Vyškov Beer Rock Paradise III.

12. července 2012 v 16:58 | RUDA
Abych splnil svou zpravodajskou povinnost z navštívených akcí, musím zde zmínit i tu vyškovskou, jenž se konala 16.června pod názvem Beer Rock Paradise III. Byl to takový jednodenní festiválek v areálu vyškovského pivovaru a jeho hlavními hvězdami byly kapely Arakain a Doga.

Jeli jsme tam samozřejmě především za Dogou, protože letos na jaře nebyla nějak možnost se s nima setkat a tak jsme se na jejich letošní novou podiovou show jeli podívat vůbec poprvé. Vyškov je co by kamenem dohodil a navíc to byla skvělá příležitost tam lehce oslavit moje narozky, takže nebylo co řešit.

Zbytek kapel v programu nás ani nějak moc nelákal, přes den bylo docela velký vedro a kdyby nehrál Arakain už v 16.00 tak bychom tam asi jeli až k večeru, ale nakonec z toho i tak byl docela podařenej výlet. Hned na úvod jsme obkoukli areál, pozdravili se s některýma již přítomnýma dogařama a poté padla volba zalézt se raději schovat před slunkem do přilehlé pivovarské hospody. Na úvod jsme měli trochu strach z místního piva a taky jsme se hezky uvedli, když Bubák rozdával tácky a přitom vykřikoval "Vyškovské patok" a v tom se mu zpoza zad ozvala servírka se slovy" Co to bude?" :-) Nuž tedy dali jsme si zdejší jedenáctku a po ochutnání veškeré předsudky o vyškovském patoku opadly a zjistili jsme, že je to docela lahodný pivečko. Holt tyhle menší pivovary začínají dávat těm velkým docela dost na prdel a kdyby se tohle prodávalo pod jiným názvem než Vyškovské pivo, což je samo od sebe tak trochu odrazující, myslím, že by mělo stejný úspěch, jako mají třeba teď Svijany. Dali jsme si tedy jedno a šli na Arakainy.

Arakaini byli evidentně tak trochu po flámu, což naznačovali opuchlé oči zpěváka Honzy Toužimského, který publikum vítal se slovy "Dobré ráno" a přiznal se, že tahle hodina je pro něj na hraní ještě moc brzo. Asi ale měli ještě druhej kšeft večer a tak stíhat se holt musí co nejvíc koncertů za den, aby se vydělal nějakej ten groš. Jejich vystoupení to každopádně nijak zvlášť nepoznamenalo a odehráli dobrý koncert plný starých fláků, jelikož letošní rok se nese ve znamení oslav 30-ti let kapely. Byl to tedy takový rychlý průlet jejich kariérou od starých pecek až po ty nové a samozřejmě, že si jich nemohli na festivalu dovolit zahrát tolik, jako při jarním tour s Luckou Bílou. Ovšem i tak potěšili staromilce i mladé fanoušky a člověk si je opět rád poslechl.
Video:
Arakain - Ďábelská hra


Po nich nám trošku vyhládlo a tak začalo korzování po zdejších hospodách a restauracích, až jsme našli jednu v centru Vyškova, kde nám dali docela dobře najíst. Následoval návrat do pivováru, kde už kromě Izziho byla celá Doga, takže jsme chvilku pokecali, dali nějakou tu zelenou a následně se vrátili do nedaleké hospůdky, kde nám fakt zachutnalo a tak jsme si tam krátili čas až do vystoupení těch našich oblíbenců.

Do areálu jsme se vrátili ve chvíli, kdy na podiu začínala hrát kapela Seven, kterou jsme vnímali asi tak jedním uchem a okem, jinak jsme trávili čas většinou s Dogou a trochu jim pomáhali s přípravami na stage. V těchhle místech se nacházela i bečka piva pro kapely, ze které jsme si mohli taky něco natáčet, pilo se to dobře, ovšem když nám až v úplném závěru pořadatelé řekli, že v tom je patnáctka pivo, měli jsme chuť je proklít, protože tohle se dá pít ve velkým snad jen s rizikem bolehlavu a ten taky záhy došel :-) Ale šmakovalo :-)

Doga odehrála jinak opět bezchybné vystoupení, i když Izzi, který dojel ještě po dvojkoncertu s Legendama, byl večer už na umření a braly ho mrákoty, ale nakonec to i díky mým zdravotnickým radám ustál se ctí :-) Jak jsem již zmínil, novou podiovou show Dogy jsme viděli letos poprvé. Jedná se tedy spíš o změnu dekorací a kulis, jinak vesměs nic nového. Před Izzim teď stojí kus motorky, kterou používá jako stojan na mikrofon, což vypadá efektně a čertisko, které před ním stálo minulý rok se přemístilo nad hlavy muzikantů a jeho svítící očiska tak z výšky dohlížejí na celý dav pod podiem. Co nás tak trochu zklamalo, byl repertoár. Člověk by čekal, že trochu více už letos začnou propagovat velmi vydařenou poslední desku "Hoď si to", ale z té tu zazněly snad jen dvě pecky, přičemž od loňska hrají nově jen úvodní motorkářskou vypalovačku "Letí dál" a jinak se dostalo už jen na "Zelenou". Chápu, že na festu je nejlepší zahrát jen ty největší pecky a hrací čas je omezený, ale přeci jen, nějaká ta novinka by se tam ještě určitě vešla. Škoda, že nedokážou zpropagovat něco, co se jim fakt povedlo! Každopádně koncert dobrý, dav se bavil, byl určitě už po setmění více rozjetý než při Arakainech a tak tu vládla i dobrá atmosféra. Kluci byli tak v dobré náladě a nakonec to byl docela fajn večer.

Video:
průřez koncertem kapely Doga ve Vyškově

Z tohohle koncertu jsem kapele natočil a sestříhal i takový videoklip, právě k písničce "Letí dál", takže pokud chcete, mrkněte se na něj SEM!!!

FOTKY Z AKCE ZDE!!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yuripovidky yuripovidky | Web | 12. července 2012 v 17:10 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

2 Sabča Sabča | 12. července 2012 v 18:46 | Reagovat

[1]: nebuzeruj! ;-)

Honza Toužimskej, to je borec!!!!!! ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama