Akcičky

Katarina Knechtová zahrála akusticky v Kroměříži

26. prosince 2017 v 15:43 | RUDA
Populární slovenská zpěvačka Katarina Knechtová s kapelou zpříjemnila první adventní neděli svým fanouškům v Kroměříži. V rámci cyklu adventních koncertů konaných v Domě kultury představila tentokrát svou hudební tvorbu v akustické podobě.

Více ZDE!!!

Velkolepé turné kapely Kabát zavítalo do Zlína

30. listopadu 2017 v 14:47 | RUDA

V současnosti nejpopulárnější česká rocková skupina Kabát vyjela po dvou letech opět na velké turné, přičemž to letošní podzimní bylo směřováno pod střechy převážně hokejových stadionů. Turné 2017 probíhá od října do listopadu a svou již čtrnáctou zastávku si kapela zaznamenala ve Zlíně, kde na ni čekal předem vyprodaný Zimní stadion Luďka Čajky.

Více ZDE!!!

Svatováclavské slavnosti se i přes nevlídné počasí opět vydařily

8. října 2017 v 15:15 | RUDA
Ačkoliv by deštivé a chladné počasí posledních dní vybízelo zajít si za hudebním programem spíše už do uzavřených prostor klubu či kulturního domu, našlo si v sobotu cestu na kroměřížské výstaviště Floria více než tři tisíce lidí, aby si užilo nejspíše poslední hudební festival pod širým nebem v tomto roce. Již čtvrtý ročník Svatováclavských slavností se v Kroměříži těší velké oblibě, o čemž přesvědčila i letošní návštěvnost. Organizátoři byli připraveni i na mokrou variantu festivalu, kdy bylo připraveno několik velkokapacitních stanů a přístřešků, nicméně v průběhu dne naštěstí déšť ustal a tak si lidé mohli naplno užít vystoupení svých oblíbených hvězd přímo před podiem. Teplé oblečení však bylo potřeba.

Pivní slavnosti na Kamínce s novou tváří (FOTO + VIDEOREPORT)

20. září 2017 v 21:22 | RUDA

Letošní ročník tradičně oblíbených Pivních slavností na Kamínce je již minulostí a do rekreačního areálu u Roštína si opět našlo cestu mnoho příznivců rockové muziky a zlatavého moku. Pravidelní návštěvníci jistě zaregistrovali, že festival dostal malinko novou tvář neboť došlo k výměně organizačního týmu a novinky byly patrné např. už z vizualizace plakátů.

Kurtizány z 25.avanue hlavním tahákem těšnovického Rockfestu

11. července 2017 v 15:20 | RUDA

Osm rockových kapel se představilo během středečního svátečního dne na Žlíbku v Těšnovicích při novém Open Air Rockfestu, který měli na svědomí organizátoři z kroměřížské hudební restaurace Stará Masna. Sázka padla na kapely spíše klubového ražení, které v okolí zas tak často nevystupují a nejsou příliš okoukané. Rockoví fanoušci tak mohli zhodnotit, jak živě zní tvorba kapel jako např. Chaos In Head, Hand Grenade nebo Ocelot, příznivci revivalových kapel naopak ocenili vystoupení formace Pražský výběr tribute nebo AC/DC Bon Scott Memorial band. Hlavním tahákem však byla pro většinu příchozích pražská kapela Kurtizány z 25.avanue.

Pestrou hudební přehlídku přineslo Kácení máje na Florii v Kroměříži

8. června 2017 v 22:31 | RUDA
Druhý ročník hudebního festivalu pod názvem Kácení máje proběhl na kroměřížském výstavišti Floria v sobotu 3.června. Program nabídl pestrou přehlídku interpretů z různých hudebních žánrů a na své si tak přišli rockeři, příznivci tanečních rytmů, popu anebo i rapu. K dokonalosti se přidalo rovněž ideální letní počasí bez mráčku a k tomu bohatá nabídka občerstvení v místě konání.

Pražská grilovačka s kapelou Rammstein

1. června 2017 v 22:17 | RUDA
Po dlouhých šesti letech se ukázala slavná německá kapela Rammmstein opět fanouškům v České republice. Tentokrát to bylo v Praze na fotbalovém stadionu Eden a to hned dvakrát po sobě. Čeští fanoušci totiž dokázali slávistický stánek na Rammstein vyprodat během několika hodin a tak bylo rozhodnuto, že se na druhý den přidá ještě koncert další, aby se dostalo na všechny ty, kteří touží ohnivou show téhle úderné party vidět živě. Netrvalo dlouho a Eden byl vyprodán podruhé. Díky tomu tak mohlo vidět kapelu na našem území přes padesát tisíc lidí a jsem rád, že jsem byl opět u toho. Nikdo sice netušil, zda bude přidán koncert druhý, ale možná se vyplatilo trochu počkat až přejde prvotní vlna zájmu a zahlcení sítí a koupit si lístek na lepším místě, rovnou před podium, pro druhý den. Navštívili jsme tedy až druhý pražský koncert v pořadí v pondělí 29.5. a mohli jen doufat, že už je z předešlého dne vše vyzkoušeno, nazvučeno, natrénováno :)

Slavnosti piva pod komínem zažily úspěšnou premiéru

23. května 2017 v 18:05 | RUDA
Prvním ročníkem odstartoval nový hudebně - zábavný festival Slavnosti piva pod komínem, který byl umístěn stylově přímo do areálu záhlinického pivovaru. Program byl rozdělen do dvou dnů a hudebním příznivcům nabídl koncerty v součtu patnácti kapel. Zajímavostí je, že tuto akci měl na svědomí stejný organizační tým, který doposud pořádal vyhlášené Slavnosti piva na Kamínce. Řada lidí tak byla zvědavá, jak se jim na novém místě a v novém předprázdninovém termínu povede.

Areál pivovaru se v pátek plnil nejprve pozvolně a kapely, které začaly hrát už brzy odpoledne moc lidí před podium nenalákaly. Přeci jen v květnu ještě většina studentů chodí do školy a další lidé se teprve vrací domů z práce. Vše bylo navíc umocněno právě probíhajícím zápasem českých hokejistů na světovém šampionátu, takže řada návštěvníků dorazila až po jeho skončení. Nakonec však v pátek přišla celkem slušná návštěva a večer se tak mimo jiné mohlo slavit i vítězství našeho národního týmu. K hudebním lákadlům prvního dne patřila např. kapela Gate Crasher nebo kytarista a zpěvák Miloš DODO Doležal, který dal mimo jiné vzpomenout i na slavné hity Vitacitu. Největší nátřesk pod podiem ovšem sklidily kapely Traktor a Fleret, které hrály už po setmění a přispěly k výborné atmosféře.

Mňága a Žďorp přijela do Kroměříže vyvenčit Třínohého psa

30. března 2017 v 15:47 | RUDA
Třínohý pes - tak se jmenuje zbrusu nové album populární valašskomeziříčské kapely Mňága a Žďorp, které vyšlo letos na začátku března a kapela k němu okamžitě vyjela na jarní turné, které sama nazývá jako jeho venčení. Do Kroměříže tedy přijela v pátek 24.března s hodně čerstvým materiálem a posluchači, kteří se doposud s novým albem ještě neseznámili, měli jedinečnou příležitost právě na tomto koncertě, kde si jej buďto mohli rovnou koupit anebo si napřed poslechnout nové písničky přímo od kapely v živém provedení.

Po roce na Harleji v Březolupech...

4. ledna 2017 v 22:09 | RUDA
Ačkoliv jsem to dopředu nijak neplánoval, ocitnul jsem se 16. prosince na koncertě oblíbené kapely Harlej a to opět v Březolupech. Naposledy jsem ji viděl právě před rokem, přesně na tomto místě, kdy slavila 20 let a přivezla si sem jako hosta i svého bývalého frontmana Vláďu Šafránka. Tentokrát se sice žádné oslavy nekonaly, ale za to sem s Harlejem přijely v rámci Alkohol.cz Tour další dvě zajímavé kapely Gate Crasher a Zakázaný ovoce, což značilo zajímavou sestavu tří kvalitních vystoupení během jednoho večera.

Kult tour Visacího zámku a Vypsané fixy se po třech letech vrátilo do Kroměříže

29. listopadu 2016 v 12:00 | RUDA

V posledních letech dochází na české hudební scéně k formátu, kdy spřízněné kapely spojují své síly a vyráží na společná turné, což je samozřejmě výhodou pro fanoušky, kteří díky tomu mohou spatřit za jeden večer dva plnohodnotné koncerty. Ke společnému turné s názvem Kult tour se před třemi lety odhodlaly i kapely Visací zámek a Vypsaná fixa a jelikož se toto spojení oboustranně osvědčilo, zopakovaly si jej obě party i letos na podzim. Stejně jako v roce 2013 nechyběla na seznamu jejich štací ani Kroměříž, ovšem tentokrát se konal koncert v klubu Slady, kde vládla přeci jen o něco příznivější atmosféra, tomuto hudebnímu žánru svědčící více, než velký sál kulturního domu. Na Slady tak díky tomu zavítala velmi početná návštěva a chybělo už jen pár lístků k úplnému vyprodání.

„Slavnosti piva na Kamínce, to jsou letní Vánoce,“ shodují se pravidelní návštěvníci.

30. srpna 2016 v 22:23 | RUDA
I letos proběhnul na Kamínce u Roštína oblíbený hudební festival Slavnosti piva, který se na tomto místě konal už po jedenadvacáté a jako jeden z mála v republice se může chlubit tak dlouholetou historií. Přestože počasí ještě pár dní před akcí vypadalo nevlídně, vybarvilo se nakonec do té nejpříznivější podoby, kdy nehrozilo ani deštěm, ani velkým vedrem, takže konstalace pro konzumaci několika druhů piva a užívání si dobré zábavy byla pro všechny zúčastněné po celé tři dny takřka ideální.

První ročník Kromfestu se vydařil

1. srpna 2016 v 12:00 | RUDA
První ročník nového hudebního festivalu v Kroměříži, pořádaný Domem kultury, dopadl úspěšně. Krásné letní počasí a bohatý hudební program přilákali na Pionýrskou louku spoustu mladých lidí, ale i celých rodin s dětmi. Kromfest byl totiž skvělou příležitostí, kterak strávit volnou sobotu a bylo evidentní, že podobná akce ve městě doposud chyběla. Pionýrská louka je k uspořádání takového festivalu jako stvořená, a jediné, co tu člověk v letním horku postrádal, byl snad jen kousek stínu pod stromem. Jinak bylo o návštěvníky postaráno kvalitně. Nechyběly stánky s občerstvením, pro děti byly připravené nafukovací zábavné atrakce, ostatní si mohli ve volné chvíli začutat s míčem na přilehlém sportovním hřišti anebo se jen tak povalovat na dece a vychutnávat si hudební program na podiu.

Masters Of Rock 2016

21. července 2016 v 21:43 | RUDA
Letošní ročník festivalu Masters Of Rock byl plný hvězdných jmen, jimž vévodily party jako Slayer, Megadeth, Avantasia, Apocalyptica nebo zpěvačka Tarja Turunen. Díky pracovnímu vytížení se mi letos podařilo areál vizovické likérky navštívit pouze v pátek, kdy jsem ovšem měl možnost vidět dva hlavní headlinery - thrash metalovou legendu Slayer a metalovou operu Avantasiu, které šéfuje zpěvák Tobias Sammet. Z těchto vystoupení přináším alespoň malou videoochutnávku (viz. níže). Z následujících Korpiklaani jsem viděl už jen pár prvích písniček, protože zbytek osazenstva už chtěl jet domů a je fakt, že tak pozdní čas byl pro tuhle skvělou partu škoda.V plánu jsem pak měl festival navštívit ještě i v neděli, ale i díky neplánované absenci kapely Megadeth, jejíž basák si zlomil nohu a rovněž kvůli drobným zdravotním problémům jsem se v neděli už do Vizovic nevydával, ačkoliv Airbourne a Tarja byly velkým lákadlem. Nicméně únava byla silnější. Z letošního ročníku jsem toho tedy moc neviděl, proto se zde moc rozepisovat nebudu. Snad i díky nepříznivému počasí mě to ale ani moc nemrzí a moknout tam celej víkend už by se mi asi fakt nechtělo. Každopádně jsem rád, že jsem zde potkal známé, pokecal, nasál atmosféru, viděl pár špičkových i legendárních kapel a neztratil se v tom obrovském množství lidí, které tu letos bylo! :-)

Hudební scéna na Holešovské Regatě byla plná hitmakerů

30. června 2016 v 9:54 | RUDA
Festival Holešovská Regata roku 2016 je již minulostí. Letošnímu ročníku přálo krásné letní počasí, díky kterému se vydařily soutěže na vodním kanále, spoustu atrakcí si užily celé rodiny s dětmi a taktéž pod podiem, na kterém hrála spousta samých kvalitních a populárních interpretů, byla atmosféra vynikající. Dalo by se říci: ideální víkend. Ten si v zahradách holešovského zámku společně užilo na dvacet tisíc lidí.

Divokej Bill, Vašo Patejdl a další zahráli při Kácení máje v Kroměříži

1. června 2016 v 16:52 | RUDA

Téměř už letní slunečné počasí, kvalitní hudební interpreti, dobré pivo, příjemné prostředí kroměřížského výstaviště Floria a zábava pro celou rodinu - to byla jistě hlavní lákadla, která zvala k navštívení nového minifestivalu zaštítěného pod názvem Kácení máje, který proběhl v sobotu 28.května. Hlavní hvězdou programu byla úvalská populární kapela Divokej Bill, která vystoupila ve večerních hodinách a celou vydařenou akci svým vystoupením završila.

V Kroměříži zazněl dívčí metal z Japonska

25. května 2016 v 21:50 | RUDA
Málokdy se podaří shlédnout koncert kapely ve zcela dívčím složení. Velmi ojediněle se dá narazit na dívčí kapelu hrající power metal. A lze si vsadit, že většina návštěvníků, která v neděli 15. května dorazila do Kroměříže na Slady, viděla dívčí metalovou kapelu z Japonska vůbec poprvé v životě. V rámci evropského turné na podporu svého debutového alba s názvem "Baryte" sem totiž zavítala kapela Bridear a šlo o jedinou koncertní zastávku v rámci České republiky.

Arakain a Dymytry opět ve spojení - tour 2016

11. května 2016 v 22:05 | RUDA
Málokteré hudební spojení na české scéně funguje tak dobře, jako tandem metalových kapel Arakain a Dymytry. Tyhle partičky spojuje nejen pokrevní pouto obou kapelníků, otce a syna Urbanovi, ale především podobný styl hudby a energie, která z jejich produkce leze. Arakain už je stálicí a legendou na české rockové scéně, kdežto z Dymytry se jakoby stávají jejich nástupci, které si mnoho fanoušků hodně rychle oblíbilo. Určitě k tomu dopomohlo i mnoho absolvovaných společných koncertů právě se staršími kolegy a že tohle spojení opravdu fantasticky funguje jsem se přesvědčil už na podzim roku 2014. Proto když obě kapely ohlásily další společnou šňůru i na rok 2016, měl jsem velké nutkání vidět tenhle metalový cirkus znova. Z nejbližších zastávek tak zvítězil Prostějov.

Kapela Škwor „hledala identitu“ i v Zlíně

23. března 2016 v 10:10 | RUDA
Kapela Škwor vydala loni na podzim své již deváté oficiální studiové album s názvem "Hledání identity" a v rámci jeho propagace se vypravila na velké turné, jenž rozdělila na dvě poloviny. V rámci té druhé, jarní části, zavítala se svou show i do známého zlínského klubu Masters Of Rock Café, který neměl daleko k úplnému vyprodání.

Písničkář Záviš zazpíval v Těšnovicích

3. března 2016 v 22:21 | RUDA
Písničkář Milan Smrčka(59) alias Záviš objíždí pravidelně Českou republiku se svou kytarou a jeho kalendář akcí bývá po celý rok vskutku nabitý. Ve vlaku sedí údajně skoro denně, neboť vystupuje často i čtyřikrát do týdne. V sobotu 20.února se podařilo jej přizvat i do Těšnovic, kde v místní Hospůdce na Hotelu odehrál plnohodnotný koncert pro své příznivce.
 
 

Reklama