Akcičky

Jak se Šimpa loučil se svobodou

20. srpna 2006 v 21:53 | RUDA
Tak už asi fakt stárnem a čas rychle letí, protože naši kamarádi se začínají ženit a to už asi je nějaký znamení...
Nicméně s radostí všem oznamuji, že náš dlouholetý těšnovický přítel Pavel Rampula alias Šimpa, vstoupí příští sobotu 26.8. 2006 do stavu manželského se svou milou přítelkyní Dančou (teda pokud si to ještě do té doby někdo z nich nerozmyslí :o)
No a jak to tak už bývá, co by jsme to byli za kamarády, kdybysme mu nevystrojili bránu! A tak v sobotu zrána, se naložila u Šívarů brána, kterou dovezl na káře pan Vrána :o) (Sakra ze mně bude básník...) No prostě dopoledne se stará opelichaná brána odstrojila a odpoledne se před školou nová zase nastrojila. A byla rozhodně hezčí než ta původní!
Plánovaný "přínos" brány byl v šest hodin večer, jenomže chlapci domluvili s místním rozhlasovým DJ´s panem Večerkou malé překvapení, v podobě vyhlášení našeho přání pro nastávající novomanžele a trochou romantické music už na půl šesté, takže se to nakonec nějak vymklo z ruky, no ale nakonec to nějak dopadlo :) Novomanželům jsme zazpívali,pokřtili jsme bránu, popřáli hodně štěstí, dali si přípitek, předali dary, poseděli jsme před barákem a kochali se krásně nastrojeným vchodem do Pavlíkova domečku.Poté se razilo směr Trávník, kde se měla Pavlova svoboda zapít.
V Trávníku nastal trochu problém s naražením bečky, protože nebyla k sehnání žádná funkční pumpa, kterou by se bečka dala natlakovat a tak nám trvalo nějakej čas, než Ivan sehnal od kamaráda minipumpičku na kolo, která aspoň zčásti problém vyřešila. No a tak se muselo vesele ale úporně pumpovat, aby aspoň nějaký to pivo vyteklo ven.Nálada byla dobrá, sranda byla taky ohínek nám plál a buřty se opíkaly jako za mlada.Tak jsme všichni trochu zavzpomínali na starý časy a snad bylo všem fajn.Pavel s Dančou vypadali spokojeně tak snad jim tom ještě nějakej ten pátek vydrží :o)
Každopádně všechno jednou končí a jim teď začne novej život a určitě jim všichni přejeme, aby v něm byli šťastní a spokojení a aby nic zlýho jejich lásku neohrozilo.Takže MNOHO ŠTĚSTÍ NOVOMANŽELŮM. Ať vám to šlape!!! :o)
Mimochodem, nevím koho má Pavel víc radši??? Měl by si v tom před svatbou ještě udělat jasno :o))) ( viz. foto)
Na víc fotek můžete upřít zrak v GALERCE !!!

Kamínka 2006 aneb Jak se oslavuje pivo :)

14. srpna 2006 v 15:07 | RUDA
Taaak, opět se sešel rok s rokem a nás čekala ve dnech 11.-13. srpna 2006 druhá největší akce letošní sezóny a tou byly Pivní slavnosti na Kamínkách u Roštína. Každoročně velmi očekávaná akcička, kde se potkává hrozně moc dobrých lidí, dobré muziky a samozdřejmě dobré nálady. S tou muzikou to sice letos asi bylo nejslabší za poslední leta, no ale zachránily to aspoň hvězdy typu Koláře a Dogy. Ale o tom potom :o)
Mě osobně čekal v pátek docela dost hektickej den, protože jsem se ještě ráno nacházel na Slovensku, kde jsem týden dovolenkoval (a o tom taky potom...) Takže ráno jsem hupsnul v Žilině na vláček a upaloval směr domov.Do Kroměříže jsem dorazil asi o půl jedné, v naději, že mi snad pojede nějakej autobus aspoň do nejbližší dědiny.Samozdřejmě se tak nedělo a tak po hodině marnýho čekání jsem se vydal na stopa a děkuji mladé paní, která mi zastavila a dovezla mé znavené tělo aspoň do Trávníka.Sice nás málem smetl vlak na přejezdu, ale zvládli jsme to :o) No až jsem se doplahočil domů,tak začala honba s časem no ale nakonec jsem po páté hodině vyrazil z garáže a postupně nabíral Vranysa a Bubáka s Evžou.
Sice jsme na Kamínka dorazili poměrně brzo, ale i tak mi bylo divný, kolik je tam najednou volnýho místa na parkování, takže jsme měli auto až skoro u brány.Oproti minulým ročníkům, kdy bylo blízký pole docela plný aut to byl celkem nezvyk....
Po dlouhým vybírání místa pro stan jsme se nakonec utábořili a do naší stanové "mini vesničky" se přidali ještě Ondra s Andreou.No a pak už se asi začalo pít. Nejdřív přilítl Buksa s flaškou trnkové, pak něco vybalil Vajco, pak Bubák vytáhl zelenou, zavzpomínali jsme na Karwinioczku, pak se šlo na pivo a pak už Nevím :o))))

No nee, že bych si nic nepamatoval, ale Nevím se jmenuje kapelka tří malých rockerů, kteří mydlí jednu skvělou pecku za druhou a že jim to sakra jde!!! Tyhle kluky už jsem viděl asi počtvrté a musím říct, že jsou čím dál lepší. A pokud budou skládat víc vlastních písniček, tak z nich asi fakt něco bude.
No jinak páteční večer utíkal celkem rychle, pořád jsme někde pendlovali, oslavovali pivo, jelikož to byl právě jeho svátek (no nevím,proč by třeba v zimě nemohli udělat slavnosti slivovice :o) no a furt se člověk potkával s někým známým, no a když se potká známej tak co se na takové akci udělá??? Všichni víme :o) Potřeseme mu rukou samozdřejmě :o)))
No a když si tak člověk "potřásl rukama" s každým tak už tam všichni poletovali jak ještěři a o dobrou náladu nebyla vůbec nouze.No prostě kalilo se, co si budem nalhávat, ale k tomu ta akce je taky určená, takže kdo na Kamínkách nekalil, ať hodí kamenem :)

No někteří odpadli celkem brzo, nevím jestli únavou či chlastem... Vranysa se mi vzbudit nepodařilo ale Bubáka ano a tak jsme se spolu vydali před podium podívat se na Péťu Kolářa. Lidí na něj bylo celkem dosti, poslouchat se to taky dalo, ale prostě v Arakainu mu to sedělo víc, tohle už je jen taková továrna na prachy bych řekl! Jelikož to byla hlavní hvězda večera tak jsme zvládli odposlouchat celej koncert a pak se šlo zase někam do prostoru poletovat.
Nevím kde se ztratil Bubák, já jsem šel před chajdu, kde byl ubytovanej Kolář ve snaze ulovit podpis pro Monču.No bylo to docela těžký, protože ostraha byla jako kdyby v té chatě měli být ubytovaní Rolling Stones a tak jsme tam stepoval docela dost dlouho.Naštěstí jsem tam potkal tři sympatické děvčata, které tam byli se stejným záměrem, a tak mi to s nima aspoň líp utíkalo.nakonec se mi tam podařilo fotku propašovat pomocí paní Zakravačové no a po půl hodince, kterou jsme s holkama vyplnili v restauraci si nás dokonce pan zpěvák pozval dovnitř (asi za odměnu za to čekání :o) No a tak jsme se s ním my čtyři VyVolení pofotili, podškrábl se nám a pak hurá zase někam pryč.
Stejně nechápu proč ze sebe dělá takovou hvězdu. Pokud nestojí o publicitu tak ať to nedělá! Uznávám, že je teď docela v laufu a má úspěch, ale uplně se vyhýbat lidem taky není dobrý. Setkal jsem se s podle mě s daleko slavnějšíma zpěvákama jako je Landa, Brichta anebo s borcama se známých kapel a ti si na nic nehrajou, normálně s člověkem pokecají a nic se neděje.Z Koláře je prostě cítit takový to " já jsem hvězda,kdo je víc? " Možná je to jen můj pocit, ale už víc lidí, kteří se s ním potkali, mělo stejný dojem.No ale přejme mu to... :)
No pak jsem poletoval už ani nevím kde.Fotky z toho večera už žádný nemám,takže nemám podle čeho se orientovat :o) No asi jsem ještě poseděl s holkama, mrknout na Tip Top a šel chrnět do stanu.

Sobota: Ráno překvapivě v pohodě, vstávali jsme tak nějak všichni hromadně a hned z rána nás perfektně pobavil Buksa, když nám vyprávěl jak si v noci chtěli ukrást obří nafukovací atrakci v podobě krýglu piva s Kozlem. No odvážní hoši to chtěli mít na zahradě a až už se jim to podařilo vyfouknout, zbalit a přetáhnout přes plot, tak je venku vyhmátli nic netušící policajti no a pak už chlapci měli průser :o)
Venku ráno panovalo krásný počasí, slunce svítilo až nám bylo horko a tak jsme si mysleli jak bude krásně....
Zatím se začala nafukovat další atrakce , což byl bungee runing neboli běh na gumě.To jsme museli samozdřejmě hned otestovat, když jsme viděli první odvážlivce jak je guma strhává neskutečnou silou zpátky ve stavu beztíže. První to testnul Bubák s Buksou a pak jsem se odhodlal i já s Ondrou Vajcem. No spočívalo to v tom,kdo dotáhne svý pivko nejdál.Vajco asi vyhrál, no ale byl to mazec.Guma našpónovaná jak cyp a při sebemenším zaváhání to trhlo a člověk letěl zpátky.No dobrá sranda.Sice jsem si málem při posledním "návratu" zlomil vaz, ale jinak super.Asi proto jsme museli podepisovat prohlášení, že jdem do toho na vlastní nebezpečí :) Sotva jsem z toho slezl,cítil jsem se uplně lehkej,jako kdybych lítal no a po tom pátečním večeru to taky nebylo na žaludek to nejlepší,ale ustál jsem to!!!

No potom jsem se šel projít do lesa podívat se kudy povede trasa Barum rally, na kterou se chystám, trošku jsem porelaxoval na kládách a šel zpátky do areálu, kde už seděli moji soukmenovci s kreslířem z Trnek Brnek Ivanem Křemečkem, kterej právě Bubákovi tvořil na paži LOVE VOLE.
Já jsem taky nemohl zůstat nepokérovaný, a tak jsem si nechal čmrknout Ivanovu nejznámější postavičku Vincka Šlauška. Nevím proč, ale pak si všichni mysleli, že to jsem já ?????
A to už bylo kolem poledne a na podi začali řádit Kosovci s Laďou Běsem, což je největší ďábel pod Sluncem a to ještě bylo jakž takž pěkně, takže jsme si to užívali.

Pak už se začalo smrákata pokapkávat, Kosovci dohráli a začali pivní soutěže.Nejkvalitnější byl asi pivní moták,což je každoročně asi nesrandovnější soutěž.Vidět pak ty chudáky jak se marně snaží najít směr k slečně s pívem je trošku tragikomický :o) Ostatní soutěže byli ještě jakž takž směšný díky vtipným komentářům moderátorů,ale pak už se spustil trochu vytrvalejší déšť a už bylo po srandě.Museli jsme se schovat do stanů nebo do hospody s nadějí,že snad třeba na večer pršet přestane.Mezitím hrála kapela My Pulse, kterou jsem vůbec neznal, ale když jsem je tak ze stanu poslouchal tak mi to nedalo a musel jsem se na ně jit i přes ten déšť podívat.A fakt mě zaujali,dost dobrý.Škoda že pršelo a měli tam tak málo lidí, jinak si myslím,že by určitě měli úspěch.Tak snad je uvidím i jinde s pořádným kotlem.Po nich vystoupila ještě nějaká kapela ani nevím co to bylo,páč v programu nebyli napsaní, po nich Turbo, což mě absolutně nebere a kolem půl desáté už jsme vyhlíželi zelenou doávku s nápisem DOGA.Chlapi přijeli těsně před vystoupením, takže jenom vyházeli věci na podium a šlo se hrát.Aspoň v tu chvíli se nad námi Svatý Petr smiloval a přestalo pršet,takže jsme nemuseli moknout a v pohodě si koncert užít.Doga zahrála stejnej playlist jako v Třincu nebo v Otrokovicích,což byla trošku i škoda , ale i tak to bylo super.Mohli sice zahrát trošku dýl, ale měli v ten den už druhej koncert, takže jim to bylo odpuštěno.Sklidili celkem velkej úspěch, takže myslím, že mohli být spokojení.
Akorát nás tam v první řadě prudil jeden týpek, kterej byl strašně ožralej a pořád se rval na naše místo, až to Bubák s Vranysem nevydrželi a začali ho pěkně křesat až tam museli vletět securiťáci.Se divým že toho zjeba nevyvedli, ale od té doby už byl klidnej jak beránek.Dobře mu tak šmejdovi :)

Více mojich fotek Dogy z Kamínek je ke shlédnutí přímo na jejich oficiálním webu www.dogamusic.cz
Po Doze začali hrát Clou, což mě teda moc nezaujalo a tak jsme šli pokecat s Mrňusem a s Pepou vedle podia.Kluci jeli po koncertě domů, což byla škoda, protože na Kamínkách každoročně přespávali a tak se dalo zakaliť. Letos se teda kalba s Dogou nekonala, ale nechali nám tady aspoň Sázu, což je takovej jejich "tour manager" a neskutečně vtipnej člověk.Počítal jsem s tím, že v sobotu už budu střízlivej, jenže pak Sáza poručil celýmu stolu Plum Vodky a už to jelo.Samozdřejmě se to neobešlo bez otáčení koleček ,takže někteří už byli po chvilce rudí jak Indiáni s vytahanýma trenkama :o) Až Sáza konečně našel ubytování, tak šel i s dcerou spát a my zůstali v hospodě plné lidí, protože venku zase začalo pršet.Pan Bubák se rozhodl, že se bude zpívat, a tak se celý stůl samozdřejmě přidal a myslím že jsme tím zaujali celou restauraci, protože všechny pohledy směřovali právě k našemu stolu :o) No ale to nikdo z nás neřešil a ještě jsme si to začali natáčet na foťáky, takže vznikly kvalitní videa, který se tu snad se souhlasem všech zůčastněných taky objeví.

No večer nám teda nějak rychle utekl,protože pak jsme se šli s Vranysem podívat na Kosovce a zjitili jsme, že už to balí.Mrknu na hodinky a ono místo námi odhadované půl jedné bylo asi čtvrt na čtyři!!!
To bylo nemilé, ale vůbec jsme nebyli unavení.Když jsme to oznámili Bubákovi, taky nám nechtěl věřit, protože měl na hodinkách půl jedné.(Beztak si je přetočil schválně:o) No s doměním, že půjdem pokračovat, jsme se šli jen podívat do stanu, jenomže Bubák sotva dolehl,začal chrnět.Ani ne po dvou minutách co dolehl se mi na otázku:" Bubáku jdeš kalit?" dostavilo od Evženky odpovědi: "Ten je tuhéééé..." Aha tak nic:o)))
Takže jsme to zabalili s Vranysem taky a po bouři nastal opět klid.Neděle ráno byla poklidná,někteří vstávali trošku pokrčení, ale bylo nám hej a mohli jsme kolem oběda odjíždět s pocitem, že se akce vydařila.Sice to v sobotu pokazil ten déšť ale obě dvě noci stáli za to!Ještě jsem udělal na závěr dobrý skutek a s Vranysem jsme se po vyhození Bubáka, Evži a Rádi Svobody vrátili zpět pro Sázu s dcerou a hodili je do města na nádraží.Takže všichni byli spokojení, všechno dobře dopadlo,jediné hrdlo nezůstalo suché a za rok se snad zase ve zdraví sejdem ve stejném nebo možná větším počtu zase na Kamínkách. Lovu zdar a fotbalu zvlášť :o)))
Na fotečky z Kamínek se mrkejte v GALERCE
BONUS: Vyhlašuju anketu O nejhezčí dračí oči letošních Kamínek.Hlasujte v anketě po článkem v sekci Komentáře!

Pivní slavnosti - Kamínka

4. srpna 2006 v 19:55 | RUDA

Takže za týden nám vypukne na Kamínkách u Roštína každoročně velmi očekávaná akce a tou jsou Slavnosti piva. Chystá se tam kotel známých i neznámých lidí a já doufám že se tam potkám právě S VÁMA!!!
Letošní ročník je sice po stránce hudby hodně slabší,než ty předešlý, ale to nám vůbec nevadí,protože tady jde hlavně o dobrou náladu a o přátele! Největší lákadla budou určitě Petr Kolář s kapelou ,kterýho moc nemusím, DOGA, kterou musím a asi Clou, kteří jsou čím dál populárnější, ale mě jejich hudba nic neříká,ale uvidíme naživo!
Stručný program pro vás vypracovala Zdenička,jukni SEM! Takže v pátek na Kamínkách. Pampalá.

Jedna náročná sobota 1.7.2006 (Kopná,Sjezd rodáků v Těšnovicích,Doga - Otrokovice)

12. července 2006 v 19:58 | RUDA
Sobota 1.7. byla jedna z těch,kdy jsem se opravdu nenudil a měl jsem ji nabitou od rána až prakticky do dalšího rána :)
No začalo to tím, že jsme s bráškou vyrazili ke Slušovicím na rallysprint Kopná,kde už jsme byli i v pátek na večerním prologu,kterej byl docela podařenej.Počasí bylo nezvykle chladný a každou chvíli to hrozilo deštěm,no ale naštěstí to až do večera vydrželo bez kapek.Půl dne jsme prakticky strávili jen na rally, kdy jsme stihli tři RZ a ještě vyhlášení vítězů na cílové rampě ve Slušovicích.Koná se to tam prakticky na pětníku,takže nebyl problém všechno stíhat.(Pro zajímavost vyhrál to maďar Szabó na Focusu WRC)
Domů jsme dorazili pekelně unavení a tak jsem se okamžitě natáhl do postele a plánovanej sjezd rodáků na Žlíbku jsem měl v paži.Jenomže ne a ne usnout a pak mi kolem sedmé zavolal Jura ať dorazím za nima na Žlíbek.Tak jsem teda neodolal a vyrazil jsem se podívat na všechny ty rodáky,kteří do Těšnovic dorazili.O všechnu tu odpolední slávu jsem přišel,takže bohužel nevím co se tu dělo,ale měla to být údajně velkolepá akce, na kterou se celé Těšnovice chystaly rok dopředu.No jelikož i to počasí stálo za prd,asi mnoho lidí nedorazilo a tak návštěvnost na žlíbku byla asi stejná jako při každoroční hodové zábavě.No nevím,odstartovala to tam dechula a po ní se vystřídali ještě větší šumaři s klávesama a s kytarou,kteří byli pro takovou akci poněkud trapní.No ale budiž.
Ještě že jsme měli v rezervě koncert Dogy v nedalekých Otrokovicích, a tak jsme si jen vyslechli obě dvě kapely,někteří se pomocí piva značně ladili do formy a bylo veselo.Kolem půl desáté jsme pomalu začali mizet a tradá do Otrokovic.Na cestu nám ještě ze Žlíbku svítil velkolepý ohňostroj,takže to vypadalo,jako by zrovna vyprovázeli největší rodáky :o)

Do Otrokovic jsme jeli s Kavcem,kterej řídil a samozdřejmě nemohli chybět Vranys s Bubákem.Po cestě jsme si vyslechli sáhodlouhý Jurův monolog o zajímavých věcech a tak jsme se docela pobavili.Když jsme dorazli k areálu na otrokovickém Štěrkáči,začalo se řešit,jak se dostanem dovnitř.Bubák byl domluvený s Izzim,že nás za půlčíka dostane dovnitř,jenomže ten mu nezvedal telefon,takže Bubák vyrazil na vlastní pěst (nebo spíš na vlastní občanku) do areálu shánět někoho z Dogy.Nakonec ulovil Mrňusa a ten už to vše zařídil.Sice nevím jak to vysvětlil,asi jako že jsme hlavní roztleskávači publika,což nakonec byla pravda,protože kdo tam nejvíc pařil jsme byli my a ostatní byli nějací vlažní.Nebýt nás,tak tam byla atmosféra na hovno!
Ještě před samotným vystoupením Dogy jsme s klukama prhodili pár slov,vypili pár piv a shlídli docela dobrou kapelku z Otrokovic v čele s ještě lepší zpěvačkou pod názvem Imortela.Slyšel jsem je poprvé a docela slušný.

Doga už toho v ten den měla za sebou dva koncerty napříč celou Moravou a tak toho kluci už měli evidentně plný zuby.Ovšem na podiu už to pak nedali znát a odehráli to profesionálně a v pohodě.
Vranys s Bubákem ochotně nanosili všechny bedny na podium a rázem se uchýlili spolu se mnou před podium :) Ještě před tím nám Pepík ochotně půjčil svou basu a tak jsme si pěkně zapózovali :o)
Pak už bylo všechno nachystaný a čekalo se na rachot.Pak už začalo intro ke skladbě Prokletí a Izzi nás zase chtěl všechny jebat :o) No ač jsem byl po rally unavenej jak cyp,tak jsem docela slušně skákal a pařil a bylo to v pohodě.Doga odehrála myslím uplně stejnej playlist jako v Třinci, ale mě to nevadilo bo já jsem si stejně moc nepamatoval co tam hráli :) Akorát vynechali pecku Proti všem! No ale budiž odpuštěno.Zahráli něco přes hodinu a byl konec.
(Na koncertě jsem fotil jak drak a více mojich fotek je k vidění přímo na oficiálním webu Dogy www.dogamusic.cz )
Já už značně unaven jsem se pak po koncertě odbral na dalekou cestu do jednoho otrokovického podniku kde shodou okolností pařila moje Monča s přátely na dickotéce a tak jsem za ten večer stihnul snad všechno co se dalo.Kluci ještě pak chlastali s Dogou v areálu a pak se pro mě a Monču stavili a ujížděli jsme zpátky do Těšnovic.Vranys s Bubákem už byli zančně nachcaní a to tak že pořádně!!! No už ani sranda s nima nebyla :) Pak jsem se vydali ještě na Žlíbek podívat se na dozvuky slavné zábavy.Dorazili jsme něco před druhou hodinou a zábava už byla značně pokleslá,lidí málo,na parketě jen pár mladých a na podiu šumaři spustili převzaté ploužáky.Tak jsme si s Mončou zopár trsli,chvíli poseděli a znudění a unavení jsme o půl třetí dorazli domů.
Na druhej den v neděli ještě pokračovali dozvuky sjezdu rodáků v Těšnovicích a tak jsme se šli ještě podívat na výstavu fotek z historie Těšnovic a na Žlíbku bylo ještě posezení u cimbálky a tak jsme vytáhli i babičku ať si sjezd taky užije a tak byla spokojená.
Myslím ale že Sjezd rodáků v sobotu vzali doslova zodpovědně Vranys s Bubákem,kteří toho využili a SJELI se jak motyky!!!! :o)

Pokračování článku NOC PLNÁ HVĚZD 2006

3. července 2006 v 23:46 | RUDA
Jelikož mě tady ten limit nepustil,musím pokračovat a nadstavovat takhle blbě.Zčátek psaní o festivalu Noc plná hvězd 2006 viz. níže!!!
Před čtvrtou hodinou už jsme se chystali před podium,protože začali hrát naši oblíbení Škworáci.Rozjeli to docela dobře a ještě lépe pokračovali.Taky by jim ale spíš slušela pozdnější hodina,nicméně kluci to odehráli profesionálně a lidi se bavili.Poprvé jsem naživo slyšel písničky z Ameriky a znějí dost dobře.Mělo to energii a šťávu a pařilo se skvěle.Akorát ta únava.Nožičky už tolik nesloužily jako v pátek a tak v půlce vystoupení už jsem neměl tolik sil.Ale přesto jsme si dobře zapařili a zakřičeli.

Hned po Škworech nastoupil na podium Aleš Brichta Band,takže jsme zůstali v předních řadách a vychutnávali si jak nový pecky z Alešova novýho 2CD tak i starý dobrý fláky od Arakainů.Potěšila mě obzvlášť skladba Princess,kterou jsem snad naživo slyšel poprvé a tak jsem zavzpomínal na starej dobrej Arakain ještě s Brichtou v čele.Musím říct,že s touhle bandou to Aldovi dost šlape a konečně snad našel směr,kterým pojede,protože pár předchozích let bez Arakainů mi připadalo,že je trochu mimo a nemůže se najít.Konečně začal hrát muziku,ve které ho všichni poznávají a myslím že i on sám se ted cítí dobře a zažívá takovej "mini comeback" zpátky na výsluní rockové scény. Snad mu tahle kapelka a energie vydrží!

Po Brichtovi nastalo trošku zklidnění a na podiu se objevila krásná slečna ze Slovenska se svoji kapelkou a nebyl to nikdo jiný než Peha.Tuhle muziku taky můžu,i když je to spíš takový pop-rock ale Katka Knechtová je nejenom pěkná baba,ale má neuvěřitelně krásnej hlas, se kterým umí výborně zacházet a v některých jejich písničkách mě to fakt dostává.Naživo hrají taky perfektně,taková pohodička,bez chyby,Katka zářila jako sluníčko - prostě dalo se na to koukat.Zpěvačka neuvěřitelně všestranná,střídala se u mikrofonu, u kytar a jednu baladu si střihla i sama za klavírem.Pořadatelé je ale museli utnout,protože museli dodržovat přesnej čas vystoupení a jelikož Peha dorazila pozdě, tak toho moc nenahráli.škoda,ale i tak to bylo dobré.Takovej relax.
Pak už ani přesně nevím co následovalo.Pořád jsme se nějak courali po areálu nebo do stanu a pak začali hrát další velký zahraniční hvězdy z USA a to konkrétně kapela Dog eat dog.Poslouchali jsme je jen tak zpovzdálí a je fakt,že se mi docela líbili.Tuhle kapelu už znám z dětství,když to poslouchal brácha a tak mi nějaký jejich písně utkvěli v paměti a tak mě to celkem zaujalo.Při sledování těchhle Amíků už jsme tak pomalu začínali rekapitulovat a začalo nám docházet,že tenhle skvělej fesťák už pomalu zase končí.Všichni už celkem unavení,začalo se stmívat a začínal opět festivalovej večer,kterej má neopakovatelnou atmosféru.Ještě jsme se zašli podívat do Gambrinus městečka,který už se pomalu taky bořilo a tak jsme se tam vyblbnuli a udělali ještě pár zajímavých foteček.
Zajímavý bylo taky sledovat jak zde blbnou bývalí třinečtí hokejisti,kteří byli totálně našrot a dělali různý kraviny.Nevím co by na to chlapcům řekli jejich trenéři,kdyby je viděli v tomhle stavu :o) No ale aspoň byla sranda....
Ještě nás ale čekala závěrečná pařba na Divokýho Billa.Lidí před podiem bylo už jako sraček,takže blíž jak do 4-5 řady už se člověk nedostal.Nevím co na nich všichni vidí :o))) No Billáci opět nezklamali.Frontman Vašek nasadil letní sestřih a tak shodil ten svůj květák i s mysliveckým plnovousem,takže to vypadalo,že tam od posledního koncíku,co jsem je viděl v Buchlovicích, stojí úplně novej člověk :o)
Odstartovali songem Svatá pravda a pokračovali ve svým standartním vystoupení prokládaným o dvě nový písně Prase a Čmelák.Bylo vidět,že kluci jsou vázaní časem,kterej se na tomhle fesťáku přísně dodržuje a tak si nemohli dovolit blbinky,který normálně při svých samostatných koncertech dělají.Docela škoda,ale aspoň něco.Myslím,že ani všechny písně co měli v plánu odehrát kvůli času nestihli.Ale dobrý,zaskákali jsme,zabékali.No prostě krásná tečka za letošním fesťákem.
Pak už jsme to tak nějak zabalili,i když měli ještě vystupovat zahraniční hvězdy Moonspell,který nám ovšem nic neříkají a tak už jsme se s festivale pomalu loučili.Ještě jsme s Vranysem vyprovodili naši kamarádku Andrejku,která nás předčasně opustila,a pak už jsme se rozloučili komplet se všema,hlavně s našema pivosenkama,který se celý víkend vzorně staraly o naši žízeň (ovšem v sobotu se to pivo nedalo vůbec pít,dámy) no a pak už směr stan a do spacáku do hajan.
Ráno mě vzbudila ve stanu kosa,ovšem ne ta vyblutá,nýbrž ta zimní :) Museli jsme brzo vstávat na vlak(asi o půl sedmé) a tak se vstávalo celkem blbě.Všichni dolámaní,hladní,nevyspaní - no neděle bývá po Třinci náročná.Ve vláčku už byla pohoda,vzpomínalo se na největší zápichy a byla sranda.Taky se už ale chtělo spát a tak jsme to různě prokládali.Domů jsme dojeli kolem půl jedenácté a tak nám to zase rychle uteklo,že nám to bylo i líto.No co už .Příští rok snad zase!!!!

Na fotky z NPH 2006 můžete čučet ZDE
Nově jsem přidal i další moje fotky KAPEL na NPH 06, a ty jsou k vidění TADY

Noc plná hvězd - Třinec 2006

29. června 2006 v 14:43 | RUDA

Tákže jsem si končně udělal čas, otevřel si pivko a rozhodl jsem se napsat něco o té naší letošní asi největší akci v roce.Na Noc plnou hvězd do Třince už jsme se letos těšili s Bubákem čtvrtým rokem,další náš souputník Vranys letos jel potřetí no a Bubákovu milou Evženii tahle akce čekala vůbec poprvé.
PÁTEK
V pátek 23.6. nás čekal přesun směr Třinec a letos to bylo o to zvláštnější,že každý z nás jel po vlastní ose a asi nikdo nestartoval z Kroměříže.Mě ještě ten den ráno čekaly přijímačky na VŠ do Olomouce,což bylo jakési nutné zlo,které jsem v to ráno musel vykonat a tak kvůli tomu jsem nestihl vlak na kterém jsme byli s Bubákem domluvení.Měli jsme startovat z Přerova,což byla pro oba zlatá střední cesta,ale bohužel čas mi to nedovolil,přece jen jsem se ještě soustředil na moji studijní budoucnost.Z Přerova jsem teda startoval asi o hodinu později než Jiřík,kterej už byl domluvenej se soukmenovcem z Brna Došou a tak jeli spolu a já jsem se aspoň projel v rychlíku Eurocity, kde jsem si připadal mezi těma Němcema a Angličanama se spacákem trochu divně,no ale byla to pohoda.Připadal jsem si trochu jako v letadle,no prostě luxus.Když jsem dostal hlad a chtěl si vytáhnout rohlík,najedou se ozvalo hlášení z repráků : "Výtejte na palubě ...atd." a nakonec "využívejte jídelního vozu." To mi bylo zopakováno ještě asi ve třech jazycích no a tak mě ta chuť na rohlík v tu ránu přešla,bo bych si tam připadal trošku trapně :o) Pak mi bylo celkem líto z toho odpruženýho vlaku vystoupit, no ale cesta pokračovala vesele dál a v Českým Těšíně si ke mě přisedly dvě takové fajné babky a začaly mlet tím svým česko-polským nářečím, u čehož jsem se celkem pobavil (tenhle slang spolu se slovenčinou prostě miluju) no a nakonec mi ještě jedna z nich pomohla při vystupování z bagáží.Ochotná paní :) Po cestě mě ještě pobavil týpek ,kterej dostal výbuch smíchu při čtení Deníku ostravska, ten dostal takovej záchvat,že se musel jít uklidnit na záchod.Sotva se vrátil,začal zase a tak jsem si trošku připadal jako ve známé scénce Mr.Beana :o)))
Když jsem dorazil na místo,sháněl jsem Juru,který už měl postavenej stan na našem známém místě u romských spoluobčanů a z dálky už cupital i s Došou a ukazoval mi,kde se ubytovat.Jak krásné bylo zjištění,že vlastně táhnu těžkej stan celou cestu zbytečně,když mi oznámil,že i s Vranysem budeme spat u Doši ve stanu,jelikož on spí sám a má spoustu místa.No budiž,aspoń jsem se nemusel srát se stavěním.No až jsem se tak nějak zabydlel,šel jsem se podívat do halvního centra dění na fotbalový stadion Borek, kde už bylo všechno připravený.Našel jsem Bubáka,no a pak jsme se jaksi seznámili s další fanklubačkou Dogy Ajinou u piva.Neoficiální srázek fanklubáků byl na scéně B ve tři hodiny,kde měla hrát kapelka Witch Hammer. Tam jsme se postupně sešli s Rudou Zubrem,Jarčou,Zuzkou a Pájou a s Danem.Bylo fajn je zase všechny vidět a ani se nezdálo že je to rok,kdy jsme se viděli naposled (no s některýma půlrok)!
No pak se tak nějak bloudilo po areálu pro pivko a zpátky,aby byla nálada na paření,protože nás čekaly tři smrště za sebou v podobě Debustrolu,Alkeholu a Harleje.No před Debustrolem jsem ještě poznal další členku z Prahy Gábinu,z které se vyklubala dost pohodová ženská,se kterou se dá skvěle pokecat.No a tak jsme Debustrol nakonec jen tak odposlouchali.Hráli jako vždy tvrdě a byl to prostě massakrrr.Akorát že docela krátkej no :(
Kolinss jako vždy ve formě zase řádil s motorovou pilou a bylo na co se koukat.Pak už jsme se s Gabčou,Došou a Bubákem nasáčkovali před podium do první řady a vyčkávali Alkehol, kteří nastoupili se smrští svých hitů a na to nešlo prostě zůstat v klidu.Hned ze začátku se to zvrhlo v jednu velkou pařbu a ta pokračovala až do konce jejich vystoupení.Kunovi a Toníkovi opičky tomu ještě dodávali dávku humoru - no prostě klasický vystoupení Alkeholu.Během nich se k nám do prvních řad propasírovala ještě naše stará známá z Karviné Andrejka,což nás samozdřejmě potěšilo,protože na tu holku se stačí jenom podívat a hned má člověk dobrou náladu :o) Přinesla nám present v podobě chlastu,čímž potěšila dvojnásob,protože bylo třeba doplnit tekutiny.Sice Plum vodka se k tomu účelu nějak nehodila,ale zase přišla vhod na jinou věc :)
Z místa jsme se po Alkáčích ani nehnuli a už jsme očekávali další hvězdy- Harlej.Všichni byli zvědaví na jejich nového zpěváka Tomáše Hrbáčka, neboť jak je známo Vláďa Šafránek se na ně vysral a tak nikdo nevěděl jak novej Harlej bez něj bude znít.Šafránek si mezitím na scéně B vesele prozpěvoval s revivalem Waldy Matušky,což mi připadá trošku sprostý,když první napíše že se na muziku chce vykašlat a zanedlouho zpívá s někým jiným a oficiálně se k odchodu z Harleje nikde nevyjádří.... No budiž.Nikdo neví co za tím stojí,ale pro fanoušky je to divná situace.
Ale zpět k novýmu Harleji.Musím říct, že neměl chybu.Hrbáček byl ve skvělé formě,je na něm vidět že se fakt snaží co nejlíp Šafránka nahradit a musím říct,že mu to fakt jde.Sice v některých věcech ho napodoboval až moc okatě ale na druhou stranu byl osobitej a dokázal lidi rozdovádět.Otázkou je,jak dlouho mu to vydrží,no snad zůstane nohama na zemi a bude skvělou náhradou.Myslím,že i lidi ho přijali skvěle a nebyl snad nikdo,komu by se to nelíbilo.I když přiznejme si,že písničky Harleje už jsou tak zažitý, že i kdyby je zpívala kterákoliv zábavová kapela,stejně se budou líbit a lidi na to budou pařit.Jinak Harlej = první pozitivní překvapení festivalu!!!
Po tomhle náročným trojboji tělo dostalo pěkně zabrat a tak jsme museli doplnit tekutiny u našich pivosenek.Zatím na hlavní scéně začal trojčit Petr Kolář,kterej bohužel zabředl do popíkářských vod a tak to nikoho nějak extra nezajímalo.Sledovali jsme ho spíš jenom tak zpovzdálí a semtam na nějaký písničky z recese zapařili :) To už se dostavovala alkoholová nálada a pak už to bylo čím dál lepší,akorát teď nevím jestli nebudu kecat,protože z pátečního večera mám jako spousta dalších drobné výpadky,ale myslím,že to nebude tak hrozný :o)
Po Kolářovi nastoupila slovenská kapela No Name a nějakým způsobem jsme se se Andrejkou ocitli v předních řadách a vesele jsme na ně pařili.Asi to bylo tím,že po nich měla už hrát naše oblíbená Doga a my jsme si nejspíš chtěli vystát místo:) No uteklo to nějak rychle,nikdy jsem si nemyslel,že na tuhle kapelu takhle zapařím,ale bylo to fajn.Pak už jsme jenom stepovali u zábradlí a čekali na Dogu.Z ničeho nic se tam objevila další spousta známých tváří jako např.Ajina,Doša no a během Dogy(nebo tak nějak) konečně dorazili i poslední členové naší kroměřížské partičky Vranys s Evžou.No a samozdřejmě Bubák,kterej je za náma přivedl.
Od prvních tónů písně Prokletí se v našem minitáboře strhla neskutečná smršť a vydržela nám až do konce vystoupení.Já osobně jsem teda pařil jak o život,div jsem nepřepadl přes zábradlí a já nevím bůhví co jsem dělal za kraviny.Když je kolem banda známých lidí,kteří paří jak hovada tak je to paráda a tohle se skutečně letos povedlo.Akorát že to strašně rychle uteklo.Co se týče Dogy,bylo na nich vidět (spešl na Izošovi),že se na to taky ohromně těšili a dávali do toho všechno.Nový písničky zní naživo skvěle,jediný co bych vytknul,byl příšernej zvuk.Myslím,že žádná kapela to neměla tak šíleně přehlušený,jako Doga(snad možná Debustrol).Ale myslím,že lidi,kteří neznali texty,nemohli vůbec rozumět,co se zpívá.Všechno to zplívalo do jednoho a nebylo to moc hezký.Nám to ovšem vůbec nevadilo,šlo o to vyblbnout se a nějakej zvuk nám byl v tu chvíli ukradenej.Ovšem po koncertě si ostatní taky na zvuk stěžovali.Holt, někdy se zadaří.

Od konce tohohle vystoupení už ale přesně nevím co následovalo,asi to bylo tou euforií :o))) No vím že se mi všichni ztratili,našel jsem pak Andrejku,která měla ten samej problém a pak měli hrát britští pankáči Exploited,na který jsem se chtěl taky podívat,ale bohužel jsem je jenom semtam zaslýchával,protože jsme asi furt někde chodili a někoho hledali nebo já nevím.Pak už mi zase začalo svítat,šly jsme se podívat na béčko na výstavu bobrů a to jsme asi neměli dělat, bo to bylo něco hroznýho :o))) Mařka asi 90 kilo (ne-li víc) se odhodlala ukázat svoje zvířátko na podiu za vtipného komentáře moderátora,no prostě byla to sranda.Pro představu foto:
(Více ve Fötkách)
No tak po tomhle skvělém zážitku jsme šli asi už do stanu i když jsem teda chtěl jít ještě na Arakainy a Vypsanou fixu,tak jsme se nějak zakecali a já jsem na hodinku usnul.Zrovna se mi zdál tak pěkný sen,že hladím krásnou holku po vlasech a o to horší bylo zděšení,když jsem se probudil a zjistil jsem,že hladím Došu po těch jeho copáncích.No FUJ :-/ Opravdu Noc plná hvězd :)
Po tomhle šíleným probuzeníčku jsem se ovšem dostal do skvělé kondice a když jsem zjistil,že hraje Fixa,tak mě trošku zamrzelo,že jsem to nestihl a tak aspoň pak přišel Bubák a začali jsme na to pařit u stanu v zahradě :o) No tak ,že jsem neviděl tyhle dvě kapely mě teda mrzí,ale na druhou stranu páteční část fesťáku byla velice podařená a stála za to.Pak se ještě asi do čtyř do rána kecalo ve stanu a všichni už to chtěli zabalit,tak jsem se musel podřídit a šel spát taky.Na jednu stranu jim ale rozumím,neboť já jsem si tam při těch kecech o ničem na hodinku zdříml,takže jsem měl nadespáno.No a tak po náročným dnu musel nastat krátkodobý odpočinek aby jsme byli na sobotu čilí.
SOBOTA
Moc jsme toho nenaspali (asi jen zoufalé 4 hodiny),ale někdo prostě zavelil,že se bude vstávat a tak se vstávalo asi o půl osmé.Pro mě zbytečně brzo.Nastala ranní úprava poškozeného designu,nějaká ta lehká snídaně a pak se šlo tradičně na blízké nádraží odlehčit se od obsahu koncové části tlustého střeva.Na nádraží a v jeho blízkém okolí se taky stala asi nejhumornější příhoda celého víkendu. Začalo to tím,že nějaký opilec uprostřed nádražní haly vyplivl obsah žaludku rovnou napodlahu a pak ještě do odpadkového koše.Toho si samozdřejmě všimnul náš Bubák a přišlo mu to ohromně směšné,nám samozdřejmě taky.Na tom by ovšem nebylo nic zvláštního.Jenomže pak jsme vylezli ven z nádraží a venku strašně zapáchal kanál nebo nějaký odpadkáč.No hroznej puch.Přecházeli jsme cestu a všimnuli jsme si, že s Bubákem není něco v pořádku.Vypadal bledě,oddychoval jak matka před porodem a odháněl nás pryč se slovy,že to bude dobrý.A tak jsme šli přes lesíček do schodů,ale Bubáčkovi stále nebylo hej.Opřel se o zábradlí a mi jsme samozdřejmě na kamaráda kolegiálně počkali.Z Jury vylezlo,že když ucítil ten smrad a vzpoměl si na toho poblitýho opilce z nádraží tak se mu udělalo zle.No a pak z něj vylezlo ještě něco jinýho,ale to už jsem nezkoumal :o)
No prostě tahle situace nejde ani popsat,to se musí zažít.Škoda,že nikdo neměl videokameru.Kolemjdoucí Slováci se asi taky dobře bavili a ještě se Bubáka stačili zeptat,kam telefonuje? :o) (Do Austrálie).Od té doby si Bubák vysloužil další přezdívku a to Vodník Česílko.Teď už konečně vím,proč byli vodníci zelení a dělali "brekeke" ! :o)))
Tohle nás prostě všechny dostalo a pokaždé když si na to vzpomenu,přepadá mě záchvat smíchu.Krásnou tečku k tomu ještě dodal Vranys,když svýmu tatíkovi na otázku:"Co teď děláte?" do telefonu suše odpověděl: "No teď jsme se byli vysrat,Jura vyblut...."
Kdo nezažil nepochopí :)
No pak jsme se toulali v okolí stadionu u přilehlé továrny,kde jsme udělali pár "uměleckých" fotek atd.
V areálu už se mezitím začalo hrát a tak jsme vlezli dovnitř.Na podiu zrovna řádila česká Apocaliptica pod názvem Hyperion a nebylo to vůbec špatný.Jinak celý dopoledne bylo spíš takový nudný,kapely nic moc a tak jsme jen tak posedávali a léčili tělo po pátečním záhulu.Nakonec jsme si kolem oběda našli stanoviště za stánkem s občerstvením ve stinném koutku,kde nám bylo dobře.Začali jsme do sebe konečně dostávat větší porce jídla a únava už taky začala mizet.Po dvanácté hodině nastoupila na scénu první kapela,která stála za shlédnutí a to konkrétně Törr.Vlasta henych s Otou Herešem začali chrlit jejich známý i nový pecky a bylo to podařený vystoupení.Akorát by jim slušel pozdější čas a tma.Hrát v pravý poledne není pro takovouhle kapelu myslím zrovna ideální.
Video Törru z Třince si můžete stáhnout ZDE

Po Törrech nastala opět doba,kdy nás na scéně nic extra nezajímalo a tak jsme se vrátili do našeho koutku za stánkem a tam jsme trávili veškerou dobu a čekali,až budou na podiu Škwoři.mezitím jsme se ještě odběhli podívat na šílenou Bananu,což je taková zvláštní kapelka s ulítlou zpěvačkou,která je buď totálně trhlá anebo je věčně zfetovaná.Alespoň tak nám to připadalo.Nicméně,má to něco do sebe.
Pokračování viz. výše!!! Anebo rovnou klikni SEM!

My 21st birthday

26. června 2006 v 22:30 | RUDA
No ještě jsem sem zapoměl napsat o mini kalbičce z minulýho týdne, kdy moje maličkost slavila 21. rok od svýho narození, což se muselo s přáteli trošku zapít.
Žádná velká chlastačka jako loni se tentokrát nekonala,bylo v plánu jen tak v klídku posedět u lahváčů, u slivovičky a u ohně.
K nám na zahradu jsem teda sezval jen ty nejbližší kamrády,kteří byli tak hodní a dokonce mi koupili i nějakej ten dárek,za což jim mnohokrát děkuju, bo to jsem nečekal (hlavně Jurovi a Evžence dík,moc pěkně jste vybrali!)
Jako první načas dorazil Obrázek s Jančou no a pak se dlouho čekalo na zbylé příchozí asi do půl desáté.Tuhle dobu jsme si krátili koštováním pálenky, kecama o životě a pak jsme se rozjeli,když mě Obrázek přinutil vzít kytaru do ruky a začalo se zvesela zpívat. Pak jsme s Mončou hodili i nějakej ten tanec a byla zábava na světě.
V nejlepším už se dostavili zbylí tři (Jura,Evža a Vranys) a pokračovalo se v zábavě.Obrázek přikládal pod oheň jak vzteklé, špekoně se opíkali,slivovička tekla a nálada byla dobrá.Akorát Vranys se nám nějak nebavil,furt řešil nějaký mařky přes mobil a odešel brzo domů.My jsme se dostávali postupně za zvuku Harlejů z repráků do varu a vedle chaty jsme si utvořili taneční parket kde jsme vesele pařili.Zatímco děvčata řešila své záležitosti u ohně, my jsme se bavili po svým.
No a tak jsme se vesele bavili,pak se k tanci přidali i holky a všechno proběhlo v klidu a decentně.Skončili jsme brzo asi v 1 hodinu,protože většina (včetně mě) musela brzo vstávat,ale i tak považuju tenhle večer za vydařenej a všem zúčastněným děkuju,že se dostavili a tenhle můj den se mnou oslavili! Tak za rok zas :o)
(Více fotek v Galerii,v rubrice fötky.)

Divokej Bill - 9.6.2006 - Buchlovice

20. června 2006 v 22:35 | RUDA
Tak nám Billové opět po dvou měsících zavítali do kraje a my jsme po shlédnutém vydařeném koncertu ve Zlíně samozdřejmě nemohli chybět.Tentokrát se akce konala pod širým nebem v amfiteátru v Buchlovicích.Plní zážitků ze Zlína (viz. níže) jsme se rozhodli,že si to zopakujem ještě jednou,protože koncerty DB nám vždycky dodají spoustu energie.Ve stejným složení,rozšířeným ještě o taťku,kterej se tentokrát ujal řízení,jsme tedy vyjeli v pátek 9.6. večer do Buchlovic.
Do tohohle slováckýho městečka jsme dorazili nějak kolem půl osmé,což byl ideální čas.Při vchodu do amfiteátru jsem se docela zděsil,jak zoufale je ten areálek malej a že si tu troufají pořádat tak velký koncerty.To už by se mohly koncíky pořádat i u nás na Žlíbku a vlezlo by se tam snad ještě víc lidí.No ale zas tady by se nenašly tak schopní pořadatelé ,který by si na něco takovýho troufly,takže v tomhle ty buchlovický zase obdivuju,že do toho mají fakt chuť.Rodičové byli lehce zklamaní,protože počítali s tím,že tady budou nějaký tribunky na sezení, bohužel tomu tak nebylo,tak museli na stará kolena celý koncert prostát :) My s Mončou jsme si našli místečko trošku blíž podia,naši zvolili o pár metrů vzdálenější olohu a vesele jsme čekali až to všecko začne.
Asi v 8 hod. vyběhla na podium kapela Prohrála v kartách, která se nám ve Zlíně docela zalíbila a tak už jsme si sehnali i jejich CD a písničky jsme měli docela naposlouchaný.Je to taková kapela do pohody a publikum si myslím dokáže docela dobře nažhavit na hlavní hvězdu večera.
Tím byli smozřejmě Divocí Billové, kteří nastoupili po dlouhé pauze až něco kolem půl desáté,protože udajně jejich frontman Vašek usnul a nikdo ho nemohl vzbudit :) Nicméně aspoň se do té doby sešeřilo a nastala ta správná atmosféra.Koncert zahájili stejnojmenou skladbou "Divokej Bill" a začali šupat jednu pecku za druhou.Nějak po 3 písničkách se nebe začalo smrákat a začaly se na nás snášet první kapky deště.Vypadalo to jen na malou přeháňku, která nikomu neuškodí, jenomže po chvíli se to změnilo v dlouhotrvající liják,kterej vydržel po celou dobu koncertu a až těsně před finále se nebe umoudřilo a dopřálo nám si vychutnat závěr v plné parádě.Ze začátku to myslím nikomu nevadilo,ale až už voda začala stýkat i po tváři,nebylo to nijak příjemný.Ovšem nikoho to neodradilo a všichni pařili jako o život.V našem okolí roztáhnout deštník bylo takřka nemožný,tak jsme si vychutnávali tanec v kapkách deště:)

No DB střídal hit za hitem,průřez z celé jejich tvorby a došlo samozdřejmě i na nový pecky z nedávno vydané desky.Lidi pařili,atmosféra parádní a snad i ten déšť k tomu patřil.Nezáviděl jsem ovšem holkám v prví řadě,kterým celou dobu doslova "chcala" proudy voda ze šikmé střechy podia za krk.To teda musela být paráda :o)))
Zdálo se nám sice,že se klukům ze začátku moc nechtělo a chtěli to odehrát spíš z povinnosti,ale čím víc se koncert rozjížděl, tím víc se všichni včetně muzikantů dostávali do pohody a do varu.Důkazem bylo i fantastický jamování na konci písně "Znamení" ,kterou bubeník Mára Žežulka evidentně nechtěl ukončit a pořád přidával další blbinky s Prochajdou na kytaru.Tohle mě na koncertech fakt baví,když to muzikanti neřežou jen tak z povinnosti, ale když se na tom podiu sami baví a vymýšlí různý fóry.To pak baví ií to publikum 2x tolik.
Koncert trval přesw 2 hodiny a klukům se evidentně nechtělo končit,když ještě několikrát přidávali.Na závěr si společně s kapelou Prohrála v kartách ještě střihli "Rozárku" a "Alkohol" no a ani po tom se jim končit nechtělo a tak následovala smršť lidovek kterou zakončoval popěvek "Chlupatou,chlupatou, tu já mám nejradši...." :o) No když to zpívá tak velkej dav,je to docela mazec a fakt to člověku dodá spoustu energie.
Shodli jsme se, že to bylo vydařenější než ve Zlíně, i díky těm přídavkům a pohodové atmosféře a hlavně díky tomu,že už jsme nemuseli sedět a pořádně si na tuhle muzičku zapřit.Domů jsme sice dojeli celí mokří a dolámaní,ale stálo to za to.Příští stanice-Třinec,festival NPH :)

Jak jsme jeli "podpořit" Topolánka do Zlína :o)

14. června 2006 v 23:08 | RUDA
10.5. jsme se rozhodli vyrazit do Zlína na koncík,kterej se konal na náměstí Míru a měla to být nějaká předvolební akce na podporu Topolánka.Nám samozdřejmě byla nějaká politika uplně ukradená a jeli jsme tam spíš se záměrem poslechnout si naši oblíbenou Dogu, která tu měla taky vystupovat.Sice mě osobně trochu mrzí,že se serou do politiky, ale budiž... O obsazení auta jsem nemusel mít starost,páč mi den před tím psalo a volalo tolik lidí,kteří o to měli zájem tam jet,že bych je ani nepobral.Do Zlínečka jsme tedy jeli ve složení já a moje milá monča,Vranys a Bubákova milá Evža. Musel jsem ještě počítat s Bubákem,kterýho jsem musel vzít nazpátek.Ten do Zlína přijel s Dogou z Prahy,kde den před tím křtili nový CD.
Když jsme dorazili na místo,koncrt už byl v plným proudu a hráli zrovna nějaký rokenrolový máčky.Bylo docela těžký najít Juru, ale po několika telefonátech jsme ho objevili.Evidentně na něm bylo vidět,že se na křtu dobře bavil a to samé a možná ještě v horším provedení bylo znát i na Izzim,který to podle svých slov taky docela přepísknul.Ale nový dítě se přece zapít musí !!!
Do vystoupení Dogy zbývalo ještě dost času a tak nás Jura odvedl do přilehlé restaurace, kde už seděl Pepíno z Dogy spolu s basákem z Power 5. Tak jsme spolu chvilku poseděli,pokecali,pojedli,popily a šly jsme zase na náměstí,kde v tu dobu už zpívala Terezka Kerndlová.(pěkná to slečna:o) No stihli jsme asi půlku její poslední písničky a to bylo vše.Potom se na scénu dostala slovenská kapela Metalinda,která zahrála svoje největší hity a my se mezitím pořád ochomýtali kolem stánku Dogashopu a v přilehlým parčíku.Odtud jsme si taky vyčíhly naše "celebrity" a ulovili jsme s nima nějaký fotčky.Nejdřív se Monča vyfotila s Petrem Kolářem (foto zde později) a pak jsem já s Vranysem ukořistil foto s Terezou Kerndlovou,poté ještě i s Bubákem. Vranys se sice zděsil,že má holka zblízka velký pihy, nicméně k tomu dodal, že "by ju stejně m...l! " :o) No, kdo ne,že?

No tak jsme se pofotili,Metalinda zatím dohrála a my v domění, že už bude hrát Doga, jsme se nasáčkovali do předních řad a se zděšením jsme zjistili, že ještě vystoupí Terezčin fotr Laďa :(
No tak jsme to jeho vystouepní tak nějak přetrpěli mezi nadšenýma důchodkyněma, ještě jsme od Ladika dostali fotku a bylo nám fajn :o))) Tak nějak jsme předpokládali, že ty důchodkyně z první řady se po Kendlovi odebéřou pryč a my budem mít místo, jenže ony jak na potvoru tam stáli dál.No tak jsem myslel,že až uslyší první tóny ostré rockové muziky, tak se zděšením utečou, jenže ono nic.Ono se jim to snad líbilo:) Myslím, že takhle starý fanynky v první řadě měla Doga za svou kariéru snad poprvé.Fakt jsem byl překvapenej,že to vydrželi až dokonce.No a jestli neumřeli, tak tam stojí dodnes! :o)
Doga vybalila na úvod skladbu z nové desky Vymahač, která se mi od té doby začala líbit,ač tomu bylo naopak no a v krátké době ještě stihly odehrát songy Jsem trochu divnej, Poletuju a Nejsi nevinná tradičně na závěr.Celých těch ubohých 15 minut hraní jsem natáčel na kameru,takže to mám doma zvěčněný nafurt.S normálním koncertem Dogy se to samozdřejmě nedalo srovnat,tady bylo zvadlý publikum, no prostě bylo vidět, že většina těch lidí tu kapelu vidí poprvé.Ale dalo se to!

Myslím, že jediní,kdo tam trochu pařil,byla ta naše partička.I když ostatní jsem moc nesledoval, čučel jsem spíš do kamery. No po Doze nastoupil Péťa Kolář, kterej vybalil myslím 3 svoje písničky na halfplayback a zmizel.Ovšem slečny a dámy byly určitě spokojené.Na závěr zahrála ještě kapela Buty,která hrála snad nejdýl ze všech a střihly si i duet s Topolánkem ve skladbě Mám jednu ruku dlouhou. No a Topolánek? Ten se tam po celou dobu koncertování ochomýtal, dělal jakej je se všema kamarád,furt se sral mezi lidi před podium a připadalo mi,že je trošku navátej.Aby taky ne,když ho na radnici uvítali slivovicou.No rozhodně pak musel být spokojenej.Lidí přišlo celkem dost,ale myslím, že spíš se šli podívat na muziku jak na něj.
No odjížděli jsme ani nevím v kolik,Jura s Vranysem řádně nakalení po slivovici, takže bylo veselo.Škoda, že nebylo ještě turné pro Paroubka,kdoví který kapely by ho podpořily :o)))

Start letní sezóny

16. května 2006 v 20:38 | RUDA
Tak se k nám po dlouhé zimě opět vrátilo jaro se vším všudy a jen co se trochu oteplilo tak se pan Jiří Hýža rozhodl uspořádat na Vrbce první "otvírání studánek" na jeho chatě. Jeli jsme tam nějak minulej víkend s tím,že na Lubné je zábava a že tam pak po půlnoci z Vrbky vyrazíme.No počasí bylo skutečně "jarní" !!! Na večer se zatáhlo a začalo pršet jak cyp, jenže my už všichni nachystaní v těšnovické hospodě jsme to nevzdali a na chatu jsme přece jenom jeli.Táborák se sice nekonal ale zvládlo se ugrilovat nějaký to maso od Lucky, takže byla pohoda.Jura tam měl taky nějaký občerstvení, takže o to nebyla nouze.Sešlo se nás tam překvapivě nějak moc-byl tam Jura s Evženkou,Lucka s přítelem (dodnes nevím jak se jmenuje:-) ,Vranys,Buja s Mařkou a pak dorazila i Evka se svým Pecou. No lidí požehnaně,zábava byla akorát to počasí. Kolem půlnoci jsme se odebrali na Lubnou všichni, kromě Jiřího,kterého jsme museli nechat spokojeně penetrovať :-) Po strastiplné cestě jsme dorazili na kulturák a ještě dlouho po půlnoci chtěli vlezný za 70Kč !!! Pak zjistili,že to je asi moc tak to stáhli na 30,- tak jsme těch pár kaček už objetovali a vlezli dovnitř.Tam jsme stihli asi poslední čtvrtku skladby od Sheronů,načež si chlapci udělali přestávku,která trvala 3/4 hodiny.To jsme s Vranysem nějak nevydrželi,roztáhli jsme si deštník a spokojeně jsme pod ním začali chrápat,aby na nás nikdo neviděl :-)))
Po tom dlouhým nekonečným čekání jsme se nasrali a totálně ospalí jsme se zbalili i s Bujou a Mařenkou a vrátili jsme se na Vrbku, s tím, že jsme za 30 Kč slyšeli jen ty závěrečný 2 minuty písně před přestávkou.No lepší zábavu jsem fakt nezažil.Ale aspoň jsme se prošli.Cestou zpět nás ještě minul Jura s Evžou, kteří už to měli za sebou a aniž by zastavili,profrčeli kolem nás na kolech! To nás dost nasralo,páč jsme nevěděli,jestli budem spat v autě nebo kde?! Naštěstí v chatě spala Lucka s nabíječem takže v pohodě! Za zmínku ještě stojí ranní nález v brambůrkách,o kterém zasvěcení ví a když teď někdo dostane chuť na brambůrky,těžko poznáte na co má vlastně chuť :-)))
První akce byla teda docela zvláštní i díky počasí a tak jsme se to rozhodli celý zopakovat za týden znovu.Tentokrát v trochu pozměněným obsazení,kde jsem samozdřejmě nechyběl já s Jurou,dále pak naše krásné přítelkyně Monča s Evžou a třetí páreček Vajco s Andreou. Večer se rozjížděl pomalu,páč jsme museli s Mončou čekat v autě na pozdě přijíždějící nakuté cyklisty.Počasí tentokrát už bylo celkem fajn a tak se dal rozdělat i oheň a Jiří tento večer pojal jako košt slivovice,které se tu objevily asi 3-4 druhy.(Nejlepší samozdřejmě byla ta moje:-))
Koštovalo se jen tak decentně,nikdo nebyl nijak na káry,nálda byla dobrá,muzika hrála,klábosilo se,špekoňe se opíkaly a byla pohoda.Spát se šlo celkem brzo,ani nevím v kolik ovšem to usínání stálo za to! Zbylé dva párečky to pojaly jako penetrační večer a tak se z obou stran ozývaly zvláštní zvuky a další podrobnosti a to co mi přistálo na xichtě radši ani popisovat nebudu :-)
Ráno to ještě někomu nestačilo a tak si dal repete aniž by mu nějak vadilo,že už jsou všichni kolem vzhůru no ale radši NO COMMENT!
No oba rozjezdy byli zatím jen takový pozvolný,na vrbce rozhodně bývají lepší akce,ale na ty letos určitě ještě dojde!Ovšem nějak nás zrazuje Obrázek,který se teď upoutal na mladou a na nás nějak sere.Uvidíme jak to s ním letos bude!
No na druhej den jsme jeli s Moničkou na Svatý kopeček do Zoo na zvířátka,bylo krásně,pohodička krásnej víkend za náma a snad další hezčí před náma!

Srázek třídy SZŠ - 14.4.2006

19. dubna 2006 v 22:31 | RUDA
Tak jsme se po dlouhé době zase srazili s pár lidičkama z naší bývalé "bobří" třídy SZŠ.Docela už jsem se na ně těšil, protože mi jejich společnost už docela dost chyběla.Srázek jsme měli naplánovanej v pátek o půl osmé na Maracaně a očekávalo se takových 15-20 lidí.Dorazil jsem do hospody nějak po půl, a nikde ani noha.Už jsem se chtěl otáčet ale za rohem u stolu naštěstí seděl Honza,tak jsme chvíli pokecali sami dva u pivka než se ráčili dorazit ostatní. Za pár minut nás tam pak našla už i Miška a po ní začali chodit další holky už ve větším počtu.Bylo to takový zvláštní, někteří se trochu změnili co se týče vizáže,(k lepšímu:) , ale u většiny mi připadalo,jako bych je viděl včera.K již výše jmenovaným přibyli ještě Raduška,Barča,Zelí,Ivanky Dvorská a Machová,Kája,Evka a nějak až po deváté došel Zdeňa a Alka.Chyběli hlavně zbylí kluci-Jarda sloužil noční,Milan slíbil že dojde a nedošel a Radoš se radši coural s mařkou po venku :( Ale jejich chyba!
Každej měl kotel zážitků,který jsme si prostě museli povyprávět-co bylo po maturitě atd.Nejvíc humorných ale i trošku drsných zážitků "ze života" vnesla asi Janča Zelinková s Míšou, který slouží jako sestřičky v nemocnici v Brně.No co tam holky zažívaj-něco jim závidí a v něčem i lituju.No ale to je život. Lepší už to asi nebude.Nejhezčí léta na střední škole jsou v háji a teď už to bude boj.Teď už je záchrana jen Vysoká škola.
Nicméně v ten večer si tohle nikdo asi nepřipouštěl a vesele jsme kalili,co nám játra stačily :o) Jako první opustili lokál Iva D. s Karolínou a po nich hned samozdřejmě Zdeňa,kterej ty srazy nějak bojkotuje a vždycky se zdrží jen na chvíli.Nevím čím to je,vždycky měl takovej smysl pro partu....
No,pokecali jsme,popili,zahráli fotbálek,usmívali se a náladička byla perfektní.Vypilo se toho docela hodně a když došlo na placení,rázem tam toho na lístku nakonec nějak dost přebývalo.Někdo vytáhl prupisku,že si něco jakože odškrtnem sami,jenomže než to stačil Honza zrealizovat,došla slečna hospodská a viděla prupisku nad lístkem v Honzové ruce.Byla docela dost nasraná a dávala nám to patřičně najevo.Nejhorší bylo,že nikdo tam nic neškrtl,a ona si myslela, že jo.No,ale jak jí to vysvětlit,že? Nakonec to Honza nějak doplatil a radši jsme se klidili ven.Myslím,že slečna nás tam příště už asi neuvidí moc ráda :o)
Závěrečný tažení mířilo na Oskol na disco.(FUJ!) Tam jsme pokračovali ve smršti Jelzinů a podobných sladkých sraček,navíc u baru byli každou chvíli nějaký panáky zdarma, takže dráček byl hned na světě.Ale v pohodě.Každej věděl co dělá a nikdo nebyl extrémně na sračky.Prostě náladička jak má byt!No na Oskole oproti zvyklostem zoufale málo lidí,tím líp pro nás.Něco jsme si zatančili,s Alkou jsme ještě zabaňkovali a po druhé hodině už byla nuda,tak jsem se uráčil odejít.Čtvrt hoďky jsem ještě čekal venku na nějakýho taxála,přitom vždycky se o ně před Oskolem skoro zakopává.Najednou nic.No nějakej týpek mě hodil za 150 Kč domů,tak jsem mu na rozloučenou řekl,že je moc drahej, že ostatní mě vozí za kilo.Vydřiduch!
Ráno raníčko Kubík vstal kolem jedenácté a byl překvapenej,jak je svěží-blbě mu nebylo,hlava nebolela....tak kdyby to bylo vždycky tak jsem spokojenej :o)
Každopádně srázek se vydařil,jsem rád že jsem ty lidičky zase mohl vidět a doufám, že v létě zakalíme někde na chatě, jak jsme se domlouvali.Tahle partička je prostě správná a jsem rád že můžu být její součástí. Nechť žijeme!!!!

Divokej Bill - Zlín 11.4.2006

12. dubna 2006 v 18:49 | RUDA

Tak nám populární kapelka Divokej Bill konečně na jeden večer zakotvila na své nekonečné koncertní plavbě i v nedalekém Zlíně.To jsme si samozdřejmě nesměli nechat ujít,neboť se nám jejich muzika velice líbí a těšili jsme se na to už dva měsíce dopředu.
Minulej týden Billové vydali svoje nový CD tak jsme za ten týden stihli nový písničky pořádně naposlouchat a musím říct, že se jim CD velice povedlo.Myslím, že řada písniček časem zlidový a halekačka "Alkohol" bude určitě nejen naším hitem č.1 u letních táboráků :-)
Včera jsme se vydali na koncík nějak před sedmou s Mončou a s mojí mamkou,která je taky dost žere a o půl osmé už jsme seděli na zadku na Novestě ve Zlíně a čekali na předkapelu, čímž byla skupina Prohrála v kartách.Docela příjemně mě překvapili.Je to taková pohodovka trošku řízlá neopunkem, prostě všehochuť a naživo to rozhodně znělo dobře.Hráli docela dlouho a Divokej Bill se dostal na scénu až tak nějak kolem půl desáté! Podium měli nachystaná stylově,za bubeníkem trčela příď jejich korábu,světla a zvuk taky v pohodě.
No a kapela to hned od začátku rozjela na plná koule peckou "Divokej Bill" a pokračovala samýma provařenýma hitama prokládanýma písněma z nové desky,který zněly i naživo dost dobře.Obnovili i docela starý písně z první desky, akorát kromě "Kladiva", která nějak není nic moc, mohli zahrát novou singlovku Síť, která mi tam celkem chyběla.Ale jinak OK.
Z téhle jejich muziky číší obrovská dávka energie a jenom škoda, že jsem se ženskýma musel sedět, jinak bych zapařil jak blázen. Prostě mazec! Asi po hodince a čtvrt oficiálně skončili, jenže lidi je nastartovali k fantastickýmu výkonu a chalani ještě přidali tři písně navíc.To ovšem nikomu nestačilo a tak po chvilce vylezli k dalšímu přídavku a samozdřejmě nesměl chybět hit "Alkohol", což se na závěr výtečně hodilo.Jako uplně poslední si zazpívali společně i s předkapelou "Rozárku" a hala byla spokojená.Takže se koncík ptotáhl k všeobecné spokojenosti až do čtvrt na dvanáct a byl to fakt zážitek. Tenhle koncík přenášelo živě i AZ radio, takže ho máme i nahranej doma na kazetě na památku :-) Akorát ty závěrečný přídavky,kterýma celej koncert vrcholil už radio nevysílalo,což je docela škoda, ale my jsme tam byli, takže jsme o nic nepřišli :-)
No prostě fajn strávenej úterní večer a teď už see akorát můžu těšit do Třince na fesťák, kde mimo jiný budou Billové taky.No a další kalby nás určitě ještě čekají....

Dny mezi čtvrtkem a pondělkem

27. března 2006 v 13:56 | RUDA
Hallo everybody :o) Tak opět další víkend za náma a musím říct, že jsem ho prožil celkem fajn.Nic extra to sice nebylo ovšem i tak nebyla nouze o zajímavé zážitky.
Pátek jsem celej den kopřil,byla celkem nuda tak jsem se v devět hodin večer sebral a jel jsem na Slady, kde měla hrát moje docela oblíbená slovenská kapela Peha s vynikající zpěvačkou Katkou Knechtovou. No jenže co se při vší smůle nestalo.Dojedu na Slady, tam fronta až na chodník, když tu náhodou se připotáceli dvě slečny a začali něco plantat s tím, že Peha dnes nevystoupí, protože je nemocná zpěvačka.Zprvu jsem si myslel, že si akorát dělají prdel, jenomže když mi pak ukázali plakát, kde to bylo černé na růžovém, tak jsem pochopil, že je to v .... ! Hlavní hvězda tedy nedojela,za poloviční vstupné měli vystupovat jenom nějaké kroměřížské popové kapelky na který jsme nebyl nějak zvědavý a tak jsem se otočil na patě a tradá zpátky domů :o( Pátek se skutečně vydařil....
Zato v sobotu už to bylo o něco lepší, přijela Móňa, byla lepší nálada no a večer zamluvil náš kamarád Jiřík nějakou akci v Šelešovicích, s tím že tam bude rockotéka a o půlnoci striptýz :-) Nikdo nevěděl, co od toho má čekat a tak jsme se tam ze zvědavosti zajeli podívat.Já jsem se ujal řízení, ač nerad , ale člověk musí přinášet oběti. Postupně jsme s Mončou naložili do auta naše tradiční tři opilce a upalovalíi jsme do Šelek. Když jsme dorazili na místo, tak jsme se celkem zhrozili,kam to lezem, snad kromě Jury, který to tam zná. Když mi tvrdil, že tam bude rockotéka, myslel jsem , že to snad bude na nějakém kulturáku nebo tak něco.Místo toho jsme zalezli do nějaké čtverky hospody, kde už seděli samí nadržení pánové a pár jejich slečen. No asi do půl jedenácté tam byla strašná nuda, až když se kurvy začali zcházet a sál potemněl, všichni zbistřili.

Pak nastala chvíle, na kterou všichni čekali. Lehká děva vyběhla z kumbálu a začala se kroutit tak, až se to místním dědkům začalo po letech kroutit v rozkroku. Asi na všech byl vidět nepatrný stud, ale všichni si to jistě užívali. Když mařka vylezla na kulečník a roztáhla kytary, tak se na celý sál rozlehlo jen udivené: "No, ty pi...o" z úst našeho penetrátora Vranysa, který kdyby měl Uzin po ruce, tak už to tam valí :o))) No slečna se rozběhla mezi stoly vybírat si nějakého statečného frajera pro svou show.Monča si mě samozdřejmě pečlivě držela a největší šok nastal, když jsem se otočil na Monču, stím že jí chci něco říct.Kecám, kecám, otočím se zpátky a leknul jsem se jak sviňa-baba mi vrtí prdelí 2 cm před xichtem :o) Docela mě lákalo si plácnout, ale smozdřejmě jsem musel zachovat zdravý rozum a když holka pochopila, že se nechytám, odešla lovit jinam. Našla si amanta, kterýmu se to vyloženě líbilo,a užíval si to jak mohl.Když odhodila všechno to málo co měla na sobě,vylezla znovu na kulečník a když otevřela na Obrázka své mezinoží, přál bych vám vidět jeho úlek.Jako kdyby chudák viděl čerta, otočil se na druhou stranu a jen stydlivě zaklel: "Kurva..." :o)
No číslo skončilo, chlapům to evidentně nestačilo a tak se jí začali po dvacetikoruně skládat na další :o) Mezitím druhá slečna obsluhovala nahoře bez a evidentně nestíhala.Asi po půlhoďce začala druhá show na kulečníku s Matonkama :o) Člověk by nevěřil, co všecko si tam je ta holka schopná narvat. Pánům se to opět líbili a při pohledu na už dost navátého Juru bylo vidět jak jen slastně mrká očkama :o)
No druhé vystoupení bylo o dost kratší a taky hodně trapné, ale to už jsme tak nějak překousli.Každopádně bylo veselo. O půl jedné už se všem chtělo spát. Jedinej Jura byl v chlastací kondici a tak se na něj muselo čekat, než dopije, dá ještě jedno a půjde. To se mu protáhlo až do čtvrtž na dvě (!!!) a tak jsme byli všichni samozdřejmě rádi za takovou brzdu.
Pak už jsme byli všichni rádi za postel (já dvojnásob, ale to sem nepatří :o) A v neděli celej den chcalo a chcalo :o)))

17.3. Zábava v Lubné - Premier

19. března 2006 v 22:13 | RUDA
Tak jsme se v pátek večer opět vypravili do Lubné na zábavu,tentokrát na kapelu Premier.Tuhle kapelu sice znám a v dětství jsme ji poslouchal (kdo by taky neznal jejich úspěšnej hit Hrobař, že? )ale naživo jsem ji nikdy hrát neviděl, takže jsem absolutně nevěděl co od nich čekat. Sice se mi tam moc nechtělo, no ale zase lepší než se nudit doma u televize.
V osm hodin jsme naskákali do autobusu a ve složení: já, Monča, Jura a Vranys jsme zakotvili v Lubné v hospodě za kulturákem.Lubenští pořadatelé si nachystali "super" akci, že při vstupu do devíti hodin dostane člověk panáka zdarma.Toho využilo asi jen tak šest největších notoriků a mezi nimi samozdřejmě i naši dva kolegové, kteří si to nesměli nechat ujít. Takovou příležitost přece nemohli jen tak zahodit :-)
Po chvilce se vrátili za náma do hospody již se zdravým dechem po fefrmintce a vesele jsme popíjeli dál. Nějak po půl desáté za náma dojela i další kámoška z Těšnovic Mája a hned bylo o jednoho víc. Jura s Vranym dali další zelené ústní vody na dech a začali být řádně rozjaření, zatímco mě to nějak nešlo. Musím ale pochválit výbornou paní hospodskou, kterou jsem viděl v téhle putice poprvé.Byla na nás velice hodná a příjemná.Přinesla hned co nám na očích viděla a velice jí děkujeme za za speciální bonus, který nám přichystala. Nasmažila nám vynikající tzv. "zelňáky" a to zcela zdarma!!! Bylo to vynikající, něco na styl bramboráků akorát že to bylo dělané ze šlapaného zelí.No k pivu jak dělané! Fakt super.Takovej přístup k hostům by měli mít v každé hospodě!!! Děkujeme a určitě přijdem zas :-)
No nějak v jedenáct hodin jsme se sebrali a šli jsme na kulturák.Někdo navrhl že polezem zadara oknem, no ale když přišlo na věc a Jura nám statečně okénko otevřel, tak se holky zalekli a báli se oním tajným vchodem prolézt, takže jsme museli nakonec jít přes vstupa zbytečně cálovat :-( Na kulturáko bylo zoufale málo lidí. Parket zaplněnej jen tak do půlky a nikde nikdo známej. Bylo to určitě i tím, že nejel odvoz, protože to dělá hodně.To je ale chyba pořadatelů, když si to nedokážou zajistit, tak ať se nediví, že mají malou návštěvu!
Jinak co se týče kapely tak ta mě nějak extra neuchvátila, většinu písní jsem neznal, dělali strašně dlouhý pauzy a tak nějak to bylo nic moc. Po nějaké chvíli rozšířil naše řady i Obrázek se svým nadrženým přítelem Toníkem, který nějak furt nedokázal pochopit, že o něj Monča prostě nemá zájem! (...holt Mr.Bean-tuhle přezdívku mu ten večer vymyslela Mája a musím říct, že k němu to skutečně sedí :-)) Jinak Obrázek dorazil bohužel bez své nové slečny,která sloužila noční, no ale nevadí. Zakalíme spolu jindy :-) No ale myslím, že to bylo i ku prospěchu věci, protože Peca řádil zase jako vždycky. On totiž když je se svojí slečnou, tak je až podezřele slušnej a hodnej a tak se bojíme, aby nám ho nezkazila :-)
Rozjelo se to až nějak po půlnoci, kdy pochopitelně začalo chodit víc lidí a sál se docela zaplňoval. To už jsme začali i pařit a hned bylo veselo. S Obrázkem jsme vytvářeli neuvěřitelné taneční kreace a jednou jsme se i ocitli oba dva na zemi. On je taky kurva nemotorné :-))) Dobrej byl i náš přísun Jury od stolu na parket, když jsme ho s Vranysem drapli pod paže a Jiří, který už byl řádně nasáklý ani nevěděl co se děje a jak se ocitl na parketě :-)
No tak jsme si chvilku užívali a kolem druhé už se chtělo všem spat, tak jsme se rozhodli že pojedem domů.Otázkou ale bylo jak? Nezbylo nám nic než zavolat taxíka Vlastíka, shodou okolností taky z Těšnovic, čehož se statečně ujal pan Hýža a oznámil, že chce zavézt do Kroměříže. Když Vlasťa přijel, tak se zhrozil, že nás pět do města nevezme a tak jsem mu musel vysvětlit, že pan telefónista si spletl Kroměříž s Těšnovicema a bylo vše OK. Po cestě ještě Jura pronášel takové hlášky, až jsme se za něj s Vranysem museli stydět a při jeho rozhovoru s Májou jsme mysleli, že si snad vystoupíme :-)
Ale jinak pohoda.
Celkově ale zábavu hodnotím jako nic moc.Zažil jsem určitě i lepší a když mám srovnat s tou minulou, kde hráli Reflexy, které zrovna nemusím, tak ta byla o hodně vydařenější.Celkově byla lepší atmosféra, tentokrát jsem nebyl ani nijak nakutý, bylo málo známých.Prostě nebylo to úplně ono.Ale samozdřejmě se našli i dobrý okamžiky a byla sranda.
No ale příště snad pojedem zas.Je to určitě lepší než se válet doma!

Zábava-Reflexy II.

19. února 2006 v 20:06 | RUDA
Tákže,ted už jsem střízlivý tak je ta správná chvíle abych sem něco napsal o tom našem pátečním flámu.Otázkou je,jestli si vůbec na něco vzpomenu..... No ale zas tak špatně jsem na tom nebyl, takže vzhůru do toho.
Páteční večer jsme načali u Jury v jeho vážanském obydlí, kde se mě s Obrázkem vesele ujal pan hostitel a začal nám nalívat z jeho neskutečné zásoby slivovice.Dali jsme si tak ze tři ,někteří i 6 (Obrázek samozdřejmě) a po nějaké době jsme utíkali na zastávku.Obraz ještě lupl něco s Jurovým tatíkem a po cestě na bus už byl jak ještěr.A pěkně se rozvykládal.Co my jsme se dověděli věcí....
Na zastávce naše řady rozšířila sličná slečna Zdenička a po cestě jsme přibírali další členy do partaje v čele s "penetrátorem" Vranysem, jeho ségrou Luckou, Evkou atd. atd. No prostě už cesta tam značila ,že to bude stát za to. (Co teprve cesta zpátky......,ale k tomu se dostanu!)
No pak nám Obrázek aktivně zajistil místo v knajpě a večírek začínal.Chlastali jsme nejen pívo, ale i živou vod(k)u ,poněvadž náš nejstarší člen slavil jmeniny a bylo prostě veselo.Do toho ještě padla nějaká moje příruční zásoba tekutého svetru a bylo ještě veseleji :-) Pan oslavenec zase chytil zpěvnou slinu a už to jelo.Někdo se k němu přidal,někdo jen čuměl, ale myslím že se bavili všichni.Jinak nevím co bych blíže popisoval? Kdo tam byl tak si vzpomene, kdo ne, ten má škodu.
Nějak kolem jedenácté (asi) jsme se vyškrábali z hospody a klouzali jsme se na zábavu na kulturák.Všechny nás překvapila ledovka na silnici,nejvíc asi Juru,který hned po pár krocích ze dveří hospody poznal,jak je zem studená a "jak bolí v ráně sůůůl " :-) Já o tom teda nějak nevím,že by spadl, asi mám nějaký okýnko, ale poslední zprávy od zdroje hovoří o tom,že tekla i krev a tělo je samá modřina.To je tak ,když někdo chlastá. Ale zrádnost zmrzlé cesty jsem poznal i já,když jsem se klouzal a chtěl podkosit Vranysa, tak mi to ujelo nějak moc a už jsem se válel taky.Dostal jsem pěkně na ksicht a na ruku-odnesl to naštěstí jen prstýnek,kterej je parádně doškrábanej.Můj xicht naštěstí zůstal bez újmy!
No jinak na zábavě bylo překvapivě fajne.Na to,že hráli Reflexy, se mi tam líbilo.Bylo to asi tím,že jsme byli nakutí a byla super nálada.Nikdo nic neřešil,prostě se pařilo i na největší sračky a nikomu to nevadilo.Mě teda vůbec ne.A to je co říct.Nepamatuju se,kdy jsem tak na Reflexách naposledy zapařil,ale je to už asi dávno.Bylo fajn,že se tam sešla naše stará dobrá partička i s holkama a tak jsme trochu zavzpomínali na starý časy no a možná to někteří přehnali i víc jak za starých časů.Jo, pro nezasvěcené, tahle akce měla pracovní název "BEZ BAB aneb Jako za starých časů." Ale všichni se samozdřejmě chovali slušně a ve vší počestnosti :-)
No jinak po zábavě,kterou jsem většinou prožil na parketu a u pultu s lihovinama , jsme nastoupili do autobusku,kterej nás měl odvézt do postýlek.Vždycky už čekám na odvoz,ale tentokrát přišel moc brzo:-( Naše grupa zabrala zadní část busu a tam se děli věci.Opět došlo až ke zpěvu,hlvní kapelmajstr Obrázek to táhnul- jo ještě před nástupem do busu se tenhle expert skvěle skutálel po namrzlých schodech,škoda že nebyla kamera nebo foťák!!! No celou cestu jsme prozpívali nebo prochlámali,dokonce mě napadli i skvělé rými,které si někam zapíšu ,no prostě fakt sranda,to nejde jen tak popsat na klávesnici.
Vystoupili jsme v Těšnovicích,ačkoliv bych jel klidně ještě dál,rozloučili jsme se s Jurdou a se Zdenčou,kteří bydlí o kus dál a ještě jsme šli dojíždět zásobu z mojí pleskačky.Nikdo moc nepil, poseděli jsme ještě tak 15 minut a hurá domů.
Ráno jsem se probudil překvapivě v kondici, ani blbě mi nebylo což bylo super no a pohoda,klídek.
prostě tenhle večer stál po dlouhé době zase za to a těším se na dlaší společný akce.
No a neodpustím si na konec jednu hlášku ,která mě v ten pátek napadla a provázela nás asi celý večer a myslím že ještě provázet bude.Někdo to možná nepochopí, ale prostě: "Starááá, dobrááá ..... ! "

Zábava-Reflexy

18. února 2006 v 3:07 | RUDA
Právě jsem se vrátil z hradu a pan prezident mě nakopal do prdele.Ne, je nějak po 3 hodině a přijeli jsme z Lubné řádně nakutí a mě se chce spat, takže nic světobornýho sem nenapíšu, leda až bude čas.Ale bylo to dobré, po dlouhé době nějaká kalba aspoň. Prosím zůčastněné , aby mi pod tento článek napsali svůj vlastní komentář k této akci.
Zatím čau sračky a sračinky.
Váš RUDA :-)))

Chata Luleč 3. 5. února 2006

13. února 2006 v 23:01 | RUDA
To jsme vám takhle minulý víkend vyrazili na chajdu do Lulče blízko Vyškova.A rozhodně jsme neudělali špatně,páč celý víkend (nejenom mě) stál za to :-)))
Po strastiplné cestě,která se prodloužila díky naším schopným navigátorům asi o 50 km (!!!) - přitom stačilo jen odbočit a nebýt slepý, jsme dorazily do Lulče nějak po sedmé večer,přesně ani nevím v kolik,možná že i kolem osmé,neměl jsem absolutní pojem o čase.Ještě se nám podařilo uvíznout s autem ve strku na ledovici, což byl taky mazec, ale nakonec jsme to zvládli a doštrachali se až na kopec k chatám.No sněhu jak na horách a i po tmě tam bylo celkem hezky.
Sotva jsme se ubytovali, už se začalo chlastat( no ono už se chlastalo i u mě v autě-Obrázek a Vranys,ale tady jsem mohl už i já :-) Zahájil to hlavní "vedoucí" výpravy pan Jiří Hýža,který vytáhl slivovicu a s Obrázkem vedli výpravu do alkoholového opojení. Stačilo málo a byli jsme všichni jak ještěři.Hned byla na lodi dobrá nálada. Vedle v chatě byla bečka takže o chlast nebyla nouze.

Nějak kolem půlnoci se Obrázek rozhodl, že se začne zpívat. Tak jsme začali naší hymnou tzn. "Kurevskou frajárkou" a pak už Peca valil hit za hitem - no kam se na něj hrabe světoznámé duo Eva a Vašek a jejich "Růže nasraté" :-))) Prostě Peca je panj zpěvák a postupně se k němu přidávali další takže tento večer byl ve znamení zpěvu. Všecko máme naštěstí zdokumentované na kameře, takže bude na co vzpomínat. Ten večer jsme šli spát nějak kolem půl druhé - na mě poněkud brzo, ale ruch už nějak utichal a opilci chtěli spát.
Ráno už nás ranní ptáčata Jura s kolegou ze severní Moravy Mirou vzbudili v 6 ráno s tím, že si jdou dát baňku, což absolutně nepochopím , jak někdo může tak brzo ráno po draku ještě chlastat.Asi ho ještě měli,tak si chtěli dát,aby jim neuletěl. Od té doby jsem už neusnul a nějak kolem deváté za mnou vletěli málem do postele Jura s Vranysem, ať si s nima jdu dát baňku na vyčištění zubů.S tím jsem je poslal absolutně do prdele, bo bych se musel poblit. FUJ,stejně je nechápu :-))
No jinak den pokračoval v dopíjení slivovice a v nemylém odpoledním zjištění, že už žádná není.Kuchařka Monička nám mezitím navařila vítečnou polívku,která skvěle pomohla všem těm podračeným žaludkům. Poté se mi podařilo celou bandu vykopat ven na vzduch na procházku.Nejtěžší to bylo s Jiřím, který měl ještě lišu jak cyp a furt zdržoval.Došli jsme nakonec k malému zatopenému lomu, kde si každý vyzkoušel své horolezecké umění poté jsme došli k daleko většímu kamenolomu,na jehož vrcholu jsme stáli.Takovou velkou díru jsem teda ještě neviděl :-))) Bylo to neskutečně zajímavé a pod náma hloubka jak hrom.Tak jsme se pofotily a razili jsme dál na myslivecký posed, kde jsme si ještě společně zabékali a vrátili se do chaty.

V chajdaloupce nám Monča ještě navařila špagety a bylo po hladu.Po pozdním obědě jsme si dali menšího šlofíka a večer jsme razili do hospody do nitra obce Luleč.Mezitím se ještě Vranys stačil blíže seznámit s naší spolubydlící Andrejkou a hned byl další páreček na světě. Přišli jsme do takové luxusní restaurace kde pláli svíce a všechny hrozně zaujal kovbojský klobůk, ve kterém se všichni pofotili.No tak jsme tam dali tak 2-3 pivka, Obrázek nám předvedl, jak se bafá vosková cigareta, udělali jsme tam ostudu, pobavili se a razili jsme zpět k chatě za zpěvu našich lidových písní.Bylo veselo jako vždy.zbytek večera si moc nepamatuju,páč jsem usnul na válendě i s Vranysem, ale atmosféra už byla taková uspávající.
V neděli jsme se probudili všichni v kondici,hned brzo ráno nás opustil spolubydlící Mira tak nás tam zbylo sedm.Dopoledne se hrály karty a spíš se kopřilo a po obědě z konzerv jsme opět vyrazili na zdravou procházku do lesa.Bylo krásně,slunce zářilo - no jako na horách.Žádný starosti,prostě pohoda a sranda. Nějak po třetí hodině jsme se pobalili a s těžkým srdcem jsme odjížděli domů.Každý určitě litoval,že to netrvalo dýl.Těším se až něco podobnýho zase brzo zopakujem.

A TO JE KONEC !!!!
 
 

Reklama