Kapela Kryštof na halovém turné všem ukázala, jak se dělá SHOW!

6. listopadu 2015 v 11:31 | RUDA
Když před dvěma lety startovala kapela Kryštof s tour k velmi úspěšné desce Inzerát, uváděl tehdy jejich koncerty Richard Krajčo se slovy, že doufá, že to bude nejlepší show, kterou kdy mohli diváci od české kapely zažít. Tehdy měl víceméně pravdu a v pompéznosti halových koncertů jim později mohla se svou comebackovou tour konkurovat snad jen kapela Lucie.
Letos v létě však vydal Kryštof novou desku "Srdcebeat" a sliboval k ní na podzim ještě lepší koncertní turné, než bylo to předchozí, což samo o sobě diváky nalákalo, protože kdo zažil turné k "Inzerátu", věděl, že se zase může těšit na něco speciálního. A diváky to skutečně nalákalo, protože celé turné bylo během několika dní vyprodané a na mnoha místech se koncerty přidávaly. No a i ty se vyprodaly. Kryštof zkrátka teď táhne!Předposlední desku Inzerát hodnotím jako nejlepší v celé historii kapely, protože z ní číší čiré muzikantství a kapela na něm zkrátka konečně zní jako jeden celek. Už se tam nepoužívalo tolik elektroniky a kudrlinek a znělo to fakt dobře. Nová deska Srdcebeat je zase úplně jiná a chvíli mi trvalo, než jsem si na ni úplně zvyknul. Zdála se mi hozená už moc do tanečna a i když je tam opět hit vedle hitu, tak se mi to zdálo až moc prvoplánované. Samozřejmě, že to tak je a ty hity jsou vyloženě dělané pro velké stadiony, znějí tam davové chorály, v každé druhé písni je slyšet bušení na velké kotle a celé je to takové moc euforické. Kapele ale rozhodně není co vyčítat, protože ta při skládání a nahrávání těch písní určitě v euforii byla a myslím, že stále je. S deskou Inzerát dosáhli na vrchol a zažili s ní obrovský úspěch. Vyprodané haly, kluby, vlastní Kryštof kempy, zkrátka se dařilo. Tu radost a euforii jen přenesli do nových písní a samozřejmě, že věděli, že to na posluchače zabere. Najdou se tu sice i pomalé a smutnější písně, ale ty patří rovněž k vysoce kvalitním baladám, protože pan Krajčo je zkrátka hitmaker a leckdo by mu tenhle talent mohl závidět. Prostě co píseň, to radio hit a s novou deskou i stadion hit. Z některých písní je prostě cítit jasný záměr vyjít s ním před plný stadion. Nakonec proč ne. Kryštof má teď sebevědomí a ví že za ním stojí tisíce fanoušků, se kterými to mimo jiné umí asi nejlépe z českých kapel. Marketing zvládnutý prostě na jedničku, kapela se pohybuje snad na všech dostupných sociálních sítích a díky tomu všemu jsou v dnešní době k lidem blíž. A to doslova. Výborný nápad jsou např. lavičky, kdy si kapela prostě jen tak vyjela do nějakého města jen se španělkami a někde v parku zahrála pro fanoušky, kterým to oznámila třeba jen pár hodin před tím na Facebooku. Žádné vstupné, prostě jen potěšit lidi a zahrát si. I takhle se vyrábí popularita a je to mnohem přirozenější, než nějaké rozsáhlé promo ve sdělovacích prostředcích a na billboardech. Samozřejmě k tomu musí být ti muzikanti trošku zapálení a u téhle kapely to zjevně není problém.
S rostoucí popularitou se samozřejmě nabalují lépe i sponzoři a ani po téhle stránce si kapela Kryštof nemůže stěžovat. Peníze sem tečou např. z Agrofertu a T-Mobilu a díky nim můžou předvádět fanouškům tak skvělou a rozsáhlou podívanou. Ať jim to kdo chce co chce závidí, podle mě to mají zkrátka všechno zmáknutý a i když jde v první řadě vždycky o peníze, tak tady z toho cítím, že to dělají hodně i pro lidi. Klidně by totiž mohli zahrát na obyčejném podiu s pár LED obrazovkami a kvalitními světly, odjet velké tour bez nějakých speciálních efektů, ale oni mají snahu tu show ještě povýšit o nějaký level dál a vyrovnat se i těm nejlepším světovým show, které lze vidě jen u několika bohatých zahraničních interpretů. A to jich možná na aktuálním turné ještě dost trumfli.


Stejně jako deska Srdcebeat, je i tohle turné velmi veselé, hodně barevné, euforické a jedinečné. Ano, několik věcí je okoukaných od světových es, ale to vůbec nevadí. V Česku jsou zkrátka první a nasadili tu zase laťku o něco výš. Tím pádem se bude snažit i konkurence a nejlíp z toho vzejde divák, protože ten aspoň bude mít kvalitní zážitky.
Snahu být lidem zase o něco blíž potvrdila kapela i na prvním z brněnských koncertů, který jsem navštívil 23. října. Nejen tím, že měla půlkruhový výběh až doprostřed haly a publikum tak měla všude okolo sebe, ale třeba už hned na začátku koncertu, kdy se frontman Richard Krajčo objevil vzadu haly uprostřed tribuny mezi diváky a se spoustou z nich se zdravil. Během tónů písničky "Cesta" se postupně prodíral davem od zadní části haly až k podiu, z čehož musely být některé fanynky jemu na blízku u vytržení. Neobvyklý a velmi nápaditý začátek koncertu. Diváci si "Cestu" pěkně odzpívali a teprve poté se strhnul pořádný šrumec, kdy začalo podium hrát a blikat všemi barvami a kapela spustila úvodní písničkou nového alba "Každé ráno". Novou desku na turné představila kapela celou a aby nepřišli zkrátka ani fanoušci starších hitů, prokládala jimi celý bohatý program. Mohli jsme tak slyšet např. "Plán", "Tak nějak málo tančím", "Rubikon", "Atentát", při kterém nastalo v celé hale vlnobití z rukou snad všech návštěvníků nebo "Obchodníka z deštěm" a další. Celý playlist byl promyšlený a takřka ke každé písni si kapela připravila něco speciálního. Ať už to byly létající barevné konfety, videoprojekce, do kterých zapojila i fanoušky nebo např. "nejznámější brněnský rapper ze Slovenska", kterého nikdo neznal a při jeho vystoupení na podium se změnil na baleťáka, který spolu s Krajčem odtančil vtipné labutí jezero. Krajčo vůbec po celý večer hýřil vtipem, jeho prupovídky byly zábavné a bylo znát, že i on je před publikem sebevědomější. Místy mi až v tomhle připomínal ostravského barda Jarka Nohavicu, který je jeho vzorem. Byla tam samozřejmě znát jeho herecká průprava a velkého sálu se nebál. Koncert si užíval, byl uvolněný a i když měl řadu prupovídek určitě předem připravených, tak takhle dobře naladěného jsem ho ještě nezažil. Richard skvěle komunikoval s publikem, nevyhýbal se častému kontaktu, až se divím, že si z toho pravidelného plácání s fanoušky nenatáhl šlachy na ruce :) Do vystoupení dal i hodně energie, neboť neustále někde pobíhal a na konci už byl hodně zlitý potem. Je jasné, že bez něj by nebyla kapela tam kde je. Je nejvýraznější osobností a tahounem toho souboru a charisma z něj prostě vyzařuje.


Nejlepším momentem pro všechny bylo asi to, když se během písně "Vysněnokrajina" připoután na lanka vznesl až ke stropu haly a prolétl se skoro po celé její délce nad hlavami publika. Do toho se kolem něj vznášely barevné svítící lampiony, což byl další skvělý prvek, který u nás zatím vidět nebyl a vypadalo to fakt efektně. Světla, lampiony a discokoule totiž byly rozmístěny skoro po celé hale u stropu, nikolv jen kolem podia, jak bývá zvykem. Díky tomu tak byla barevná celá arena, až to připomínalo nějaký discoklub, ale nebylo to nijak kýčovité, naopak celkem vkusné a na oko parádní podívaná. Je jasné, že k rockové kapele by se tohle asi moc nehodilo, ale u kapely typu Kryštof to bylo akceptovatelné a pro diváka velmi pěkné zpestření celé show. Krajčo svůj let přes halu zacílil na malý praktikábl před zvukařem, kde si chvilku postěžoval na nízký strop brněnské haly, (v čemž s ním souhlasím, neboť na takové velkoměsto jakým Brno je, má halu opravdu malinkatou) a následně si vybral k sobě nahoru jednu z fanynek, aby s ní mohl trochu dvojsmyslně zavtipkovat a odehrát trochu zrychlenou a akustickou verzi písně "Křídla z mýdla". K návratu na podium už nevyužil lana, nýbrž diváků a zaplaval si na jejich rukou.
Jediným hostem koncertu byla mladá zpěvačka Lenny, tedy dcera slavné písničkářky Lenky Filipové, která si s Krajčem střihla duet "Přiznání", ve kterém hostuje i na nové desce a navíc i píseň "Ženy", která jim spolu rovněž sedla.
Pro ženy si kapela Kryštof spolu se sponzorem připravila i malé překvapení, kdy každá žena a dívka po koncertě mohla dostat kamínek Růženin, jako symbol lásky. I takové malé detaily potěší a přispívají k zážitku, stejně jako rozdané svítící baterky před koncertem, které pak při ploužácích hezky rozzářily potemnělé publikum.
Jak už bylo zmíněno, Kryštof přehrál všechny písně z alba "Srdcebeat" a divákům nabídl dvě a čtvrt hodiny trvající koncertní show, ze které snad nemohl odcházet nikdo vyloženě zklamán. U tuzemské kapely se jednalo o něco opravdu výjimečného a velmi nápaditého, nebyl to jen běžně odhrkaný koncert, ale bylo opravdu znát, že si s přípravou celého turné dala kapela se svým týmem opravdu dlouho záležet. Nejvíc určitě kvituji snahu být všem fanouškům na blízku a využití co největšího prostoru haly ke kontaktu s nimi.


Závěr už obstaraly největší současné hity jako "Inzerát", "Srdcebeat" s jehož discoverzí, kterou jsem do té doby neznal, se vrátila kapela ještě na přídavek a to už skutečně vypadalo jak někde v discoklubu, po tribunách stadionu začaly ke konci koncertu létat i mexické vlny, no a úplnou tečkou byla jejich aktuální radiová balada "Ty a já", kterou, stejně jako úvodní "Cestu", odzpívalo celé publikum společně s kapelou.
Kryštof je už v halách jako doma, na jaře zamíří do klubů, které budou taktéž vyprodané a v létě obnoví své Kryštof Kempy. Na současném turné vyprodali něco kolem 90 tisíc vstupenek a asi nezbývá nic jiného, než zvýšit level a další turné směřovat na venkovní stadiony, které mají přeci jen větší kapacitu a pro každou kapelu je to jistě výzva. Jestli se tak stane až s dalším albem nebo dříve, uvidíme. Kryštof má k tomuhle nyní každopádně hodně rázně nakročeno.

Pár fotek ZDE!!!

Mou vinou, Přiznání (feat. Lenny), Vysněnokrajina, Křídla z mýdla, Srdcebeat, Ty a já
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rejpal :-) rejpal :-) | 6. listopadu 2015 v 13:16 | Reagovat

Kryštof si můžou zpívat:
Stejně to poserem
Žádnej nás nekoupí
Nikdy z nás nebudou
Nebudou kabáti

Svět je nevděčnej
Až nás vyrazej
Budem střídat vodku s fernetem
Přes den somrovat
Všechny pomlouvat
Plánovat, jak s nima zametem

Tak vzhůru, tak vzhůru do hitparád
Vy jste ta naděje pro tenhle stát

R: Stejně to …

Místo na grammy
Zajdem nadraný
Do armády spásy na guláš
A pak v šervůdu dem dělat vostudu
Tak nás tady bože všechny máš

Tak vzhůru, tak vzhůru do hitparád
Vy jste ta naděje pro tenhle stát

R: Stejně to poserem
Žádnej nás nekoupí
Nikdy z nás nebudou
Nebudou kabáti
My na to nemáme
Skončíme u chlastu
Budem grát akorát
Žolíky, kanastu
Budem somrovat
Všechny pomlouvat
Plánovat, jak s nima zametem :-D

2 Lucka Lucka | 17. listopadu 2015 v 14:49 | Reagovat

Krásně jsi ten koncert popsal a bylo to přesně tak ,jak píšeš. Bavila jsem se od začátku až do konce krásnými písničkami a výborným programem koncertu. Richardova energie , kterou byl doslova nadupán, se na nás úžasně přenášela a zase naopak . Byl to jeden z nejlepších rockových koncertů , na kterém jsem kdy byla....a že už jich bylo hodně.... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama