Slavnosti piva - Kamínka (5.-6.8.2011)

19. srpna 2011 v 15:54 | RUDA |  Akcičky
Jedna z akcí, na kterou se člověk každoročně vždycky těší jsou Slavnosti piva na Kamínce u Roštína a stálí čtenáři a kamarádi už za ty léta musí vědět, že tenhle festival je pro mě jeden z nejoblíbenějších a nemůžu na něm chybět. Letos Slavnosti proběhly už po šestnácté a byly i díky počasí opět velmi úspěšné.
Pátek
Předpověď sice dlouho dopředu hlásila, že o "pivním" víkendu bude pršet a všichni strašili, že to bude stát za prd, ovšem tak nějak už jsem si za ty léta zvykl, že nejlepší předpověď je, podívat se ven z okna a to vím v tu chvíli naprosto jistě, jak venku je. No a v pátek bylo oproti předpovědím u nás docela hezky, takže nebyl důvod se strachovat a v klidu jsme mohli odpoledne vyrazit do Roštína. Vyrazit jsme chtěli už s předstihem, abychom stihli zabrat naše tradiční místa na stany, ovšem každoročně, čím dřív člověk vyrazí, tím větší to bývá problém a na Kamínce už bývá celkem brzo docela narváno. Takže nebýt kámošky Peťky, která už tam stepovala nějak hodinu předem, asi bychom ty naše místečka neuhájili.

Postavili jsme tedy stany, chvilku u nich jen tak kecali a pak už se šlo do víru Kamínky, kde už to celkem brzo řádně ožívalo. Postupně přijížděli další a další kamarádi, kteří měli čím dál větší problém najít místo na stan, ale nějak se to zvládlo a pak už se šlo pařit. První hodiny utekly jako voda, jen tak se korzovalo po areálu, vždycky potkal člověk nějaký známý, se kterýma se na chvilku zakecal a byla pohodička. Semtam se poručila i nějaká ta tekutina od Jeleňa a páteční večer se nesl v duchu hesla: "Mám v p… na lehátku", podle názvu nejnovějšího hitu od kapely Horkýže slíže. Holt kdo nezažil, nepochopí :) Poslední dobou nás totiž provází takové nesmyslné hlášky, které se uchytí a od dovči s Dogou se to s náma nějak táhne a vždycky se tak nějak samovolně vymyslí na další akci něco novýho. Tak jsem zvědav, jak to bude pokračovat :)
Velitelský čas pro nás byl 19 hod. večerní, kdy měly vystupovat jedny z hlavních pátečních hvězd - Škwoři. Před nima ještě hrály kapely Great way a Kern, ale to nás v tu chvíli nějak nebralo a raději jsme se věnovali přátelům a známým. Všichni jsme se tedy sešli až u Škworů před podiem a docela perfektně jsme zapařili a nálada byla super. Škwor odehrál standardní vystoupení, který jsem letos viděl už asi po páté, ale tady mě to zase o trochu víc bavilo, i díky těm lidem okolo a dobré atmosféře, která na Kamínce pokaždé vládne. Kapela musela být taky spokojená a bylo to dost dobrý vystoupení, který se líbilo.
Video: Škwor - Amerika, Sama, Sympaťák

Po Šworech nastoupila další kapela z první české rockové ligy, což byl Arakain, který sklidil neméně velký úspěch.
Nestárnoucí kapela v čele se skvělým frontmanem Honzou Toužimským předvedla opět dobrý výkon a dokázala, že je stále ve formě, i když už má za sebou nějakých těch pár let hraní a pořád je to baví. Zazněly staré písničky i z Brichtovy éry, prostor dostaly i pecky z novinkového alba Homo Sapiens..? a metaloví fanoušci si museli lebedit. Trošku mi ovšem vadil přehlučenej zvuk z beden a mnohdy ve slokách nebylo Toužimskému moc rozumět co zpívá. Trošku to holt pán zvukař přepísk.
Video: Arakain -Strážnej anděl, Už ho vezou, Apage Satanas
Během koncertu Arakainu přišlo i příjemné překvapení, když si s kapelou vystřihla duet v písni "Nikdy se nevzdávej", i stříbrná Superstar, zpěvačka Gabriela Gunčíková. Ta už byla avizovaná jako vzácný host letošních Slavností dlouho dopředu a jen se moc nevědělo, kdy a co bude zpívat. Tenhle duet se jim spolu nakonec hodně povedl a je vidět, že s Arakainem se Gábina cítila na podiu jako ryba ve vodě. V rockerském outfitu a kožených kalhotech působila děsně sexy, jako správná metalistka, a tahle pozice ji zkrátka sedí a takhle nějak bych ji rád viděl v budoucnu, s kapelou podobného ražení. Na konci písně ji ještě Honza Toužimský oficiálně korunoval na rockovou princeznu a my jen doufáme, že bude tomuto svému titulu dělat čest! Nakonec i Lucka Bílá začínala s Arakainem, a kam to dotáhla…. :)
Video: Arakain + Gabriela Gunčíková - Nikdy se nevzdávej

Další hvězdou pátečního večera měla být formace BSP, tedy muzikanti Balage, Střihavka a Pavlíček, kteří se dali dohromady po nějakých pěti letech a znovu vyjeli na koncertní podia, přičemž Kamínka byla jedním z mála míst, na kterých letos vystoupili. Bohužel jsem tuhle kapelu nějak prošvihl a k podiu jsem se dostal až někdy ke konci jejich vystoupení, takže nemůžu hodnotit, jak vůbec hráli. Slyšel jsem ovšem, že to nebylo nic moc a někteří lidé i během jejich setu odcházeli. Ale každý má jiný vkus, takže těžko říct, že!?

Sobota
Sobotní dopoledne patřilo, u většiny pátečních aktivistů, střízlivění, ale převážně opět Gábině Gunčíkové.Jelikož je to rodačka z kroměřížského okresu a byla tu takřka doma, logicky pořadatelé vsadili na její momentálně přitažlivé jméno a učinili ji speciálním hostem letošního ročníku. Gabča si tak mohla užít úspěch se svými domácími fanoušky a jistě tu měla i spoustu známých.
Dopoledne tedy proběhla její autogramiáda a pár okamžiků po ní vyběhla Gábina i na podium, kde předvedla své sólo vystoupení jen s hudebním podkladem a doprovodným kytaristou, kterého sice nebylo skoro vůbec slyšet, ale aspoň tam nestála sama. Jsem rád, že jsem ji viděl o týden dřív v Sehradicích, kde hrála s plnohodnotnou kapelou a tam předvedli slušnej výkon, kterej se mi líbil. O svých hlasových kvalitách přesvědčila i na Kamínce, ovšem nebylo to to pravý ořechový a byla to spíš jen taková ta výplň programu, jak Gábina sama uznala a určitě by se líp cítila večer s kapelou, kdy už jsou všichni v té pravé pařící náladě. Lidi ji ovšem i teď docela slušně přijali a žádnej průser to nebyl, tak třeba už příští rok ji tu uvidíme se svoji vlastní tvorbou.
Video: Gabriela Gunčíková - Final Countdown

Dál sobotní odpoledne probíhalo tak nějak vlažně. Volných chvilek jsme využili např. i ke zvěčnění našich ksichtů na papír, prostřednictvím kreslířů z Trnek Brnek, kteří nám namalovali krásné karikatury a byla s nima po tu dobu docela i sranda. Dále probíhaly pivní soutěže, ze kterých jsem ovšem letos neviděl skoro nic a místo toho jsme někde furt pokecávali. V sobotu zas přijížděli další noví lidé, počasí vyšlo nádherně, odpoledne vylezlo sluníčko a bylo celkem dobře. Sobotní odpoledne vyplňovaly kapely jako např. Hanz´s Fuckers, Zabillow nebo Fleret, ze kterých jsem sice moc neměl, bo jsme posedávali dál od podia, ale něco málo jsem přece jen vždycky vyslechl.

Během sobotního podvečera už začaly vycházet i ty známější hvězdy na podiu a jednou z nich byli i Clou, kteří se na Kamínku taktéž vrací celkem často a u zdejšího publika jsou docela oblíbení. Na jejich vystoupení jsem se dostal až ke konci, ovšem v docela správné chvíli, když hlavní pořadatel Lumír Zakravač dovedl kapele na podium nevěstu, kterou sem na Kamínku unesli odněkud ze svatby. Jaký bylo překvapení, když jsem zaostřil a zjistil jsem, že to je naše kamarádka Marta Andrýsková ( teď už je teda asi něčí jinačí … :) ) No byl to docela hezkej moment a když speciálně pro ni začala kapela hrát svůj největší hit "Islad Sun", musel to být docela fajn zážitek, přičemž uprostřed písně vtrhnul na podium i ženich a tak to byla romantika jak cyp! :) Rázem podium nepatřilo kapele, ale novomanželům, nevěsta si hodila ještě kytičku do davu a šťastná to žena, která ji chytila, tak teď má závazek, že se musí v době konání příštího ročníku taky vdávat a přijít se ukázat :) Muzikanti samotní byli z téhle situace taky dobře vyjevení a věřím, že se jim to asi často na koncertech nestává. Ovšem i tyhle neplánovaný okamžiky přispívají k dobré atmosféře na téhle akci.
Video: Clou - Island Sun

Program pokračoval vystoupením legendární kapely Citron, kterou jsem pojal jen jako poslechovku s kamarády na dece, ovšem tou největší hvězdou, na kterou sem asi dost lidí v sobotu speciálně přijelo, byli slovenští Desmod. Tihle slovenští Slávici tu měli hrát už loni, ale díky zdravotní indispozici frontmana Kulyho nakonec nedorazili a tak to přijeli vynahradit svým fanouškům právě letos. No a bylo vidět, že ti jsou po nich lační, brali je už hned od první písničky a s přibývajícími hity kapela strhávala publikum se sebou, a to jí tu vytvářelo parádní atmošku. Desmod se u nás stává stále populárnějším a je to tak další kapela ze Slovenska, která se v ČR dokázala docela slušně prosadit. I mě se jejich vystoupení líbilo. Doma nějakou tu jejich desku mám, takže nejznámější hity mám naposlouchané a jejich muzika není vůbec špatná. Melodický tvrdý rock dokáže zaujmout, texty jsou taky docela kvalitní, i když platí většinou spíš na ženský, ale spousta chlapů se v nich taky najde a dokáže na jejich koncertě zapařit. Já jsem si jejich koncert užil a byla to jediná kapela, která mě v sobotu dokázala dostat před podium a donutit mě pařit. Kluci byli občas sice taky trochu rozhození z opakovaných hruškovicových návštěv pořadatele Lumíra, ale to už prostě ke Kamínce patří a je docela fajn, že to tenhle kluk těmahle vstupama vždycky tak trochu narušuje a tím pádem se z toho vystoupení nestává obyčejný tuctový kšeft pro kapelu, ale spíše zábavný večírek, což ocení i lidi v publiku.
Video: Desmod - Vyrobená pre mňa, Na tebe závislý

Po Desmodech nastoupil další headliner sobotního večera, od kteréhož málokdo věděl, co může očekávat. Přeci jen na Pivních slavnostech hráli doposud většinou jen rockové kapely nebo interpreti, kteří se tomuto stylu přibližují, ovšem tentokrát padla volba na písničkáře s kytarou, který měl sám, spolu se svým doprovodným kytaristou předstoupit před rozjeté publikum, které už bylo v ideálním mejdanovém rozpoložení a čekalo spíš nějakou pecku, u které se dá pořádně vyřádit. Tím písničkářem byl mladý Tomáš Klus a ten se svého úkolu zhostil na výbornou. Svým výkonem překvapil snad všechny přítomné a po pár písních už na jeho muziku trsali, křepčili anebo se jen tak pohupovali v bocích snad všichni, kteří se zrovna přišli, třeba jen ze zvědavosti, podívat před podium. Tomáš totiž dokázal publikum výtečně strhnout na svoji stranu, ať už pomocí skočných rytmů anebo vynikající improvizací v textech, kterou mě opravdu překvapil. Improvizace je totiž to, co já na umělcích oceňuju ze všeho nejvíc, bo v té chvíli se ukáže, kdo je opravdu umělec s tím pravým umem! Klus dokázal uprostřed svých písní skvěle reagovat třeba na momentální dění v publiku, na situaci v areálu a podobně. No lidi ho žrali, nejvíc samozřejmě ječely ženský, a já jsem se občas taky jen udiveně smál a koukal jsem, co to je za blázna (v dobrém slova smyslu). Tenhle muzikant mě zaujal už při letošním předávání cen Anděl, kde spolu s Ewou Farnou provázeli večerem a jejich hudební vsuvky byly tenkát docela zábavný. Ogar taky pochází z Třinca, kde znám spoustu fajn lidí a rozhodně se nejeví jako nějaký namyšlený fracek. Prostě fajn borec, kterej se tou muzikou baví a doufám, že mu to tak dlouho vydrží. Na Kamínce sklidil obrovský ovace, ze kterých měl očividnou radost a zároveň byl taktéž určitě překvapen z takového přijetí. Dle svých slov nic podobného ještě nezažil, tak snad bude na zdejší publikum ještě dlouho vzpomínat. A byl to fakt kotel. Dokonce i ve chvílích, kdy už bylo po nutných přídavcích a kluci uklízeli kytary, vytleskalo si je publikum ještě jedenkrát a z toho byli objektivně oba úplně paf :)
Video: Tomáš Klus - Ať slunce pálí do písku

Podle mě tihle písničkáři na každý takový festival patří. V době, kdy už většině návštěvníků alkohol koluje v krvi, je to vynikající zpestření večera a mnoho lidí se u toho pobaví i líp, než u nějakého nářezu. Prostě to bylo zas něco jiného, co tady na Kamínce při pivních ještě nebylo a dosti se to povedlo. Myslím, že tady našel i spoustu nových fanoušků, kteří o jeho tvorbě neměli doposud ani ponětí.

Večer pokračoval už jen další zábavovou veselicí se skupinou Pantock, ovšem ještě před tím se strhla docela fajn zábava v jednom z velkých pivních stanů, která probíhala tak trochu v "Klusovském" duchu. Řádil tady totiž jeden potulný harmonikář, který tu pobíhal mezi lidmi s heligonkou a zpíval samé lidovky a hity, které si s ním každý rád zabékal. Rachot se tu nesl jako ze stadionu a každý, kdo to slyšel, sem zavítal a pokud uměl aspoň trochu zpívat, tak se přidal. Atmosféra opravdu perfektní a co Tomáš Klus na podiu odstartoval, to tady tenhle borec s harmonikou završil. Zpívalo se, tleskalo a dobrá nálada z tohohle stanu se šířila do okolí. Někteří dokonce tyhle dva zmiňované muzikanty ohodnotili jako vrchol večera. A nezbývá než souhlasit. Pantock hrál pro vytrvalce ještě dlouho do rána samé známé převzaté pecky a během jejich vystoupení už jsem letošní Pivní slavnosti zakončil spánkem ve stanu.
Video: Potulný harmonikář na Kamínce :)

Závěrem tedy nezbývá nic jiného, než letošní pivně-hudební akci na Kamínce zhodnotit opět jako úspěšnou. Vyšlo skvěle počasí, což dělá hodně, sešla se opět spousta fajn známých lidí, s kapelami jsem taky spokojenej, i když sobotní program mohl být trochu víc nadupanější, ale nelze se zavděčit všem a příští rok to zas určitě bude o něčem jiném. Myslím, že na Kamínce vládne vždy taková ta správná přátelská atmosféra, jako málokde jinde, komunikace s pořadateli je taky bez problémů a tak jedinou výtkou snad může být jen to, že se musí nesmyslně platit za stanování v areálu. Festivalů mám už projetých opravdu hodně, všude je stanování zdarma anebo započítané v ceně lístku, ovšem jen na Kamínce se vybírají ke vstupnému ještě další 200,- za stan na víkend. Je pravdou, že areál je hlídaný a o pořádek je tu postaráno jako málokde jinde, stanujete jen pár metrů od stage, ovšem nemyslím si, že by na tomhle museli na Kamínce zrovna rýžovat a spoustu lidí to znechutilo.

Jinak je to ovšem fest, na který se vždy budu rád vracet, ať tam hraje cokoliv ;) Tak za rok snad zase. Už se těšíte? ;-)

FOTOGALERIE ZDE!!!

Kdyby vám nějak přeskakovalo pořadí videí v článku, tak se omlouvám, ale není to mojí vinou. Fucking system! :-/


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RUDA RUDA | E-mail | Web | 19. srpna 2011 v 16:32 | Reagovat

Kdyby vám nějak přeskakovalo pořadí videí v článku, tak se omlouvám, ale není to mojí vinou. Fucking system! :-/

2 Sabča Sabča | Web | 19. srpna 2011 v 16:47 | Reagovat

moc pěkný Kubo!:-) Taky mám s Gabčou fotku,ale zatím není vyvolaná (museli jsme fotit normálním foťákem,protože taťka zase zapoměl nabít digitální) ;-)

moc se mi to líbilo,ale štve mě,že jsem neviděla Tomáše K(l)use a PSB - no co nadělám,jsu prý moc mladá....ještě nemůžu pařit do noci! :-(

3 Sabča Sabča | Web | 19. srpna 2011 v 16:53 | Reagovat

jo napsala jsem to blbě BSP ,sorry :-P
jo a jinak dík za ty videa jsou hezký,aspoň si to tak trošku připomenu! 8-)

4 JoyceSnow19 JoyceSnow19 | E-mail | Web | 1. března 2012 v 6:19 | Reagovat

I had a desire to make my organization, but I did not have got enough of money to do that. Thank heaven my fellow proposed to take the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a>. Therefore I received the college loan and made real my old dream.

5 Anetka Anetka | E-mail | Web | 28. srpna 2015 v 9:29 | Reagovat

Nemám moc ráda akce, kde si není kam sednout. Dá se to přežít, ale židle jsou lepší https://www.primazidle.cz/

6 Augustbew Augustbew | E-mail | Web | 16. února 2017 v 5:04 | Reagovat

longs drugstore honolulu hawaii  <a href=http://stilnoct.startbewijs.nl/>stilnoct kopen in spanje</a>  apps for polaroid tablet

7 Rogerbuh Rogerbuh | E-mail | Web | 26. září 2017 v 20:41 | Reagovat

generic viagra canada no prescription  <a href=https://www.clippings.me/darvocet>can you buy darvocet in mexico</a>  american indian medicine man

8 Colinlew Colinlew | E-mail | Web | 18. října 2017 v 1:10 | Reagovat

software for home healthcare agencies  <a href=http://tenuate.iconosites.com/>http://tenuate.iconosites.com/</a>  gainesville health care center

9 Russelldycle Russelldycle | E-mail | Web | 23. února 2018 v 17:52 | Reagovat

adhd drugs for children  http://egascapitalltd.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=795160  hemp seeds drug test

10 BernardUseby BernardUseby | E-mail | Web | 16. března 2018 v 0:19 | Reagovat

best health and fitness apps  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  cheap prescription eye glasses

11 RobertFah RobertFah | E-mail | Web | 16. března 2018 v 20:27 | Reagovat

what is in lipozene diet pill  <a href=http://modafinil.forums-free.com>modafinil.forums-free.com</a>  prescription painkiller withdrawal symptoms

12 RobertFah RobertFah | E-mail | Web | Pondělí v 15:41 | Reagovat

baylor healthcare system jobs  <a href=http://tramadol.forumcrea.com>tramadol.forumcrea.com</a>  prescription medicine for stomach pain

13 RobertFah RobertFah | E-mail | Web | Úterý v 15:59 | Reagovat

window 8 tablet reviews  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  vizio tablet 10 inch

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama