Kabát - Zlín (26.4.2011)

3. května 2011 v 22:43 | RUDA |  Akcičky
Turné Banditi di Praga kapely Kabát je už nyní minulostí. Předposledním koncertem byl Zlín a přestože jsem již jeden koncert tohodle tour navštívil v březnu v Brně, měl jsem už v té době naplánovaný i koncert v nedalekém Zlíně. Můžu tedy oba koncerty srovnávat a už nyní na začátku článku můžu napsat, že ten zlínský ve mě zanechal mnohem lepší pocity.
Kabát pro mě nadále zůstává moji nejoblíbenější skupinou a přestože jsou kapely, jejichž tvorba se mi nyní asi líbí daleko víc, zůstává pro mě Kabát srdcovkou a tak to asi zůstane. Z brněnského koncertu jsem měl, pravda, trochu rozporuplné pocity, ale to ani ne tak kvůli Kabátům, jako spíše k místu konání a celkové atmosféře koncertu, která prostě v tom obřím hangáru na výstavišti tak nevynikla. Že tam ale nebyly tribuny, mi zas tak nevadilo, bo jsem stejně měl v plánu si užít koncert těsně pod podiem a trochu si na Kabáty zase po letech zapařit. Bohužel, kruhový podium uprostřed haly, který Kabát na tomhle turné využívá, není až tak vhodný pro "hroziče" pod podiem, neboť zde prakticky vůbec nevidíte celou kapelu pohromadě, každý je na jiné straně, aby nikdo nepřišel zkrátka a občas se stane, že máte před sebou i hluché místo, než k vašemu výběhu některý z muzikantů příjde. No a ani ty efekty tak nevyniknou.
Proto jsem tedy ve Zlíně zvolil variantu B, která už ze zkušenosti z Kabátího turné Suma Sumárum, kdy bylo podium taky uprostřed, dopředu byla jasná, jako ta lepší a tou bylo místo na tribuně, lehce nad úrovní podia. Ono sice pro člověka jako já je celkem nenormální na rockovým koncertě sedět, ale snažil jsem se vybrat takový místa, kde si člověk může stoupnout i na tribuně, aniž by někomu zavazel. Bohužel s tím výběrem míst jsem se trochu netrefil, bo byly zrovna pod nízkým balkonem, ale kdo to mohl přes internet poznat, že? :D Nakonec jsme to ale nějak vyřešili a po pár písničkách nám to stejně nedalo a zbytek koncertu už jsme normálně propařili ve stoje i na tribuně. A řeknu vám, že jsem byl na konci možná víc zpocenej jak v Brně. Prostě jsem si tenhle koncert dokonale užil. Byla tu skvělá atmosféra a publikum ve Zlíně je prostě stejně jedno z nejlepších. Nenadarmo se asi říká, že Zlín je hlavní rockové město v ČR :)
Z tribuny byl i mnohem lepší výhled na kapelu, člověk viděl prakticky všechny muzikanty a na celé podium, které taky mnohem lépe vyniklo, když hrálo všemi barvami a světelné a pyrotechnické efekty odtud taky vyznívaly mnohem líp. Když se prostě spojí hudební zážitek i s tím vizuélním, vypadá to vždycky mnohem líp. Co se týče výkonu kapely, tak ten byl opět bezchybný a prakticky totožný s tím brněnským. Jediná změna, kterou jsem zazanamenal v playlistu byla ta, že místo songu Prdel vody odehráli o něco starší píseň Piju já, piju rád. Pepa Vojtek byl po celou dobu koncertu ve velmi dobré náladě, vtipkoval se svými spoluhráči i s publikem, čímž také přispíval k pohodové atmošce. Vtipnej byl i moment, kdy mu po písničce Go Satane Go, zapomenuli, nebo naschvál nevypnuli, technici efekt na mikrofonu a díky tomu pronesl pár slov při uvádění další písničky tím strašidelným hlasem, jakoby z hororu :) Ale to byl jedinej menší technickej nedostatek, kterýho si snad laik mohl všimnout, jinak bylo vše bezchybný a Kabát odvedl další profesionální výkon. Muzikanti už byly za uplynulou dobu turné řádně sehraní jak po stránce hudební, tak i co se pohybu na středovém podiu týče a lidi jim vytvářeli úžasnou atmosféru obzvlášť ve chvílích, kdy jim kapela dala prostor ke zpěvu. Všichni si tak mohli společně zabékat refrény notoricky známých písniček jako např. Starej bar, Pohoda, Žízeň nebo Moderní děvče. Celej sektor na stání pařil a skákal jako jeden muž, my na tribunách taky, k nám se postupně přidávali i ostatní sedící a ke konci koncertu, během přídavků, už stála snad celá hala na nohou. "No joo, celej koncert jste v klidu a teď, když máme končit, tak budete řvát," dráždil publikum rozesmátej Pepa Vojtek. Nic na plat, lidi mohli řvát jak chtěli, ale program koncertu byl danej jasně.
A opět to uteklo jako voda. Sice hráli hodinu a padesát minut trvající koncert a odehráli bezmála třicet písniček, ale stejně jako v Brně se mi zdálo, že to uteklo strašně rychle. Jakmile hit střídá hit, tak to prostě asi člověku tak nedojde a Kabát těch hitů už má na svým kontě opravdu hodně. Po závěrečným "tradiconálu" Moderní děvče se tedy kapela odebrala nadobro do šaten s příslibem, že určitě budou v létě k vidění na některým z hudebních festivalů, taže snad je teď uvidíme hrát trochu častěji, což je jedině dobře. Kapela má hrát a ne jen 4 roky připravovat novou desku!
Zlín tedy u mě jednoznačně zvítězil a jsem rád, že jsem zavítal i sem, neboť tady si Kabáti u mě zase trochu napravili reputaci. Sice je to pořád vesměs to samé a do příště bych opravdu udělal několik změn, hlavně co se týče show a snad i playlistu, ovšem i tak je to pořád skvělá podívaná, která nemá u žádné z českých kapel obdoby. Tudíž jsem rád, že tady takovou kapelu máme a snad mi ani nevadí, že na jejich koncerty chodí matky s dětma, bo tak se ty děcka aspoň přiučí normální rockové muzice, než aby někde poslouchali pí *** iny typu Rytmusa či Lady Gagy :-D Jediný co bych na těch koncertech zakázal, jsou prodejci blikajících rohů. To už z toho dělají fakt pouťovej cirkus, i když to ve tmě možná vypadá hezky :)
Na videu: Banditi di Praga, Go Satane Go, Kdeco nám zachutná, Ebenový hole, Burlaci.

FOTO Z KONCERTU ZDE!!!

Příští zastávka: Škwor + Harlej - Zlín

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 puppup puppup | Web | 4. května 2011 v 0:23 | Reagovat

Hezký, já do Kabátů zas nijak zažraná nejsem, na český interprety si moc nepotrpím, ale do Brna jsem na koncert jela :) Lidé kolem mne nijak nepařili, jen několik jedinců, na které se nikdo nedíval nadšeně, protože strkali do ostatních, jak tam byli všichni namáčklí. Já rozhodně svého rozhodnutí nelituju, koncert mne nezklamal a Vojtek byl v pohodě, i když slova, která pronášel mezi písničkami, byla taková... prvoplánová (ony i ty písničky jsou hodně jednoduché :)) a sem tam se mi zdála i scestná :)

2 Sabča Sabča | Web | 4. května 2011 v 12:34 | Reagovat

dvojtá dávka kabátů! tak to bych taky brala! :-)

3 Daisy Daisy | 4. května 2011 v 18:17 | Reagovat

ohle nepřestávej nebo se stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7 let mám blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15ti lidem zjevím se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě.Tohle není vtip! Něco dobrého se ti stane v 15:22-někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekne : MILUJI TĚ !!!! P.S: Neporuš to!
no pak...?
PS:mne uz to neposielaj na moj blog

4 bubák bubák | 4. května 2011 v 20:50 | Reagovat

[3]:  toto je hovado blog a ne piča blog..sis to popletla trošku O_O

5 Deniska Deniska | 5. května 2011 v 11:33 | Reagovat

:D :D Nová fanynka bez nosu a uší! :D
Jinak co furt máš s tím Rytmusem jako?

6 Sidny Sidny | 11. května 2011 v 23:15 | Reagovat

bubáku, pěkně.....jako ty komentáře sedmiček jsou bomba....:D Harleju, né že to nepřepošleš... :-D  [:tired:]  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama