Akcičky

Po roce na Harleji v Březolupech...

4. ledna 2017 v 22:09 | RUDA
Ačkoliv jsem to dopředu nijak neplánoval, ocitnul jsem se 16. prosince na koncertě oblíbené kapely Harlej a to opět v Březolupech. Naposledy jsem ji viděl právě před rokem, přesně na tomto místě, kdy slavila 20 let a přivezla si sem jako hosta i svého bývalého frontmana Vláďu Šafránka. Tentokrát se sice žádné oslavy nekonaly, ale za to sem s Harlejem přijely v rámci Alkohol.cz Tour další dvě zajímavé kapely Gate Crasher a Zakázaný ovoce, což značilo zajímavou sestavu tří kvalitních vystoupení během jednoho večera.

Kult tour Visacího zámku a Vypsané fixy se po třech letech vrátilo do Kroměříže

29. listopadu 2016 v 12:00 | RUDA

V posledních letech dochází na české hudební scéně k formátu, kdy spřízněné kapely spojují své síly a vyráží na společná turné, což je samozřejmě výhodou pro fanoušky, kteří díky tomu mohou spatřit za jeden večer dva plnohodnotné koncerty. Ke společnému turné s názvem Kult tour se před třemi lety odhodlaly i kapely Visací zámek a Vypsaná fixa a jelikož se toto spojení oboustranně osvědčilo, zopakovaly si jej obě party i letos na podzim. Stejně jako v roce 2013 nechyběla na seznamu jejich štací ani Kroměříž, ovšem tentokrát se konal koncert v klubu Slady, kde vládla přeci jen o něco příznivější atmosféra, tomuto hudebnímu žánru svědčící více, než velký sál kulturního domu. Na Slady tak díky tomu zavítala velmi početná návštěva a chybělo už jen pár lístků k úplnému vyprodání.

„Slavnosti piva na Kamínce, to jsou letní Vánoce,“ shodují se pravidelní návštěvníci.

30. srpna 2016 v 22:23 | RUDA
I letos proběhnul na Kamínce u Roštína oblíbený hudební festival Slavnosti piva, který se na tomto místě konal už po jedenadvacáté a jako jeden z mála v republice se může chlubit tak dlouholetou historií. Přestože počasí ještě pár dní před akcí vypadalo nevlídně, vybarvilo se nakonec do té nejpříznivější podoby, kdy nehrozilo ani deštěm, ani velkým vedrem, takže konstalace pro konzumaci několika druhů piva a užívání si dobré zábavy byla pro všechny zúčastněné po celé tři dny takřka ideální.

První ročník Kromfestu se vydařil

1. srpna 2016 v 12:00 | RUDA
První ročník nového hudebního festivalu v Kroměříži, pořádaný Domem kultury, dopadl úspěšně. Krásné letní počasí a bohatý hudební program přilákali na Pionýrskou louku spoustu mladých lidí, ale i celých rodin s dětmi. Kromfest byl totiž skvělou příležitostí, kterak strávit volnou sobotu a bylo evidentní, že podobná akce ve městě doposud chyběla. Pionýrská louka je k uspořádání takového festivalu jako stvořená, a jediné, co tu člověk v letním horku postrádal, byl snad jen kousek stínu pod stromem. Jinak bylo o návštěvníky postaráno kvalitně. Nechyběly stánky s občerstvením, pro děti byly připravené nafukovací zábavné atrakce, ostatní si mohli ve volné chvíli začutat s míčem na přilehlém sportovním hřišti anebo se jen tak povalovat na dece a vychutnávat si hudební program na podiu.

Masters Of Rock 2016

21. července 2016 v 21:43 | RUDA
Letošní ročník festivalu Masters Of Rock byl plný hvězdných jmen, jimž vévodily party jako Slayer, Megadeth, Avantasia, Apocalyptica nebo zpěvačka Tarja Turunen. Díky pracovnímu vytížení se mi letos podařilo areál vizovické likérky navštívit pouze v pátek, kdy jsem ovšem měl možnost vidět dva hlavní headlinery - thrash metalovou legendu Slayer a metalovou operu Avantasiu, které šéfuje zpěvák Tobias Sammet. Z těchto vystoupení přináším alespoň malou videoochutnávku (viz. níže). Z následujících Korpiklaani jsem viděl už jen pár prvích písniček, protože zbytek osazenstva už chtěl jet domů a je fakt, že tak pozdní čas byl pro tuhle skvělou partu škoda.V plánu jsem pak měl festival navštívit ještě i v neděli, ale i díky neplánované absenci kapely Megadeth, jejíž basák si zlomil nohu a rovněž kvůli drobným zdravotním problémům jsem se v neděli už do Vizovic nevydával, ačkoliv Airbourne a Tarja byly velkým lákadlem. Nicméně únava byla silnější. Z letošního ročníku jsem toho tedy moc neviděl, proto se zde moc rozepisovat nebudu. Snad i díky nepříznivému počasí mě to ale ani moc nemrzí a moknout tam celej víkend už by se mi asi fakt nechtělo. Každopádně jsem rád, že jsem zde potkal známé, pokecal, nasál atmosféru, viděl pár špičkových i legendárních kapel a neztratil se v tom obrovském množství lidí, které tu letos bylo! :-)

Hudební scéna na Holešovské Regatě byla plná hitmakerů

30. června 2016 v 9:54 | RUDA
Festival Holešovská Regata roku 2016 je již minulostí. Letošnímu ročníku přálo krásné letní počasí, díky kterému se vydařily soutěže na vodním kanále, spoustu atrakcí si užily celé rodiny s dětmi a taktéž pod podiem, na kterém hrála spousta samých kvalitních a populárních interpretů, byla atmosféra vynikající. Dalo by se říci: ideální víkend. Ten si v zahradách holešovského zámku společně užilo na dvacet tisíc lidí.

Divokej Bill, Vašo Patejdl a další zahráli při Kácení máje v Kroměříži

1. června 2016 v 16:52 | RUDA

Téměř už letní slunečné počasí, kvalitní hudební interpreti, dobré pivo, příjemné prostředí kroměřížského výstaviště Floria a zábava pro celou rodinu - to byla jistě hlavní lákadla, která zvala k navštívení nového minifestivalu zaštítěného pod názvem Kácení máje, který proběhl v sobotu 28.května. Hlavní hvězdou programu byla úvalská populární kapela Divokej Bill, která vystoupila ve večerních hodinách a celou vydařenou akci svým vystoupením završila.

V Kroměříži zazněl dívčí metal z Japonska

25. května 2016 v 21:50 | RUDA
Málokdy se podaří shlédnout koncert kapely ve zcela dívčím složení. Velmi ojediněle se dá narazit na dívčí kapelu hrající power metal. A lze si vsadit, že většina návštěvníků, která v neděli 15. května dorazila do Kroměříže na Slady, viděla dívčí metalovou kapelu z Japonska vůbec poprvé v životě. V rámci evropského turné na podporu svého debutového alba s názvem "Baryte" sem totiž zavítala kapela Bridear a šlo o jedinou koncertní zastávku v rámci České republiky.

Arakain a Dymytry opět ve spojení - tour 2016

11. května 2016 v 22:05 | RUDA
Málokteré hudební spojení na české scéně funguje tak dobře, jako tandem metalových kapel Arakain a Dymytry. Tyhle partičky spojuje nejen pokrevní pouto obou kapelníků, otce a syna Urbanovi, ale především podobný styl hudby a energie, která z jejich produkce leze. Arakain už je stálicí a legendou na české rockové scéně, kdežto z Dymytry se jakoby stávají jejich nástupci, které si mnoho fanoušků hodně rychle oblíbilo. Určitě k tomu dopomohlo i mnoho absolvovaných společných koncertů právě se staršími kolegy a že tohle spojení opravdu fantasticky funguje jsem se přesvědčil už na podzim roku 2014. Proto když obě kapely ohlásily další společnou šňůru i na rok 2016, měl jsem velké nutkání vidět tenhle metalový cirkus znova. Z nejbližších zastávek tak zvítězil Prostějov.

Kapela Škwor „hledala identitu“ i v Zlíně

23. března 2016 v 10:10 | RUDA
Kapela Škwor vydala loni na podzim své již deváté oficiální studiové album s názvem "Hledání identity" a v rámci jeho propagace se vypravila na velké turné, jenž rozdělila na dvě poloviny. V rámci té druhé, jarní části, zavítala se svou show i do známého zlínského klubu Masters Of Rock Café, který neměl daleko k úplnému vyprodání.

Písničkář Záviš zazpíval v Těšnovicích

3. března 2016 v 22:21 | RUDA
Písničkář Milan Smrčka(59) alias Záviš objíždí pravidelně Českou republiku se svou kytarou a jeho kalendář akcí bývá po celý rok vskutku nabitý. Ve vlaku sedí údajně skoro denně, neboť vystupuje často i čtyřikrát do týdne. V sobotu 20.února se podařilo jej přizvat i do Těšnovic, kde v místní Hospůdce na Hotelu odehrál plnohodnotný koncert pro své příznivce.

Vypsaná fixa s Wohnoutem v tandemu po devíti letech opět zavítali do Kroměříže na Slady

17. prosince 2015 v 21:52 | RUDA
Do kroměřížského hudebního klubu Slady dorazila zatím asi největší návštěva od jeho březnového znovuotevření a postaraly se o to známé české kapely Vypsaná fixa a Wohnout, které na tomto místě naposled společně vystupovaly koncem roku 2006. I tentokrát o ně publikum projevilo obrovský zájem a pořadatelé tak mohli už několik dní před koncertem ohlásit vyprodáno!

Daniel Landa přehrál na Velekoncertě svůj životopis v písních

23. září 2015 v 20:50 | RUDA
Měla to být jedna z kejklí kouzelníka Žita, která si stanovila za odvážný cíl přilákat na koncert na sto tisíc lidí. A aby nezústalo jen u bláhového snu, chtěl dotáhnout Daniel Landa alias Žito tenhle plán až do finále. Rozhodl se proto 12.září 2015 uspořádat na letišti v Praze - Letňanech svůj Velekoncert, kam by tuhle obrovskou masu lidí rád přitáhnul. Nakonec přišla odhadem asi "jen" polovina, ale sám Landa už předem vyhlásil, že 40 tisíc návštěvníků by bylo pro něj úspěchem. Velekoncert se rozhodně dá za úspěšný považovat a spokojení museli být jak organizátoři, tak hlavně Landovi fanoušci, kterým jejich oblíbenec předvedl více jak 2,5 hodinovou show, složenou z průřezu celé jeho dosavadní kariéry od Orlíku až po současnost.

Dvacáté výročí Slavností piva přijela na Kamínku oslavit i Lucie Bílá

6. září 2015 v 23:11 | RUDA
Krásné dvacáté výročí letos oslavily Slavnosti piva na Kamínce, hudebně zábavná akce, přesahující svou oblíbeností hranice kroměřížského okresu. Tak dlouholetou tradici může Slavnostem piva závidět mnoho pořadatelů hudebních festivalů, neboť se jich stále více dostává do různých existenčích problémů a některé, i s daleko zvučnějšími jmény, musely svou činnost ukončit nebo měnit lokality. To na Kamínce zatím nehrozí a tam, kde před dvaceti lety Slavnosti začaly, tam i letos pokračovaly.

A to ve velkém stylu. Akce se totiž letos mimořádně rozrostla na tři dny a pořadatelé nabídly bohatý rockový program, ve kterém každý určitě našel několik svých oblíbenců. Největším lákadlem určitě bylo vystoupení kapely Arakain s Lucií Bílou a nejspíš i díky očekávané velké návštěvě se tento koncert uskutečnil speciálně už ve čtvrtek. A přestože to byl pro mnohé pracující stále ještě všední den, dorazilo na Kamínku i tak opravdu velké množství lidí a byl to nikoliv rozjezdový, ale plnohodnotný festivalový den, který navíc nabídl největší hvězdu celého prodlouženého víkendu.

Nightwish a Within Temptation po třech letech znovu headlinery na Masters Of Rock 2015

27. července 2015 v 22:54 | RUDA
Festival Masters Of Rock každoročně přiváží k nám do republiky spoustu celosvětově uznávaných kapel a je jednou z největšíchrock-metalových přehlídek v Evropě. O to víc mě těší, že se koná zrovna u nás ve Zlínském kraji a tak místo jeho konání, vizovickou likérku, mám jen několik desítek kilometrů od domova. Díky pracovním a jiným povinnostem jsem se však ani letos nemohl zúčastnit celého festivalu a je pravdou, že zas až tak ortodoxním metalistou nejsem, abych musel vidět každou, zde vystupující kapelu. Jsem proto rád alespoň za možnost, spatřit pro mne dvě největší lákadla letošního ročníku a těmi byly kapely Within Temptation a Nightwish. Pro kapely se silným ženským vokálem mám celkem slabost a tyhle patří ke světové špičce, takže bylo určitě o co stát. Prvně jmenovaná byla headlinerem úvodního festivalového dne a druhá jej svým vystoupením uzavírala. Neberte tedy tento článek jako recenzi na celý festival, nýbrž jen jako report z těchto dvou shlédnutých koncertů.

Kabát představil novou desku "Do pekla/do nebe" na Open Air turné v Olomouci

10. června 2015 v 10:43 | RUDA
Naše asi nejpopulárnější rocková kapela Kabát vydala v půli května tohoto roku nové a již dlouho očekávané album s názvem "Do pekla/ do nebe" a kdyby se tak nestalo, fanoušci by její členy možná už i ukamenovali. Představení nových písniček bylo totiž ze strany kapely slibováno už v loňském roce na výročním megakoncertu na Vypichu s pořadovým číslem 2, ale nestalo se tak, což řadu lidí zklamalo. Záhy po této akci jejich management vyhlásil termíny velkého open air turné na rok 2015 s tím, že zde už bude nová deska zákonitě představena a turné bude stát hlavně na novém albu. Kdo sledoval dění kolem kapely, ví, že nové album mělo velké porodní bolesti a málem se to nestihlo připravit ani na tohle tour. Koneckonců "Do pekla/ do nebe" vyšlo jen asi den před úvodním koncertem v Karlových Varech, kde si to fanoušci určitě nestihli naposlouchat. To v Olomouci, kam jsem na Kabátí Open Air turné 2015 zavítal, už měli fanoušci celkem náskok a album se jim stihlo dostat tzv. pod kůži , což bylo na atmosféře koncertu rozhodně znát.

Doga pokřtila v Brně nové CD Detox

30. dubna 2015 v 23:43 | RUDA
Doga vydala 1.dubna 2015 po čtyřech letech nové studiové album Detox a o pár dní později už vyjela s novým programem na turné, které opět zavítalo i na oblíbenou brněnskou Melodku. Nové album je potřeba taktéž vždy pokřtít a Doga si k této příležitosti vybrala hned čytři významná a největší města v ČR, mezi nimiž samozřejmě nemohlo Brno chybět. Jako hosta si na turné přizvala ještě kapelu Komunál a na Melodce tak proběhl další ze skvělých večírků.

Dymytry - Břest (5.4.2015)

9. dubna 2015 v 13:51 | RUDA
Dymytry jsou kapelou, která mě v poslední době hodně baví a jak je vidno, nejsem v tom sám. Tahle partička nyní zažívá velký vzestup popularity a na návštěvnosti jejich koncertů je to znát. Nárustu přízně samozřejmě kapela dokázala skvěle využít a poprvé ve své hystorii si dovolila odjet vlastní velké turné, postavené čistě jen na jejich programu s vlastní scénou, světly a zvukem. A pojala jej opravdu ve velkém stylu a v současné době předvádí něco, co jen tak na tuzemských kulturácích nezažijete.

Daniel Landa - Žito Tour 2014 Ostrava (23.11.2014)

30. listopadu 2014 v 14:28 | RUDA
Žito Tour 2014 - tak zní název aktuálního turné zpěváka Daniela Landy, který, ačkoliv v památném projevu v roce 2012 na Slavících prohlásil, že končí s muzikou, znovu vstoupil na velká koncertní podia a rozhodl se hudbou bavit a skládat zase nové věci. I když už pomalu od své role kouzelníka Žita začíná zase odstupovat, stále je odhodlán plnit tzv. kejkle, které si v této roli předsevzal a snahu něco dokázat mu v tomto nelze odepřít. Na jejich splnění jsou potřeba ale i finanční prostředky a Dan Landa je, mimo to všechno co dělá, zároveň i velmi dobrým marketingovým hráčem na to, aby si dokázal spočítat, že jedno takové turné mu výrazně v rozpočtu přilepší a díky tomu se bude moci vrhat do dalších větších akcí. Takže jistě i proto se rozhodl uspořádat takové velké turné pro radost, aby pobavil sebe a lidi, i když od alba Nigredo zatím s žádnou novou deskou zatím nepřišel.

Arakain & Dymytry - Zlín (16.11.2014)

22. listopadu 2014 v 23:30 | RUDA

Společné turné nějakých dvou kapel bývá poslední dobou u nás stále častější a pokud dotyčné mývají podobnou základnu fanoušků, bývají většinou úspěšné. Pro fanouška i pro kapely to je samozřejmě mnohem výhodnější. Letos jede nebo jelo společná turné spoustu tuzemských i slovenských kapel, ovšem pokud se o některém dá říct, že bylo opravdu velmi úspěšné, vyprodávalo sály a opakovalo se díky velkému ohlasu z jarní části i teď na podzim, bylo to tour metalových kapel Dymytry a Arakainu. Jelikož jsem sledoval tuhle úspěšnou šňůru doposud jen online a četl pouze kladné názory, rozhodl jsem se nasát její atmosféru na koncertě ve Zlíně a zažít to tzv. na vlastní oči a uši. A dobře jsem udělal. Stálo to fakt za to!!!
 
 

Reklama