Duben 2012

Wanastowi Vjecy - Zlín (24.4.2012)

30. dubna 2012 v 17:40 | RUDA
Kdo by neznal Wanastowi Vjecy? Kapelu, jejíž hity jako "Tak mi to teda nandey", "Sbírka zvadlejch růží" nebo "Lži, sex a prachy" válcovaly v devadesátých letech hitparády a dodneška její šlágry zní v mainstreamových rádiích, takže je podvědomě zná snad každý. Wanastovky se ovšem na několik let odmlčely a po odchodu jednoho ze zakládajích členů, P.B.CH., se zdálo, že to je definitivní konec tohohle hudebního tělesa. Druhý ze zakládajícíh členů, Robert Kodym, se ovšem nechtěl vzdát své hudební kariéry a v době, kdy nefunguje už ani jejich druhá, taktéž velmi populární kapela, Lucie, se rozhodl vzkřísit alespoň Wanastowi Vjecy a poskládal téměř novou kapelu, i když převážně z jejích bývalých členů. Ačkoliv se Wanastovky dříve prezentovaly jako projekt dua P.B.CH. a Kodyma, nyní vystupují jako plnohodnotná čytřčlenná kapela a zdá se, že se tenhle krok Kodymovi podařil a zatím to zdárně funguje.

Znovuzrozená kapela tedy na konci roku 2011 vydala po několika letech nové CD s názvem "Letíme na Wenuši" a na jaro roku 2012 slíbila velkolepé turné po českých a slovenských sportovních halách. Ta chvíle právě nastala a tak jsem se jel na tuhle kapelu vůbec poprvé v životě podívat na živo do Zlína. Přiznám se, že na jejich koncert jsem jel spíše ze zvědavosti a nikdy před tím jsem nebyl nějaký jejich extra fanoušek. V mých dětských letech jsem ovšem Wanastovky docela miloval a vzpomínám si, jak jsem žral jejich hity, které jsem jmenoval již v úvodu článku a doma jsem na posteli s imaginární kytarou v podobě tenisové rakety napodoboval Kodymova sóla s jeho typickým kroužením paže. Obzvlášť album "Lži, sex a prachy" bylo myslím pro tuhle kapelu docela zásadní. Potom ale přišlo nějaký to období, kdy jsem Kodyma a vlastně celou Lucii úplně neměl rád, protože za A) strašně vyměkli, a v té době jsem nic jinýho než tvrdou muziku asi neuznával a za B)se mi tihle muzikantni a obzvlášť právě Robert, zdáli strašně namistrovaný a tak nějak nesympatický. Už si nevzpomínám, kvůli čemu to přesně bylo, ale prostě jsem jima docela opovrhoval. No jenže čas letí, lidi se mění a i můj vztah k muzice a k jiným žánrům se postupným hudebním "vzděláváním" a asi i s přibývajícím věkem docela změnil. Pár let dozadu jsem totiž začal i tyhle jejich písničky a hity docela doceňovat, protože spousta z nich (ať už od Lucie nebo od WV) je opravdu kvalitně složených, a i ten pohled na Kodyma se opět vrátil k lepšímu, neboť jako muzikant a skladatel si opravdu zaslouží uznání a i v těch médiích už se prezentuje tak nějak sympatičtěji. Je vidět, že je opravdu duší muzikant a baví ho stále skládat a hrát živě před lidma a to byl taky určitě hlavní důvod, proč Wanastowi Vjecy poskládal znovu dohromady a snaží se jim navrátit opět lesk a slávu.

No a jelikož tedy od té doby, kdy jsem se k těm jejich písničkám opět vrátil, nikde nehráli a na turné vyrazili až teď, byla to tedy má koncertní premiéra s touhle kapelou. Kodym si k sobě vybral muzikanty docela vhodně. Kytarista Tomáš Vartecký podle mě patří k těm nejlepším, co naše rocková scéna nabízí, bubeník Štěpán Smetáček už má taky své jméno a takovým nejméně výrazným členem je snad jen basák Radek Havlíček, kterej zas kapele určitě prospívá z toho důvodu, že je spolumajitelem agentury PinkPanther, která se stará např. o management kapely Kabát a taktéž o produkci jejich velkolepých turné, takže i proto si Wanastovky letos mohly dovolit tak profesionálně vyvedenou scénu a velká podia na turné, srovnatelná právě s Kabáty. No a to dělá hodně a určitě se na to dá nalákat mnohem více lidí, než někam do kulturáku. No a taky to jistě stojí mnohem více peněz. Takhle je to ovšem svým způsobem "doma", takže to funguje jistě mnohem snadněji.
Při vstupu do haly to ovšem vypadalo, jakoby o kapelu ve Zlíně skoro nebyl žádný zájem a jelikož měl koncert startovat ve 20.00 tak ještě v 19.45 zel parket prázdnotou a před podiem stály asi jen 3-4 řady diváků, zbytek byl rozmístěn na sedadlech na tribunách, které sice byly plné, ale přeci jen sedět na rockovém koncertě je trochu zvláštní. Většina příchozích jakoby počítala s tím, že bude ještě předkapela, kterou se sebou ovšem Wanastovky na tomto turné nevozí. Nevím, co je to teď za zvláštní trend, ale vždy bývalo dobrým zvykem, že kapela jedoucí velké turné dala alespoň půl hodinky prostor nějaké méně známé nebo mladší kapele, aby si zahrála na velkém podiu a představila se širším masám. Teď už tomu ovšem tak není, ustoupili od toho Kabáti a Wanastowi Vjecy po jejich vzoru též. Každej si holt už hrabe jen na svým písečku a doba je holt taková. Na jednu stranu je pravda, že lidi přišli na hlavní hvězdu a většina z nich nemusí být na předkapely zvědavá, na druhou stranu by ta půlhoďka nikoho nezabila a pokud by byla předkapela zvolena vhodně, dokázala by jistě část publika pobavit a rozehřát. Takhle se prostě jen zhasne a jde se hrát a chybí takové to správné "předstartovní" napětí. Lidi pořádně neví, kdy to vypukne, proto se trousí až na poslední chvíli před startem a i pro kapelu je určitě lepší, když si je na podium vyvolá plná hala, než když je tam trapné ticho.
Do začátku koncertu se ovšem už parket stačil docela dosti zaplnit a pár minut po dvacáté hodině už lidi mohli sledovat startující raketu na LED obrazovkách v zádi podia, která symbolizovala název poslední desky, tedy "Letíma na Wenuši". V tu chvíli už na scénu postupně za ohlasu diváků přicházeli členové kapely a koncert začal stejnojmennou písní. Následovala trochu svižnější pecka taktéž z nového alba s názvem "Kulomet" a pak už se Robert Kodym se zlínským publikem přivítal a pokračovalo se ve velkolepé show. Jestliže na první dvě nové písně publikum reagovalo vlažně, následující hit "Andělé" už přivítalo s velkým nadšením a spolu s Kodymem jeho text zpívala snad celá hala, protože právě tento patří k těm největším, které mají Wanastovky v repertoáru. Robert neopoměl ani na hity kapely Lucie, která je momentálně mrtvá a tak spousta lidí určitě ocenila oprášení songů jako "Lucie" nebo "Panic", protože kde jinde by v této době člověk mohl slyšet tyhle písničky naživo?! Kodym je jejich autorem, tak si to prostě může dovolit a je to určitě fajn, protože i s touto kapelou je prostě stále spjatý a mnoho fandů stále očekává jejich comeback, který je údajně také na spadnutí.
Vystupování Kodyma se mi celkem líbilo. Přišel sice v tom svým velkým černým klobouku, ale aspoň že bez slunečních brýlý, což je pro komunikaci s publikem přeci jen vhodnější a docela mě mile překvapil, jak s lidma sympaticky hovořil a bylo vidět, že si to živý hraní fakt užívá a cení si toho, že tam ti lidi přišli. Bylo vidět, že ho to baví a nebylo to takový to na způsob rychle to odehrát a zmizet. Naopak si ten večer s lidma ještě rád natáhl a to nejen komunikací s publikem, ale i různými improvizacemi v textech, když do některých písní zahrnoval i texty těch, na které se v playlistu třeba nedostalo nebo např. i od jiných interpretů. Některé rádoby "improvizace" měl jistě už dopředu připravené a používá je i na jiných místech tour, ale některé vznikaly docela spontánně, když např. píseň "Kočárek" odstartoval veršem "Ve Zlíně, ve Zlíně, byli jsme v tom nevinně, lezli jsme po čtyrech, vožralí jak svině" a následně to po něm opakovala celá hala. Tohle mě na muzikantech docela baví a různé improvizování mám rád. Je aspoň vidět, že se snaží interpret publikum nějak víc pobavit a hodit tam nějakou tu třešničku, než když jen odhrká playlist stejně jako na všech "X" zastávkách turné a používá stejné hlášky mezi písněma v každém městě. Takže tohle oceňuju a za tohle má tenhle chlapík u mě další malé plus :)

Co se týče ostatních členů, tak kytarista Tomáš Vartecký předvedl perfektní výkon a jako jediný z kapely vnášel na podium trochu víc té správné rockové energie a pohybu. Kodym se sice snažil taktéž o nějaký ten pohyb, ale jeho místo bylo spíš za mikrofonem, takže prostor dostával snad jen při sólech a mezihrách, ovšem Varťák, ten nezklamal a ve svým kostkovaným kiltu tam správně poletoval a fanynky z něj byly u vytržení. Pokud bych měl někdy určit někoho za svůj kytarovej vzor, tak by to byl právě tenhleten dredatej pán, kterýho už léta obdivuju a líbí se mi jeho styl hraní i muzika, kterou skládá. Má prostě svůj specifickej styl a s tím se tak nějak ztotužňuju. Vždycky třeba do těch starších písniček dokáže přidat nějakou vyhrávku navíc a nějak to okořenit, umí si hrát se zvukama a hrát třeba s panákem od alkoholu na prstech k docílení zvukovýho efektu, to je taky originální :) Konečně jsem tedy měl čest vidět jeho hraní i naživo a fakt klobouk dolů. Není to sice žádnej virtuos, ale prostě mám rád jeho styl a snad ho brzo spatřím i s jeho domovskou kapelou Kurtizány z 25. avanue.

Během koncertu jsem tedy spíš nabyl pocitu, že po rozpadu tandemu P.B.CH. - Kodym se nyní z Wanastovek stal tandem Kodym - Vartecký, protože bezesporu patří k nejvýraznějším členům tohohle nově sestaveného seskupení. Smetáček za bicíma se sice taky dost snažil a podal bezchybnej výkon, ovšem ten tam bohužel není moc vidět a ačkoliv si střihnul zhruba uprostřed koncertu i sólo na bicí, tak od bubeníka jeho kvalit bych čekal trochu větší nášup a asi jsem viděl už i lepší sólička. Nejslabším článkem na podiu byl ovšem Havlíček s basou. Nevím, jestli je to tím, že ho mám zafixovanýho jako managera Kabátů, ale jako rocková hvězda mi rozhodně nepřipadá. Prostě tam jen stál a hrál a jeho největší pohybovej výkon byl ten, když dvakrát za celej koncert přešel ze jedné strany podia na druhou k mikrofonu. Chtělo by to trošku víc šťávy. Takhle to na lidi nejspíš působilo, že ho to ani moc nebaví.
Každopádně pokud něco chybělo muzikantům, tak to dohnala podivá show, která byla opravdu na vysoce profesionální úrovni a světelnej park byl velice hezky nabitej, všechno to hrálo barvama a bohaté paprsky světel protínaly celou halu, což vypadalo velmi působivě. Barevnou scénu ještě doplňovaly velké LED panely s různými animacemi, které byly pro každou písničku jiné a rozhodně celý večer lahodil jak uchu, tak oku návštěvníků. Zvuk byl taky kvalitní, i když občas nebylo před podiem rozumět z mikrofonů ostatních členů, ale jinak každej nástroj zněl čistě a bez problémů.
Z nové desky tedy zaznělo asi pět hitů ovšem nejvíce byly fanoušky oceněny ty staré dobré a protože kapela dlouho nikde nehrála, tak si jich samozřejmě publikum více vážilo a rádo si je zazpívalo. Nemohla nezaznít např. "Sbírka zvadlejch růží", "Lži, sex a prachy", "Jsem nevinnej", doprovázená ohňovými efekty nebo "Nahá", při které Štěpán Smetáček přišel dopředu s obrovským bubnem na břiše a tamburinou, dostalo se i na starší punkovky jako např. "Škola je kráva" a obzvlášt stará písneň "Wona je hotowá" z úplných počátků kapely, byla fakt slušnej nářez a v ní si zazpívali jednotlivě všichni členové. Na závěr si celá hala zazpívala "Bednu od whisky", Robert Kodym obdaroval jednu z fanynek v první řadě svou kytarou, což je jistě super suvenýr a pak po nezbytné pauzičce přišly nutné přídavky.
V těch nemohl chybět první největší hit kapely "Tak mi to teda nandey", při kterém snad poprvé za celý koncert začala pořádně pařit celá hala, dále následvalo pomalé "Kouzlo" okořeněno o další texty z jiných písniček a na úplný konec zazněla legendární píseň od kapely Lucie, "Dotknu se ohně", při níž opět šlehaly plameny pekelně vysoko a v rozehřáté hale zyvšovaly ještě více teplotu. Koncert se paradoxně začal rozjíždět až v závěru, ale zase na druhou stranu v nejlepším se má končit, takže kapela odešla z podia za mohutného ohlasu.

Návrat Wanastovek na scénu byl tedy určitě dobrým tahem a ve Zlíně jsme viděli moc pěkně provedenou show, kterou lze vidět jen u těch velkých kapel. Wanastowi Vjecy k nim určitě patří, protože Robert Kodym je jedním z největších hitmakerů na naší scéně, což dokazuje počet složených hitů na jeho kontě, které jsou pro mnoho lidí notoricky známé. Jsem rád, že jsem koncert téhle kapely navštívil a určitě je v budoucnu rád zase navštívím a zazpívám si s nima. Wono to totiž docela stálo za to a docela mile mě to překvapilo!

Wanastowi Vjecy - Lucie; Lži, sex a prachy; Sbírka zvadlejch růží; Dotknu se ohně

FOTKY Z KONCERTU ZDE!!!


Škwor - Zlín (13.4.2012)

16. dubna 2012 v 17:22 | RUDA |  Akcičky
Téměř na rok přesně se Škwor vrátil do zlínského klubu Masters of Rock Café. Loni na jaře se tu ukázal na společném a velice povedeném turné s kapelou Harlej, nyní přijeli už sólo, aby trochu více představili desku Drsnej kraj, která sice už je taky rok stará, ale písničky z ní dostávají na koncertech více prostoru až teď. Jako host před Škworem zahrála ještě kapela Traktor.

A právě v momentě, kdy Traktor brázdil zdejší podium, dorazila naše výprava na místo, takže po malém pivním občerstvení jsme si je šli hned poslechnout. Traktor je spíše takovou tou druholigovou kapelou, která se sice do první ligy snaží nakukovat, ale zřejmě už v té druhé lize asi zůstane a tam jí to svědčí. Je to partička už trochu starších a semtam pupkatých rockerů, která vzešla z takového toho tancovačkového bigbítu, ovšem povýšila ho na vyšší level a hraje docela líbivé a semtam i tvrdé pecky, které se na rozehřátí publika celkem hodí. Nejsou zrovna kapelou, kterou bych vyhledával a poslouchal, ovšem byl jsem docela překvapen, kolik písniček od nich znám a pár z nich bylo docela chytlavých a dost lidí na ně před podiem i pařilo, takže určitě tady nikoho neurazili.
Po krátké pauze už ovšem nastoupil na scénu Škwor a klub se rázem docela zaplnil a návštěva byla celkem slušná. Vyprodáno jako na Inekafe tady sice nebylo, ale to snad vůbec nikomu nevadilo, protože se tady aspoň nemusel nijak tísnit a měl jakž takž svůj prostor na paření. Naše skupinka zaujala místo na pravoboku u podia a sledovala, jak Škworáci vstupují do potemělého klubu a startují koncert osvědčenou peckou "Tak to jsme my", na kterou se chytil už od začátku snad každej a dál už to jelo jako dobře promazanej stroj. Jak už bylo zmíněno, více prostoru než v loňském roce dostaly pecky z posledního alba, které už musí mít všichni fans řádně naposlouchané a tak kromě už loni hraných pecek jako "Kámen" nebo "Sama" zařadili do playlistu i většinu mých oblíbených jako např. "Jednou to příjde", politická "Banda komiků",která je aktuální asi v každé době, ale nyní obzvlášť, "Ty lhát mi smíš" a další. Nový pecky zněly i na koncertě moc dobře a skoro jako z desky, ale je to i tím, že Škwor používá na koncertech samply a hudební podkresy, který neumožňujou téměř žádnou improvizaci a muzikanti musí hrát přesně podle nich. A tenhle systém neodpouští chyby hlavně bubeníkovi, kterej musí hrát přesně jako stroj, na což je Martin Pelc docela šikovnej, ovšem ke konci koncertu trochu tomu samplovýmu tempu utekl nebo se zpozdil a tak bylo chvíli celkem znát, že ty bubny najednou zní nějak dvojitě a něco tam tluče mimo rytmus, než se opět nějak chytil zpátky. Ale tohle je holt riziko tohohle systému a asi si ani nedokážu představit muziku Škworu bez těch různých vyhrávek v pozadí. To by leda museli angažovat nějakýho klávesáka a tohle je prostě jednodušší.
Podiová prezentace Škworu je zase o něco víc profi. Stejně jako např. Harlej, si vozí i tahle kapela vlastní světelnej aparát, kterej je zase jinej, ale vypadá to všechno taky moc dobře, v kombinaci s vyvýšenýma stupínkama a různýma podsvíceníma je to celkem vychytaný a ta show je zas úplně o něčem jiným. Dokonalost tomu všemu přidávali ještě pyroefekty a plameny v tomhle klubu šlehaly docela vysoko a rázem tu díky nim bylo docela pěkný teplo... nebo peklo?! :) Každopádně je vidět, kde jsou prachy a která kapela si to asi může dovolit, bo to určitě není zrovna levná záležitost. K muzice Škworů se ovšem tyhle efekty hodí a myslím, že to byl docela dobrej krok a diváci si tak i v klubu můžou užít dokonalou show, která bývá k vidění třeba jen na halových koncertech. Takže povedený.

Playlist byl jinak zvolen celkem dobře, kromě nových pecek zazněl průřez celou jejich érou, vyměnil bych snad jen píseň "Loutky" za nějakou lepší, bo tahle mě nikdy nijak neuchvátila a dle reakcí publika asi taky není až tak oblíbená, ale Škworáci ji asi mají rádi a tak ji hrajou. Škwoři jsou docela šikovní na coververze a po úspěšných předělávkách jako "Sraž nás na kolena" nebo "Vizitce" se na posledním albu objevila i píseň "Stíny a mráz", což je cover na song "Out of the dark" od Falca, kterej se jim taky moc povedl a kapela ho zahrála v závěru během přídavků, což bylo celkem milý překvápko. Hitů zaznělo hodně, show to byla pěkná, výkon kapely taky dobrej a myslím, že návštěvnící koncertu se museli bavit, páč to byl koncert na profi úrovni a Škwor dokázal, že patří mezi ty TOP české rockové bandy.

Video: Škwor - Stíny a mráz; Nulový

FOTKY ZDE!!!


Harlej - Březolupy (31.3.2012)

6. dubna 2012 v 16:54 | RUDA |  Akcičky
Kapela Harlej vtrhla do letošní sezony, pro mě, s dosti nečekanou novinkou, když téměř po roce od vydání posledního alba "Máme vlka" oznámila vydání další studiové desky. Ta ponese název "Teleskopický tele" a ještě než stačilo CD fyzicky spatřit světlo světa, kapela už k němu vyráží na turné. Jedním z prvních koncertů byl i ten v Březolupech, kde se CD taktéž poprvé prodávalo a nějaké ukázky z něj nám tu předvedl Harlej už i živě.

Sportovní hala v Březolupech je docela známou koncertní destinací pro mnoho kapel a pořadatelé tady mají docela dobrý hudební vkus. I když to není zas tak daleko, tak jsem tohle místo navštívil vůbec poprvé a nebylo to tu vůbec špatné. Hala prostorná, klidně by se zde mohly konat i větší akce a dole příjemnej bar s disko parketem, kam mohl člověk sednout ve chvíli, kdy mu zrovna dění v sále nepřišlo moc zábavný. Jediný, co mě zarazilo, byl docela nízkej počet návštěvníků a na tak velkém prostoru to vypadalo celkem divně. Na Harlej jsem zrovna tady očekával vyšší návštěvu. Jelikož ovšem tenhle podnik očekává příští týden koncert Arakainu s Luckou Bílou, kterej byl už tou dobou vyprodanej, možná příčina je právě tady a lidi si holt vybírají, za co utratí peníze. Každopádně se tu aspoň člověk nemusel tlačit, ale pro atmosféru koncertu by přeci jen bylo lepší trošku hustější zastoupení diváků pod podiem.
Do haly jsme vstoupili něco kolem desáté hodiny, kdy na podiu hrála mladá kapela The Snuff a asi nikoho z nás nijak nezaujala. Nevýhodou možná byly anglicky zpívané texty, ale ani podiový projev a v muzice nic extra, co by člověka uchvátilo. Jediným světlým okamžikem bylo dlouhé sólo bubeníka, ale jinak kapela spíše průměr.
Po krátké pauzičce už na podiu začal hrát Harlej, který odstartoval vypalovačkou "Zfetovanej" a před podiem už začalo přeci jen být víc husto a lidi začínali trochu pařit. Harlej jsem zde viděl vlastně poprvé v nové sestavě, když loni kapelu opustil kytarista Martin Volák a byl nahrazen Milanem Hoffmanem a to mě tak trošku mrzí. Volák byl prostě pan kytarista a do téhle kapely patřil. Vnášel na podium spoustu svěží energie a pohybu, měl svoji specifickou image a tak nějak mě s ním ta kapela seděla jako celek a měla ksicht, což se teď už bohužel říct nedá. Hoffman je zajisté taky velice kvalitní kytarista, což na koncertě evidentně dokazoval zdařilýma sólama apod. ale nemůžu si pomoct, nějak mi do té kapely prostě nesedí. Volák byl vizáží prostě rocker a u Hoffmana mi přijde,při vší úctě, jako kdyby vytáhli nějakýho zedníka někde ze stavby. Podiová prezentace tak trochu najednou ztratila tu šťávu a nějaká koncertní image je prostě pro muzikanta taky dost potřeba. Jinak k jeho hraní nemám žádný výtky, svou roli zvládá zdatně a instrumentálně je jistě bez chyby, jde mi spíš o tu vizuální stránku a o show, která odchodem Voláka rapidně utrpěla. Nejsou mi známy přesné důvody jeho odchodu, každopádně pro zbavení se muzikanta jeho kvalit asi museli být závažné a v kapele to holt musí fungovat na 100% takže ukáže až čas a nové písničky, zda to kapele prospělo, či nikoliv. Myslím ale, že když Harlej přežil odchod zpěváka Vládi Šafránka, tak tohle mu už určitě nijak neublíží. Možná, kdyby odešel ještě Kolinss, tak to už by bylo uplně v pr..., ale to doufám momentálně nehrozí :)
Samotný koncert kapely jako celku byl jinak dosti povedený a bylo vidět, že kapela a lidé okolo ní zapracovali na nějakém tom kvalitním zázemí, které ji zas posouvá někam dál. Harlej si oproti jiným vozí svoji vlastní aparaturu, vlastního zvukaře a co se mi zde velice líbilo, byla velmi dobře udělaná vlastní světelná scéna na úrovni zahraniční produkce nebo alespoň těch větších halových koncertů. Za bubeníkem se rozkládal rozsáhlej světelnej park, což vystačilo za všemožný kulisy a když s tím osvětlovač dokázal vhodně a citlivě zacházet, vypadalo to fakt dost dobře. Takže za tohle určitě palec nahoru, bo i tyhle vizuální vjemy dokážou udělat v prostorách tancovačkového kulturáku pořádnou show a pro dokonalej prožitek z koncertu jsou taktéž velice důležitý.
Harlej mě potěšil i výběrem písniček v playlistu, když hodně prostoru dostávaly i ty starší a méně hrané skladby. Velkým překvapením byla určitě píseň "Balada" , kterou jsem od nich možná slyšel živě vůbec poprvé a určitě poprvé v podání Tomáše Hrbáčka, který té originální verzi nijak neublížil a zazpíval ji bezchybně. Docela překvapivá byla i stará píseň "Abstinent", kterou Harlej hraje jen výjimečně za doprovodu Oty Hereše, který ji kdysi nazpíval, ovšem nyní se jí ujal sám Hrbáček a opět to nijak nevadilo, spíše potěšilo, protože tyhle staré songy člověk zas tak často neslýchá. Tímhle případem byla např. i píseň "Italská", což je dost dobrej odvaz a opět její zařazení udělalo radost příznivcům starší éry a Harlej vlastně zahrál takovej průřez téměř všema svýma albama, přičemž z každýho tak minimálně dvě až tři skladby v průměru zazněly. Jak bylo zmíněno v úvodu, dostalo se i na dvě z brusu nový pecky z alba "Teleskopický tele", což byly písně, které kapela už v předstihu yvvěsila na net, a to "Tak vzpomínej" a "Kolo štěstí". Prvně jmenovaná se mi líbí víc, bo má lepší tah na branku a na koncertě jsem se teprve přesvědčil, že určitě bude zabírat, druhá živě nezněla špatně, ovšem ještě si na její zvláštní melodii budu muset zvykat. Celý album jsem doposud slyšel jen tak z rychlíku a budu muset ještě pořádně naposlouchat, ovšem na první poslech mi některé písničky zněly jako by byly šité horkou jehlou a mám pocit, že kapela měla s vydáním alba ještě chvíli počkat a více prostoru měly dostat ještě pecky z rok starého alba "Máme vlka", které je podle mě vydařenější. Každopádně Harlej má už teď tolik hitů, že se jim bude playlist v dalších letech asi skládat těžko :) Ani tady v Březolupech nechyběly známý pecky jako "Svařák", "Pověste ho vejš", "Z Cuby kiwi", "Přirození", "Proč pocit mám", Kolinssem zpívaná "Startuju na Mars" a spousta dalších. Lidi se s postupujícím časem bavili čím dál víc a nakonec z toho byl docela vydařenej koncert. I kapela na podiu byla v dobrém rozpoložení, nechyběla opět spousta vtípků a byl to fajn večer s dobrou muzikou i náladou.

Video: Tak vzpomínej; Proměna; Proč pocit mám

FOTKY ZDE!!!