Doga (unplugged) - Brno (18.12.2013)

22. ledna 2014 v 21:16 | RUDA |  Akcičky
Doga a její tradiční unplugged turné na konci roku, bez toho už si prostě ten vánoční čas tak nějak nelze představit. I letos pánové zavítali do brněnského klubu Melodka se svým akustickým vystoupením a pomyslně se tak rozloučili, spolu se zdejšími fanoušky, s letošní koncertní sezónou.

Se sezónou, ve které Doga slavila 25.let svého účinkování a která byla pro kapelu jistě úspěšná. Vždyť se už nějaký ten rok drží na špici české rockové scény, objíždí velké české i slovenské festivaly a letos si mohli zahrát i před takovými velikány jako Iron Maiden. Na jaře vydali povedené live DVD + CD a koncem roku spatřil světlo světa i unikátní set box, v němž kapela bilancuje celou svou dosavadní diskografii, takže jsou zde k nalezení všechna dosud vydaná CD a DVD obohacená o pár bonusů. Jedinou vadou na kráse je papírový obal cédéček uvnitř boxu, podobný těm prodávaným z trafiky, takže sběratelům, kteří chtěli mít originální CD i s booklety, tohleto asi moc nepomůže. Chápu že náklady na výrobu by asi díky tomu byly veliké, každopádně jako vánoční dárek pro skalní fanoušky to určitě posloužilo vhodně. Doga tedy letos spíše slavila a objížděla štace se svými největšími hity bez nějakých novinek v repertoáru, ovšem to by se mělo změnit příští rok, kdy je naplánované vydání nové studiové desky.
Unplugged koncerty jsou však přeci jen trochu výjimečnější, neboť tu můžeme slyšet i pomalejší a pozapomenutější pecky, které jinak kapela při "ostrém" koncertě nehraje a v Brně se už několikátým rokem setkáváme ve slušném počtu známých a kamarádů, takže to tu vždy stojí za to. Před koncertem se vždy ještě stíháme naladit v centru Brna na vánočních trzích, dáme nějaký ten punč, nasajeme vánoční atmosféru a jdeme do klubu. Nejinak tomu bylo i letos. Naše výprava dorazila z Kroměříže celkem brzy, kdy byla Melodka ještě vylidněná a tak jsme se po domluvě s ostatními sešli zase na Svoboďáku u "šulina", jak se přezdívá zdejšímu avantgardnímu orloji, či co to je :-) Odtud jsme se přesunuli na Zelňák, tady dali nějaký ten punčovaný alkohol a razili zpět k Melodce, přičemž jsme po cestě nabírali další známé osoby. Za tu chvilku už se klub řádně naplnil a sotva jsme se se všema přivítali a s některýma jsme to snad ani nestihli, začlo se hrát. Oproti zvyklostem z předchozích let celkem brzo, ale budiž.
Než jsme se nadáli, byla už kapela na podiu a přes zaplněné hlediště bylo těžké dostat se do popředí. Nakonec jsme to ale jaksi zvládli a s první akustickou peckou "Máš vůni tequilly" se koncert řádně rozjel a začalo dvouhodinové křepčení, které si snad všichni dobře užili. Doga tentokrát nastoupila na začátku koncertu namísto tradičních mikulášských čepic s jakýmisi vánočními stromky na hlavách, což byly speciálně upravené klobouky a vypadalo to celkem vtipně...takoví dědečci hříbečci tam najdenou stáli :-) Kluci měli vánočně vyzdobené i mikrofony a dali si na tom tentokrát zase trochu víc záležet. Každopádně důležitá je muzika a koncert byl opět vydařený se skvělou atmosférou, ostatně jak už je na Melodce při koncertech téhle party zvykem. Tentokrát byla sice návštěva trochu slabší než v minulých letech, ale i tak byl klub celkem řádně zaplněn a tlačenka před podiem byla dobrá. Rychlejší kusy se střídaly s pomalými a koncert hezky plynul. V publiku kolovalo několik flašek zelené a tak i nálada fanoušků byla s přibývajícím časem lepší a lepší.
No a jak to rychle začalo, tak to rychle i skončilo. Koncert samotnej byl bez chyby, ale pak se najednou sklidil ansábl, stihli jsme jen krátce pokecat a všichni se letos nějak brzy rozutekli domů, takže žádná velká afterparty jako vždy se nekonala. Jinak to byl ovšem docela povedený hudební večírek, který k tomu předvánočnímu času už pro nás dogaře tak prostě patří. Takže za rok snad zas! :-)

PÁR FOTEK ZDE!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama