Božkov fest 2011 - Kojetín (17. - 18.6.2011)

28. června 2011 v 11:39 | RUDA |  Akcičky
Kojetín má za sebou další vydařenou akci. Po Majálesu se v těch samých prostorách zdejší střelnice konal už pátý ročník Božkov festu a letos byly lákadla opravdu veliký, takže jsem se ho rozhodl konečně taky poprvé navštívit.
A udělal jsem dobře. Tahle akcička si rok od roku získává čím dál lepší jméno, rozrůstá se jak počet headlinerů, tak i počet diváků a letos to byl, podle všeho, zatím prý nejlepší ročník. Z jednodenního festu se dokonce už stala letos i dvoudenní záležitost, přičemž v pátek se hrálo jen v malém hudebním altánku a opodál se teprve stavělo velký podium na sobotu, kde měl probíhat ten hlavní program.
V pátek tedy dostaly prostor spíše méně známější kapely regionálního charakteru, ovšem hlavním lákadlem tohoto prvního večera byla pro většinu přítomných broumovská kapela Imodium. Ta už tu hraje od prvopočátku tohohle festivalu rok co rok a u zdejšího publika si za tu dobu získala velkou oblibu. Tahle kapela se všeobecně dostává do širšího podvědomí lidí už nějakou dobu a jejich muzika se mi taky líbí. Hrajou tvrdě a přitom docela hezký, chytlavý písničky, takže je to docela dobrá kombinace a má to ten správnej náboj. Muzika spíš pro mladý lidi a těch tu na ně přišlo docela hodně. Imodium předvedlo hodně našláplý a energický vystoupení a bylo jednoznačně hlavní páteční hvězdou. Skvělá komunikace s publikem, slušný nasazení a dobrá muzika - to byly hlavní přednosti téhle kapely. Uteklo to sice jako voda, ale jejich koncert se mi líbil.
V sobotu jsem se díky pracovním povinnostem dostal do Kojetína až večer, ale za to přesně ve chvíli, kdy startoval hlavní program a na podiu začala působit první "velká" kapela. Tou byl starý známý Škwor a jelikož už jsem je letos párkrát viděl hrát, tak podle znalosti playlistu a písně Může se stát jsem usoudil, že vcházíme do areálu právě v samém začátku jejich koncertu. Škwoři jsou výborná kapela. Jejich tvorbu mám fakt rád, ale když už je člověk během dvou měsíců vidí asi potřetí, už ho to tak nějak nemá čím moc překvapit.Jelikož totiž hrají se samplama, musí hrát přesně jako podle metronomu a tím pádem jsou ty písničky pokaždé úplně stejný a není tady skoro žádnej prostor na nějakou improvizaci. Neříkám, že zrovna u nich mi to nějak vadí, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak jsou ty koncerty fakt vesměs pořád stejný. Ale tak bych to asi cítil u každé kapely, kdybych ji potkával tak často, jako letos právě Škwory. U takové Dogy mě už třeba taky nic nepřekvapuje :-D Ovšem lidí, kteří je vidí jednou do roka, tu bylo rozhodně víc a ti se skvěle bavili. I já jsem se bavil. Rád si jejich písničky zazpívám a pomáhám spoluutvářet nějakou tu atmosféru. Škoda jen, že Škwoři nehráli až za tmy, bo v tak brzké hodině ještě lidi nebyli tak správně nažhavení a tak ta atmoška nebyla tak super, jako třeba na jaře ve Zlíně.
Po Škworech nastoupila podle mě největší hvězda večera a tou byla zpěvačka Anna K. se svou kapelou. Tuhle holku, jako jednu z mála českých zpěvaček, už opravdu dlouho uznávám jako zpěvačku s velkým Z, a to i díky tomu, že si na nic nehraje, nemusí být v bulváru den co den a svoje kvality prokazuje pouze svoji muzikou a vystupováním před lidma. A hlavně je to rockerka! :) A můj obdiv má samozřejmě i za to, jak se vypořádala s tou těžkou nemocí a jak rychle se vrátila na podia. Na tomhle koncertě z ní byla cítit spousta pozitivní energie, kterou předávala do publika a to jí to ve velké dávce vracelo zpátky. Bylo na ní vidět, jakou má chuť do života a jak je ráda, že na ni přišlo tolik lidí, kteří na její písničky pařili i přes vytrvalej deštík. Sice byla chvílema i viditelně nasraná kvůli nefunkčním odposlechům, ovšem zvenčí nebyly žádné intonační chyby vůbec poznat, takže to celý odehrála naprosto profesionálně a většina lidí snad byla spokojená. Většinu mých oblíbených písniček odehrála taky, v zákulisí jsem měl příležitost se s ní i krátce potkat, takže i já byl spokojen! :)

Dalšími hvězdami byli určitě chlapci z pardubické kapely Vypsaná fixa a ti tu rovněž předvedli skvělý vystoupení. Tahle kapela prostě patří na každej pořádnej letní festival, kde to dokážou spolu s lidma výborně rozjet a je tedy moc dobře, že ji pořadatelé pozvali i sem. Frontman Márdi dokázal lidi opět parádně vyhecovat a ke konci koncertu pařili snad všichni, co stáli pod podiem. Hráli i v ideálním čase, kdy už lidi byli dobře rozjetí, takže to šlo samo. Fixa se tedy určitě musela taky moc líbit!
Poslední kapelou, kterou jsem zde spatřil byli vyškovští Dark Gamballe. Ti už jsou s tímhle festem taky tak trochu propojení a fanoušků na téhle straně mají opravdu hodně. Pařilo se ve velké míře, stejně jako na Fixu, a DG tu taky sklidili velkej úspěch. Čím dál víc dokazují, že na velký podia patří a že rostou ve velkou kapelu, která už se pomalu začíná dostávat do té pomyslné první ligy. Nevim sice, jak je to s nimi v Čechách, ale tady na Moravě už si udělali docela velký jméno. Tak snad si to nepokazí.
Po DG byla na programu domácí parta Bethrayer, ale ty už jsem neviděl, bo se strhnul už docela velkej liják a tak bylo nejlepší, schovat se někam do sucha. Déšť - to je vůbec asi největší prokletí tohohle festu. Co vím, tak minimálně poslední tři ročníky tady vždycky pršelo a snad i kvůli tomu jsem ty minulé vynechával. Letos to nebylo tak hrozný. Pršelo jen občas, ale za to vždycky, když hrála nějaká kapela. Naštěstí to nebyl nijak silnej lijavec, ale jen takový sprchování, takže se to dalo vydržet a touha vidět svý oblíbený interprety zblízka, byla pro většinu lidí větší, než se ukrývat někde pod stanem. Největší liják se naštěstí strhl až po vystoupení hlavních hvězd, ale i tak je škoda, že ani letos to nemohlo proběhnout v suchu!
Festival byl ovšem i tak podle mě velmi vydařenej, doufám, že si získá, i díky letošnímu ročníku, zase o kousek lepší jméno a že se pořadatelům podaří příští rok minimálně tak dobrá sestava interpretů, jako tomu bylo letos. Snad jen už bez toho deště :)

Na videu:
Škwor - Nebuď debil; Anna K. - Šestý smysl; Nebe; Vypsaná fixa - 1982; San Piego; Dark Gamballe - Strýček Sam

FOTKY Z FESTU ZDE!!!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 28. června 2011 v 12:19 | Reagovat

Ty jo, chtěla bych tam být..

2 Blé Blé | Web | 28. června 2011 v 14:36 | Reagovat

Jako vůbec nechápu, proč se Božkov fest koná na nějakým podělaným Kojetíně, když za Božkovem jsou krásný velký louky...
tohle mi docela sere, protože kdyby to bylo za Božkovam, mohla bych tamlevou zadní přijít taky :-?  :-D

3 Sabča Sabča | Web | 28. června 2011 v 16:45 | Reagovat

jé tak to se máš :-) já naše ukecávám na dřevorockfest,ale nedaří se nedaří!
ty máš tu výhodu,že máš moc kámošů a jsi dospělej :-D

4 Katka Katka | E-mail | 3. července 2011 v 18:51 | Reagovat

To Blé: Božkov fest se koná v tom "podělaným" Kojetíně, protože v tom Kojetíně bydlí většina pořadatelů. Název fesťáku nemusí být stejný jako název města ;-)

5 L. L. | 5. července 2011 v 17:47 | Reagovat

...mrzí mě ,že jsem tam nebyla a neviděla Aničku K....:(

6 KíCa : ) KíCa : ) | Web | 6. července 2011 v 23:04 | Reagovat

máš pěkný blog : ) koukni na můj nepolituješ..! (snad) : D Zatíím ; )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama