Noc plná hvězd 2011 - Třinec (24. - 25.6.2011)

8. července 2011 v 18:57 | RUDA |  Akcičky
Tak jsem zjistil, že jsem na tomhle festivalu už byl letos podeváté v řadě. Neuvěřitelný, jak ty roky letí. Za ty léta už člověk může zpozorovat, jak se ten festival vyvíjí a jak se mění. V něčem k lepšímu, v něčem k horšímu. Letos to bylo opět povedené, ale zase úplně jiné.

PÁTEK

Jiné to letos bylo například i v tom, že tradiční spoluúčastníci Bubák s Vranysem zústali poprvé z nějakých různých důvodů doma a tak jsem většinu festu strávil s holkama. Místo těch dvou zmiňovaných se mnou tedy z Kroměříže odcestovala kámoška Mája se svojí ségrou Vlaďkou a zhruba už od druhé poloviny cesty začínalo být v autě veselo, k čemuž nám taky občas dopomáhala dezorientovaná paní, která se nás snažila navigovat, ukrytá v Májiným telefonu. No občas byla fakt na ranu a řeknu vám, že za ty roky už znám tu cestu do Třinca líp, jak nějaká GPS navigace :) Ačkoliv jsem se letos snažil vyjet dřív, abych v Třinci byl včas a stíhal v pohodě začátek festu, tak ani letos se mi to nepodařilo. A vlastně ani nevím proč. Cesta proběhla v pohodě, žádné velké kolony se nekonaly, ale díky tomu, že jsme měli hlad a stavovali se v Hranicích na oběd, tak jsme asi chytli nějakej skluz. Do Třince jsme tedy dorazili okolo třetí odpolední, holky se šly ubytovat na hotel, kterej tu měly zamluvenej, po chvíli jsme ještě vyzvednuli další dvě, tedy Sidny a Denisku na nádraží a tradá směrem na Borek.
Tam jsme si vyřídili potřebné lístky a akreditace, zaparkovali jsme auto a už se vesele mohlo jít do centra dění. Jako první letos na festu měla vystoupit kapela Törr, na kterou jsem byl zvědavej, bo hrají teď v novém složení bez Vlasty Henycha a tak mě zajímalo, jak to bude vypadat. No samozřejmě jsem je nestihl, což mě celkem mrzí, ale asi se do toho Třinca budu muset naučit jezdit už brzo ráno, abych to všechno stíhal :) Na podiu už se chystala další metalová kapela Debustrol a my se zatím vítali se všema těma známýma, kteří se tu potulovali.
V Třinci v tu chvíli vládlo sluníčko a teplé počasí, ovšem z dálky se hrnul obrovský černý mrak. Mezitím spustil svůj set Debustrol, kterej předvedl směsku všech svých největších pecek a lidi už se začínali pomalu srocovat. Kapela je teď docela v laufu, bo mají za sebou už druhý vystoupení na monstrfestivalu Sonisphere a tak je o nich najednou víc slyšet a lidi je berou. Česká metalová kultovka tak trochu tedy, jak se zdá, nabírá druhej dech. Jejich koncert ovšem narušil ten blížící se černej mrak a z něj se strhla taková smršť, že museli utéct všichni lidi pod střechu, včetně kapely z podia. V tu ránu se obří stan na prodej piva stal útočištěm většiny návštěvníků, a tak jsme se tu asi 10 minut tísnili jako sardinky. Venku to byl opravdu masakr, přišly i kroupy a tak mě jenom napadlo, co by se stalo, kdyby ten stan najednou pod náporem vody a větru spadl :) Naštěstí byl "betelné" a my jsme stáli u kraje, takže to bylo v klidu, ale takovýmu Debustrolu to třeba odneslo stánek s merčízem :) Takže kluci nejen, že nedohráli, ale taky jim trošku zvlhly hadry :)
Po smršti ale přišlo zase zpátky sluníčko a fest pokračoval s desetiminutovým zpožděním bez problémů dál. Na podiu po chvíli začala hrát kapela Alkehol, která vybalila své hospodské hitovky a lidé už na jejich muziku začínali pořádně pařit a prozpěvovat si jejich texty. Alkehol by si možná zasloužil pozdější hodinu, ale budiž.
Po nich už nastoupil "pořadatelský gang", tedy akustické seskupení s názvem Legendy se vrací, kde slouží Izzi, Petr Šiška a další z Petardy production, která má vlastně Noc plnou hvězd na starosti, takže to pro ně je vlastně domácí festival. Lidi je tu v Třinci taky mají rádi a tak si pro ně Legendy připravili opět hezkou show se svými převzatými hity od slavných světových hvězd.
My jsme mezitím korzovali po areálu a potkávali stále nové a nové příchozí, takže pokec u pivečka byl tak nějak v tu chvíli přednější než kapely. Během té doby se na podiu objevil i Láďa Křížek s Vitacitem, z čehož jsem vnímal asi jen posledních pár hitů, jinak jsem se věnoval přátelům. Nad Třincem se mezitím stále proháněly drobné přeháňky, ale to se dalo nějak přežít. V posledních asi třech letech to tu taky asi už nejde bez deště, ovšem letos to bylo ještě jakž takž mírné a člověk se tu nemusel brodit v bahně, jako loni.
První kapela, na kterou jsme se všichni odhodlali pařit před podium byla Harlej. A tu jsme si užili dokonale. Kluci jsou teď taky docela ve formě a stejně jako na jaře ve Zlíně se Škworem, mě i tady nadchli. Odehráli perfektní vystoupení plný různých vtípků a momentálních improvizací, což mě na téhle kapele strašně baví. Není to nijak strojený vystoupení, nemusí házet žádné extra rockerské pózy, dokážou si ze sebe udělat prdel a je to takový přirozený a strašně fajn. Lidi to evidentně baví, stejně tak se baví i ti kluci na podiu a je to OK. Harlej rovněž zahráli takový to svý best off, který doplnili pouze o novinku "Dětský hřiště" a pro mě tahle kapela byla jedním z vrcholů pátečního večera, ne-li celýho festu. Prostě jsem si je užil.
Tím druhým pátečním vrcholem by se dalo označit vystoupení taktéž téměř domácí kapely Doga, která se na pořádání festu taktéž významně podílí. Doga málem na "svém" festu ani nevystoupila. Frontman Izzi se totiž jen pár dní před NPH vysekal na čtyřkolce, ošklivě si poranil nohu a musel jít na operaci. Z nemocnice ho propustili ve čtvrtek a v pátek už byl odhodlanej odehrát vystoupení v Třinci i se sádrou na noze, za což mu jistě patří obdiv. Před vystoupením sice byla jeho nálada na bodu mrazu, neboť si určitě představoval koncert před domácím publikem, na kterém měl zároveň pokřtít i novou desk "Hoď si to", úplně jinak, ale nakonec ho lidi skvěle přijali i v téhle sedící pozici a koncert Dogy tak měl opět skvělou atmosféru, jako vždy na tomhle místě. Svůj set tedy otevřeli titulní písní z nové desky s kostkami na hlavách, díky kterým vypadali tak trochu jako lampičky, a dál už pokračovali ve staré tvorbě. Kdekdo možná čekal víc novinek, ale vzhledem k Izziho stavu se dalo celkem pochopit, že asi nebylo moc času na nacvičení a přípravu. Lidi tedy pařili jako by se nic nedělo, což Romana určitě muselo těšit, vtipnou vsuvku na odlehčení situace zařídil i Kolinss z Debustrolu (či Harleje, jak kdo chcete), kterej dorazil vedle Izziho na jeho invalidním vozíku a roztleskával během písně "Jsem trochu divnej" publikum (viz.video) Nová deska byla taky nakonec pokřtěna, i když tak trochu zvláštně bez nějakého kmotra, ale ten večer asi bylo důležitý hlavně to, že Doga vůbec hraje a to lidem stačilo. Právem tedy sklidili opět velký ohlas.
Po Doze nastala doba headlinerů a jako první vystoupili američtí Pro-Pain. Docela drsná muzika a slušnej hard core. Nijak extra mě ovšem nenadchli. Poslouchat se to chvíli dalo a bylo by to i dobrý, jen kdyby mi nepřipadala jedna písnička jak druhá. Pro-Pain prostě začali a skončili. Nic mezi tím. S mezerami mezi songama se moc nepiplali a chvilkami jsem nevěděl, jestli už jedna píseňs končila a začala druhá, nebo pořád pokračují v té stejné. Osobně tedy tenhle styl ani nějak nemusím a mám raději kapely, které mají melodii a můžu si s nima zazpívat. Tohle bohužel nebyl ten případ.
Ze speed-metalového soudku přednesla něco zase naopak německá Gamma Ray, což už bylo o něco lepší, ale že by mě taky nějak nadchli se říct nedá. Prostě na rovinu musím říct, že mě tyhle speedmetalový partičky moc nebaví a jen s výjimkami mě něco chytí, poud to je fakt dobrý. A možná ani proto mě nějak zvláśť neuchvacuje fest Matsters of Rock, kterej je těchle kapel plnej a mě pak příjde jedna jak druhá. Prostě takový ty severský a německý bandy mě nijak neoslovují, i když jsou samozřejmě výjimky, který si rád poslechnu. Gamma Ray jsem si taky chtěl poslechnout celé, protože mají fakt jméno a ještě nikdy jsem je neviděl, ovšem vydrželi jsme pár písniček a holky už to nebavilo a chtěly jít spát, takže jsem se musel podřídit většině. Čekal jsem taky, že tu bude mít tahle kapela i mnohem víc těch ortodoxních fanoušků, ale těch tu bylo opravdu jen málo a většina na ně hleděla spíše jen ze zvědavosti. Možná že se to pak rozjelo, ale to už nemůžu objektivně zhodnotit, bo jsem byl na odchodu.
Letošní NPH byla jiná třeba i v tom, že jsme poprvé spali na hotelu. Asi už stárnem a potřebujem luxus nebo co :) Mám už za sebou tři letošní fesťáky a ani jednou jsem ještě nespal ve stanu, což by dřív asi ani jinak nešlo. No a navíc se na hotel dopravujem v taxících, což už je fakt moc jako! :-D Tak samozřejmě už nejsme chudí studenti, (tedy větší část z nás) tak to nějak neřešíme, ale dřív bych si asi fesťák bez stanování nedovedl představit :) Letos ovšem možnost byla díky tomu, že holky dostaly místo dvojlůžáku čtyřlůžák, tak jsme logicky těch zbylých dvou postelí využili a vyspali se v pohodlí namísto tvrdé a chladné země. A celkem jsem to uvítal, bo ranní sprška taky není k zahození :) Cesta v noci na hotel byla nejsrandovnější snad z celého víkendu, bo jak Sidny sháněla taxíka pro pět lidí, to by se mělo někde natočit a uchovat pro příští generace. Navíc cestování s ní v taxíku, kdy přivádí řidiče do rozpaků, to je taky k nezaplacení :-D No nasmáli jsme se hodně a ten večer stál fakt za to!

Video DAY 1
Alkehol - Na Slamníku; Legendy se vrací - Shadow on the wall; Vitacit - Já chci se ptát těch králů; Harlej - Dětský hřiště, Přirození; Doga - Hoď si to, Jsem trochu divnej, Poletuju; Veselé rozhovory :) , Pro-Pain (???);


SOBOTA

Sobotní ráno bylo poklidné. Tedy jak pro koho :) Mohu prohlásit, že to byla snad možná první Noc plná hvězd, kdy jsem neměl ani jeden den kocovinu, což mě těší. Sice se nepilo tak moc jako v předešlých letech, ale možná že taky dobře. Trpěli ovšem jiní, ale to se stává :)
Jakmile jsme se dali trochu dohromady, vyrazili jsme, tentokrát pěšky, opět zpátky na Borek. Sobotní den zahajovala kapela Nobody Knows, tedy naši známí "Hybridi" z loňské dovolené s Dogou, a tak jsme je chtěli zase po roce vidět. Ze staré sestavy už tam ale zůstali jen dva borci a přiznám se, že jsem ani neměl čas je poslouchat, i když to chvilkami znělo dobře. Po nich nastoupila mladá zpěvačka Bára Zemanová, známá ze soutěže Superstar, která se jako jedna z mála rozhodla jít vlastní cestou a se svou tvorbou se celkem uchytila. Rockoví fanoušci ji berou, muziku dělá docela fajn a snad z ní ještě něco bude. V zákulisí jsem měl možnost si s ní pokecat a je to docela milá holka, která ze sebe nic nedělá a hned je s každým kámoška. A ještě za jednu věc má u nás plus, ale to si necháme pro sebe! ;)
Barča následně vystoupila ještě s kapelou Rybičky 48, se kterou si vystřihla jejich slavný duet "Zamilovaný/Nešťastná" a následně odjela na další kšeft. Na Rybičky 48 jsem se chtěl taky podívat, ale viděl jsem od nich jen prvních pár písniček, načež jsem musel dělat Mrňusovi taxikářa a jet s ním na hotel pro mladou :)
Po návratu jsme se opět odebrali pryč z areálu a jeli jsme navštívit naši starou známou partu k Papučovi, kde se nás sešlo opravdu hodně a tady zavládla přesně ta pravá třinecká atmosféra, akorát mi bylo líto, že všichni nemůžou být na Borku, bo tam by to bylo ještě lepší. Takhle jsme tu pobyli jen asi dvě hodinky a pak jsme chtěli něco mít i z těch kapel, když už jsme na festu, takže jsme se vrátili zpátky. U Papuča ovšem opět skvělý. Byla tu sranda, zablbnuli jsme si, v jednu chvíli jsme tu viděli všichni všechno až moc růžově, díky růžovým sprejům a růžovým poutům, díky kterým na nás místní štamgasti hleděli tak trochu zvláštně, když jsme se se Sidny vraceli z hajzlíků, ale o to víc jsme se tomu smáli. DinoPavla jsme tu překřtili na DinoRůženca a bylo to prostě fajn a nejradši bych tu s nima strávil zase celej večer.
Toužili jsme ovšem spatřit Škwory, ze kterých jsme stejně nakonec slyšeli asi jen poslední dvě písničky, takže to možná bylo zbytečný, ale tak přijeli jsme hlavně na festival a v hospodě se určitě ještě nasedíme. Sice jsme se pak chtěli ještě vrátit, ale ti lidi, za kterýma tu jezdíme a který jsme potkali právě na NPH taky mohli dojet spíš na Borek, když tu byli i den předem.Je sice blbý, že to letos s těma VIP lístkama bylo blbě pořešený, ale každý si ho mohl buď zaplatit anebo se klidně dalo posedět i mimo VIP prostor. No…tahle záležitost by byla k zamyšlení, ale nechce se mi o tom rozepisovat. Ta stará banda známých mi tu prostě v sobotu večer docela chyběla.
Po Škworech byla na programu polská kapela Crystal Viper, z níž jsem taky moc neslyšel, ale občas jsem se na podium zakoukal a viděl jsem , že tam řádí docela šikovná holka s kytarou a docela jí to jde. Hráli tu už i v roce 2008 a pamatuju si je právě díky zpěvačce, která tehdy stála pouze za mikrofonem. Tehdy mě ovšem moc nezaujali a tentokrát to vypadalo mnohem líp. Mělo to náboj, energii a dalo se to poslouchat. Crystal Viper se určitě pro mnohé návštěvníky stal příjemným překvapením festu a je mi jen líto, že jsem si je nevypočul dýl. Ale aspoň jsem se s tou dcerkou pak vyfotil v zákulisí a procvičil si opět něco z anglické konverzace…i když by jsme si možná rozuměli i tak, když je to Polka :) Ale docela příjemná paní no…mimochodem taky Martička ;)
Místo poslouchání Crytsal Viper jsem totiž šel hledat Sidny, která už tradičně na tomhle festu hledala Olina Škrabala a toho našla na B scéně, když tam trojčil se svou kapelou Power 5. Mě se ta kapela kdysi dávno líbila, ale v posledních letech je to hodně divný a už mě to ani tak nebaví. Tudíž jsem si vypočul pár songů, sebral jsem holky na Crystal Viper, jenže ti už zrovna končili. Škoda no.
Naštěstí se ale chystal Aleš Brichta s AB Bandem a na toho jsme zůstali a ke konci i lehce zapařili. Začínala už být ta správná podvečerní nálada a Brichta přilákal pod podium taky docela hodně lidí. Zahrál i některý starý hitovky od Arakainu jako např. "Forrest Gump", čímž potěšil fanoušky jeho starší tvorby, zazněly hity jako "Dívka s perlami ve vlasech", "Nechte vlajky vlát" apod. a bylo to fajn. Brichta taky patří ke stálicím tohohle festu a právem patří do jeho programu, bo lidi ho tu mají rádi.
Následovali dvě ostravské legendy v pořadí Citron a Kreyson, přičemž se druhou jmenovanou se na podiu opět objevil Láďa Křížek s téměř totožnou kapelou, která tvořila v pátek Vitacit, jen s tím rozdílem, že hráli songy od Kreysonu. Loni mi to bylo celkem jedno, ale když už se to opakuje každoročně, tak už to je celkem blbý, když se jedna kapela během jednoho festu ocitne na podiu dvakrát. Chápu, že někteří lidi ty hity chtějí slyšet, ale tak postrádá to tak trochu kouzlo a význam. Navíc by místo Křížka mohla dostat prostor kdejaká jiná kapela, třeba z B scény mě napadá Dymytry nebo úplně někdo jinej, to je jedno. Střídal bych to alespoň ob rok…jednou Kreyson, podruhé Vitacit a ne oba během jednoho festu. Toť můj názor.
Pak už nastal vrchol večera a podle mě i vrchol celého festu a tím bylo vystoupení americké kapely Mr.Big. Vůbec nic jsem od nich neočekával, znám od nich tak dvě písničky, jinak jsem to v životě neslyšel a když jsem viděl ty pány v letech nastupovat na podium, tak jsem myslel, že to budou jen nějaký ležérní odrhovačky. Ovšem chyba. Pánové to rozjeli velice solidně a jejich vystoupení mě velmi mile překvapilo. Ze začátku sice nic moc, ale jejich vystoupení postupně gradovalo a dostávalo náboj. Chlapící byli velmi instrumentálně nadaní a když předváděli svoje sólíčka na basu nebo na kytaru, tak mi údivem padala sanice, ačkoliv tyhle onanie na kytary většinou nemusím. Tohle ovšem bylo opravdový umění a nedalo se to neodměnit pořádným potleskem. Fakt dobrý. Pecky měli našlápnutý a publikum docela bavili. Kdo je neznal, musel být příjemně překvapen, stejně jako já. Jsem tedy rád, že jsem je viděl. Muzika jim fakt šlapala a nedovolilo mi to odejít od podia, třeba jako v případě pátečních headlinerů. Tohle jsem si prostě vyslechl až do konce, protože mě to opravdu bavilo. A slyšet jejich legendární hit "To be with you" naživo, byl fakt docela zážitek. Asi si tuhle kapelu nebudu přehrávat doma, ale jejich vystoupení jsem shlídl opravdu mile rád a kdykoliv zase rád shlídnu.
Mr. Big byl zároveň poslední kapelou, kterou jsem na letošní NPH viděl a byla to taková příjemná třešnička na dortu. Následovali sice ještě němečtí Wizard, ale během toho, než se obě kapely vyměnily, začínala být už na Borku tak trochu nuda a chtělo se mi jít spát. Někteří z nás sice čekali ještě na Mandrage, kteří hráli na úplnej závěr festu, ale v tu chvíli už jsem se válel v peřinách na hotelu a spal :)
Co tedy říct závěrem k letošní Noci plné hvězd? Nebyla špatná, opět jsme si užili spoustu srandy a na některý věci budu určitě zas dlouho vzpomínat. Byla zase úplně jiná, prožil jsem ji s trošku jinýma lidma než obvykle, nocležil jsem jinde než obvykle, ale aspoň to všechno zase nezavánělo stereotypem. Něteří lidi mi tu chyběli, s jinýma jsem zase zapařil víc, než obvykle. Organizačně byl tenhle fest zvládnutej velmi dobře, možná nejlíp za poslední roky. Jediný co mu chybí k dokonalosti jsou lidi. Pryč jsou časy, kdy se na borku tísnilo 12 tisíc lidí a to byl pro mě první ročník, kterej jsem tu navštívil, Tehdá nemusela být headlinerem žádná zahraniční hvězda z Ameriky, těm lidem stačili "obyčejní" Kabáti. A ta návštěvnost byla. Věřím tomu, že kdyby si pořadatelé troufli nějakej ten melounek za tuhle kapelu vysypat, měli by tu opět plno. Bohužel se v posledních letech vráží investice do metalových kapel, které dnešní generace mladých posluchačů snad ani vůbec nezná a právě tihle tvoří většinu festivalového publika a ti už si v tom množství různých festů dneska vyberou, kam jet radši. Samozřejmě je strašně těžký dnes uspořádat fest a bez velkého sponzora to jde těžko. Finance dělají hodně, mám ovšem obavu, že je v Třinci investují tak trošku nevhodně. Stačí prostě jen to jedno velký lákadlo a věřím, že lidi opět příjdou. Příští rok bude mít tenhle fest dvacetiny, tak věřím, že se pořadatelé s něčím pořádným vyšvihnou. Mám tenhle fest moc rád díky své rodinné atmosféře a pokaždé se sem budu mile rád vracet. Takže mu držím palce a za rok snad zase nashledanou na Borku!

Video DAY 2
Bára Zemanová - Sílu mi nech; Rybičky 48 + B.Zemanová - Zamilovaný/Nešťastná; Rybičky 48 - Viva la revolucion; Škwor - Pohledy studený; Aleš Brichta Band - Forrest Gump, Dívka s perlami ve vlasech;

A TADY NAŠE FOTOGALERIE Z FESTU!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 8. července 2011 v 19:59 | Reagovat

pěkné

2 immatures immatures | Web | 9. července 2011 v 1:10 | Reagovat

Tak si říkám, že bych měl někam vyrazit, abych trochu dozrál :D

3 Neal32Mara Neal32Mara | E-mail | Web | 1. března 2012 v 13:06 | Reagovat

Some time ago, I really needed to buy a car for my corporation but I didn't earn enough money and couldn't purchase something. Thank God my mother proposed to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> from reliable creditors. Thence, I did so and was satisfied with my consolidation loan.

4 ATlanta ATlanta | Web | 22. června 2015 v 5:15 | Reagovat

raiffeisenbank rychlá půjčka :D

5 merwyn merwyn | Web | 8. září 2016 v 23:25 | Reagovat

dlouhodobá půjčka bez zástavy :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama