Září 2015

Daniel Landa přehrál na Velekoncertě svůj životopis v písních

23. září 2015 v 20:50 | RUDA |  Akcičky
Měla to být jedna z kejklí kouzelníka Žita, která si stanovila za odvážný cíl přilákat na koncert na sto tisíc lidí. A aby nezústalo jen u bláhového snu, chtěl dotáhnout Daniel Landa alias Žito tenhle plán až do finále. Rozhodl se proto 12.září 2015 uspořádat na letišti v Praze - Letňanech svůj Velekoncert, kam by tuhle obrovskou masu lidí rád přitáhnul. Nakonec přišla odhadem asi "jen" polovina, ale sám Landa už předem vyhlásil, že 40 tisíc návštěvníků by bylo pro něj úspěchem. Velekoncert se rozhodně dá za úspěšný považovat a spokojení museli být jak organizátoři, tak hlavně Landovi fanoušci, kterým jejich oblíbenec předvedl více jak 2,5 hodinovou show, složenou z průřezu celé jeho dosavadní kariéry od Orlíku až po současnost.

Dvacáté výročí Slavností piva přijela na Kamínku oslavit i Lucie Bílá

6. září 2015 v 23:11 | RUDA |  Akcičky
Krásné dvacáté výročí letos oslavily Slavnosti piva na Kamínce, hudebně zábavná akce, přesahující svou oblíbeností hranice kroměřížského okresu. Tak dlouholetou tradici může Slavnostem piva závidět mnoho pořadatelů hudebních festivalů, neboť se jich stále více dostává do různých existenčích problémů a některé, i s daleko zvučnějšími jmény, musely svou činnost ukončit nebo měnit lokality. To na Kamínce zatím nehrozí a tam, kde před dvaceti lety Slavnosti začaly, tam i letos pokračovaly.

A to ve velkém stylu. Akce se totiž letos mimořádně rozrostla na tři dny a pořadatelé nabídly bohatý rockový program, ve kterém každý určitě našel několik svých oblíbenců. Největším lákadlem určitě bylo vystoupení kapely Arakain s Lucií Bílou a nejspíš i díky očekávané velké návštěvě se tento koncert uskutečnil speciálně už ve čtvrtek. A přestože to byl pro mnohé pracující stále ještě všední den, dorazilo na Kamínku i tak opravdu velké množství lidí a byl to nikoliv rozjezdový, ale plnohodnotný festivalový den, který navíc nabídl největší hvězdu celého prodlouženého víkendu.