Vypsaná fixa s Wohnoutem v tandemu po devíti letech opět zavítali do Kroměříže na Slady

17. prosince 2015 v 21:52 | RUDA |  Akcičky
Do kroměřížského hudebního klubu Slady dorazila zatím asi největší návštěva od jeho březnového znovuotevření a postaraly se o to známé české kapely Vypsaná fixa a Wohnout, které na tomto místě naposled společně vystupovaly koncem roku 2006. I tentokrát o ně publikum projevilo obrovský zájem a pořadatelé tak mohli už několik dní před koncertem ohlásit vyprodáno!

A to byl možná největší problém večera, neboť pořadatelský tým byl na tak velký nápor lidí evidentně špatně připraven. Klub byl sice otevřen hodinu před oficiálním začátkem programu, ale dostat se dovnitř byl zdlouhavý proces, neboť veškerá tíha zodpovědnosti byla z nepochopitelných důvodů uvalena pouze na šatnářky, které tak měly spolu s hromadou uschovaných svršků řadu starostí i s odbavováním vstupenek, které navíc spousta lidí koupila přes e-shop, takže tím pro ně nastala další starost s kontrolami navíc. Díky tomu spousta lidí uvízla v ucpaném trychtýři před vchodem a někteří zde čekali v zimě i hodinu a půl, než se dostali skutečně dovnitř. Přitom by stačilo postavit dva lidi ze security ke vchodu, z nichž by jeden trhal lístky a druhý dával pásky a zbytek lidí by mohly už šatnářky snad zvládnout. Takhle tam pánové ze security jen tak postávali se založenýma rukama a doslova jen přihlíželi tomu chaosu a tlačenici, v níž šlo některým drobným dámám místy už i o zdraví. Tohle se sakramentsky nezvládlo a tím víc nad tím zůstává rozum stát, když už pořadatelé několik dní předem věděli, že mají vyprodáno, mohli se na akci takového rozsahu připravit kvalitněji.
Bývá i dobrým zvykem, že kapela začne hrát, až když je většina lidí v sále, jenomže ani toto nepsané pravidlo nebylo dodrženo a první z vystupujících, Vypsaná fixa, začala hrát v předem stanoveném čase, kdy ještě mnoho lidí stálo venku. Řada z nich se dostala do klubu zhruba až v polovině jejich vystoupení a tak logicky nastalo hromadné rozhořčení, neboť se mnoho řádně platících fanoušků cítilo podvedených.


Ti, co se dovnitř dostali včas, asi museli být spokojeni. Samotné vystoupení obou kapel totiž proběhlo bez problémů a obě nabídly svým fanouškům to nejlepší ze svého repertoáru. Slady jsou krásným klubem, po rekonstrukci jak dělané na takovéto akce a už dlouho se v Kroměříži na podobné prostory čekalo. Zvuk i světla byly na vysoké úrovni a po téhle stránce nelze co vytknout. Pořádná atmosféra ovšem nastala až ve chvíli, kdy byl klub zcela zaplněn a to místy doslova až po strop. Pro kapely není nic lepšího, než vyprodaný sál a kroměřížské publikum se během koncertu ukázalo ve velmi dobrém světle a odměňovalo jak Vypsanou Fixu, tak i Wohnout bouřlivými aplausy.
Vypsaná fixa vsadila na osvědčené hity a během koncertu projela průřez celou svou kariérou, kdy zazněly známé písně jako "Dezolát", "Drogový večírek" nebo asi jejich nejslavnější hit "1982". Bohužel, řada lidí si je užila až ke konci a tak větší porci slávy sebral až po nich hrající Wohnout. Tahle kapela příští rok oslaví už hezkých 20 let existence a zpočátku hrála více novějších písniček z loňského alba "Laskonky a Kremrole". Druhá polovina vystoupení už však také patřila největším hitovkám, a ty dostávaly publikum řádně do varu. Oba frontmani si taktéž ve spřátelených kapelách během večera vzájemně zahostovali, přičemž Matěj Homola si s Vypsanou fixou zazpíval oblíbený hit "Mažoretka" a Márdi si dal s Wohnoutem píseň "Gastrosexuál". I tyto momenty byly zajímavým oživením celého programu, který byl uzavřen "wohnoutím" hitem "Svaz českých bohémů", což je pecka jako blázen a pro řadu bohémů pomyslnou hymnou, a nebýt zmíněné situace na začátku koncertu, byl by to jinak velmi povedený večírek.


Za nezvládnutou organizaci se následující den vedení klubu lidem omluvilo. Pro nový pořadatelský tým šlo víceméně o první akci takto velkého rozsahu a řadu věcí je tak do příště potřeba rozhodně zlepšit a uvažovat praktičtěji. Návštěvníci koncertu byli právem rozhořčení, nicméně buďme vděční, že máme v Kroměříži klub, kde tyto kapely mohou vystupovat. Podobné porodní bolesti se snad časem vychytají a pro fanoušky dobré muziky je určitě lepší zajít si na špičkovou kapelu ve svém městě, než za ní dojíždět do Zlína, Brna nebo Ostravy.

FOTKY ZDE!!!

Video:
Vypsaná fixa - Trampolína; Wohnout -
Vltavo

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | 28. prosince 2015 v 20:05 | Reagovat

Díky Tvým SUPER ukázkám jako kdybych tam byla... :-)

2 Ladislav Ladislav | 21. ledna 2016 v 16:44 | Reagovat

Jo to jsou kapely.Těm by jsi měl věnovat více času na tomto blogu a ne nějakým škvárům a odpadům typu Harlej,Alkehol,Debustrol nebo třeba Doga.

3 hovado hovado | 3. března 2016 v 22:07 | Reagovat

[2]: Každej má svůj vkus, každá kapela hraje jinak. Myslím že netřeba diskutovat nad tím, co je a není "škvár" ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama