Foto měsíce

Foto měsíce - listopad 2010

27. listopadu 2010 v 19:38 | RUDA
Konec listopadu a já zjišťuju, že jsem tady za celej měsíc skoro nic nenapsal. Popravdě řečeno ani nebylo o čem psát. Je teď nějaký takový klidný období. Nedá se říct nudný, protože občas člověk i něco zažije, ale prostě se nic moc extra neděje, koncerty téměř žádný, ale tenhle půst snad už v prosinci skončí bo v plánu toho je celkem hodně, tak snad se všecko podaří. Je ovšem fakt, že letos to byl za poslední leta asi nejklidnější podzim, co se akcí týče. Ovšem co se týče počasí, byl velice krásnej a to mi tak nějak vyhovovalo. Kdyby mělo být hnusně a člověk by jen kvůli tomu musel sedět doma, asi by to zase vypadalo jinak, ovšem takhle se vždycky našlo něco, čím bych se zabavil. Občasný víkendy, pokud jsem je nemusel trávit v práci, jsme využívali s partou k utužování přátelství v nedalekých hospůdkách a to bylo mnohdy moc fajn. Trošku mi připadá, že se některé věci začínají v určitých oblastech malinko vracet do starých kolejí, bo někteří kamarádi se po pár letech vracejí k nám do své rodné vísky a tak je to zase takový lepší, když se občas sejdem pohromadě a můžem všichni pokecat. No a většinou v té hospůdce bývá i sranda, což např. dokládá i následující fotografie, která mě docela baví:)
vražda
Jo a taky jsem měl docela i jedno nepříjemný setkání s krokodýlem...docela šok, ale ubránil jsem se!
šok
A jinak se nic zvláštního nestalo. Ale přece jenom jsem na jednom koncertu v listopadu byl. Bylo to 18.11. v Kroměříži na Sladech a vystupovaly tu tři kapely - Nibiru, Dark Gamballe a Nšoči. Spešl článek jsem tomu radši ani nevěnoval, bo jsem z toho koncertu nějak moc neměl a tak by to asi bylo o ničem. Jelikož se o mě pokoušela nějaká nemoc a tělo mé rozžhavovala horečka, pojal jsem tenhle koncert spíš jako muzikoterapii. Takže jen taková lehká poslechovka od baru, kde jsem stejně spíš většinou klábosil se známýma, ale jsem rád, že jsem po dlouhé době mohl zase vidět kapelu Dark Gamballe, bo na jejich koncertě už jsem hezkých pár let nebyl a vždycky mě to nějak minulo. Bohužel jsem si ho nemohl užít tak, jak bych si přál, ale aspoň jsem slyšel naživo jejich nový songy z desky Pochyby a neznělo to nijak špatně. Mám ovšem pocit, že dřív to téhle kapele šlapalo mnohem víc. Ty starší písničky mají prostě svoji energii a u těch novějších už to nějak postrádám. Ale najdou se i výjimky. Energii jsem ovšem toho večera postrádal hlavně já a tak se mi nechtělo ani fotit, takže jedinou fotku, na kterou jsme se zmohli, byla po koncertě s frontmanem Darků, zvaným "Desítkou".
Dark Gamballe
Po Darcích zakončovali ještě moji oblíbení Nšoči a to mě taky mrzelo, že jsem na ně nemohl nijak zapařit, bo jim to teď fakt jde a s těma dvěma kytarama je to prostě parádní. Jen doufám, že v příštím roce vyrukují s nějakou novinkou, bo sice ty starý songy jsou nesmrtelný a lidi je budou chtít pořád, ale nejde asi hrát donekonečna pořád to samý. Kapela je sehraná už kvalitně, takže myslím, že by nebyl problém něco novýho složit. Bude taky záležet na tom, jak se k tomu postaví mistr Knap :) Ale snad se dočkáme.
No a taky jsme měli ještě takovej malej srázek se spolužákama ze střední školy po pěti letech (to je hrůza jak to letí), objevila se tu i naše třídní učitelka, z některých spolužaček se staly maminky a bylo to opět fajn setkání.
A za chvilku jsou zas Vánoce a mě připadá, že jsou tu každým rokem čím dál dřív, obzvlášť když už v půlce října svítijou před Tescem stromečky, což mi přijde trochu na palicu, ale kšeft je kšeft, že jo? ;) Tož si děcka užijte ten advent a hezky se bavte :-D Zatím zdajeeec!

Foto měsíce - červen 2010

30. června 2010 v 21:28 | RUDA
Máme u konce červen - můj asi nejoblíbenější měsíc v roce. Mám ho rád z mnoha důvodů. Venku bývá tak akorát přiměřený počasí - ani horko, ani zima, prostě tak akorát. Sluníčko svítí, zrajou třešně, jahody a všelijaký jiný dobroty, kterých jsem si stejně letos moc neužil, ale jindy to bývá fajn :) Letos to počasí sice nebylo ideální, ale budiž...pár těch slunných dnů se přece jen našlo. Další důvod je ten, že se vždycky začíná rozbíhat sezona všech venkovních zábav, festivalů, grilovaček a jiných akcí, který prostě mají tu svou letní atmošku a tohle období prostě miluju. Letošní červen už nám jich pár takových umožnil. Hned zezačátku jsme uspořádali skvělej víkendovej sraz na chatě s bývalýma spolužákama, o kterým už jsem se tu zmínil, pak jsem navštívil super koncerty např. Jarka Nohavici, Mňágy a Žďorp se Nšoči, o kterých už tu taky byla řeč a docela pohodovej večer byl třeba i na Sulimově při poslechu kapely Iné kafe revival. Ty kluky už jsem viděl hrát podruhé a docela se mi to páčí, bo to hrajou dobře a od originálu se to liší jen málo. Sice několik chybiček se tam našlo, možná z přemíry snahy, ale jinak je to fajn slyšet, obzvlášť v době, kdy origoš kapela Iné kafe hraje jen tři koncerty do roka a tak je těžký je někde zahlídnout, ačkoliv ohlásili návrat na scénu po několika letech. Kde jsou ty časy kdy jsme s nima trojčili na podiu na Lubné?! :-D Lidem ty písničky chybí, tak jsou vděční aspoň za ten revival, což není žádnej průser. Ono taky na těch třech akordech není moc co zkazit, ale tady těm borcům to zní fakt docela dobře.
Pak jsme zažili docela "povedenou/nepovedenou" grilovačku s přáteli u nás na zahradě, kterou nám hned v počátku překazila silná, rychle příchozí bouřka a tak jsme celej večer trávili v chatičce při svíčkách a navíc nám celou dobu teklo děravou střechou na hlavu :-D Byla to ovšem sranda a i tak docela fajn "extrémní" večer :)
Vrcholem a takovýma letníma Vánocema je pro nás ovšem poslední červnovej víkend a festival Noc plná hvězd v Třinci, kterej už máme v tuhle chvíli taky za sebou a opět z něj mám spoustu zážitků a skvělých setkání s novýma lidma a zase jsem poznal, pro mě dosud nepoznaný kapely, který mě celkem zaujaly, takže to bylo moc fajn. O tomhle festu se určitě rozsáhle rozepíšu o pár dní později, bo odtud je materiálu opravdu mnoho a než to stačím všechno zpracovat, tak to chvíli trvá. Navíc toho času teď  taky není moc :(
No a červen je mi sympatický taky z toho důvodu, že se v něm rodí mí oblíbení Blíženci, mezi kteréž se taky řadím a letos už to je čtvrt století, co Kubík vykoukl na svět :)
MiniRUDA :)
Letí to jak sviňa, je to hrozný, ale nedá se nic dělat. Chci tady ještě jednou moc poděkovat všem, kteří mi poslali tolik gratulací, až mě z toho zrak přecházel, i těm, co mi potřepali rukou či popřáli jiným způsobem. Mám vás za to všechny moc rád a fakt mě to potěšilo ;)
No a v den mojich narozenin se mi v posledních letech vždycky něco hezkýho podaří. Loni jsem v tento den např. úspěšně složil absolutorium a letos se mi podařilo dotáhnout domů ve stejný datum nový motorový vozítko, ze kterýho mám taky radost, takže aspoň se to všecko hezky pamatuje :)

A jinak nevím co bych tady tak ještě sesmolil. Třeba nějaký ty písničky že bysme si dali? Dáme rovnou dvě a já je obě dvě věnuji mým drahým rodičům, kteří to tak dobře vychytali a přivedli mě na svět právě v červnu, za což jsem rád. Můžu totiž, mimo jiné, pořádat oslavy venku :-D
Tož tady je první :)

No a druhou jsem hledal nějakou hezkou, která vznikla v roce mého narození a padla mi do noty zrovna tahle. Kdoví, třeba jsem ji slyšel ještě v bříšku :)

A tak teď máme před sebou prázdniny...já teda už ne, ale léto si budu snažit užít i jako pracující, a tak snad všechny plánovaný akce vyjdou na jedničku. A pokud se vydaří i ty neplánovaný, tak to bude super. Přeju vám všem pěkný léto ;)

Foto měsíce - květen 2010

26. května 2010 v 19:14 | RUDA
Květnové foto měsíce pochází z jednoho z nejvydařenějších májových večerů, bo ty ostatní dny stály díky počasí celkem za prd a tak letošní kroměřížskej Majáles byla snad první a do této chvíle zatím jediná venkovní akcička v tomto roce. No a já jsem velkej fanda těch odrazů v zrcadle, takže... :o)))
zrcadlení
Počasí na květen letos opravdu nevypadalo. Snad jen zezačátku se objevilo pár slunečných dní a pak nastalo období dešťů a záplav a místo toho, aby nám jarní sluníčko přinášelo dobrou náladu, bylo tomu zrovna naopak. Ovšem nedá se nic dělat a přírodě neporučíme, ani kdyby vyhráli letos ve volbách komunisti (ti to prý údajně dokážou)! :o)
 Co ovšem posralo počasí, to naštěstí napravili čeští hokejisti, kteří nám všem jistě udělali velkou radost. Myslím, že snad jen díky hokeji se ten náš národ dokáže vždycky semknout, držet tak krásně při sobě a být hrdý na svůj původ. Tolik českých vlajek a hrdých Čechů najednou prostě při jiné příležitosti vidět není. Tak snad si můžem vážit aspoň toho, že máme tak dobrý hokejový bojovníky, kteří se dokážou vyhrabat ze dna i ve chvílích, kdy už je všichni odepsali. Proto mi příjde u některých lidí docela úsměvný, jak dokážou fandit.
we are the champions
Když se prohrává, tak od většiny těchle "rádobyfanoušků" slyšíte, jací jsou ti sportovci kreténi, že je jasný, že "zítra jedou domů" apod., ovšem když se vyhrává, pějí na ně oslavný ódy. Obzvlášť nejlepší je to poslouchat od některých "odborníků", kteří sledujou hokej jen ve chvílích, kdy Česko hraje na nějaké velké akci. Myslím, že nejsem sám, kdo si toho všimnul, stačí jen sledovat některý statusy třeba na facebooku :) Já nevím, mám to asi jinak, ale prostě když někomu fandím, tak mu fandím i když se zrovna nedaří a nadávám snad jen ve chvílích, kdy ten oblíbenec odvede fakt tragickej výkon, na kterej se nedá dívat. Ovšem věřit se musí vždycky a proto, i když tenhle tým byl od začátku mistrovství odepisovanej, tak jsem přesto věřil, že dosáhnou nějakýho úspěchu. Neřikám, že jsem myslel rovnou na zlato, ale přece jen jsem věřil, že i když je to tým bez hvězd z NHL, tak je to možná lepší, protože se právě ti "bezejmenní" dokážou víc vyhecovat a zabojovat jako tým. A tohle pravidlo se potvrdilo a čeští hokejisti hráli opravdu bezvadně a zodpovědně, jak jsem je snad ještě na žádným velkým turnaji hrát neviděl. Myslím, že všem lidem dokázali spoustu věcí, o kterých se není třeba rozepisovat, to by bylo asi na další článek. Máme všichni radost, to je jasný, ale nebuďme hrdí Češi, jen ve chvílích, kdy se vyhrává!!!
Je ovšem hezký, že si to aspoň lidi v těchhle chvílích uvědomují a přiznám se, že i já si vždycky rád připomenu, jak krásnou máme tu naši českou hymnu, bo to je fakt snad nejhezčí písnička na světě, ať si říká kdo chce, co chce :oP
vymente politiky
No a když už jsme tak u toho našeho národa...jdete letos k volbám? Já snad poprvé v životě jo! A to jen z toho důvodu, protože mě nebaví pořád sledovat ty věčný bojůvky oranžová versus modrá. Jakoby snad neexistovaly jiný strany. Lidi se tady věčně rozhodujou mezi dvěma stranama a co se změnilo, když vyhrála jedna nebo druhá? Nadávat se na politiky bude vždycky. Proto jdu podpořit nějakou menší stranu, kde jsou ještě relativně nezkažení lidi a kde není tolik zkorumpovaných páprdů, kterým jde jenom o koryta. A myslím, že k volbám by mělo jít co nejvíc mladých lidí, kteří by měli podpořit tyhle menší strany. Je úplně jedno kterou, ale určitě by bylo dobrý narušit nadvládu těchle dvou suverénních stran a hlavně taky vytlačit komanče někam do pr... yč! :) Líbí se mi, že vznikla iniciativa s názvem Vyměňte politiky, ke ketré se připojuje i hodně známých umělců a mladých lidí, takže třeba to bude i mít nějakej výsledek. Koho to zajímá, může se mrknout na jejich web: www.vymentepolitiky.cz

Jsem se nějak rozepsal o závažných věcech, že? :) Ale tak mám svůj blog, prostřednictvím kterýho můžu sdělit svoje názory, ak proč to neudělat, že ano. Kdo si sem nechodí prohlížet jenom fotky a zajímají ho i moje postřehy, tak si to třeba i rád přečte a buď  se mnou může souhlasit anebo ne. Koneckonců, jak říká Bohumil Stejskal: (viz.video)

No a to je asi tak všecko co jsem chtěl řéct :) Na závěr snad jen gratuluju všem květnovým maturantom a těm, který to ještě čeká, přeju hodně štěstí. To platí i pro vysokoškoláky, pracující, maminky na mateřské, tatínky vracející se z hospod domů, řidiče, piloty, strojvedoucí, kapitány.... No prostě zdarec! :oP

A retroklípek na závěr bude ve znamení kapely, která byla hlavní hvězdou již zmiňovanýho kroměřížskýho majálesu a to jest Visací zámek. Tuhle píseň jsem už sem chtěl stejně dávno švihnout, takže se mi to teď vynikajícně hodí do krámu :) Traktoooor....legendární písnička, jejíž slogan v refrénu snad nikdo nezapomene!

Foto měsíce - březen 2010

31. března 2010 v 20:42 | RUDA
Březen je za námi, během něj jsem mimo jiné zažil krásný vystoupení Rammsteinů, což byl asi nejlepší zážitek za poslední dobu, co se koncertů týče, no a mimo něj bylo i něco málo jiných akcí. Sezona už se nám začíná pomalu rozjíždět a to je dobře, protože už tak nějak začínala být nuda. Příchod jara je taky docela pozitivní a tak už mě dokáže teď akorát nasrat chování některých lidí!
Jednou z akcí, o které jsem tady nestihl napsat, byl i koncert Dogy v Kotvrdovicíh na Blanensku, kam jsme se za klukama vydali a byl to docela příjemnej večer, odkud pochází i tohle divoké foto.
kick
Ostatní fotky odtud jsou k nalezení ZDE!!!

Během koncertu jsme si zahráli trošku i na filmaře a vytvořili jsme pro kapelu takový malý veselý reportážní videjko spolu s hudebním klipem, s jehož sestříháním jsem se páral skoro tři dny, a i když to vypadá pořád ještě docela hodně amatérsky a bylo to šitý ještě "horkou jehlou", tak musím tak trošku samochválně uznat, že z něj mám docela radost! :-)) Na výsledek se můžete juknout TADY!!!

No a pak jsem taky stačil během března obohatit svoji fotosbírku "celebrit", když jsem měl možnost při Valašské rally potkat se a krátce poklábosit s Danem Landou alias Alexandrem Boldem.(Sice už tam s ním jedno foto mám, ale to už je pár let dozadu, tak ať je vidět, jak stárnem!:-)) Pod tím druhým "uměleckým" jménem na Valašce Dan závodil a jak mi prozradil, bylo tak v důsledku toho, že zde pořizovali záběry pro novej film z prostředí rally, v němž bude "Saša" Bold právě jednou z hlavních postav. Takže už se na to docela těším. Za Danem se chystám vypravit i v dubnu, tentokrát do Brna na představení Tajmství Zlatého Draka, takže až to zkouknu, určitě sem napíšu report, jaký to bylo! ;)
Dan landa
No a co dál? Snad už jen nějakej ten "old school" klip, jak je mým dobrým zvykem! :) Tentokrát mi padla do uší písnička od projektu Zemětřesení což byla jakási vzpomínka na Jirku Schellingera. Tahle píseň pořád zní moc hezky a tihle pánové ji tehdá ještě víc zdokonalili.
Tak...a já vám přeju hezký Velikonoce! ;)


Foto měsíce - únor 2010

28. února 2010 v 23:17 | RUDA
Únorové foto měsíce bude ve znamení plesové sezóny. Ono v té zimě se kromě plesů ani nikam jinam velice do společnosti chodit moc nedá a tak člověk vezme zavděk i tomuhke stylu zábavy. Navíc čím víc plesů za posledních pár let navštěvuju, tím víc mě začínají bavit:) Jeden takovej povedenej jsem navštívil v únoru dokonce až v Havířově, kde se naše milé známé rockerky proměnily v princezny a byla to příjemná změna. Užili jsme si tam docela dost srandy a odtud taky pochází vybrané "doublefoto" měsíce pro únor. Vymysleli jsme tam totiž originální a úsporný způsob pití zelené :oP Návod viz. níže :oD
Nějaké další fotky z tohohle plesání můžete shlídnout ZDE!!!

A jako videoklip pro tento měsíc jsem si vybral takovou malou vzpomínku na nebožtíka Frantu Sahulu. Prostě jen tak, bo se mi ta písnička líbí ;)
Užívejte příchod jara ;)

Foto měsíce - leden 2010

31. ledna 2010 v 23:40 | RUDA
Leden- za kamna vlezem. Letos to platí obzvlášť, ale zase za těma kamnama nemůžem být furt - byla by tam nuda časem ;) Venku je sice zima jak sviňa, ale pokud je zima opravdu se vším všudy, tak jako letos, tak mi to vůbec nevadí a dokonce se mi to i líbí. Jediný co mi na tom trochu vadí, že každý ráno po noční šichtě musím škrábat zamrzlý okna na autě :oP
Moc jsem tady toho v lednu nenapsal, ale tak ono se ani nic zásadního nestalo. Člověk sbírá síly a pomalu se spíš rozjíždí do toho novýho roku. Žádný zajímavý koncerty zatím nenastaly, ale zase byly i jiný příjemný akce, jako např. ples, sraz se spolužáky ze střední školy anebo nějaká ta lyžovačka. Z každé téhle akce by se sem dalo vybrat nějaký TO foto měsíce a fakt jsem váhal, který z nich zvolím. Nakonec ale vyhrálo úplně něco jinýho - prostě fotka, která k tomuhle období prostě sedí. Ano..sáňky a zimní radovánky! :oD A já už jsem nějakých pár let na sáňkách neseděl, takže prostě foto měsíce ledna je ze sáňkováni! A je to! :oP
A teď příjde vrchol...pro někoho možná šok, bo tohle není zrovna muzika mého žánru. Videoklip pro tento měsíc ale bude věnován jen několika osobám, který moc dobře vědí, "vo co tady de!" :) Takže Sidny, Denisko, Ladiku, Gražko a Pavle...tohle je jen pro vás! ;) Vždycky když si na to vzpomenu, tak se musim chlámat :oD
HAVE A FUCKING REST! ;o)

Foto měsíce - prosinec 09

31. prosince 2009 v 18:20 | RUDA

Pozdrav z Ameriky!

Ano, byl jsem tam! Nevěříte? Věřte! :oP
Fotka sice nijak extra dobře vyfocená, ale na okolnosti kolem jejího vzniku budu určitě ještě dlouho rád s úsměvem vzpomínat :o)

A jako song pro tento měsíc jsem si vybral novou písničku od kapely Prohrála v kartách, která mě už dávno prostě chytla na první poslech a drží mě až doteď. Podle mě je totiž vymyšlená uplně dokonale. Chytlavá jak cyp :)
Přeji vám všem příjemně prožité silvestrovské veselí, o které já bohužel díky pobytu v práci letos příjdu, no a hlavně co nejpříjemnější vstup do toho novýho zakulacenýho roku ;o)

Foto měsíce - listopad 09

1. prosince 2009 v 13:28 | RUDA
Tentokrát jsem se rozhodl udělat z fota měsíce takový malý kvíz!!!
Otázka zní: Co je podle vás zachyceno na této fotografii?
A) Digitální vybavení stolice (digitus - latinsky prst)
B) Depilace chlupů na řiti
C) Příprava na vystoupení s kapelou Doga

Kdo uhodne jako první, získává Hašlerku! ;)

A jako oldschoolvej klípek si tentokrát dám třebaaaa...Harleje! Myslím,že zrovna tenhle klip je poprvé tak nějak i proslavil, bo to byla pecka jak hrom! :)

Jinak vám všem zatím přeju hezkej čas adventní! ;)

Foto měsíce - říjen 09

30. října 2009 v 20:55 | RUDA
Tohle Foto měsíce se stalo fotem měsíce, protože už před focením se prostě řeklo, že to bude foto měsíce. Tak proto! Chápete?! :oD Logický ne?
No a old schoolovej klip měsíce jsem vybral taky uplně haluzově...bo jsem nedávno zaslechl kousek téhle písničky v radiu a vzpoměl jsem si, že se mi taky kdysi dávno v dětství líbila. A i když jsem Lucii nikdy moc nemusel, tak v téhle době to bývala ještě docela fajn kapela...
Není to ale ofiko klip, bo ten na youtube neni, a pokud jo, tak tam zas neni celá ta písnička a ten konec se mi na ní líbí nejvíc...takže prostě jen tak.
Tentokrát se s tím prostě tzv. neseru! :oD

Foto měsíce - září 09

30. září 2009 v 14:27 | RUDA
Nějak to rychle uteklo a už je zas konec září. Moc jsem tady toho za ten měsíc nenapsal co? :) Jednoduše nějak ani nebylo o čem...nebo spíš nebyl čas. Nastoupil jsem totiž do pracovního procesu a tak už to jednoduše nevychází tak volně jako dřív. Jediná větší akce, která by stála za zmínku, byli asi jenom ti Kabáti v Praze a ten zážitek odtud mi nejspíš vystačil na celej měsíc :) Neznamená to ale, že bych se v jinak září nějak nudil. Ze začátku měsíce jsme např. strávili s přáteli docela povedenej víkend na chatě na Bzové, odkud taky pochází tohle foto měsíce aneb troška erotiky pro vášnivé houbaře! :oP
A pak, že nerostou! :oP

No a psát např. o zábavách a různých "sebevražedných" cyklovýletech je asi docela zbytečný, protože bych se možná už v některých věcech jen opakoval. Prostě s nedostatkem času už tak nějak selektuju, o čem se mi psát chce a o čem ne. Holt už to asi není jak v začátcích, kdy jsem tu psal pomalu o každé druhé návštěvě hospody. Sice to možná bylo někdy i vtipný, ale.... stárnem! :o))) Tím ovšem nechci říct, že tady na to začínám kašlat. Naopak!!! Přemýšlím, čím bych to tady ještě oživil. Nějaká představa je, tak snad se mi něco podaří vykutit. No a kdyby měl někdo nějakej nápad, určitě ho rád uvítám.

No a "pesnička na záver" pro tento měsíc je tentokrát jasná. Září prostě pro mě bylo ve znamení megakoncertu Kabátů, na kterým kapela slavila 20 let existence ve stejné sestavě, no a jelikož jsem psal, že jsem na téhle kapele vyrůstal, tak se podívejte na důvod, kterej mě k tomu přivedl. Tenhle klip jsem jako děcko od nich viděl úplně jako první a bylo to jasný! :o)
To už snad ani není pravda :)

Foto měsíce - srpen 09

31. srpna 2009 v 16:37 | RUDA
Konec srpna, konec prázdnin, konec srandy, začátek povinností. Jo jo, léto se s náma už pomalu, ale jistě loučí a já myslím, že bylo zase docela podařené, díky různým akcím, přátelům apod. Myslím, že jsem si ho docela užil, i když pořád mám nějak pocit, že jsem nestihl úplně tak všechno, co jsem si na svoje poslední prázdniny naplánoval... Ale nevadí :) Od září už ze mě totiž přestává být student, ale zařazuju se mezi pracující, tak doufám, že se bude dařit dobře.
No a foto měsíce bychom tentokrát mohli nazvat: Svět se v prdel obrací :) Ano, o prázdninách byla fakt prdel (čili sranda), a to i při focení. Když nás holt někdo požádá o nějakou originální pózu, nemůžeme se přece chytit jen tak kolem ramen :) Tahle mě napadla na dovči s Dogou ve vteřině a korunu tomu nasadil Vranys, takže pochyb o fotu měsíce tady skutečně nebyl :oP
V létě bývá holt vždycky dobrá nálada, obzvlášť když je hezký počasí. Jsem rád za všechny festiválky, zábavy, výlety, večerní posezení pod širým nebem...to všechno k létu prostě patří. A taková ta hezká letní festivalová nálada docela srší i z tohohle klípku a z téhle optimistické písničky. A tohle všechno okolo, ta letní atmosféra, to se mi prostě líbí. It´s my life! :o)
Všem študnetům a študentkám přeju krásnej a úspěšnej novej školní rok, všem ostatním vydařenej vstup do novýho měsíce ;o)

Foto měsíce - červenec 09

31. července 2009 v 13:57 | RUDA
Po menší pauze jsem se opět rozhodl zresuscitovat rubriku Foto měsíce. Nebude asi pravidlem, že se tu bude každej měsíc vždycky něco oběvovat jen tak z povinnosti, ale pokud to bude stát aspoň trochu za to, rád to sem samozřejmě šupnu.
Následujiící foto měsíce nese pracovní název "Třešnička" a je věnováno všem, kteří alespoň trochu ví, o o co jde ;o)
Dalo nám sice práci to nafotit, ale spolupráce mezi mnou a fotografem Bubákem nakonec vyšla na výbornou a zadařilo se již na čtvrtý pokus (možná, že kdybych sem dal všechny ty fotky, vznikla by z toho pěkná slide-show)!
Červencová minirekapitulace:

Potěšení měsíce: Možnost krátkodobého nasátí atmosféry festivalu Masters of Rock!
Zklamnání měsíce: "Prokaučování" účasti na Benátské noci a tím ztráta možnosti spatřit comeback kapely Guano Apes.
Heslo měsíce: Nemůžem být všude!

Heslo 2: Důvod ke fňágání se nande vždycky :o)


Nyní tedy odjíždíme s "dogařema" na dovču do Krumlova a za týden zdarec na Kamínce ! :oP *FLUST*

Foto měsíce - březen 09

30. března 2009 v 20:50 | RUDA
BAF! Už jsem tu zas. "Hovadoblog" neumřel, "hovadoblog" žije! :) Sice jsem se teď nejmíň na měsíc odmlčel, ale přednost musely dostat studijní povinnosti, přesněji řečeno dokončování absolventské práce, což byla celkem makačka. Člověk by nevěřil, co to dá všecko práce, ale nakonec se to celkem zvládlo. Chvilkama mě to dokonce i bavilo :) Tak teď už je to hotový a snad to i dobře dopadne při hodnocení. Jinak foto měsíce znázorňuje, co jsem asi tak celej ten měsíc dělal i s výsledným produktem :)
(No co jsem sem měl taky jinýho dát?) :oP
Ještě jednou bych rád poděkoval všem, kdož jste mi vyplnil a odeslal dotazník a s tou prací mi svým způsobem i tak trochu pomohli. Jsem rád, že jste si tu chvilku času udělali a trošku si s tím pohráli. Vážim si toho a mé poděkování jsem vám vyjádřil i ve výtisku absolventské práce (samozřejmě ne jmenovitě, bo to by asi nešlo). ;)

Tak teď už se o ten blog zase začnu snažit starat trochu víc, abych mu navrátil zašlou slávu :) i když přeci jen teď budem finišovat se studiem a toho času bude čím dál míň a míň. No ale na zábavu se čas taky určitě najde ;)

No a tož něco z toho hudebního soudku. Opět nějaký ten retroklip sem mrštím :)
Když jsem byl malej, tak jsem tady tu písničku nebo tu zpěvačku nějak vůbec neměl rád nebo mi to nic neříkalo...ale teď kurňa jak su starší, tak se mi to líbí čím dál víc. Je to takovej správnej underground a holt to má něco do sebe. Obzvlášť ten rozjezdovej popěvek v závěru mě vždycky dostane do nálady. No a dneska už je to klasika. Tož jdem si trsnout ne? :)

Foto měsíce - leden 09

30. ledna 2009 v 16:29 | RUDA
Pro tentokrát jsem vybral foto měsíce trochu netradičně, bo to není zrovna aktuální obrázek a je vyloven z již pár let starého archivu. Nedávno jsem totiž jen tak brouzdal fotkama a narazil jsem na obrázky z roku 2004, kdy jsme byli se střední školou na parádním výletě v Anglii... no a mezi všema těma krásnýma fotkama odtud jsem narazil i na tuhle, která mě fakt upřímně pobavila :o)
Taková menší parodie na Titanic :oP
S klípkem se taky vrátím trochu do historie a do mého ranného mládí (rok cca 1993), kdy tato písnička hodně bodovala. Tenhle videoklip je pro mě prostě další z ikon té doby a já ho stále považuju za hodně povedenej a docela nápaditej.
No...jinak tady v poslední době teda moc nepíšu, bo za prvé není moc co....a za druhé bych se teď měl věnovat spíš psaní diplomky. Je asi jasný, který psaní mě baví víc, ale povinnosti jsou holt povinnosti. Určitě si ale nějekej ten čas najdu a občas sem něco přihodím, aby to tu nebylo mrtvý.
Už teď jsem ale dostal docela dobrej námět na netradiční článeček, tak třeba se do něj někdy pustím ;o)

Foto měsíce - prosinec 08

30. prosince 2008 v 19:00 | RUDA
Pomalu končí prosinec, pomalu končí vánoční volno, pomalu končí rok 2008! Uplynulej rok zrekapituluju v některým z dalších článků, spousta lidí určitě čeká na report ze Štěpánské "dogařské" akce v Třinci, ale v posledních dnech se to nejak nedalo stíhat a já musím taky někdy chodit spát :) Touto dobou, kdy spatřil světlo světa tenhle článek, jsem asi někde na chatě na Slovensku, kde se s přáteli připravujem na rozlučku se starým rokem a na příchod toho novýho. I o tomto se možná dozvíte, pokud bude o čem psát, ale to všechno až přijedu, někdy počátkem ledna.
Jediný, co teď můžu v krátkosti napsat, je zhodnocení letošních Vánoc :)
Ano, byly vskutku hezké! Štědrý den jsem si opravdu užil, tentokrát jsem se na všechno vykašlal a většinu času trávil u pohádek, který jsem v minulých letech třeba i vynechával. A bavilo mě to :) Než jsem se z té krásné pohádkové atmosféry probral, byl rázem Štědrý večer a já jsem si uvědomil, že bych mohl alespoň už zabalit ty dárky :o) Nakonec vše proběhlo hezky a s úsměvem na rtu a všechny dosavadní starosti mi toho večera byly ukradený. Kouzlo Vánoc asi opravdu existuje ;o)

No a výběr fota měsíce byl proto tentokrát jasnej.
A co dát jako klípek měsíce? To mi bylo taky jasný už nejakou dobu dopředu. Tentokrát to bude "spešl song", jehož melodie mi okamžitě navozuje dobrou náladu. Ano, je to tak blbý, až je to dobrý! Pohleďte! ;o)

Přeju vám minimálně tak dobré silvestrovské veselí!

Foto měsíce - listopad 08

1. prosince 2008 v 11:25 | RUDA
V posledních dnech nějak nestíhám a je to vidět... zapoměl jsem tu dát listopadové foto měsíce :)
On ten měsíc vůbec nějak rychle utekl... no a takhle nějak vypadalo to poslední listopadové ráno!
Takže dobré ráno všem! :)

No jináč nám nastal advent, už se nám to "vánočí", v supermarketech dokonce už od října, z čehož je mi na blití, no ale budiž :oP
No a abych nebyl pozadu, tak tady musím navodit taky trochu té předvánoční atmosféry a k tomu mi posouží klípek měsíce. Tentokrát to nebude žádný retro, nýbrž celkem novotina pár let stará. Tenhle klip mám moc rád a vždycky se na něj rád mrknu, bo to je celkem sranda. A taky ze života! I tohle se totiž někomu může o Vánocích stát... a někde se to asi stává celkem často a nemusí to být zrovna Vánoce :)
Zatím tedy přeju hezký čas adventní! ;o)

Foto měsíce - říjen 08

30. října 2008 v 20:55 | RUDA
Jsou měsíce, kdy není z čeho vybírat a jsou měsíce, kdy je těch dobrých fotek hafo a člověk neví, která je lepší. Těch fajnových říjnových bylo celkem dost, ale tak nakonec jsem měl výběr docela usnadněnej. Ze tří kandidátek se tu už jedna objevila, na druhé byste viděli stejně ho*no (a to doslova) a tak zvítězila ta poslední s názvem "Bubák v říji" (když je teda ten říjen) :o)
Tak třeba se nad tím někdo zasměje .. he he :oP
No a tenhle klípek jsme nedávno z nostalgie našli s bráchou, bo jsme si chtěli pustit tu písničku, která se nám dřív strašně líbila. A vlastně pořád stojí za to :) Videoklip sice stojí celkem za prd, ale už jen kvůli tomu songu... ;o)
A tož to je zatím asi tak všecko! :)

Foto měsíce - září 08

30. září 2008 v 20:13 | RUDA
S politováním Vám musím oznámit, že jsme nic "hezčího" v září nevyfotili (a pokud jo, tak se to sem nehodí dát, bo by s tím osoby na fotkách nemusely souhlasit)! Tudíž mi nezbývá nic jiného, než vystavit sem svůj vlastní xicht :)
Už jsem dlouho nic nenapsal, že? Tak snad se polepším :o)

A ještě nějakej ten můj oblíbenej retroklípek...
Tož toto taky tenkrát v televizi bodovalo jak sviňa! :)

Foto měsíce - srpen 08

28. srpna 2008 v 12:00 | RUDA
Při výběru tohohle fota nebylo jednoznačně co řešit. Původním autorem fotky je sice Bubák, ale já jsem si s ní trošku pohrál až do téhle finální podoby. Fotka na mě dýchla takovou atmosférou, že to bylo prostě jasný. Nejde ji snad nazvat jinak než: ZOUFALSTVÍ!
No a aby to tu i trošku žilo, tak od této chvíle budu vkládat k fotu měsíce vždycky i nějakej hudební klípek. A budou to asi převážně klipy ze starších let, na který už se možná zapomělo, ale naše generace na tom za éry televizní HIT parády vyrůstala. Takže k fotu měsíce odteď vždycky i takovej "retroklip měsíce" :) Ale určitě nezapomenu i na ty z novější doby. Prostě co mi zrovna padne do oka a do ucha. Zdá se vám to jako blbej nápad ??? :)
Zahajujeme klipem, kterej se mi vždycky k téhle době vybaví:
Tři sestry - ZelenáFoto měsíce - červenec 08

25. července 2008 v 12:17 | RUDA
Holt to nešlo jinak, ale fota měsíce budou tentokrát prostě dvě. Ono stejně taky o nic nejde, že jo! ;o)
První z nich sice není nic extra, nejde ani o žádný rádoby umělecký foto, je to dokonce i celkem blbě vyfocený, ale mě na tom fascinuje jednoduše ten kontrast malýho s velkým :o)
No a tadyhle ta druhá...To je snad jasný. To je prostě krásná momentka z dovči zachycená ve správném okamžiku!
 
 

Reklama