Březen 2016

Kapela Škwor „hledala identitu“ i v Zlíně

23. března 2016 v 10:10 | RUDA |  Akcičky
Kapela Škwor vydala loni na podzim své již deváté oficiální studiové album s názvem "Hledání identity" a v rámci jeho propagace se vypravila na velké turné, jenž rozdělila na dvě poloviny. V rámci té druhé, jarní části, zavítala se svou show i do známého zlínského klubu Masters Of Rock Café, který neměl daleko k úplnému vyprodání.

Gate Crasher + Morčata na útěku - Kroměříž (11.3.2016)

20. března 2016 v 22:10 | RUDA
V hudebním klubu Slady se to poslední dobou hemží rockovými koncerty a toto místo získává mezi hudebními příznivci v Kroměříži opět na oblibě. Pořadatelé si narůstající návštěvnost chválí, obzvlášť v případě, kdy se jim podaří přilákat nějaká větší jména. Těmi byly například v pátek 11. března kapely Gate Crasher a Morčata na útěku, které vyrazily na společné jarní turné. Obě relativně ještě mladé brněnské skupiny mají po republice už celkem slušnou základnu fanoušků a nejinak tomu bylo i v Kroměříži, kam jich přišlo něco kolem dvou stovek.

Záviš: Sprosťárny zpívám, protože to lidé chtějí!

16. března 2016 v 11:38 | RUDA |  Rozhovory

S kontroverzním zpěvákem a básníkem Závišem se seznamujeme před jeho těšnovickým koncertem nad polévkou a pečeným masem, připravenými z právě dokončené zabíjačky u pořadatele doma. Přestože by si Záviše řada lidí mohla po poslechu jeho tvorby automaticky zaškatulkovat do kategorie sprostých hulvátů, při povídání a civilním vystupování na mě působí jako vcelku seriózní, spíše tichý chlapík, který moc dobře ví, co dělá a do role svérázného showmana se vžívá až na podiu. Přestože je o generaci starší, vyžaduje, abychom si tykali. V úvodu našeho rozhovoru mu tedy dávám prostor, aby sám sebe širokému okruhu čtenářů představil:
" Jsem jednoduše písničkář, který jezdí a hraje po světě, lépe řečeno spíše jen tady po Česko - Slovensku a jednou za rok i do Polska a do Vídně, kam už jezdím asi taky tak deset let. Zatím mě to ještě baví, tak jezdím a každý druhý den jsem vlastně někde jinde na trati."
Rozhovor pro Týdeník Kroměřížska (vyšlo 8.března 2016)

Písničkář Záviš zazpíval v Těšnovicích

3. března 2016 v 22:21 | RUDA |  Akcičky
Písničkář Milan Smrčka(59) alias Záviš objíždí pravidelně Českou republiku se svou kytarou a jeho kalendář akcí bývá po celý rok vskutku nabitý. Ve vlaku sedí údajně skoro denně, neboť vystupuje často i čtyřikrát do týdne. V sobotu 20.února se podařilo jej přizvat i do Těšnovic, kde v místní Hospůdce na Hotelu odehrál plnohodnotný koncert pro své příznivce.

"Hovadoblog" slaví 10 let

2. března 2016 v 21:28 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Zjistil jsem, že 16. ledna 2006 jsem založil tenhle blog a napsal jsem prvních pár řádků. Zpočátku jsem ani nějak nevěděl, co sem budu psát a sloužil jen tak pro radost mě a mých přátel, když jsem si tu zaznamenával různé společné akce a blbinky. Postupně jsem si sem přidával věci, které mě tak nějak baví, svou vlastní tvorbu no a začalo to zajímat nějak čím dál víc lidí, za což jsem samozřejmě rád. Hodně mě baví muzika a myslím, že za ty roky obježděné po koncertech a festivalech už mám něco naposlouchaného a občas mi tohle psaní a tvoření otevřelo dvířka i tam, kam se běžný hudební fanoušek nedostane. Přineslo mi to určitě nové zážitky, zkušenosti a příležitosti. V posledních letech se proto z tohohle osobního blogu vyprofiloval spíše takový hudební, když sem píšu už jen reporty a osobní postřehy z různých kulturních akcí. S nástupem facebooku se samozřejmě hodně věcí na netu změnilo a tyhle sociální sítě používá k sebeprezentaci už téměř každý, mě nevyjímaje. Samozřejmě člověk stárne a dnes už bych na net nevyvěsil něco, co před deseti lety, ale je to zase taková zajímavá osobní kronika :-) Toho času na psaní už je taky celkem málo, ale vždycky si chvilku na naspání nějakého toho reportíku ještě najdu. Třeba vás to ještě baví číst. Mě to ještě baví, a tak sem vždycky pár řádků občas rád přihodím. Graficky už jsou tyhle stránky asi dost za zenitem, zvažuju i novou formu, ale vše je otázkou času a pokud to budu chtít dělat v lepší formě, tak i peněz. Uvidíme v budoucnu. Děkuju všem za zachování přízně a pokud sem občas zavítají i noví čtenáři, jste srdečně vítáni.