Říjen 2012

Barum Czech Rally Zlín 2012 atd.

9. října 2012 v 18:40 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Nejen muzikou a koncertama živ je Kubík. Každoroční vrchol léta je pro mě totiž spojen s motorsportem a jelikož rally fakt žeru a v nedalekém Zlíně se koná nejvýznamnější automobilová soutěž v ČR a zároveň jedna z nejlepších v Evropě, nemůžu si ji nechat ujít a už je to za ty roky pro mě takovej svátek a vrchol sezony. Barum rally je už fakt pojem a i když letos dopadla poněkud smutně, když musela být ukončena kvůli smrtelnému zranění jednoho z diváků, tak do té doby většina jezdců převáděla opět úžasný sport a všichni diváci si to museli užívat.
Já jsem si letošní Barumku užil o to víc, když se mi splnil jeden z velkých snů a bylo mi umožněno svezení přímo v závodním voze Subaru Impreza Sti na trati Barum rally a to díky mé kolegyni z práce Kačce, jejíž manžel a závodník Marcel Havlásek letos na téhle soutěži startoval a na shakedownu si mě posadil na sedadlo spolujezdce, což byl úžasnej zážitek. Vyzkoušel jsem si tedy bez jakékoliv přípravy roli navigátora a musím říct, že čtení rozpisu během ostré jízdy není žádná sranda a je to možná těžší, než řídit to auto, protože člověk se nesmí v rozpisu ztratit a přitom musí sledovat, kde se zrovna na trati nachází. Rád jezdím rychle jako řidič, ale nemám rád, když jede někdo rychle se mnou, proto jsem měl docela z té jízdy dopředu respekt, ale musím říct, že v tom závodním autě jsem se cítil naprosto bezpečně, i díky perfektnímu podvozku, kterej se s osobákem nedá vůbec srovnat a člověk je tu pevně ukotvenej v sedačce, takže to byla úplná pohoda a člověk si to jen užíval. Konečně jsem měl tedy možnost poznat, jak chutná rally i z pohledu posádky a určitě to byl jeden z TOP zážitků letošního léta.

Barumka byl ovšem fajn i z pohledu diváka a nasát atmosféru letošního ročníku si pro zajímavost můžete i z mého následujícího videa:

Jinak léto bylo opět zábavné. Ještě před Barumkou jsme zažili pár hezkých akcí a výletů, o kterých nějak nebyl čas se tu rozepisovat, přičemž jsme jeden víkend strávili s partou přátel na Pálavě u mušovských jezer, kde nám sice nevyšlo počasí, ale i tak to bylo docela fajn a nakonec jsme se i vykoupali a místní sklípky jsme taktéž navštívili. Pár fotek odtud je ZDE!!!

Zavítal jsem i do Rousínova na zdejší Rousfest, kde se opět sešla hojná Dogabanda a atmoška tu byla celkem podařená. Vystoupily tu kapely jako Gate Crasher, Dark Gamballe a jako hlavní hvězda večera samozřejmě Doga, pro jejichž webovky jsem opět pořizoval koncertní report, takže se na něj kdyžtak můžete mrknout TADY!!!

No a to by bylo zatím tak nějak vše. Brzy se snad zase přihlásím s něčím novým ;-)