Červenec 2017

"Hraní před Rammstein pozvedlo naši kapelu o tisíc procent", říká Tomáš Vartecký z Kurtizán

17. července 2017 v 10:09 | RUDA |  Rozhovory
S Tomášem Varteckým z kapely Kurtizány z 25.avanue jsme si povídali na nedávno proběhlém Rockfestu v Těšnovicích. Kapela má za sebou výrazný počin, když letos v květnu předskakovala světoznámým Rammstein na dvou vyprodaných koncertech v pražském Edenu a nejen kolem tohoto tématu se točil náš rozhovor. Tomáš prozradil, jak vypadají přípravy na tak velký koncert, něco málo z jeho zákulisí a také nastínil plány kapely do budoucna ohledně nového alba.

Kurtizány z 25.avanue hlavním tahákem těšnovického Rockfestu

11. července 2017 v 15:20 | RUDA |  Akcičky

Osm rockových kapel se představilo během středečního svátečního dne na Žlíbku v Těšnovicích při novém Open Air Rockfestu, který měli na svědomí organizátoři z kroměřížské hudební restaurace Stará Masna. Sázka padla na kapely spíše klubového ražení, které v okolí zas tak často nevystupují a nejsou příliš okoukané. Rockoví fanoušci tak mohli zhodnotit, jak živě zní tvorba kapel jako např. Chaos In Head, Hand Grenade nebo Ocelot, příznivci revivalových kapel naopak ocenili vystoupení formace Pražský výběr tribute nebo AC/DC Bon Scott Memorial band. Hlavním tahákem však byla pro většinu příchozích pražská kapela Kurtizány z 25.avanue.

Doga a Traktor hlavními hvězdami Rockového mlýna ve Vrchoslavicích

4. července 2017 v 17:31 | RUDA
Rockový mlýn ve Vrchoslavicích už má mnohaletou tradici. Rok co rok se sem sjíždí řada bigbítových fanuošků a známých kapel, ačkoliv je to festiválek spíše menšího charakteru. Na dnešní poměry areál disponuje tak trochu unikátním podiem, kde si i ty největší hvězdy vzpomenou, kde vlastně kdysi začínaly a že i na těchhle místech se lidi dokážou bavit a vytvořit dobrou atmosféru. Ve Vrchoslavicích se jde na podium opravdu hodně vysoko a na první pohled to na člověka působí, jakoby kapely hrály z terasy místní hasičárny, ovšem má to své kouzlo a na druhou stranu je zase na scénu dobrý výled ze všech stran (ovšem ty co stojí těsně pod ní, musí pěkně bolet za krkem). Na tuhle akci jsem byl zván už několik let pozadu. Vždy se to však krylo s něčím jiným a teprve letos jsem sem mohl poprvé zavítat.