Doga Unplugged - Brno (6.12.2012)

4. ledna 2013 v 16:47 | RUDA |  Akcičky
Vánoční klubové unplugged koncerty bývají nezapomenutelné a nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme si všichni spolu opět pěkně zařádili v brněnské Melodce. Dřív byly pro tyhle speciální koncerty Dogy hlavní destinace na severní Moravě, ovšem postupem času se takové to zdravé jádro fanklubu začalo tvořit i v Brně a je to snad jediný koncert tohoto druhu, který se koná v rockovém klubu, do kterého tahle akce patří, protože klub tomu dodává tu specifickou komorní atmosféru a zvuk. V Karviné i v Třinci už se tyhle unpluggdy z klubů přemístily do jiných prostor a tím podle mě ztratili svoje kouzlo, takže Brno v posledních letech, co se týče atmosféry, vítězí.

V Brně je fajn a poznává to čím dál víc lidí a každoročně se nás tu schází hromada kamarádů, která se každým rokem rozšiřuje. Tenhle koncert je i takovou příležitostí k předvánočnímu setkání s přáteli a tak jsme si před koncertem dali ještě všichni sraz na Svoboďáku, kde se nás sešlo celkem dost a mohli jsme nasávat nejen punče a svářáky, ale taky velice příjemnou vánoční atmosféru, která na pěkně nazdobeném náměstí vládla. Chvilku jsme pokecali, chvilku promrzli, abychom se následně mohli zahřát horkým punčem a po chvilce už celá naše grupa putovala na Melodku, kde jsme se setkali s dalšími a dalšími přáteli, takže o zábavu bylo už před koncertem postaráno. Stejně tak i o občerstvení, které nám tradičně připravila Peťka, neboť zde každoročně slaví svoje narozky a jak pravil Izzi během koncertu, už to fakt není normální, aby měla každý rok narozeniny! :-) Napačeno bylo opět výborně takže jsme ani večeřet nemuseli, dali jsme si i nějakého toho panáčka na její zdraví a tímto Peťce přeji ještě jednúc všechno nejlepší! ;-)
Před koncertem byla ještě spousta času na povídání, všichni se správně mohli naladit na koncert a pak už se šlo hrát. Před samotným hraním jsem ještě trávil čas s Dogou v šatně, kde jsme natáčeli tradiční zdravice pro fanoušky na konec roku a i tady vládla velmi dobrá nálada, takže to značilo, že koncert bude stát za to. Kapelu už v tu chvíli čekal opět zcela zaplněný sál a po vánočním intru už mohla spustit koncert úvodní roztleskávací peckou "Vymahač". Lidi se okamžitě chytli a atmosféra tak byla od samého začátku vynikající.Chvilku jsem natáčel kapelu na podiu a posléze se přemístil za svými kamarády do kotle, kde se vesele pařilo a po dlouhé době jsem si koncert taky fakt naplno užil. Nálada byla dobrá, Izzi pohotově reagoval na naše vtípky, předvánoční atmosféru jsme při pomalých písničkách dolaďovali v publiku i pomocí prskavek a svíček a bylo to moc fajn. Troufám si říct, že spolu s Masters of Rock to bylo to nejlepší v roce 2012, co jsem s Dogou absolvoval. I když všechny akce stojí za to a bývají něčím zajímavý a prostě jiný. Někdy si to ovšem člověk užije více a jindy méně.

Doga sice ve složení playlistu nijak extra nepřekvapila, ale při unplugged koncertech se vždy dostane na písničky, který se na běžných koncertech nehrají, ať už na ty pomalejší nebo na ty starší, pozapomenutější. Jsou to každopádně koncerty vyjímečný a trvají delší dobu než normálně. V tom klubu je to i takové bezprostřední, kapela i diváci k sobě mají blízko a to je fajn. Jediné překvápko, které jsem už moc nečekal a na konci jsem si ho musel vyprosit byla píseň " Lupič Willy" od Jiřího Schellingera, kterou Doga semtam na konci koncertů dává, ovšem po coveru "What´s Up" od Lindy Perry jsem myslel, že už žádný nepříjde, ale ono hej! :-) Takže za to mají kluci u mě palec nahoru a jsem rád za každou věc, kterou dají tak nějak navíc, protože jindy už to celkem sklouzává k rutině. Koncert se určitě podařil. Publikum muselo být spokojené, kapela určitě se zdejší atmoškou taky a po koncertě se šlo splachovat žízeň a opět dlouze klábosit. Na závěr si ještě naše jádro chtělo udělat fotku s celou kapelou na podiu na pár našich foťáčků, ovšem jaké bylo překvapení, když se pod podiem objevila velká grupa různých cizích fotografů a začali si nás všichni fotit :-) Člověk rázem nevěděl, kam se má dívat a nezávidím těm celebritám, když na ně míří a bliká několik kanónů naráz. Ale tak aspoň máme hezkou památku na naši Doga family.

Brno tedy opět potvrdilo, že se tady dají dělat skvělé koncerty a pokud si tu kapela vybuduje nějakou základnu fanoušků, tak to stojí za to. Doga ji tu má rozhodně silnou a, i z ne zrovna blízkého okolí,-+ si jezdí lidi na Melodku unplugged koncerty poslechnout. Určitě je totiž o co stát a málokdo odchází zklamán.

Fotky tentokrát nejsou, bo mi umřel foťák, ale za to vám nabídnu asi půlhodinový videodokument z tohohle koncertu, takže pro zajímavost kukejte zde:

VIDEO V HD KVALITĚ MŮŽETE STAHOVAT ZDE!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama