lidi je taky hodně brali a generace dnešních třicátníků na téhle hudbě vyrůstala snad nejvíc, takže ti museli být nejspokojenější. Trochu mi ale vadí, že si Tublatanka hraje na moc velké celebrity a profíky, jako by byli z Hollywoodu. Dozadu do hospůdky, kde posedávali ostatní kapely snad ani nedošli, když po Ďurindovi chtěli fanoušci po koncertě fotku, odhazoval je jeho bodyguard a utíkali spolu, jako by snad vedl prezidenta. No ale tímhle nesympatickým vystupováním vůči fanouškům je Tublatanka už dlouhodobě známá. Je sice hezký pořvávat z podia jak "všetky lúbíme", ale v reálu už je to trochu jiný.
Pak už byla na podiu nějaká polská kapela s názvem TSA, v Polsku údajně hodně populární, tady měli k mému údivu taky docela pod podiem narváno, ale mě to bohužel nic neříká, a i když jsem se na pár jejich písniček podíval, tak mě to nijak zvlášť neoslovilo. Ale asi tohle vystoupení pro ně znamenalo hodně, bo tu podle počtu kamer nejspíš natáčeli i DVD, ovšem mě to nijak nebralo a raději jsem se věnoval svým zdejším přátelům, se kterýma jsem se opět výborně bavil. Na tomto místě se ke mně dostavil i takový ten skvělý pocit, kterej se dostavuje tak jednou do roka, kdy začínají takový ty letní venkovní akce, venku to voní, hudba se line až do dalekýho okolí a všude je taková pohoda a dobrá nálada, teplo…prostě super stav. A to jsem byl prosím střízlivý, aby si někdo nemyslel :-D
V tu chvíli mě i napadlo, jaký je to fajn, motat se kolem té muziky, že mám díky tomu dost dobrých zážitků, fajn kamarádů a že tenhle život docela miluju. Za ty chvíle, kdy se vám dostaví tenhleten super pohodovej pocit, to teda docela stojí! :)

VIDEO: Vypsaná fixa - Kostel, biohazard, McDonald; Komik lobotomik; Doga - Popojedem; Já se na to...; Tublatanka - Moj starý dobrý kabát; Zkúsime to cez vesmír.

Pár fotek ZDE!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell Ell | Web | 30. května 2011 v 7:11 | Reagovat

8-)  8-)  8-)

2 TSA TSA | 27. prosince 2013 v 22:15 | Reagovat

"nějaká polská kapela s názvem TSA"

Bože!!! Tož to legenda!!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama